PDA

Zobacz pełną wersję : jaki pomysł na business - w centrum - I pietro -



krzysztof jot
27-01-2011, 12:14
Witam. Takie małe audiotele., bo zaczyna kasy brakować na zegarki :) A tak poważnie - niepoważnie, każdy gdzie mieszka i widzi co się jako tako kręci w nieco nietypowym miejscu jakim jest piętro. Parter - wiadomo - sklep najlepiej. Ja zaczynam mieć problem z zagospodarowaniem pietra - 125 m2 - a koszty utrzymania gniotą. Kiedyś było to mieszkanie, potem wynajmowane na biura, ale jest sporo wolnych lokali w mieście i nie jest to proste - zwłaszcza ze nie ma parkingu.

Budownictwo na tyle nowe - że pomieszczenia 255cm wys. więc sa to pewne ograniczenia - studia foto nie zrobię, i knajpy też nie. Poza tym mieszkam na 2p. wiec wolałbym, aby to nie był totalny meksyk.
Mogę odpicować, podnieść standard i wynająć np. na kancelarie - ale to max 2.5 -3tys miesięcznie, a dużo do zainwestowania w remont, a jak nie znajdę najemców - popłynę.
Centrum, ulica i lokalizacja bardzo i prestiżowa, blisko UM, wejście z bramy co istotne. No i myślę może sale szkoleniowe ?, szkoła językowa?, kursy, przygotowania matura/studia ? biuro finansowe (kredyty- ale pietro ?). Widzicie gdzieś obok coś co dobrze funkcjonuje w takiej lokalizacji ? Wiem , że jeszcze jest milion innych uwarunkowań, ale jak padnie coś ciekawego, co da się tu akurat zaadoptować - daje udział :)

Rafał_Sz
27-01-2011, 12:48
Podziel na boksy i wynajmuj na osobne biura. Sporo jest firm które potrzebują jakąkolwiek siedzibę (ubezpieczalnie, kredyty, rachunkowość), a na wyjęcie dużej powierzchni nie mają kasy. Poza tym łatwiej znaleźć kilku małych niż jednego dużego.

R
27-01-2011, 12:49
agencja tow. zdaje sie ze im wszystko jedno ktore pietro... :mrgreen:

login_87
27-01-2011, 13:03
agencja tow. zdaje sie ze im wszystko jedno ktore pietro... :mrgreen:

Tylko wieczorami mogloby byc troche za glosno...
Moze sklep internetowy. To ze na pietrze nie powinno im przeszkadzac a ze centrum powinno byc zaleta bo zawsze mozna odebrac osobiscie (ja zawsze wyszukuje sklep w krk a potem zazwyczaj odbieram osobiscie).

R
27-01-2011, 13:14
Tylko wieczorami mogloby byc troche za glosno...


a niby od czego ma byc glosno... :mrgreen: to nie kolko stolarskie...

docxxx
27-01-2011, 13:20
No jak nie jak oni też rżną :mrgreen:

Grzybu
27-01-2011, 13:22
a niby od czego ma byc glosno... :mrgreen: to nie kolko stolarskie...
I niby tam rżnięcie nie odchodzi?? ;)

login_87
27-01-2011, 13:23
No jak nie jak oni też rżną :mrgreen:

i jeszcze pewnie puszczaja muzyke glosno zeby zagluszyc rzniecie... no ale koniec OT

Pawel.S
27-01-2011, 13:25
A szkoła czegokolwiek - może językowa ? Lokalizacja się wtedy liczy, i to bardzo. Standard nie musi być kosmiczny. Parking niepotrzebny aż tak, bo przychodzą gimnazjaliści / licealiści. Ogarnąć trzeba personel i robić całe te FCE, CAE, TOEFL itp.

