Zobacz pełną wersję : Głupie pytanie - studio
Witam
Właśnie fotografuję w studiu biżuterię. Robię to rzadko bo nie mam do tego odpowiedniego szkła, więc mam małe doświadczenie. Mam do zrobienia 50 produktów, a wśród nich sporo zawieszek. Zlecenie wymaga aby zawieszki w momencie fotografowania wisiały swobodnie i o nic się nie opierały. I teraz pytanie za 100 punktów... Jak uspokoić zawieszkę żeby po powieszeniu szybciej przestała się huśtać ? :D :D :D może to śmieszne ale produkty są bardzo małe i huśtanie sprawia że ostrość jest nie do ustawienia. Teraz czekam po minutę za każdym razem jak wieszam zawieszkę :-P Strata czasu hehe macie jakieś tajne sposoby ? Studio nie ma okien, jedyne zawirowania powietrze generuję ja łażąc po studio.
darkmajin
03-02-2011, 14:07
<img> randomfacepalm.jpg .......
pytasz o taki banał że żal mi Ciebie .... chłopie masz łep i c*uj to kombinuj
ps.: ale umiesz się ubrać sam ?
darkmajin
03-02-2011, 14:44
vice versa ;)
co tu pomagać myślałem że takie rzeczy się po prostu wie..
nie wiem czy mam myśleć że próbował zatrzymać to delikatnie ręką ? czy to zbyt trudne było do wymyślenia , jeżeli to jest aż takie delikatnie że przejście obok wytwarza ruch to trzeba osłonic kartonem w kształcie L i tyle , w szklankę wody można włożyć wisiorek i delikatnie wyjąć ( szybciej się ustoi chyba że kropelki duże się zrobią i będą zawadzały ...) itp itd wystarczy chwile samemu pomyśleć na pewno krócej zajmie niż poszczenie na forum...
Motorniczy
03-02-2011, 15:10
<img> randomfacepalm.jpg .......
pytasz o taki banał że żal mi Ciebie .... chłopie masz łep i c*uj to kombinuj
ps.: ale umiesz się ubrać sam ?
Ciekawe jak ktoś Tobie odpowie na pytanie gdy będziesz miał problem w przyszłości ale ja mam już gotową i uniwersalną poradę - ALT+F4.
Do autora wątku - może zastosujesz jakieś cieniutkie druciki a potem je usuniesz Photoshopie?
Płytka szklana lub pleksi pod lekkim kątem? Możesz co prawda mieć problem ze światłem ale lepiej raz zakombinować trochę przy nim, niż za każdym razem czekać aż "wahadełko" się uspokoi.
Pozdrawiam
Ja myślę, że cieniutka żyłka. Naciągnąć jak strunę i się uspokoi
2pompony
04-02-2011, 05:14
Ostrzegam przed szkłem, a jeszcze gorzej wyjdzie z pleksi! Jeśli nie chcesz potem spędzić dodatkowego tygodnia na stemplowanie drobinek kurzu i pyłków, to nie stosuj czegoś, co będzie temu sprzyjać. Szyba ma tą złośliwą tendencję, że siadają na niej wszystkie zasmarkane pyłki, nawet te, których normalnie nei widać; siadają, a potem je widać na końcowym zdjęciu i wyglądają jak śmieci. Na pleksi siadają jeszcze bardziej!
Mnie - jak miałem podobny problem - nei tak bardzo doskwierało huśtanie się przedmiotu, co kręcenie się w kółko... TO dopiero ciężko było uspokoić!
Wyjściem okazał się najcieńszy jaki udało mi się znaleźć w szufladzie z bambetlami drucik miedziany - wyciągnąłem jeden ze składowych skrętki, ale taki naprawdę cieniutki. Okazał się na tyle sztywny, że się nei obracał i nie huśtał, a ponieważ i tak nitkę musiałem usuwać w PSie - nei szkodziło mi, czy usuwam nitkę, czy drucik.
<img> randomfacepalm.jpg .......
pytasz o taki banał że żal mi Ciebie .... chłopie masz łep i c*uj to kombinuj
ps.: ale umiesz się ubrać sam ?
Lepiej zamilcz jak masz tak wyrażać swoje myśli.
Pytanie może banalne, ale jego autor oczekuje pomocy, a nie tego typu odpowiedzi.
