PDA

Zobacz pełną wersję : radio wyzwalacz - co sądzicie??



meus89
29-01-2011, 13:42
http://jabbafoto.pl/opis/294705/phottix-tetra-wyzwalacz-radiowy-z-2-odbiornikami.html

Co możecie powiedzieć o tym sprzecie czy warto w niego zainwestowac?? nie ukrywam przyciągnęła mnie jego cena...:)

Poproszę o opinie.

Hargin
29-01-2011, 15:42
to jedne z pierwszych dostępnych na rynku tanich wyzwalaczy radiowych

duża niedogodność z mocowaniem na płaskownik, cięższe lampy będą go wyłamywać. Jedyne rozsądne umocowanie tego ustrojstwa to kabelek PC

druga sprawa to mały zasięg

miałem, pogubiłem i nie tęsknie...

poszukaj na sieci jest multum recenzji

Art Erie
29-01-2011, 15:49
[...]druga sprawa to mały zasięg[...]

Można sobie z tym małym zasięgiem poradzić http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=136907&page=3
Co do budowy odbiornika to się zgodzę, lampy na tym nie zamontujesz.

meus89
29-01-2011, 16:28
Dzięki za odp, tak jak napisałem zainteresowała mnie cena bo z kasą nie najlepiej a jestem początkujący...:) macie coś godnego do polecenia ale finansowo bez przesady posługuję się lampą sb-900

Art Erie
29-01-2011, 16:33
RF 602 jest chyba teraz na "TOP'ie"

Sapphiron
30-01-2011, 02:20
Ja polecam Phottix Aster. Działa jak powinien, jeszcze nie zdarzyło się zęby nie puścił sygnału kiedy trzeba. Tylko zasięg niestety 30 metrów, chociaż szukam możliwości podłączenia lepszej anteny pod toto, może się uda :)

markB
30-01-2011, 02:37
Najtańszy z relajebnych to chyba Seculine Twin Link T2D, ale to nadal ok. 500 zł mniej w kieszeni. Tutaj porównanie Seculine z Pocket Wizard: http://www.ephotozine.com/article/pocket-wizard-plus-ii-versus-the-seculine-twin-link-t2d-12634

AdamoN
30-01-2011, 08:44
Kupuj RF 602. Są tanie, niezawodne i mają zasięg 100m

meus89
30-01-2011, 10:59
o takim mowa dobrze rozumiem??

http://www.mega-pixel.pl/product-pol-219-YongNuo-RF-602-3w1-Wyzwalacz-Radiowy-Lamp-Blyskowych-Studyjnych-oraz-Pilot-do-Canon-Contax-Pentax-Samsung-C1.html

meus89
30-01-2011, 13:09
Znalazłem taki sprzęt na ebay nigdy ze stanów nie zamawiałem ktoś się orientuje jakie mogą być koszty takiej przesyłki?? Nadajnik i dwa odbiorniki RF 602 kosztują 50$

Sapphiron
30-01-2011, 13:54
50$ raczej nie opłaca się. RFka z jednym odbiornikiem to koszt 150zł + 60-70zł za drugi odbiornik. A tak przeliczasz sobie 50$ na kurs + cło + shipping i inne pierdoły...

Art Erie
30-01-2011, 15:34
Ja polecam Phottix Aster. Działa jak powinien, jeszcze nie zdarzyło się zęby nie puścił sygnału kiedy trzeba. Tylko zasięg niestety 30 metrów, chociaż szukam możliwości podłączenia lepszej anteny pod toto, może się uda :)

Wystarczy kawałek drutu i już zasięg się odczuwalnie powiększy; lepiej jest jednak podłączyć "gumówkę", lub antenę smd.

meus89 na naszej giełdzie jest PT-04 za grosze http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=170657

meus89
30-01-2011, 19:46
Dzięki za pomoc, prześpię się z tematem i podejmę odpowiednią decyzje...:)

Sapphiron
30-01-2011, 21:42
Art Erie, pytałem tu na forum o schemat do Astera, jakoś nikt nie pomógł, a nie chciałbym zjarać wyzwalacza/odbiornika a przy okazji lampy...