R
27-01-2011, 13:29
No jak nie jak oni też rżną :mrgreen:


ale pracuja na materiale heblowanym... :mrgreen:

akustyk
27-01-2011, 13:34
mysle na glos: dentysta, lekarz domowy?

tomko
27-01-2011, 13:55
jakiś fitness,
może fryzjer,
usługi fotograficzne - wywoływanie zdjęć, ksero itp
a może skoro blisko UM to uderzyć do urzędu i zapytać czy nie potrzebują wynająć lokalu

ewentualnie wystawę swoich zdjęć ;)

edt. może małe przedszkole ? - niedużym nakładem a zapotrzebowanie duże

marszull
27-01-2011, 14:00
ewentualnie wystawę swoich zdjęć ;)


i calkiem powaznie: moze galerie?
mozna dostac dofinansowanie z UE
plus dofinansowanie z UM

siona
27-01-2011, 14:37
mysle na glos: dentysta, lekarz domowy?

musi być winda I masa problemów sanepidowych

freefly
27-01-2011, 14:44
edt. może małe przedszkole ? - niedużym nakładem a zapotrzebowanie duże

Musi być oddzielne wejście, wyjście ewakuacyjne i cały szereg wymogów, takich jak oddzielne pomieszczenia na przygotowywanie posiłków, oddzielne na zmywanie po posiłkach itp. Koszty założenia przedszkola są całkiem spore, a przepisy z kosmosu.

Bett
27-01-2011, 14:49
No chyba, że to będzie tzw. klub malucha, który nie jest pod opieką kuratorium i wtedy sanepid w ogóle się nie wtrąca.
Mój maluch chodzi do takiego mini-przedszkola, które jest zrobione ze zwykłego mieszkania, takiego ok. 70m2. Jeśli Twój lokal jest większy, to tylko lepiej - mogłyby być dwie grupy.
Szkoda tylko, że to drugie piętro, bo schodzenie z maluchami nie będzie proste.

pentaksik
27-01-2011, 14:51
Musi być oddzielne wejście, wyjście ewakuacyjne i cały szereg wymogów, takich jak oddzielne pomieszczenia na przygotowywanie posiłków, oddzielne na zmywanie po posiłkach itp. Koszty założenia przedszkola są całkiem spore, a przepisy z kosmosu.

Tak, ale tylko wtedy jak nazwiesz to przedszkolem. Jak chcesz założyć coś ala przedszkole, np. dom przedszkola/dzom dzieciak to już jest o niebo łatwiej. Nie musisz swoich posiłków, wystarczy katering... mało tego, koło mnie we Wrocławiu, jest dom przedszkolaka który nie serwuje posiłków.... i ma się całkiem dobrze :)

de Fresz
27-01-2011, 14:51
Musi być oddzielne wejście, wyjście ewakuacyjne i cały szereg wymogów, takich jak oddzielne pomieszczenia na przygotowywanie posiłków, oddzielne na zmywanie po posiłkach itp. Koszty założenia przedszkola są całkiem spore, a przepisy z kosmosu.

Chyba Ci się pomyliło ze żłobkiem.

velaskez
27-01-2011, 14:52
Chyba Ci się pomyliło ze żłobkiem.

Chyba nie. Bez obostrzeń to nie będzie przedszkole wtedy;)

freefly
27-01-2011, 15:12
Chyba Ci się pomyliło ze żłobkiem.

Nie pomyliło. Reguluje to np. rozporządzenie ministra infrastruktury.
Pomieszczenia przeznaczone do zbiorowego przebywania dzieci w żłobku, przedszkolu i szkole
powinny mieć zapewniony czas nasłonecznienia co najmniej 3 godziny w dniach równonocy (21
marca i 21 września) w godzinach 8.00-16.00
Wysokość pomieszczeń powinna wynosić co najmniej 3 m
Poziom podłogi powinien znajdować się co najmniej 0,3 m powyżej terenu urządzonego przy budynku................................ itp.itd ble, ble. ble

Reguluje to w sumie 11 ustaw i rozporządzeń ministerialnych.

