PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić czy Lexar jest oryginalny?



mplutek
31-01-2011, 20:47
Jak w temacie. Jest jakiś sposób?
Kupiłem Compact Flash - Lexar Professional 400x, 16GB w fotojoker.

Działa niby ok ale mam dla porównania również SD Kingstona 16 GB (SD4/16GB) klasa 4.

I co się dzieje. Przy 20 rawach zdjęciach w serii kingston jest jedynie o 3-4 sekundy wolniejszy.

Test przeprowadzany równocześnie na dwóch d300s, na tych samych ustawieniach. Kart były testowane na przemian z aparatami, akumulatory również były przemieniane aby zasilanie nie było przyczyną zmiany prędkości.

Jest czym się martwić?

kZC_
31-01-2011, 20:58
hmm.. to też zależy od czytnika. Jak używam kart i czytnik firmy Lexar..
test można wykonać programikiem ATTO; podaje dokładna prędkość zapisu i odczytu z kart.

mplutek
31-01-2011, 21:11
Czytnika nie używałem. Obserwowałem diodę na aparatach, która pierwsza zgaśnie.
Na wyświetlaczu również pojawiały się zdjęcia, było odliczanie 3/20, 4/20, 5/20 ... 20/20 i koniec dioda gaśnie.

dojka
31-01-2011, 22:29
ja też mam ten sam problem buuu...

mplutek
31-01-2011, 23:49
Czyli mam rozumieć że nie ma sposobu na sprawdzenie czy karta jest oryginalna? Paaaaaaanowie....

mazon
01-02-2011, 00:09
Gdzieś czytałem, że karty CF z natury są wolniejsze niż SD mimo tego że mają tą samą klasę - ale może się mylę

Sapphiron
01-02-2011, 00:42
tiaa? a ja czytałem żę są szybsze i solidniejsze...

mazon to powiedz dlaczego chyba wszystkie pro aparaty mają CF a nie SD skoro SD sa takie superaśne?

mazon
01-02-2011, 00:50
Sapphiron - napisałem, że może się mylę, ale obserwując rynek kamer video (nawet tych wielkogabarytowych), wydaje mi się że kierunek jest ku kartom SD, gdyby CF były takie super to ......

kZC_
01-02-2011, 01:07
oj panowie panowie ;) polecam lekturę DFV.. ukazuje się w kioskach.
"Numer 29, luty 2010 " proponuje zajrzeć do tego numeru, a konkretnie do artykułu pt: "Wielki test kart pamięci" :)

mplutek
02-02-2011, 23:18
Dyskusja zboczyła z toru. Problem dalej nie rozwiązany :/

SzMuD
03-02-2011, 12:54
Gdzies czytalem, ze ktos napisal maila do producenta, a ten poprosil o przeslanie zdjec karty. Potem odpisali i okazalo sie, ze to podroba.

Moze tak sprobowac?

Sz@kal
04-02-2011, 14:36
Skandal, żeby kupując w sklepie a nie na alledrogo człowiek się zastanawiał czy kupił oryginał czy podróbę :( Do czego to doszło... Sam chcę kupić jakieś karciochy ale boję się podróbek... :(

mplutek
04-02-2011, 21:49
Panowie jest nowy problem :( Jestem w szoku!

Z tej karty (SDHC Kingstona 16 GB (SD4/16GB) klasa 4) byłem ogólnie bardzo zadowolony. Postanowiłem zakupić drugą taką samą. Zakupu dokonałem w sklepie internetowym pro-line
http://www.proline.pl/?p=KINGSTON+SD4+16GB
Cena 85zł czyli dosyć fajna. Karta była w moich rękach już po 4 dniach.

Ale co się okazało!

1. Grafika na karcie jest trochę inna niż na mojej starej (takich kart nie ma nawet w google http://www.google.pl/images?hl=pl&q=Kingston+SD4+16GB+Secure+DigitalCard+High+Capaci ty+Class+4&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1600&bih=753 ) W ofercie proline zdjęcie przedstawia kartę normalną.
2. Szybkość karty jest o wiele mniejsza ok 2-3 razy! Przy kopiowaniu z pc na kartę poprzez czytnik prędkość jest nieco powyżej 4 Mb/s (w starej karcie jest ok 10Mb/s). Wiem 4Mb/s to tyle ile gwarantuje producent. Ale co z tego jak ta starsza jest szybsza.

Oto obie karty: po lewej nowa karta / po prawej stara


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pluta.home.pl/banerki/sdhc.jpg)

Dzwoniłem do Pro-line, wykluczają że to może być podróbka.
Moje pytanie: czy ktoś ma kartę z taką graficzką? Jak się sprawuje?

Co o tym myślicie? Co robić?

adolfik9501
04-02-2011, 22:36
http://www.kingston.com/flash/sdhc4.asp - wydaje się OK.

EDIT: Zmieniają co jakiś czas szatę graficzną i tyle.

mplutek
04-02-2011, 22:46
No niby to samo. Sam nie wiem co o tym myśleć...
Pozostaje główny problem prędkości :/

adolfik9501
04-02-2011, 22:49
Robiłeś karcie formata w aparacie?

mplutek
04-02-2011, 22:52
Tak chyba z 5 razy

Michał Jędrak
04-02-2011, 22:52
A kartę CF można łatwo sprawdzić poprzez port PCMCIA w laptopie. Trzeba mieć adapter CF-->PCMCIA i w systemie wyświetla się producent kości pamięci, które są w karcie. Ja mam taki adapter, bo kiedyś tylko tak dało się zrzucać zdjęcia. Teraz kosztuje to jakieś 7zł
http://allegro.pl/adapter-czytnik-kart-cf-na-pcmcia-do-laptopa-24h-i1419050156.html

adolfik9501
04-02-2011, 22:59
Tak chyba z 5 razy

1. Karta może być lewa (choć wątpię).
2. Karta może być uszkodzona (zdarza się, to tylko sprzęt)
3. Karta może być OK, jeno producent obciął osiągi ciągle mieszcząc się w normie.

mplutek
05-02-2011, 12:14
Nie mam PCMCIA w laptopie ;( Ale dzięki za pomysł.

Moje typy:
1. Karta może być lewa (choć wątpię). / 40% prawdopodobieństwa
2. Karta może być uszkodzona (zdarza się, to tylko sprzęt) / 20% prawdopodobieństwa
3. Karta może być OK, jeno producent obciął osiągi ciągle mieszcząc się w normie / -40% prawdopodobieństwa

W poniedziałek odeślę kartę. Mam takie prawo gdy dokonuje zakupów przez internet, że do 10 dni mogę oddać towar bez podania przyczyny.