PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia seryjne....jak szybko?



BartekIgnasiak
22-08-2004, 19:25
mam problem\

jak robie serie w NEF'ie to robi mi bardzo szybko 3 zdjecia... okolo 3kl/s.......ale czemu tylko 3?

ale jak zmienie na jpeg to juz robi te zdjecia o wiele wolniej ...czy ktos mi to moze wyjasnic???

Kaleid
22-08-2004, 19:27
jak robie serie w NEF'ie to robi mi bardzo szybko 3 zdjecia... okolo 3kl/s.......ale czemu tylko 3

Coz...specyfikacja aparatu podaje 3kl/s..napisz do Nikona czemu tylko 3 :)



ale jak zmienie na jpeg to juz robi te zdjecia o wiele wolniej ...czy ktos mi to moze wyjasnic???

Zobacz czy nie masz wlaczonego NRa

hesja
22-08-2004, 19:29
ups?
odpowiedzialem i szybko wykasowalem bo... nie zrozumialem pytanka ;)))

BartekIgnasiak
22-08-2004, 19:30
Kaleid nie czemu tylko 3/s ,,, ale czemu tylko 3 i koniec.. nie robi juz 4,5,6 itd, chodzi mi o kolejne fotki

hesja
22-08-2004, 19:30
bo tyle sie miesci w buforze...

BartekIgnasiak
22-08-2004, 19:31
ale czemu te w jpg robi wolniej niz w nef???

OK noise reduction byl przyczyna..... dzieki za pomoc ;)

hesja
22-08-2004, 19:32
a tego to nie wiem... byc moze jest to zwiazane z kompresja?

Kaleid
22-08-2004, 20:07
Bufor NEF wynosi 3 klatki, takze po zapchaniu go zwalnia. Na szczescie D70 ma dynamiczny bufor i tylko zwalnia...nie zacina aparatu :)

edos
22-08-2004, 20:29
icemaster z tego co wiem z artykułów gdyż osobiście nie mam takiej karty to musisz mieć szybką kartę Ultra II i w tedy nikoś nie zdąży zapełnić bufora i będzie cykał aż do wypełnienia karty

c2h5oh
23-08-2004, 10:37
Ciekawe jak sie spisuje MD zamiast tej szybkiej karty.. niby wolniej toto startuje ale transfery porownywalne ma..
Ktos ma porownanie szybka karta/MD? (wiem ze jest na dpreview, ale jakos bardziej Wam ufam)

edos
23-08-2004, 10:57
nie wykluczam że ta karta radzi sobie . ale jak mówiłem wcześniej swoją opinię opieram tylko na podstawie artykułów z testów nikosia i ultra II wykorzystuje wpełni prędkość naszego aparacika :mrgreen:

ddMON
23-08-2004, 18:38
Ja z moja kartą (jak w podpisie) bez problemu robię do końca (karty, lub AKU) bez względu na ustawioną jakość. Po zapełnieniu bufora lekko zwalnia i to wszystko.
Jakoś przy robieniu zdjęć seryjnych (długie serie) mój aku szybciej siada :(
POzdro!

sailor
24-08-2004, 01:28
mam podobnie .. z moja karta po zapelnieniu bufora predkosc lekko siada, niestety aku iada znacznie szybciej - poniewaz nie foce sportowo stosuje to gdy chce "wykonczyc" aku przed wsadzeniem do ladowarki

Gamling
24-08-2004, 09:06
Hm a nie szkoda CI przebiegu migawki? Mimo wszystko jest obliczona na wytrzymanie pewnego ograniczonego przebiegu wiec stosowanie tej metody czesto nie wplywa na nia najlepiej. Ja bym tam juz wolal szybciej zuzyc aku. zawsze to taniej kupic nowy.