t0m3k
27-01-2011, 15:20
Coś ode mnie: http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8936187,Posluchala_rzadowej_propagandy_i_z alozyla_przedszkole_.html ;)

de Fresz
27-01-2011, 15:22
O tej koszmarnej paranoi przy żłobkach słyszałem (wręcz się o nią otarłem szukając takowego dla berbecia), w kontekście przedszkoli jakoś się o tym nie mówi, widać omijanie tych debilnych przepisów jest tak nagiminne, że stało się oczywistą oczywistością. W każdym razie z "domami opieki przedszkolnej" nie ma najwidoczniej większych problemów w praktyce, bo jest tego sporo (choć i nietanio najczęściej w zestawieniu placówkami publicznymi).

freefly
27-01-2011, 15:30
O tej koszmarnej paranoi przy żłobkach słyszałem (wręcz się o nią otarłem szukając takowego dla berbecia), w kontekście przedszkoli jakoś się o tym nie mówi, widać omijanie tych debilnych przepisów jest tak nagiminne, że stało się oczywistą oczywistością. W każdym razie z "domami opieki przedszkolnej" nie ma najwidoczniej większych problemów w praktyce, bo jest tego sporo (choć i nietanio najczęściej w zestawieniu placówkami publicznymi).

Do dzisiaj (po w sejmie dzisiaj głosowano nową ustawę o żłobkach), żłobki były ZOZ-ami, a opiekunki musiały posiadać wykształcenie medyczne.

R
27-01-2011, 15:37
dzisiaj na pewno nie glosowano bo nie ma posiedzenia :mrgreen:

freefly
27-01-2011, 15:39
dzisiaj na pewno nie glosowano bo nie ma posiedzenia :mrgreen:

Fakt. Ustawa uchwalona już jest, dziś miał maglować ją Senat.

maki
27-01-2011, 16:05
Gabinet USG, echo serca i testy wysiłkowe. Ew. okulista. Bedziesz srał kasą, gwarantuję

R
27-01-2011, 16:08
Bedziesz srał kasą,

po takiej reklamie chyba bym sie nie skusil... 5cio zlotowki moga budzic dyskomfort...

124miko
27-01-2011, 16:16
po takiej reklamie chyba bym sie nie skusil... 5cio zlotowki moga budzic dyskomfort...

Ale za to banknoty, to może być "dwa w jednym" :) .

krzysztof jot
27-01-2011, 16:25
ok kombinujcie dalej :). Przepraszam, ale - nie będę nawiązywał do poszczególnych wypowiedzi - bo nie o polemikę tu chodzi. Odezwe sie od czasu do czasu z podsumowaniami. Zakładając, że męskiego (czemu nie damskiego :) ? ) przybytku rozkoszy nie zrobię z powodów mentalnych - bo lokalizacja niezła by była, to kolejne wynotowane to:
1. przedszkole
2. galeria + dotacja
3. lekarz przychodnia
4. usługi foto.

Co do:
1. przedszkola - rozważam, oczywiście nie przedszkole - bo wymogi są niewyobrażalne - od drzwi, przez sedesy, łóżeczka, a na suficie skończywszy ale właśnie "punkt przedszkolny" - mała różnica w nazwie, całkowita w przepisach - łącznie z cateringiem zewnętrznym. czytałem jednak niedawno artykuł właścicielki takiego punktu - i daje sporo do myślenia, bo w konkluzji "nigdy w życiu". Widoczne moje minusy - brak podwórka, choć blisko park miejski, brak parkingu dla rodziców, piętro schody....

2. odwazne, ale czy da wiecej jak 2-3 tys miesięcznie ? tyle będę miał ze zwyklego prostego najmu..
3. odpada - przepisy o niepełnosprawnych, wysokość itp
4. dużo obok i na parterze z wejsciem z ulicy, wiec raczej bez szans, studio odpada a na usługi 125 m to przesada.

Nadal wiec pozostaje edukacja w rodzaju jezyki /douczanie /kursy/szkolenia - to akurat i punk i miejsce i wystarczy lokalu. Duże okna, widne jasne. Jest pokój 40m2, dwa po 17m2, i jeszcze 24m2 na office, bo w antresoli 12+12 to wygodny układ gabinet-sekretariat.
Co wiecej ?

de Fresz
27-01-2011, 16:45
ok kombinujcie dalej1. przedszkola - rozważam, oczywiście nie przedszkole - bo wymogi są niewyobrażalne - od drzwi, przez sedesy na suficie skończywszy ale właśnie "punkt przedszkolny" - mała różnica w nazwie, całkowita w przepisach - łącznie z cateringiem zewnętrznym. czytałem jednak niedawno artykuł właścicielki takiego punktu - i daje sporo do myślenia. Minusy - brak podwórka, choć blisko park miejski, brak parkingu dla rodziców, piętro schody....

