PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka



forbes
26-01-2011, 16:59
Witajcie!

Mam dość użerania się z labami odnośnie wykonywanie odbitek (kiepska powtarzalność niestety) dlatego też postanowiłem kupić drukarkę do zdjęć. Wiem, ze wyjdzie drożej niż w labie, ale dla mnie cenniejszy jest czas i pełna kontrola nad całym procesem. Posiadam skalibrowany monitor EIZO S2243W i nawet przy posiadani profilu maszyny w labie czasem wychodzi nie to po prostu. Czy możecie mi polecić jakąś dobrą drukarkę do okolo 500 zł? Może być lekko powyżej.

Osobiście zastanawiałem się nad Epsonem P50, widziałem fotki wydrukowane na tym sprzęcie i jest na prawdę ok. Kolejne co do mnie przemawia, to dobre zamienniki tuszy do tego modelu według testów są nie wiele gorsze od fabrycznych, ponoć mają trochę gorszą wydajność, ale różnica jest 235 zł (epson claria) 86 zł (activejet), więc nawet kilka zdjęć różnicy jest małą stratą.

Proszę też o inne propozycje może są lepsze drukarki do 500 zł, ale skłaniam się do epsona, bo nigdy się nie zawiodłem na tej marce.

Pozdrawiam!

messer
26-01-2011, 17:10
Tutaj http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=128 zostało już napisane chyba wszystko jeśli idzie o drukarki.

W skrócie: Epson p50 to dobry wybór dla A4.

Jest nawet temat: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=158927, który w tytule ma to samo pytanie co Twoje...

malibu
26-01-2011, 17:11
za mały budżet aby szaleć, ale nie wiem czy te activ jety to dobry wybór - zainteresuj się lysonem

cervandes
27-01-2011, 09:27
ja jadę na Pixma MP-550, do tego system stałego zasilania w tusze - mieścisz się w 500plnach z pół litrem tuszu na starcie. Drukowałem do tej pory na oryginalnym papierze canona, tylko oryginalnymi tuszami i powiem szczerze, że po przesiadce na zamiennik tuszu i zamiennik papieru różnicy nie widzę...

forbes
28-01-2011, 12:38
A czy nie przysycha Ci ten tusz, czy coś? Jak często trzeba drukować, żeby było ok? Bo wiem, że niektóre nieoryginalne tusze, szczególnie te pakowane do kartridży bezpośrednio, jak się nie drukuje, np. 2 tyg. to zasychają. U mnie z drukowaniem różnie w jeden tydzień wydrukuje 30 fotek A4, a w drugi jedno albo wcale.

BUNCOL7
03-02-2011, 12:14
Ja jutro odbieram EPSONA P50. Z tego co wyczytałem w necie jest to dobry wybór. Opinie użytkowników są pozytywne. Całkiem niezła jakość za niewielką cenę pod warunkiem że używamy zamienników, które nie kosztują aż tak drogo.

boeing
03-03-2011, 20:58
A czy nie przysycha Ci ten tusz, czy coś? Jak często trzeba drukować, żeby było ok? Bo wiem, że niektóre nieoryginalne tusze, szczególnie te pakowane do kartridży bezpośrednio, jak się nie drukuje, np. 2 tyg. to zasychają. U mnie z drukowaniem różnie w jeden tydzień wydrukuje 30 fotek A4, a w drugi jedno albo wcale.

Tyczy się to raczej wszystkich zamienników żeby przynajmniej raz na 2 tygodnie coś przedrukować aby tusze nie zaschły.

Activ jety całkowicie odradzam. Jak sporo drukujesz to raczej wieczne kartridże albo właśnie Ciss.

//ja mam cissa akurat i jedynie denerwuje mnie że czasami trzeba czyścić głowicę nawet kilkukrotnie - oczywiście z poziomu komputera - sterownik wszystko załatwia (ale to dzieję się po dłuższym nieużytkownaiu drukarki lub samoistnie po samoresecie poziomu tuszu na max)