PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia do albumu ślubnego - wklejać?



Al Bundy
14-05-2005, 21:40
Jeśli tak to jakimś specjalnym klejem? A może plastrem dwustronnym? Znalazłem na allegro i to i to i nie wiem co zrobić. Nie chciałbym zepsuć zdjęć... A może macie jakąś praktykę?

Gamling
14-05-2005, 21:52
Sa takie specjalne dwustronne tasmy, robi je Hama (tansze) i Henzo (drozsze).

Voytek
14-05-2005, 22:00
Tak, są taśmy i takie para-prostokątne podklejki dwustronne. Stosowałem obydwa rodzaje - taśmy wygodniejsze. Natomiast trzymają wspaniale. Mam albumy ze zdjęciami wklejonymi ponad 5 lat temu !!!
Natomiast do wklejania, proponuję rękawiczki fotograficzne... inaczej odciski, że aż strach.

Władca Pixeli
14-05-2005, 22:54
Stosuję to od wielu lat i nie spotkałem nic lepszego.
3M Photo Mount Spray Adhesive 6094


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2005/05/MS3MJPG-2.jpg
źródło (http://www.adorama.com/images/large/MS3M.JPG)

http://www.3m.com/us/mfg_industrial/adhesives/framing/html/scotch6094.jhtml

sinner
14-05-2005, 23:14
Ile takie coś kosztuję i jaka jest tego wydajność :?:

Władca Pixeli
14-05-2005, 23:38
Ile takie coś kosztuję i jaka jest tego wydajność :?:
Około $12
Wystarcza na 40-50 8”x10” (20cm x 25cm)
Ja używam ten format i ilość się zgadza.

Współczynnik pH jest neutralny. Nie przebarwia i nie marszczy papieru.

Al Bundy
15-05-2005, 09:59
Czyli nikt nie robi na klej? A wracając do rękawiczek - na czym zostawiasz te odciski?

Voytek
15-05-2005, 10:10
A zdjęć nie bierzesz do ręki aby je wkleić ? W sumie odciski palców, to kwestia indywidualnej estetyki...

mariusz
15-05-2005, 10:17
Ja używam przylepców Henzo , jakby co dają się odkleić bez uszkadzania kartki i mają wygodny zasobnik-podajnik , taśma dwustronna jest za gruba , zwróć uwagę też na sam album , tylko dobrej jakości i szyty grzbiet żeby po obejrzeniu przez x-osób był jeszcze w jednym tomie :) to nie zdjęcia pod folią - przełożenie w drugi zajmie DUŻO czasu :(
albumy Henzo są dobre ale niestety ceny mało chrześcijańskie :(

@nia
15-05-2005, 13:57
używałam dwustronnych taśm Henzo ale ze względu na cenę przerzuciłam się na tańszy zamiennik (nie mogę w tej chwili znaleźć opakowania więc firmy nie podam) ale za 1000szt. płaciłam na giełdzie foto ok.10 zł...
a co do albumów - tu również polecam giełdę - nie znam drugiego takiego miejsca z takim wyborem i normalnymi cenami... nawet zamszowe duże Henzo, które w sklepie foto kosztuje ok.450 zł można tam kupić na 220 zł... szczególnie lubię te z czarnymi kartkami - takie zamszowe polecam szczególnie do ślubów... za codzień używam noname'ów z czarnymi kartkami - do formatu 15x21 30 kartek - kosztują 15zł..., lub trochę większe za ok.30 zł

gALL
15-05-2005, 14:24
Tylko wklejac do albumu z kartami przelozonymi pergaminem. Takie cos poprostu zwala z nog ogladajacych. A wklejam albo Henzo (tymi dwostronnymi rozkami) albo polskimi zamiennikami, z tym, ze Henzo sa na bank bezchlorowe i nie beda powodowac niczenia odbitek.