I jeszcze wózkarni. To cholernie irytujące, jak z gratem trzeba latać w te i wew te. Ale z biznesowego puktu widzenia nie jest to zły pomysł. Koszty wejścia niskie, popyt całkiem spory, trudnością jest znalezienie odpowiedniej kadry (ale to poniekąd jak w większości branż).

A tak ogólnie – najbardziej opłacalne są biznesy oparte na pośrednictwie – np. nieruchomości, spedycja, media/reklama itp. Niskie koszty, niezłe prowizje. Ale trzeba mieć pojęcie o danej dziedzinie.

hydra_nt
27-01-2011, 17:00
Blisko UM i parku czyli Leśna lub Mała ew. Duża :)
Jak nic pasuje mi Notariusz - cicho i spokojnie (zazwyczaj) - nieduży ruch, same zalety - kasa pewna.
Biuro prawnika , radcy prawnego - też sporo zalet , zawsze nieodpłatnie może coś tam pomóc.
Ogólnie nie wchodziłbym w coś co wymaga dużego ruchu pieszego.
A co samemu ? Coś co przyniesie więcej zysku niż za wynajem. Pamiętaj , że tam będzie ograniczony ruch samochodowy, po remoncie Rynku.
Biuro reklamy ( w szeroko pojętym zakresie) - plakaty, zlecenia na profesjonalne usługi foto , kampanie reklamowe i w jednym pomieszczeniu - luksusowe zegarki na zamówienie z biurem doradztwa - pomiar nadgarstka, dobór koszuli do watcha itp ;p

R
27-01-2011, 17:03
uksusowe zegarki na zamówienie z biurem doradztwa - pomiar nadgarstka, dobór koszuli do watcha itp ;p


jakichs - 2-3 klientow przez 25 lat... zdecydowanie ogladaczy.

rafulec
27-01-2011, 17:04
gabinet usg, echo serca i testy wysiłkowe. Ew. Okulista. bedziesz srał kasą, gwarantuję

rotfl

Krzysiek B
27-01-2011, 17:40
Podziel lokal na dwie części.
Pierwszą część wynajmij dla "poradni zdrowia psychicznego" (prywatnie przyjmujący psychiatrzy zarabiają na tyle dużo, że stać ich na wyłożenie kilku tysiaków w miesiącu na lokal w atrakcyjnym miejscu).
A drugą najlepiej na prywatny gabinet stomatologiczny.
Dziękuję za uwagę i poproszę o obiecany udział ;)

krzysztof jot
27-01-2011, 17:47
Blisko UM i parku czyli Leśna lub Mała ew. Duża :)
.... Pamiętaj , że tam będzie ograniczony ruch samochodowy, po remoncie Rynku.


ciesze się, ze znasz topografie miasta tak dobrze :)
...Pamiętam, już jest.
Notariusz itp - tak wiem, ale wymaga sporej inwestycji w wysoki standard, co wymagałoby odpowiedniej ceny za m2 - dobry notariusz kupuje lokal w nowym biurowcu, bidny szuka taniego lokalu.. ale zakładam ze wynajem tak, choc wolałnym wiecej i swoje.




Biuro reklamy ( w szeroko pojętym zakresie) - plakaty, zlecenia na profesjonalne usługi foto , kampanie reklamowe i w jednym pomieszczeniu - luksusowe zegarki na zamówienie z biurem doradztwa - pomiar nadgarstka, dobór koszuli do watcha itp ;p

mam, nie jest lekko - w miescie zarejestrowanych jest ponad 400 agencji reklamowych cokolwiek miałoby to znaczyc, rynku - prawie wcale - jedno z najbiedniejszych miast w Polsce.

