PDA

Zobacz pełną wersję : Luz na pierścieniu zooma- pomóżcie.



bugdi
15-05-2005, 11:24
Czy macie jakies luzy na pierscieniu zooma, obiektywu kitowego 18-70 DX, bo ja mam lekki, czy to jakas usterka?

Al Bundy
15-05-2005, 16:48
lekki i ja mam i kumpel ma - jak słyszałem lekki musi być coby się nie zatarł...

Anonymous
15-05-2005, 17:59
lekki i ja mam i kumpel ma - jak słyszałem lekki musi być coby się nie zatarł...

Luzy nie wystepują w obiektywach wyższej klasy - porządnie spasowanych typu Nikkor 28-70/2,8 , Canon 28(24)-70/2,8L, Tokina 28-70/2,6-2,8 czy Tokina 28-80/2,8. Obiektywy te zachowują sie prawie tak jak dobre obiektywy manualne. Wymagaja jednak niezywkłej precyzji przy produkcji. Dlatego np. Zeiss przez dlugie lata nie zdecydował sie na produkcje obiektywow AF do Contaxa. stalo sie to dopiero chyba w roku 2001. Wczesniej Contax eksperymentowal z ruchoma tylna ścianka aparatu.
Nie ma to nic wspólnego z "zatarciem" tylko z kosztami - taniej i łatwiej jest zrobić obiektyw z "luzami" niż bez.
Reasumujac - dobry, porzadny profesjonalny obiektyw AF nie ma żadnych wyczuwalnych luzow ani na pierscieniu zoomowania, ani na pierścieniu ostrzenia. Wiekszość amatorskich zoomów charakteryzuje sie niestety wiekszymi lub mniejszymi luzami.

Pozdrawiam:
Andrzej