Al Bundy
15-05-2005, 15:53
To jak was męczę to 2 pytania:

1. Gdzie jest ta giełda? Rozumiem że gdzieś w W-wie...
2. Album 60 kartkowy - wklejacie zdjęcie na karktkę czy na stronę?

Dzięki wszystkim - zwłaszcza Ani za rady przed sesjami ślubnymi :mrgreen: Cyknąłem ponad 800 zdjęć i jak do tej pory wybrałem już ponad 60 ciekawych ujęć a nie doszedłem jeszcze do połowy sesji... Pozdrawiam gorąco !

Gamling
15-05-2005, 16:29
Gielda jest w Warszawie a dokladnie w Stodole, natomiast co do wyklejania albumu to juz jak Ci sie bardziej podoba. Ja wklejam raczej na strone.

Saint
17-05-2005, 23:15
używałam dwustronnych taśm Henzo

odrazu mi sie przypomina kill bill :)

Semi
24-10-2007, 09:22
Ja kleje taśmś scotha dwustronna i cały czas szukam jakiegoś tańszego zamiennika.

jacek.gold
24-10-2007, 09:31
Są specjalne pistolety z Henzo na taśmę bardzo wygodne w użytkowaniu ale 1000szt podklejek (http://www.allegro.pl/item257133197_podklejki_do_zdjec_2x500szt_hama_sup er_tanio_.html) można kupić za 15+4,5 a to wystarcza na 250zdjęć więc koszt nie jest aż tak wielki.

Adam Trzcionka
24-10-2007, 09:40
nie ma się co szczypać i bawić w zamienniki, kleje, podróbki. kleję zawsze na "wyklejkach" henzo, to nie jest jakiś kosmiczny wydatek - 1000 szt kosztuje ok 18 pln. na jedną karte klei sie foty dwustronnie, oddzielają je od siebie pergaminowe przekładki. z tym, że kilka razy trafiłem na buble z henzo - albumy miały posklejane albo poszarpane karty. są też, jak wspomniał jacek.gold pistolety do tych taśm, które niesamowicie usprawniaja pracę.

jeszcze raz: nie ma sie co bawić w oszczedności - album to jedna z lepszych reklam fotografa, bo faktycznie nic nie robi takiego wrażenia jak dobrze wybrane, obrobione, wywołane i ładnie wklejone do albumu zdjęcia.

lucki
24-10-2007, 09:58
nie ma się co szczypać i bawić w zamienniki, kleje, podróbki. kleję zawsze na "wyklejkach" henzo, to nie jest jakiś kosmiczny wydatek - 1000 szt kosztuje ok 18 pln. na jedną karte klei sie foty dwustronnie, oddzielają je od siebie pergaminowe przekładki. z tym, że kilka razy trafiłem na buble z henzo - albumy miały posklejane albo poszarpane karty. są też, jak wspomniał jacek.gold pistolety do tych taśm, które niesamowicie usprawniaja pracę.

jeszcze raz: nie ma sie co bawić w oszczedności - album to jedna z lepszych reklam fotografa, bo faktycznie nic nie robi takiego wrażenia jak dobrze wybrane, obrobione, wywołane i ładnie wklejone do albumu zdjęcia.

Z tego co wiem to Henzo przeniosło produkcję tych tańszych albumów do Chin, w Holandii jeszcze robią tylko te droższe, zamszowe typu Romantica ( chyba są za duże na ich małe żółte dłonie :)). Jak ostatnio rozmawiałem z panią u której kupuję albumy ślubne to powiedziała, że chyba zrezygnują ze sprowadzania Henzo, mają tyle reklamacji od początku roku. Dla porównania z Waltera ani jednej (ale Walter to chyba Niemcy). Sam trafiłem na kilka bubli Henzo. Najlepiej po kupieniu takiego albumu od razu rozfoliować go i sprawdzić kartka po kartce.

