Zobacz pełną wersję : The Day After Tomorrow część 2 - Chicago 2011 ;o)
Władca Pixeli
02-02-2011, 19:10
http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59172184.jpg
źródło (http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59172184.jpg)
http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59171801.jpg
źródło (http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59171801.jpg)
http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59171626.jpg
źródło (http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59171626.jpg)
http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59171631.jpg
źródło (http://www.chicagotribune.com/media/photo/2011-02/59171631.jpg)
Więcej zdjęć na
http://www.chicagoweathercenter.com/photos/chi-110201-monster-snowstorm-2011-pictures,0,7403567.photogallery
Mi zawsze się podobało "hamerykanckie" podejście, że jak jest taka pogoda, to wszędzie pustki. Miałem coś takiego tam przeżyć kilka lat temu w "USA-ach".
Korporacje dają ludziom wolne i aut zero na ulicach. Wręcz przeciwnie niż u nas. Czym gorsza pogoda, to więcej samochodów na ulicach.
Władca Pixeli
02-02-2011, 19:24
Tyle, że teraz to jest jedna z największych śnieżyć ostatnich 40 lat. Na ostatnim zdjęciu to ulica nad jeziorem pokazująca jak wszystkie samochody po prostu zamarzły w czasie jazdy i za chwilę wszystkich zasypało.
Po raz pierwszy w życiu widziałem burzę śnieżną z piorunami :shock:
Tyle, że teraz to jest jedna z największych śnieżyć ostatnich 40 lat. Na ostatnim zdjęciu to ulica nad jeziorem pokazująca jak wszystkie samochody po prostu zamarzły w czasie jazdy i za chwilę wszystkich zasypało.
Zasypało je , gdy stały w korku. Ale to tylko świadczy o tym jaka musiała być nawałnica.
Władca Pixeli
02-02-2011, 19:31
Zasypało je , gdy stały w korku. Ale to tylko świadczy o tym jaka musiała być nawałnica.
Zimna woda z jeziora porywana wiatrem zamrażała natychmiast samochody!
Zimna woda z jeziora porywana wiatrem zamrażała natychmiast samochody!
Ale i tak piękne widoki.
Mieczaki, troche sniegu spadlo i juz paraliz w miescie :mrgreen:
prawdziwa, kanadyjska zima :)
Tyle, że teraz to jest jedna z największych śnieżyć ostatnich 40 lat.
To przez globalne ocieplenie ;)
Nieźle...
The Structorr
03-02-2011, 07:25
To przez globalne ocieplenie ;)
Nieźle...
Też tak uważam, ciepło wprost promieniuje z tych zdjęć ;)
woytec60
03-02-2011, 09:10
Zimna woda z jeziora porywana wiatrem zamrażała natychmiast samochody!
A gdzie te spadnięte helikoptery? ;)
Fajne fotki, trochę przerażające.
Tego, co od kilku lat dzieje się na świecie trudno nie zauważyć.
Teraz Australia czeka na uderzenie naprawdę monstrualnego huraganu a dopiero co była u nich powódź jak pół Europy...
Australia jest teraz wyjątkowo bidna, pożary, powodzie, wiatery...
Czy to ma związek z tym, już chyba nikt nie ma wątpliwości:
http://news.astronet.pl/6006
Czy to ma związek z tym, już chyba nikt nie ma wątpliwości:
http://news.astronet.pl/6006
Ekhm... czytałaś cały artykuł?
Tak, obala wszelkie teorie fantastyków, dlatego podałam ten artykuł, a nie kolejną bzdurę ;)
Wszelkie kataklizmy przypisuje się do zmian mających związek m.in.z tymi bajkami o kosmosie. Artykuł to prostuje.
