PDA

Zobacz pełną wersję : Benro BH-1 czy B-1



rutra70
01-02-2011, 22:55
Zamierzam kupić statyw Banro Travel Angel. Statyw ten musi sobie poradzić z D700 + grip oraz z N 20-35 i N 180 ED. Zastanawiam się którą głowicę wybrać BH-1 czy B-1. Wiem B-1 jest zdecydowanie lepsza i poradzi sobie z moim zestawem. Skoro jednak BH-1 także utrzyma to wszystko to po co przepłacać prawie 200 zeta. Mam zatem pytanie do użytkowników szczególnie głowicy BH-1 jak ona sprawuje się z podobnym sprzętem. Proszę też o informację czy szybkozłączki do tych głowic od spodu mają wyłącznie śrubę z nacięciem czy także uchu ułatwiające dokręcenie do aparatu. Z góry dzięki za pomoc.

Marcin Borkowski
01-02-2011, 23:17
nie bałbyś się na tej bh1 postawić takiego sprzętu?

moonrage
02-02-2011, 00:12
Zdecydowanie B1, posiadam BH2, jest O.K. 6kg spokojnie dźwiga bez problemu ale seria B jest jeszcze lepsza.
Płytki mają wbudowanego "dżinksa", dzięki któremu nie musisz nosić złotówek po kieszeniach. Płytki Benro są bardzo dobre i wygodne w użytkowaniu.

rutra70
02-02-2011, 00:27
Tak też myślałem ale chciałem się upewnić .. i ta chciwość.

rutra70
17-02-2011, 23:01
Dzisiaj kupiłem Benro z głowicą B1. Niestety ale szybkozłącznia nie posiada od spodu żadnego ucha "dżinksa" ułatwiającego zakręcenie do aparatu. Trzeba mieć monety lub specjalny klucz (inbusowy czy jakoś tak), który jest w zestawie. To jednak trochę utrudnia życie.