Semi
24-10-2007, 09:58
nie ma się co szczypać i bawić w zamienniki, kleje, podróbki. kleję zawsze na "wyklejkach" henzo, to nie jest jakiś kosmiczny wydatek - 1000 szt kosztuje ok 18 pln. na jedną karte klei sie foty dwustronnie, oddzielają je od siebie pergaminowe przekładki. z tym, że kilka razy trafiłem na buble z henzo - albumy miały posklejane albo poszarpane karty. są też, jak wspomniał jacek.gold pistolety do tych taśm, które niesamowicie usprawniaja pracę.

jeszcze raz: nie ma sie co bawić w oszczedności - album to jedna z lepszych reklam fotografa, bo faktycznie nic nie robi takiego wrażenia jak dobrze wybrane, obrobione, wywołane i ładnie wklejone do albumu zdjęcia.

Nie no oczywiście, żle się wyraziłem. Jakość albumu to podstawa po przecież póżniej ogląda go cała setka potencjalnych klientów.
Chodziło mi bardziej o jakięś rozwiązanie które usprawni naszą pracę czyt. szybsze wklejanie.
Narazie przed momentem zakupiłem na allegro te przylepce Henzo - niestety nie mogę znależć tego pistoleu to chętnie bym to obejrzał, jakbyście mieli jakiegoś linka albo jakieś ceny za to cacko to poproszę.

FOTOP
24-10-2007, 10:42
A może wiecie ile to kosztuje? - przymierzam się do tego.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.foto-kwiatek.pl/grafika/pistolet.gif)

Obecnie bawię się z klejem Henzo - trochę zapach nieprzyjemny ale trwałość dużo większa niż przylepce. Poza tym można bezproblemowo oderwać zdjęcie bez szkód na albumie.

Raf 007
24-10-2007, 10:52
Polecam przylepce firmy KPH dostępne też na giełdzie 1000 szt - 11 zł. Jakość bez zastrzeżeń, z powodzeniem stosuję od kilku lat, w razie czego również się da odkleić.

wilus
24-10-2007, 12:34
jak już mowa o albumach...
niedawno pojawiła się firma "Empol" nasz rodzimy producent albumów, wyglądją one nieźle, lepiej niż tanie Henzo
ale to tylko pierwsze wrażenie, ma ktoś może doświadczenia z tymi albumami ? Henzo rozłożyło mnie na łopatki (-:
never again !

FOTOP
09-11-2007, 14:46
Nie wiem czy to Empol ale...
Na giełdzie w Wawie u pani, która sprzedaje na scenie, można zamawiać od kilku tygodni albumy polskiej produkcji. Wybór ogromny ale tylko pod zamówienie - można wybierać w rodzajach okładek (skóra, skaja, materiał), kolorach stron, wymiarach, ilości stron itd... Jakość dużo lepsza od Henzo! :)
Co do cen to kształtują się w granicach ok 130-150 zł. Po przejrzeniu dokładnym zamówionych albumów polecam.
link do sklepu internetowego: http://fotobarbara.eu/sklep/?p=productsMore&iProduct=10&sName=album-tradycyjny-skora-galanteryjna-braz

PS. Jeszcze jedno - dowiedziałem się, że Henzo zawiesił w produkcji pistolety z taśmą... :( szkoda, jak dotąd nie znałem lepszych patentów...

fIlek
09-11-2007, 19:15
Przemku, trzeba było w fotoreflex'sie podejrzeć - znalazłem 1,5 roku temu 3M robi pistolet i taśmy o wiele lepsze od Henzo. Cenowo podobnie :)

fIlek
09-11-2007, 19:16
jak już mowa o albumach...
niedawno pojawiła się firma "Empol" nasz rodzimy producent albumów, wyglądją one nieźle, lepiej niż tanie Henzo
ale to tylko pierwsze wrażenie, ma ktoś może doświadczenia z tymi albumami ? Henzo rozłożyło mnie na łopatki (-:
never again !