R
27-01-2011, 19:19
A drugą najlepiej na prywatny gabinet stomatologiczny.




kolego, ale jednym z warunkow bylo CICho... a stomatologiczny z wrzaskami torturowanych pacjentow raczej tego warunku nie spelnia...

Krzysztof, wyglada na to, ze moja propozycja jest bezspornie najlepsza. Zakladaj tartak i bedziesz krezusem... :mrgreen:

rg2000
27-01-2011, 21:37
Z mojego doświadczenia powiem - szukaj towarzystwa ubezpieczeniowego plus rzeczoznawcy na przykład. Mój szef znalazł. To bardzo dobrzy klienci. Wręcz bezobsługowi, a z płatnościami nie ma problemu.

Calme
28-01-2011, 14:12
mam, nie jest lekko - w miescie zarejestrowanych jest ponad 400 agencji reklamowych cokolwiek miałoby to znaczyc, rynku - prawie wcale - jedno z najbiedniejszych miast w Polsce.

Eeee tam - tu jest jeszcze gorzej...
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110128/PRZEGLADPRASY/246368437

krzysztof jot
29-01-2011, 13:07
coś nikt nic sprzedać nie chce :) najprościej wynająć, albo jakies finansowe, usługi, kredyty, ubezpieczenia. Może założymy jakieś portal ? - plus edycja papierowa od czasu do czasu - lokum dla redakcji sueper... :)

124miko
29-01-2011, 14:56
Prawdę mówiąc śledzę ten wątek, ponieważ mam również takie pomieszczenia ( ok.130m2 ), lecz w dużo mniejszej miejscowości ( 20 tyś. ) w rynku. Sam zastanawiałem się nad wynajęciem ( poszczególnych pomieszczeń ) na różne działalności. Myślałem o biurze rachunkowym, biurze handlu nieruchomościami, kancelarii adwokackiej. Na razie pomieszczenia wyremontowałem - od podstaw - i pozostało mi sprzątanie. Jak ogłoszę i coś odpali to dam Ci znać.

UBoot
29-01-2011, 17:37
A ja mam inną refleksję:

powoli zauważam trend polegający na ucieczce z centrów miast, które są czymś zupełnie chorym dla człowieka. Posiadanie nieruchomości w centrum będzie coraz mniej opłacalne. Centra miast zostaną dla turystów, osób starszych, maniaków. Będą tam knajpy, domy publiczne itp.

Biznes, sklepy, szkoły, urzędy - to wszystko WYLECI z centrów miast na zawsze. Tam, gdzie się nie da wygodnie dojechać i zaparkować, tam nie będzie NIC.
Ponadto z centrów miast uciekają też szkoły i wyższe uczelnie (budowane są kampusy). Radzę wam zapomnieć o przyzwyczajeniach z dawnych czasów.

Ktoś miał pomysł na "office space" - dobry pomysł, ale opcji "drive&park" dyskwalifikuje takie miejsce w przedbiegach.

Wśród inwestorów jest takie pojęcie: "zrealizować stratę" - i to jest moja propozycja. Bo strata może się już tylko powiększać ...

krzysztof jot
29-01-2011, 19:35
A ja mam inną refleksję:

...

masz racje, ale... nie powiesz mi ze umrze Floriańska albo Nowy Swiat. Nie każde miasto ma specyfikę molocha czy metropolii. Centrum Zakopanego, Sopotu czy Polanicy to nie centrum Łodzi Warszawy czy innego NY. W moim miescie handel może wyjdzie z centrum, ale samo centrum - zrewitalizowane i odnowione jest jednym z ładniejszych w Polsce - pięky Rynek, ulice z nowa granitową nawierzchnią, szerokie spacerowe -a jednocześnie kilkadziesiąt metrów do UM, hoteli, czy wielopoziomowego parkingu - bank, dobra kancelaria itp - nie każdemu pasuje centrum handlowe, nie każdy chce sie wmiksować pomiedzy pizzę, outlet i kotlet... Ale co racja to racja, dlatego chce coś wpasować w klimat i miejsce - remont i wynajem po 30-40 zł za m2 jest wyjściem, ale może zaświeci mi koncept czegoś co da i pieniadz i frajdę..