Art Erie
30-01-2011, 21:59
Art Erie, pytałem tu na forum o schemat do Astera, jakoś nikt nie pomógł, a nie chciałbym zjarać wyzwalacza/odbiornika a przy okazji lampy...

Schemat chyba nie jest do tego potrzebny, sądzę że tam jest antena pętlowa (podobnie jak w PT-04). Zrób fotkę płytki nadajnika i podeślij link na PW.

EDIT

Na zdjęciu płytka nadajnika PT-04


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.auto-infor.pl/forumnikon/dsc_4526.jpg)

"Antena pętlowa" to ta długa ścieżka drukowana po lewej stronie na górze pomiędzy C3 i C4, nie wiem jak to wygląda w Asterze, ale pewnie podobnie.

plusfoto
30-01-2011, 22:49
Mógłbyś się podzielić tym co pod płytką. Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać

Marcin_gda
31-01-2011, 00:59
Kup w Chinach z "free shipping". To działa :)

Sapphiron
31-01-2011, 09:30
No dobra, tylko jak się w tą ścieżkę wbić tak żeby nie rozwalić nadajnika?

arek-hs
31-01-2011, 11:40
Przeciąć ścieżkę, zdrapać soldermaskę i dolutować antenkę :D

Art Erie
31-01-2011, 12:08
Przeciąć ścieżkę, zdrapać soldermaskę i dolutować antenkę :D

Dokładnie tak. Jeśli nie wypalisz dziury w płytce i czegoś tam nie połamiesz przy rozbieraniu to musi działać.
Powinno się dolutować antenę na 433MHz, ale ja dałem taką od AP na 2,4 GHz i jest OK http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=8431&highlight=

edit


Mógłbyś się podzielić tym co pod płytką. Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać

Jak będziesz gdzieś w okolicy, to zapraszam :)

Sapphiron
31-01-2011, 13:58
jakby ktoś miał jednak jakiś poradnik jak to zrobić to będę bardzo wdzięczny...

Paweł Kania
31-01-2011, 14:10
Tu jest opis na elelktrodzie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1091833.html



Ja postanowailem sobie darować te antenki.
Ja mam tak:
Długośc antenki liczona pod 433Mhz, już nie pamiętam jakieś te 3/4 fali czy coś, w każdym razie ma 16,2cm, łapie z kilkudziesięciu metrów.
Żeby nie wisiał to jest owinięty i wetknięty w gniazdo Jack.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotokania.pl/nik/radio/2.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotokania.pl/nik/radio/1.jpg)

Art Erie
31-01-2011, 14:21
[...]Długośc antenki liczona pod 433Mhz, już nie pamiętam jakieś te 3/4 fali czy coś, w każdym razie ma 16,2cm, łapie z kilkudziesięciu metrów.
Żeby nie wisiał to jest owinięty i wetknięty w gniazdo Jack.[...]

Częstotliwość fali dzielona przez prędkośc światła. Można kupić gotową antenę:

http://www.a2s.pl/ant-04-p-3787.html
http://sensu.pl/?go=product_coll&id=73
http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/12414

Sapphiron
31-01-2011, 18:41
U mnie jest taka płytka w Phottix Aster:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img153.imageshack.us/img153/4686/aster.jpg)

gdzie to to podłaczyć najlepiej?

arek-hs
31-01-2011, 18:44
do tej ścieżki na samej górze

Art Erie
31-01-2011, 20:05
Ta ścieżka od C4 do C6, to antena pętlowa, trzeba zeskrobać lakier i wlutować się do tej ścieżki.

Sapphiron
02-02-2011, 23:39
Dobra, zamontowałem antenę i kiszka... z 30 metrów które ma fabrycznie, a po zamontowaniu anteny powinno być więcej, zostało.... zaledwie z 5...

Co możę być przyczyną?

arek-hs
02-02-2011, 23:41
zła długość anteny

Sapphiron
02-02-2011, 23:44
około 16,5cm od połączenia z płytką do odsłoniętego i zlutowanego końca tego na zewnątrz...

może być za gruby kabel i może mieć oporność za dużą albo cóś?

