PDA

Zobacz pełną wersję : clo na sprzet foto z japonii i usa



conik
30-01-2011, 21:19
system naliczania cla na stronie urzedu celnego jest naogledniej mowiac pop.....y....trudno cokolwiek sie dowiedziec
wie ktos jakie jest aktualne clo na sprzet z usa i japonii i czy vat sie dolicza przed czy po doliczeniu cla do kosztow sprzetu i wysylki?

j_szczygiel
30-01-2011, 21:36
Napisz o jaki dokladnie sprzet chodzi. UC nie bierze pod uwage zastosowania, tylko rodzaj towaru, w zwiazku z czym czasem jego 'fotograficzne' zastosowanie ma niewielkie znaczenie... VAT nalicza sie od wart. na f-rze + clo i transport. Dodaj jeszcze ok 100 PLN netto za jeden SAD (chyba do 3 kodow taryf, choc nie pamietam).

conik
31-01-2011, 14:27
aparat + obiektywy + osprzet....wielki i sredni format format

siona
31-01-2011, 14:32
wielki i sredni format format

powiało grozą :)

kichu
31-01-2011, 14:35
w wielkim skrocie -

sumujesz wszystko co zaplaciles za granica (koszty towaru + koszty dostawy)

od tego 7% cla

nastepnie od uzyskanej kwoty 23% vat

plus oplaty manipulacyjne (w przypadku zamowienia przez osobe fizyczna jakies grosze) w przypadku firma tak ja kolega pisze wyzej za SAD

Bielik
31-01-2011, 15:34
dolicz sobie ~30%

Michał Jędrak
31-01-2011, 17:21
LOL... dolicz sobie ze 40%, bo transport będzie trochę kosztował a potwierdzam, że jest jak powyżej:

towar + transport + cło + VAT + inne opłaty = POLSKA :-)

Michał Jędrak
31-01-2011, 17:22
Najlepiej mieć znajomego w UK. Tam VAT o wiele niższy i mniej problemów. Potem sobie odbierasz sprzęt i nic Ci nie zrobią bo go transportujesz na terenie unii.

pawulon
31-01-2011, 17:29
Nie ma cła na sprzęt foto z USA i Japonii.

maki
31-01-2011, 17:49
Jak masz zabulić cło, to lepiej kup bilet i sam to przywieź między ręcznikami. Przy okazji obadasz czy sprawny sprzęt.

siona
31-01-2011, 17:53
Jak masz zabulić cło, to lepiej kup bilet i sam to przywieź między ręcznikami. Przy okazji obadasz czy sprawny sprzęt.

do japonii?
wielkoformatowca między ręcznikami ? żeby celnicy nie zauważyli ?

ciekawa koncepcja :D

maki
31-01-2011, 19:09
Z Japonii. Prywatny import jakoś działa. Myśle raczej o Stanach.

j_szczygiel
31-01-2011, 19:11
Rownie dobrze mozna oclic i 'ovatowac' w DE, jesli ma sie tam kogos znajomego i wartosc przedmiotu spowoduje, ze zaoszczedzenie tych 4% na VAT bedzie warte zachodu :)

W razie czego, stawki sprawdzamy w ISZTAR http://isztar.mf.gov.pl (-> przegladanie taryfy) ew. w tabelach dla konkretnego dzialu, ktore zaraz odszukam w linku..

ISZTAR twierdzi:
- na pozostale aparaty fotograficzne (9006590000) jest 4.2%
- optyki jako takiej nie znalazlem - czesci i akcesoria aparatow 3.7% (9006910000)
- na *******y fotograficzne, ktore nie kwalifikuja sie do zadnej innej kategorii, jest 3.2% (9006990000)


do japonii?
wielkoformatowca między ręcznikami ? żeby celnicy nie zauważyli ?

ciekawa koncepcja :D

Wystarczy jako bagaz podreczny, przywieziony z PL celem wykonania np. zdjec pamiatkowych ;) Nie pozwoli to np. na wciagniecie zakupu w koszty dzialalnosci, na czym chyba Konradowi najbardziej zalezy.

pawulon - pojecie 'sprzet foto' jest ogolne, a poza tym skad te informacje o zerowej stawce?