Niedawno??? Handlowałem Empolem już ze 3 lata. Chińszczyzna. Zobacz sobie Barańskiego - ma sporo fajnych rzeczy. Jakość bez zarzutu.

FOTOP
12-11-2007, 21:18
Piotrek ja nie mam pewności, że to Empol.... moim zdaniem nie. Mam kilka albumów i są naprawdę w porządku, bez żadnych skaz i niedoróbek. Nie to co Henzo, a nawet Walther.
Patrzyłam na stronę Barańskiego - jeśli ma to potwierdzenie w jakości to może i się skuszę :) Muszę koniecznie zobaczyć - może na targach w Łodzi będą... :)

Masz jakieś konkretniejsz dane do 3M ?

Bartek Witek
13-11-2007, 03:03
Spotkałem się już z dwiema sztukami albumów Barańskiego, które po miesiącu zaczęły dziwnie śmierdzieć :(

Ktoś z Was korzysta z jego usług? Podobno ostatnio ceny wzrosły?

wilus
13-11-2007, 10:07
Niedawno??? Handlowałem Empolem już ze 3 lata. Chińszczyzna. Zobacz sobie Barańskiego - ma sporo fajnych rzeczy. Jakość bez zarzutu.
ja też z nimi handlowałem od dawna ale wcześniej nie mieli takiej oferty, przedstawiciel coś mówił że to produkcja rodzima a nie china, może nowa fabryka?

koral181
27-05-2009, 13:31
A ja mam pytanie jak kleicie zdjecia zeby były równo rozmieszczone i nie przykleily sie krzywo??

Dyziek
27-05-2009, 13:40
Jeśli nie wierzysz oczom, polecam wyciąć szablonik z kartonu(wielkość dopasowana do albumu) z otworem dopasowanym do rozmiaru foty(2 wersje pion-poziom)

Paweł Kania
27-05-2009, 13:42
Ja ostatnio zainwestowałem w takei cudo.
http://allegro.pl/item646489773_profesjonalna_maszynka_do_wklejania_ zdjec_henzo.html

Klei się tym bardzo fajnie, na tasmie jest naniesione cos w rodzaju samego kleju, nie ma problemu z pierdzieleniem sie z rożkami, odlejaniem naklejaniem, walisz jak metkowanicą.

Wymaga wprawy, jedna rolka (33metry) wystracza na jeden album 80-100 stron, zalezy ile kleju sie daje na fot (czy punktowo, czy po całych brzegach).

Wady, klej jest taki mega, że jak przykleisz zdjęci i spędzi tam kilka minut - nie do odklejenia.

Rożki, dopóki klej nazwijmy to 'niezwulkanizuje' z podłożem, przewaznie kilak godzin można odkleić foto i poprawić, po tym mamy sznase tylko przez kilka minut i to jak mocno nie przykleiliśmy fotki.

Tomek Konopka
27-05-2009, 14:22
Jeśli nie wierzysz oczom, polecam wyciąć szablonik z kartonu(wielkość dopasowana do albumu) z otworem dopasowanym do rozmiaru foty(2 wersje pion-poziom)

szablon szablonem, jeśli masz kilka formatów zdjęć to mz na oko najlepsza metoda ;)

Al Bundy
27-05-2009, 15:35
Matko jaka reaktywacja wątka :mrgreen:. 4 lata temu go założyłem... hahahahaha

jacek.gold
27-05-2009, 15:58
masz ponadczasowy wątek ;)

BorysR
27-05-2009, 16:00
Szczerze mowiac swietny temat. Fajnie sie go czyta. :D

koral181
27-05-2009, 21:26
Format jest akurat taki sam na wszystkich zdjeciach wiec tak jak napisal Dyziek i tak jak myslalem wczesniej zrobie szablony, zawsze to lepiej niz na oko;) Chyba ze ktos ma jescze jakis inny pomysl??