UBoot
29-01-2011, 21:05
może galeria dobrej fotografii ?

ku6i
30-01-2011, 02:12
Nie zarabia Yours Gallery w Wawie, nie zarabia Pauza w Krakowie, miałaby zarobić galeria w Kielcach?

UBoot
30-01-2011, 09:56
ale ja napisałem "DOBREJ" !!!

moro
30-01-2011, 10:23
Zgadzam się z UBotem co trendu w takim mieście jak Kielce. Nie będzie łatwo bez parkingu. Sam w centrum swojego miasta bywam w zasadzie jako turysta.

UBoot
30-01-2011, 11:24
może np. sprzedawać scyzoryki ?

JK
30-01-2011, 11:31
Scyzoryki? To może lepiej dopalacze. :wink:

offthe
30-01-2011, 12:37
Szkoła językowa. Takie się mieszczą zazwyczaj w mieszkaniach/ szkołach.. Ja chodzę na angielski do takiej szkółki. Kobieta wynajęła/kupiła mieszkanie, wybebeszyła wszystko poza łazienką, i zrobiła z tego salki na te 4-5osób.. Sa 3 pomieszczenia, i raz są, raz nie ma nauczycieli.. Wg mnie to bardzo dobre rozwiązanie, bo taki nauczyciel nie musi płacić całej kasy za wynajem pomieszczenia z którego będzie korzystał przez kilka godzin w tygodniu.. NO byleby nie przesadzić i nie zatrudnić zbyt dużej ilości lektorów..

ALBO szkoła nauki jazdy, bo oni zazwyczaj nie potrzebują niewiadomo czego, tylko tych dwóch sal, z czego jedna na sekretariat a druga na salę powiedzmy dla 30osób..Chociaż tych pewnie nie będzie stać na wynajem takiego pomieszczenia..

krzysztof jot
30-01-2011, 13:14
może np. sprzedawać scyzoryki ?

baty, lejce i gumofilce - i powiem Ci że to byłby tu biznes, jednak nie w tej lokalizacji.
Większość głosów to wynajem, albo po raz enty - edukacja. Co do parkingu - dokładnie 100 m jest cztero-poziomowy wielki parking, ale to wymaga czasu i zmiany mentalności - że nie pod same drzwi, jak parę metrów dalej miejsce czeka.
Zrobie remont - podnoszący znacznie standard i albo zatrudnię ludzi, wyposażę sale w sprzet (projektor, komputery itp) i pójde w kierunku edukacyjnym, a taka salka 40m2 może być już na fajne kursy Nikona :) itp tematów, plus inne zajęcia dobrze zaplanowane w harmonogramie (jeszcze dwie sale po 17 m), i akurat dobry układ "komunikacyjny" tu jest, albo wynajmę.

UBoot
30-01-2011, 13:25
Day Spa !?

Przy okazji mógłbyś połączyć przyjemne z pożytecznym ...

A jeżeli parking jest 100 metrów dalej, to zapomnij ... Parkingi wielopoziomowe to HORROR wymagający około 30 minut dziennie na "zaparkowanie" ...
Parking dla mnie to coś, co jest ZAWSZE puste i jak podjadę, to po prostu WYŁĄCZAM SILNIK, wychodzę z auta i jestem w miejscu docelowym ...

ZERO KOMPROMISU !!!

Parkingi wielopoziomowe mają jedynie sens w przypadku przyjazdu do pracy na 8 godzin, a nie w przypadku załatwiania spraw bieżących, na krótko ...

offthe
30-01-2011, 13:27
Jeśli szkółka językowa, to nie musi być ani projektora ani komptuera.. tzn może i da rade, ale wg mnie wystarczy tablica na mazaki ( bo te które są w szkołach na kredy są beznadziejne więc nie ma sensu) Do nauki języka lepiej jak jest mniej ludzi,.. wg mnie max 4-5osób w sali jest akurat, i salka 40m będzie za duża dla takiej liczby ludzi...