Tr0n
24-08-2004, 10:42
mam podobnie .. z moja karta po zapelnieniu bufora predkosc lekko siada, niestety aku iada znacznie szybciej - poniewaz nie foce sportowo stosuje to gdy chce "wykonczyc" aku przed wsadzeniem do ladowarki

lepiej podłącz aparat do kompa i zgraj zdjęcia na kompa i wgraj je z powrotem - aku sie rozładuje

ALE to sa baterie bez efektu pamieci czyli nie trzeba ich rozładowywać do konca

WAPNO
24-08-2004, 11:12
Hm a nie szkoda CI przebiegu migawki?
Nie wiem jakie podejście mają inni, ale ja aparat kupuję, żeby nim robić zdjęcia, a nie go oszczędzać :). Taka opcja jest żeby z niej korzystać. Zdjęcia pod słońce też nie są nowością i tyle. Ma się zużyć to się zużyje. Co do szybkości no to już zależy zapewne od szybkości karty, ja jeszcze sie nie wypowiadam dokładnie bo dopiero jutro jade po D70 z 2x512 Lexar 80x :)

Gamling
24-08-2004, 11:24
Zgadzam sie z tym co napisales "aparat jest po to zeby robic nim zdjecia". Tylko ze taki patent zeby wyladowac aku nie ma moim zdaniem sensu. Za kazdym razem musisz kilkadziesiat razy wyzwolic migawke a to powoduje bardzo szybkie jej zuzycie. Poza tym to nie jest robienie zdjec. A aku i tak sa bez efektu pamieci wiec mozna je doladowywac praktycznie bez szkody dla ich zywotnosci. Dodatkowa zawsze mozna kupic nowy aku, natomiast wymiana migawki to raczej drogi biznes.

WAPNO
24-08-2004, 11:38
Oups nie przeczytałem dokładnie i teraz widze, że nie chodziło o robienie zdjęć :). Sorry :oops:

Gamling
24-08-2004, 11:41
Nie ma sprawy ;)

edos
24-08-2004, 16:19
jeżeli chesz robić fotki sportowe to nie widzę inaczej aby wykonać serię zdjęć aby wybrać motyw który cię intewresuje (złapanie piłki czy też takie tam podobne) dlatego także uważam że jak producent dał możliwość robienia zdjęć sryjnych to nieraz z tego trzeba korzystać, jężeli ktoś uważa że to szkodzi maszynie to może z tej funkcji nie korzystać a nbie mówić że aparat kupił do robienia zdjęć z poważaniem Edos

sailor
24-08-2004, 23:36
rany jaka burze rozpetalem .. gamling - zrobilem tak dwa razy bo mizalezalo na wyladowaniu aku .. obiecuje ze wiecej nie bede :P potem stwierdzilem ze faktycznie latwiej podlaczyc do kompa
a ze nie ma efektu pamieci to wimem .. ale wiem tez ze nei zaszkodzi raz na jakis czas rozladowac o konca .

admin
24-08-2004, 23:39
Drogi Sailorze, drugi aku jest odpowiedzia na powyzszy problem. Zawsze do zera i zawsze naladowany ;)

ddMON
24-08-2004, 23:40
Riders of the storm
Sailor w swoim żywiole, jak nie na łajbie, to na forum halsuje :D
POzdro!

ddMON
24-08-2004, 23:43
Drogi Sailorze, drugi aku jest odpowiedzia na powyzszy problem. Zawsze do zera i zawsze naladowany ;)
Drogi Adminie, wspominałeś już, że jesteś zadowolony z 2 aku ale dalej nie chcesz uchylić rąbka tajemnicy, jaka to firma i jeszcze lepiej symbol?
Jeżeli mógłbyś wspomóc zbłąkanego Nikoniarza...
POzdro! :wink:

sailor
25-08-2004, 00:24
ddmoon .. jak na razie to ty najbardziej halasujesz :D ale zgadzam sie z toba co do pytania do Admina .. o firme alternatywnego aku :)

Wojtek J.K.
25-08-2004, 00:44
Nie do mnie było pytanie, ale myślę, że Admin wybaczy - otóż ZTCW Piotr, Bartek Skowronek i ja kupowaliśmy dodatkowe akumulatory w tej samej firmie:

http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=72

i wszyscy jesteśmy z nich zadowoleni 8)

admin
25-08-2004, 10:11
I faktycznie sa bardzo dobrej jakosci. Moj jest wciaz wydajniejszy niz oryginalny.

Dzieki Wojtku za wyreke :)