Ufff. OK :)
Ja na bieżąco staram się czytać literaturę naukową. Informacje o badaniach i ich wynikach są zgoła odmienne od tego, że podają liczące się media w Polsce (lodowców przybywa, Golfsztrom nabiera siły, itp, itd). Prawda jest taka, że klimat na Ziemi zmieniał się od zawsze a okres kiedy tutaj mieszkają ludzie to mało znaczący epizod w historii Ziemi. Ciekawostką też jest, że klimatolodzy uczą się przepowiadać pogodę, zmiany klimatów na... planetach. Gazowe olbrzymi jak Jowisz czy Saturn to są takie wzorcowe planety. Brak gór czy oceanów powodują, że nie ma różnych zmiennych mogących przeszkodzić w prognozowaniu pogody. A jednak. I z tym mają duże problemy. Więc co dopiero na Ziemi. Pamiętać też trzeba (nie wiem dlaczego straszą o tym w mediach, przecież to już dawna jest znane), że nasze Słońce jest zmienną gwiazdą o 11 letnim cyklu. A tu piszą w mediach o burzach Słonecznych, które zakończą życie na naszej planecie. :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.shaw.ca/sch25/FOS/HoloceneOptimumTemperature.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.shaw.ca/sch25/FOS/Thousand%20year%20climate.gif)
Pamiętać też trzeba (nie wiem dlaczego straszą o tym w mediach, przecież to już dawna jest znane), że nasze Słońce jest zmienną gwiazdą o 11 letnim cyklu. A tu piszą w mediach o burzach Słonecznych, które zakończą życie na naszej planecie. :/
a nie 22 lata?
"11-letnia okresowość w liczbie występujących na Słońcu plam jest częścią pełnego 22-letniego cyklu związanego z polem magnetycznym naszej dziennej gwiazdy. "
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=5291
miron19j
03-02-2011, 20:29
a nie 22 lata?
"11-letnia okresowość w liczbie występujących na Słońcu plam jest częścią pełnego 22-letniego cyklu związanego z polem magnetycznym naszej dziennej gwiazdy. "
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=5291
to o planecie X
"myślę jednak ze rządy włożą duży wysiłek żeby jakoś zrobić ja niewidoczną.. jak najdłużej sie da.. panika spowodowana pojawieniem sie X na niebie kilka lat przed 2012 nie jest im na reke.
może chemtrails? nie wiem.. wiem ze rozpylają Barium (pl. Bar l.a. 56) (http://en.wikipedia.org/wiki/Barium)
który jest używany do uzyskania efektu optycznego kamuflażu, ale nie tylko.
Związki baru dobrze pochłaniają promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie γ, są więc stosowane jako składniki osłon przed promieniowaniem., wiec jeśli przyjąć ze puki promieniowanie będzie osłabione/blokowane X i brązowy karzeł mogą nie być widoczne jeszcze długi czas."
ale żeś źródło wynalazła :-)
22 lata są związane z polem magnetycznym. Ale aktywność Słońca jest zmienna w odstępach 11 letnich.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1e/800px-Sunspot_butterfly_with_graph.gif/800px-800px-Sunspot_butterfly_with_graph.gif)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plama_s%C5%82oneczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aktywno%C5%9B%C4%87_s%C5%82oneczna
Władca Pixeli
03-02-2011, 21:01
Ja wczoraj 6 godzin odśnieżałem, żeby samochodem wyjechać a Wy mnie to o zmianach klimatycznych piszecie. :twisted::mrgreen:
Temperatura spadła do 0F. I do tego wieje jak w Kieleckiem. Jednym słowem Syberia.
to zdecyduj się Waści w końcu, Syberia czy Kanada ;)
sokrates
03-02-2011, 22:27
a nawiązując do tematu wątku - wie ktoś czy szykuje się 2 część tego filmu jak w tytule?
woytec60
03-02-2011, 22:34
a nawiązując do tematu wątku - wie ktoś czy szykuje się 2 część tego filmu jak w tytule?
Tak ale w dopiero 2013.
To ma być dokument.
Ja wczoraj 6 godzin odśnieżałem, żeby samochodem wyjechać a Wy mnie to o zmianach klimatycznych piszecie. :twisted::mrgreen:
No my tu cię bronimy, że to nie twoja wina i twojego wielkiego samochodu, co wydala z siebie CO2, a ty masz jeszcze pretensje do nas :/
Chcialbym kiedys doswiadczyc takiej zimy.
Rzucilem okiem na zdjecia i... oni juz odsniezyli ulice ??
Mój domownik stwierdził, jakże słusznie zresztą, że hamerykanie to wszystko muszą mieć największe :D ;)
Władca Pixeli
04-02-2011, 05:25
No my tu cię bronimy, że to nie twoja wina i twojego wielkiego samochodu, co wydala z siebie CO2, a ty masz jeszcze pretensje do nas :/
Tak się składa, że w Stanach samochód przejdzie przegląd z luzami na kierownicy czy bez hamulców, bo tego nikt nie sprawdza. Jest to sprawa i problem właściciela.
Jedyne co się sprawdza i to bardzo dokładnie na przeglądach to właśnie wydech. :mrgreen:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.