Ja osobiście uważam, że jeśli wynajmować pod edukację, to w konkretnym kierunku, nie rozdrabniać się na fotograficzne, językowe, robót domowych itp..

siona
30-01-2011, 13:44
na spa to jednak ciut mało miejsca :/
przeszło mi to przez myśl i miałoby sens ale po warunkiem, że piętro byłoby dodatkiem do parteru. jakby to zrobić ze smakiem to można by "ciąć przy ziemi " :)
co do podniesienia standardu to droga zabawa - klima (najlepiej centrala nawiewno-wywiewna) rozbudowany system teleinformatyczny - za parę złotych się tego nie zrobi..

UBoot
30-01-2011, 14:08
Może hostel ? (choć Kielce to jednak nie Kraków, albo chociażby Flensburg ...)

siona
30-01-2011, 14:14
Może hostel ? (choć Kielce to jednak nie Kraków, albo chociażby Flensburg ...)

z 3 pokojami ?
czyś ty na głowę upadł?

z 3 pokojami to może być luksusowe mieszkanie do wynajmu krótkoterminowego ale standard musi być naprawdę wysoki (na 120 metrach to dałoby radę zrobić nawet 3 "apartamenty" w dobrym standardzie w cenie powiedzmy 200-300 pln/noc). nie wiem tylko jakie byłoby % obłożenie w kielcach.

UBoot
30-01-2011, 14:24
w hostelu upchniesz 6 osób po 30 zł, więc to zbliżona kwota, a koszty mniejsze ... i obłożenie byłoby większe ...

siona
30-01-2011, 14:30
w hostelu upchniesz 6 osób po 30 zł, więc to zbliżona kwota, a koszty mniejsze ... i obłożenie byłoby większe ...

3 "apartamenty" po 200 pln/noc to jednak trochę więcej jest

siona
30-01-2011, 14:33
w hostelu upchniesz 6 osób po 30 zł, więc to zbliżona kwota, a koszty mniejsze ... i obłożenie byłoby większe ...

3 "apartamenty" po 200 pln/noc to jednak trochę więcej jest

--edit--
mieszkanie do najmu krótkoterminowego to jakieś 3-4 kpln/miesiąc i czas najmu powiedzmy od kwartału do roku.

UBoot
30-01-2011, 14:34
ok, ale zamiast 120/3=40m2 na apartament, można by tam upchnąć około 30 kapsuł sypialnych (dwupoziomowych) i wtedy mamy 30*30zł = 900zł ...

siona
30-01-2011, 14:36
ok, ale zamiast 120/3=40m2 na apartament, można by tam upchnąć około 30 kapsuł sypialnych (dwupoziomowych) i wtedy mamy 30*30zł = 900zł ...

to polska jest nie japonia

UBoot
30-01-2011, 14:40
dlaczego ? Ja uważam, że to akurat jest bardzo dobry pomysł ! I by się przyjął ... Oczywiście najprędzej w Warszawie

Czornyj
30-01-2011, 14:49
Zrobie remont - podnoszący znacznie standard i albo zatrudnię ludzi, wyposażę sale w sprzet (projektor, komputery itp) i pójde w kierunku edukacyjnym, a taka salka 40m2 może być już na fajne kursy Nikona :) itp tematów, plus inne zajęcia dobrze zaplanowane w harmonogramie (jeszcze dwie sale po 17 m), i akurat dobry układ "komunikacyjny" tu jest, albo wynajmę.

...i to jest mz. słuszna koncepcja ;)

Przedszkola też bym nie przekreślał, mam znajomych przedszkolarzy i jest to perspektywiczny biznes, ale wymaga odpowiedniego lokalu, utrafienia z lokalizacją i w dalszej perspektywie rozwoju ilości placówek, by koszty się rozłożyły. No i trzeba użerać się z rodzicami bachorów...

UBoot
30-01-2011, 15:13
przedszkole !? w centrum miasta !? Moim zdaniem warunkiem podstawowym dla przedszkola jest zielony plac zabaw z dala od hałasu i ruchu samochodowego ...