wmac
28-05-2009, 22:01
Ja używam linijek, przykładam jedną do brzegu albumu ( czyli odległość od brzegu albumu to szerokość linijki ) a wysokość już odczytuje w centymetrach z linijki. Szybsze i wygodniejsze niż wycinanie szablonów, tylko trzeba w odpowiednie linijki się zaopatrzeć:)

wilus
28-05-2009, 22:15
ludzie... zdjęcia się wkleja na oko (zdrowe oko) toż nikt z linijką nie będzie ich oglądał

wmac
28-05-2009, 22:21
Naprawdę nie dużo więcej czasu zajmie przyłożenie tej linijki i wklejenie zdjęcia, a jakie byś zdrowe oko nie miał, to idealnie nie wkleisz. Mnie np drażni jak zdjęcia są nierówno wklejone nawet o 2-3 milimetry...

Tomek Konopka
29-05-2009, 00:39
Naprawdę nie dużo więcej czasu zajmie przyłożenie tej linijki i wklejenie zdjęcia,

jak w sezonie, tak raz w tygodnu wkleja sie 100-170 zdjęc,plus ułożenie w chronologicznym zestawieniu, plus czas bardzo długi jaki sie spędza przy obróbce,to do bani z linijkami i szablonami.
oko to oko..........

rockabilly
29-05-2009, 09:45
wklejacie 100-170 zdjec z jednego slubu w album?

luuudzie, i cos wam zostaje z tego interesu?
ja stosuje kph podklejki i nie ma z nimi problemów
albumy to wlasciwie co mi w oko wpadnie i nie jest zbyt kiczowate. raz henzo, raz godeon a raz ten polsko-chinski badziew (polcan czy cos takiego)
generalnie do kwoty 70-80 zl za zwykly album z czarna stroną nie kupi sie nic dobrego...
czy 30 zl, czy 70 to i tak jedna wielka kiszka..

Tomek Konopka
29-05-2009, 11:53
wklejacie 100-170 zdjec z jednego slubu w album?

luuudzie, i cos wam zostaje z tego interesu?

jeśli tak było w umowie, 80-100-120-czy 170 zdjęć :-D gdyby nic nie zostawało no to po co to robić.
nie można oddać całego wysiłku w albumie za np;30 zł. Zawsze lepiej zaproponować album za 100-150pln, bo to zdjecia bardzo ważne,trwałośc i estetyka ma być:-D para młoda na pewno dopłaci te 100-150pln :-D

McSimus
03-06-2009, 12:54
A ja mam pytanie jak kleicie zdjecia zeby były równo rozmieszczone i nie przykleily sie krzywo??
Prosty szablon z kartonu, na oko to wiadomo ... ale zależy co kto lubi.

elanek
03-06-2009, 23:19
Prosty szablon z kartonu, na oko to wiadomo ... ale zależy co kto lubi.

Ja na oko, czasem celowo "kładę" zdjęcia na lekko na bok żeby za nudno nie było

stock
04-06-2009, 07:27
ja porobiłem szablony - ale nawet jak wklejam na oko i potem przykłądam szablon dla sprawdzenia - to powiem szczerze, że róznic nie ma zbyt wielkich. Jak się klei duzo albumów to się wprawy nabiera :)

McSimus
04-06-2009, 15:44
No nie, z wprawą to i po pijaku prosto wychodzi :)

irupo
11-06-2009, 19:10
Do wklejania zdjęć w albumie polecam ATG 700 firmy 3M .Można go kupić : http://www.allegro.pl/item634296698_aplikator_scotch_atg_700.html

luan
07-10-2011, 21:46
witam
mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów, będę wyklejał dwa albumy (pierwszy raz), zakupiłem do tego przylepce marki Henzo. Mam pytanie odnośnie co do wklejania zdjęć, ile przylepców dajecie na konkretne zdjęcia, będę wklejał zdjęcia 10x15 , 13x18 i 15x21. ile przylepców powinno sie dawać na te wielkości zdjęć i w jakich miejscach przylepiać te przylepce, czy tylko na rogach, czy na środku zdjęcia też, czy tylko po brzegach a w środku już nie

z góry dzięki za odpowiedzi

tomitom
07-10-2011, 22:07
ale żeś odkopał dinozaura !