I jak widać są na forum osoby, które mają już w tej materii doświadczenie i chętnie pomagają, a nie wymądrzają się.
Ostrzegam przed szkłem, a jeszcze gorzej wyjdzie z pleksi! Jeśli nie chcesz potem spędzić dodatkowego tygodnia na stemplowanie drobinek kurzu i pyłków, to nie stosuj czegoś, co będzie temu sprzyjać. Szyba ma tą złośliwą tendencję, że siadają na niej wszystkie zasmarkane pyłki, nawet te, których normalnie nei widać; siadają, a potem je widać na końcowym zdjęciu i wyglądają jak śmieci. Na pleksi siadają jeszcze bardziej!
Mnie - jak miałem podobny problem - nei tak bardzo doskwierało huśtanie się przedmiotu, co kręcenie się w kółko... TO dopiero ciężko było uspokoić!
Wyjściem okazał się najcieńszy jaki udało mi się znaleźć w szufladzie z bambetlami drucik miedziany - wyciągnąłem jeden ze składowych skrętki, ale taki naprawdę cieniutki. Okazał się na tyle sztywny, że się nei obracał i nie huśtał, a ponieważ i tak nitkę musiałem usuwać w PSie - nei szkodziło mi, czy usuwam nitkę, czy drucik.
No to tak... z szybą nie ma kłopotu bo:
1. istnieją środki anty statyczne, i trza je mieć bo biżuteria wymaga również wypolerowania i również się elektryzuje
2. kurzu się nie stempluje... jest na to filterek
I odpada kłopot z wszelkim ruchem, również rotacją oraz mozolnym zawieszaniem. Jednym słowem "na szybie szybko". Ale nie upieram się że to najlepszy sposób.
Pozdrawiam
de Fresz
05-02-2011, 00:52
2. kurzu się nie stempluje... jest na to filterek
Ten filterek fantastycznie załatwia drobny detal i jeszcze zostawia niezbyt ładne ślady swojej działalności lub stosowany delikatnie mało co usuwa. Najlepsze efekty jakościowe daje stara, sprawdzona pieczątka. Skąd Ty bierzesz te "mądrości"?
Ten filterek fantastycznie załatwia drobny detal i jeszcze zostawia niezbyt ładne ślady swojej działalności lub stosowany delikatnie mało co usuwa. Najlepsze efekty jakościowe daje stara, sprawdzona pieczątka. Skąd Ty bierzesz te "mądrości"?
Stąd mądralo, skąd wiem że filterek stosuje się selektywnie do tła i drobny detal pozostaje nienaruszony...
Pozdrawiam
de Fresz
05-02-2011, 01:09
I na zgrabną selekcję oraz poprawianie po filtrze poświęcisz podobną ilość czasu, co sprawny operator pieczątki na wyczyszczenie zdjęcia. Zamiast po prostu zrobić zdjęcie nie obarczone tym problemem. Sprytne.
I na zgrabną selekcję oraz poprawianie po filtrze poświęcisz podobną ilość czasu, co sprawny operator pieczątki na wyczyszczenie zdjęcia. Zamiast po prostu zrobić zdjęcie nie obarczone tym problemem. Sprytne.
Nie.. najpierw postaram się by tego kurzu nie było... Ale to zrozumiesz jgdy już dorośniesz i będziesz rozumiał co czytasz. :D Wszak pisałem o środkach antystatycznych.
Pozdrawiam operatora pieczątki...
Witam
Właśnie fotografuję w studiu biżuterię. Robię to rzadko bo nie mam do tego odpowiedniego szkła, więc mam małe doświadczenie. Mam do zrobienia 50 produktów, a wśród nich sporo zawieszek. Zlecenie wymaga aby zawieszki w momencie fotografowania wisiały swobodnie i o nic się nie opierały. I teraz pytanie za 100 punktów... Jak uspokoić zawieszkę żeby po powieszeniu szybciej przestała się huśtać ? :D :D :D może to śmieszne ale produkty są bardzo małe i huśtanie sprawia że ostrość jest nie do ustawienia. Teraz czekam po minutę za każdym razem jak wieszam zawieszkę :-P Strata czasu hehe macie jakieś tajne sposoby ? Studio nie ma okien, jedyne zawirowania powietrze generuję ja łażąc po studio.
Ja bym to zrobił w całkowitej próżni - tak, żeby w studio nie było mowy o centymetrze sześciennym powietrza, które to mogło by wywołać przeciąg.