Czornyj
30-01-2011, 15:20
Przedszkole może sobie być nawet w ciemnej, bezlistnej d..., byleby kwitł tam przyrost naturalny i nie było innych alternatyw. Ale miło, że jak zwykle gotów jesteś gorliwie i bezinteresownie dzielić się z wszystkimi swoją ignorancją :D

UBoot
30-01-2011, 16:34
ja jednak upierałbym się przy kapsułach ...

ekonet
30-01-2011, 16:58
ja jednak upierałbym się przy kapsułach ...
Tak, tak, ale te różowe kapsułki odstaw jednak.

ku6i
30-01-2011, 16:59
z 3 pokojami to może być luksusowe mieszkanie do wynajmu krótkoterminowego ale standard musi być naprawdę wysoki (na 120 metrach to dałoby radę zrobić nawet 3 "apartamenty" w dobrym standardzie w cenie powiedzmy 200-300 pln/noc). nie wiem tylko jakie byłoby % obłożenie w kielcach.

[120 m^2 - logistyka (jakiś korytarz itp.)]/3 = mniej niż 40 m^2 na których musisz jeszcze zmieścić łazienkę. Szału nie będzie.

Mam w Kielcach paru znajomych, byłem tam raz w ostatnie wakacje na jeden dzień. Owszem, w centrum w miarę ładnie*, można sobie pospacerować, wypić piwo w niezłej knajpie, ale oferta rozrywek nie jest zbyt bogata. Brutalnie sprawę ujmując, Kielce mekką turystyczną nie są i raczej w najbliższych latach nie będą.
Celowałbym w mieszkanie o podwyższonym standardzie przeznaczonym do krótkoterminowego (tzn. kilkudniowego) wynajmu dla wymagających klientów. Macie w Kielcach całkiem prężne centrum targowe, w którym trochę się dzieje. Goście zazwyczaj wpadają na dzień, maksymalnie dwa i ich kwatera z oddalonym miejscem parkingowym nie będzie interesować. Natomiast wśród wystawców jest wielu z takich branż, wśród których nie wozi się sprzętu na targi (np. z powodu gabarytów) a jedynie tylko bannery i materiały promocyjne (które na noc zostają na targach), tak więc jedyne co nosiłaby taka ekipa wystawców z auta do mieszkania to walizka z ubraniami itd. Im na rękę może być to, że to nie jest hotel, a z drugiej strony mają blisko do restauracji/knajpy żeby odpocząć po całym dniu na targach. Jak się dobrze zakręcisz i rozreklamujesz np. w materiałach dla wystawców to moim zdaniem są szanse na godziwy zarobek.

* banner z hasłem "Don't give up, you're in Kielce" miażdży :D

krzysztof jot
30-01-2011, 18:48
[120 m^2 - logistyka (jakiś korytarz itp.)]/3 = mniej niż 40 m^2 na których musisz jeszcze zmieścić łazienkę. Szału nie będzie.


* banner z hasłem "Don't give up, you're in Kielce" miażdży :D

- baner fakt, chyba nawet media się tym interesowały :)
- mieszkanie - tez myślałem ale generalnie za duże jest jako całe, i ... noc na targach... i kto to potem posprzata :)
- co do podziału lokalu i metrów to nie jest tak żle jak to widzisz - wyglada to tak - w przybliżeniu ( bo nie mam planu przed sobą a nie jest to takie proste,bo to "plomba" jest, i wiele kątów nie zna takiego pojęcia jak kąt prosty, ale coś takiego powinno być:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/pietro1a.jpg)

siona
30-01-2011, 19:57
a które są nośne ?

krzysztof jot
31-01-2011, 02:07
a które są nośne ?

ale nie planuje w tym układzie poważniejszych zmian. Mógłbym duzy podzielić na podwójny ( sekretariat/gabinet) oraz połączyc w taki układ kolejne dwa, i po drugiej stronie tez te dwa przy tarasie - dostane wtedy trzy "zestawy" sekretariat/gabinet - dobre do wynajęcia, ale wolałbym zrobić coś swojego a wtedy ten układ wole...