luan
07-10-2011, 22:10
no odkopał, to może odpowiesz na pytanko

tomitom
07-10-2011, 23:43
Wszystko zależy od kart albumu (czy bardzo sztywne karty, sztywne czy może miękkie jak dyndol ).
Podążaj tą drogą. Ja kleję tak abym nie wstydził się swojej pracy przed klientem bo album to wizytówka która leci w świat.
ergo: im więcej tym lepiej/pewniej.

Już nie stosuję przylepców, a lepszy patent w który zbroję się w firmie ASTRA produkującej taśmy klejące.

manfred
08-10-2011, 13:15
Możesz zapodać link?

tomitom
08-10-2011, 16:34
Jak zwykle literówka chodziło mi o firmę ASTAT tel 061 849 80 70 (rolkę mam pod ręką, a telefon bije po gałach) stronę trza se wyguglać bo nie znam jej adresu a nie chce mi się "googlać" bo to trzeba umieć i w ogóle...

bialogardzianin
13-10-2011, 15:51
Wcześniej kleiłem (przylepce Henzo, format 15x23) na 5 szt., ale niedawno, kiedy po 1-2 tyg. zauważyłem odlepiony 1 róg w albumie demo podczas jego demonstracji, to przeraziłem się i teraz kleję 6 szt.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

bastek
13-10-2011, 17:42
Ja kleje 7 przylepców, 6 tak jak to pokazał bialogardzianin i dodatkowo jeden w środek. Format 15x23

stock
13-10-2011, 19:45
jeśli chodzi o 15x21 wal po 6 przylepców na zdjęcie. 4 na rogach i po jednym na dłuższym boku. Mniejsze rozmiary spokojnie mogą być na 4 przylepcach :)

Odkopywali tu z 2004 roku wątki :) Wiec nie jest tak źle jeszcze :)
Wielki plus dla kolegi że szukał i odkopał a nie zakłądał kolejnego watku :) TAK TRZYMAĆ

Michał Fąfrowicz
28-10-2011, 15:28
Kiedyś też używałem przylepców Henzo, ale zamieniłem na maszynkę do wyklejania i nigdy nie wrócę do tego badziewia.
Podziwiam tych co wyklejają kilka albumów w miesiącu na przylepcach :P

Album 100 zdjęć wyklejam 50-60 minut, gdzie przy przylepcach schodziło mi ~2-3 godziny, pełno śmieci dookoła ;)

marekb
08-09-2013, 17:30
zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku:
http://albumy.bodzioch.pl/aktualnosci/

manfred
08-09-2013, 17:35
Mieliście mi próbkę kleju wysłać do testowania a tak to nie ma bata na pistolet i klej Henzo.

monikowska
08-09-2013, 23:51
ja polecam podklejki, zawsze można odkleić, jeśli chodzi o pistolet z taśmą z klejem to polecam tylko ten od Schotta :)

marekb
09-09-2013, 06:19
nasz klej również można odkleić, dokładnie jek błonę 3M ( Scotcha ) a może nawet ciut łatwiej :) manfred, myslałem że przy następnym zamówieniu, a może jeszcze jakaś sesja się w górach przydarzy ;)

manfred
09-09-2013, 07:38
Myślę, że czeba nam się spotkać ugoszczę Cie oscypkiem i okowitką co by rabaty większe na albumy dostać.

marekb
09-09-2013, 17:39
Myślę, że czeba nam się spotkać ugoszczę Cie oscypkiem i okowitką co by rabaty większe na albumy dostać.

lubię to :)