Technika jest nad wyraz prosta - uszczelniasz silikonem wszystko - dokładnie całe pomieszczenie. Następnie włączasz odkurzacz i wciągasz całe powietrze ze studio. Jak już będzie próżnia - fotografuj.
Mam nadzieję, że pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ
2pompony
05-02-2011, 02:36
Obawiam się, że dyskusja prowadzona na tym poziomie nei ma sensu. Skoro na wszystko jest filterek, więc jak się komuś kręci można zastosować filterek Anti-Roll 3.1 i już się nie będzie kręcić na zdjęciu. Ja w każdym razie na te idiotyzmy już nie będę reagować. Tak mógł się popisać tylko ten, kto nie wie co to jest studio, szyba, kurz i co daje (dokładnie nic) każdy płyn antystatyczny.
Mam nadzieję, że pytający zebrał już wystarczająco dużo podpowiedzi i wybierze sobie tą, którą sam uzna za najlepszą. Przy czym zupełnie mi nie będzie przeszkadzać jak wybierze 5 szyb, wszystko spryska antystaykiem, zastosuje filterek, potem drugi, a potem filterek maskujący inne filterki. Ani to mój czas, ani moje nerwy, ani moje zlecenie.
vice versa ;)
co tu pomagać myślałem że takie rzeczy się po prostu wie..
nie wiem czy mam myśleć że próbował zatrzymać to delikatnie ręką ? czy to zbyt trudne było do wymyślenia , jeżeli to jest aż takie delikatnie że przejście obok wytwarza ruch to trzeba osłonic kartonem w kształcie L i tyle , w szklankę wody można włożyć wisiorek i delikatnie wyjąć ( szybciej się ustoi chyba że kropelki duże się zrobią i będą zawadzały ...) itp itd wystarczy chwile samemu pomyśleć na pewno krócej zajmie niż poszczenie na forum...
szkoda słów... temat założyłem z lekkim przymrożeniem oka, a kolega wykazał się całkowitym brakiem dystansu. Tak się mówi że mierzymy wszystkich własną miarą - skoro ty z góry zakładasz że każdy jest idiotą to może o czymś świadczy.
Mimo wszystko nie zastosowałem żyłki (która mnie strasznie kusiła) bo niestety była widoczna na zdjęciach. Przy takiej ilości zdjęć wolę nie tracić czasu na wycinanie "pomocników". Po za tym, nic nie daje takiej satysfakcji jak robić zdjęcia, które nie wymagają retuszu i wychodzą z puszki prawie gotowe do publikacji. O genialnym sposobie "moczenia" biżuterii nie wspomnę, chętnie zobaczę efekty takiej sesji gdzie wszystko jest mokre...
Dlatego po prostu uspokajałem możliwie zawieszki i czekałem aż zupełnie się unieruchomią. Było to upierdliwe, ale efekt końcowy w postaci zdjęć był zadowalający. :razz: koledzy , więcej luzu.
Obawiam się, że dyskusja prowadzona na tym poziomie nei ma sensu. Skoro na wszystko jest filterek, więc jak się komuś kręci można zastosować filterek Anti-Roll 3.1 i już się nie będzie kręcić na zdjęciu. Ja w każdym razie na te idiotyzmy już nie będę reagować. Tak mógł się popisać tylko ten, kto nie wie co to jest studio, szyba, kurz i co daje (dokładnie nic) każdy płyn antystatyczny. (...)
Takie idiotyzmy mógł napisać tylko ten, kto nigdy nie fotografował szkła i uważa że nie jest możliwe sfotografowanie go bez kurzu. Może nie wiem co to jest studio, ale Twoje studio. I mimo ze nie znam go, to w ciemno poradzę zainwestować Ci w odkurzacz, skoro tyle kłopotów masz z kurzem.
Pozdrawiam
2pompony
05-02-2011, 18:04
MIło mi pochwalić się, że za fotografię szkła (w studio) dostałem kiedyś 1 miejsce w konkursie na dprewiev. :)
po co te zbędne sprzeczki... temat do zamknięcia
MIło mi pochwalić się, że za fotografię szkła (w studio) dostałem kiedyś 1 miejsce w konkursie na dprewiev. :)
Więc po co te teksty, że nie da się sfotografować go bo... kurz? Znajdź lepszy sposób na podbijanie licznika postów.
Pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.