Art Erie
03-02-2011, 10:47
Teoretycznie zła długość anteny poprawne długości dla ½ fali to 34,6 cm; ¼ fali to 17,3 cm; 5/8 fali to 45,25 cm; pełna długość fali 69,2cm. Czyli wynika z tego że masz coś co jest najbardziej zbliżone do anteny ¼ fali.
Powyżej podane odcinki, to długości wyliczone teoretycznie. W praktyce antenę trzeba jeszcze dostroić, czyli delikatnie przycinać mierząc jej zysk ("wydajność", "zasięg").
To co napisałem wyżej dotyczy jednak tych "prawdziwych" nadajników radiowych, do których takiego "chińczyka" bym nie zaliczał ;) Powinien działać na kawałku drutu o przypadkowej długości i wykazywać większy zasięg niż na antenie fabrycznej; tak było przynajmniej z moim PT-04 - po dolutowaniu około 5cm drutu zasięg się zauważalnie zwiększył, po zamontowaniu anteny od AP udało mi się osiągnąć powtarzalny zasięg około 100m.
Przypominam, że antena AP jest przeznaczona do nadajników 2,4GHz, a PT-04 pracuje podobnie jak Twój na 433MHz.
Sądzę, że cos jest nie tak :(
Przeciąłeś ścieżkę anteny pętlowej (obwód jest przerwany) ? A może bateria jest wyczerpana lub nie łączy na stykach? Napięcie zasilania ma bardzo duży wpływ na zasięg pracy nadajnika.

Sapphiron
03-02-2011, 11:12
Hmmm... przeciac chyba nie przeciąłem... Zdrapałem zielony lakier az sie pokazała miedziana ścieżka, przylutowałem szybciutko kabelek i schłodziłem...

Art Erie
03-02-2011, 11:26
Wywal ten kabelek co masz i przylutuj drugi tak ze 20cm długości i niezbyt gruby 0,5-1mm wystarczy.
Rozstaw sprzęt (lampy) i testuj, za każdym razem odcinaj po około 0,5cm. To musi działać...

Sapphiron
03-02-2011, 18:30
Artek, skąd wziąłeś tą antenkę RSMA czy jak jej tam? najlepiej odrazu z gniazdem i pigtailem...

Art Erie
03-02-2011, 18:40
Kilka postów wcześniej linkowałem anteny na 433MHz (czyli na taką częstotliwość na jakiej działa PT-04 i Twój chinczyk). Do mojego Phottix'a dolutowałem taką antenkę na 2,4GHz http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=77958&order=p&change_view=1 (znalezioną w piwnicy :) ).
Gniazdo musi być "do obudowy" (są jeszcze "do druku") takie jak to http://www.kabelek.pl/p,pl,337,gniazdo+sma+rp+rsma+zlocone+przykrecane+d o+obudowy.html
EDIT
Tutaj są anteny na 433MHz
http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/12414
http://www.a2s.pl/ant-04-p-3787.html (taka kupiłem póżniej, ale nie pasuje do gniazda jakie posiadam, trzeba u nich zamówić od razu odpowiednie gniazdo)
Tutaj też mają takie patyki, ale nie wiem na jakie gniazdo http://sensu.pl/?go=product_coll&id=73

zotornik
05-02-2011, 16:30
o takim mowa dobrze rozumiem??

http://www.mega-pixel.pl/product-pol-219-YongNuo-RF-602-3w1-Wyzwalacz-Radiowy-Lamp-Blyskowych-Studyjnych-oraz-Pilot-do-Canon-Contax-Pentax-Samsung-C1.html

Zamawiaj z "przeciwnego" kierunku - czyli ze Wschodu. Ja brałem zestaw nadajnik + 3 odbiorniki, za niecałe 60$. Przesyłka była na poziomie 5-6$.
Dlaczego polecam import z krajów Kitaju, bo tak opisują paczki, że jeszcze nigdy nie trafiła na cło, VAT, czy inne tym podobne opłaty. A kupujemy stamtąd wiele różnych gratów foto lub modelarskich - polecam.
Paczki z USA prawie zawsze trafiają na cło.

meus89
07-02-2011, 20:39
Zakupiłem RF-602 i jestem bardzo zadowolony... dzięki wszystkim za pomoc:)