PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowa podwodna do d90



25-01-2011, 11:58
Witam.
Planuje zrobic wieksza sesje w nowym aquaparku w moim miescie i przydalaby mi sie jakas obudowa do 5m.
Przegladalem troche tematy i znalazlem gdzies obudowe za 2500zł najtansza - to zbyt drogo by uzywac tego tylko raz.
Są jakies tansze alternatywy/ wypozyczalnie?

HYPER
25-01-2011, 12:02
sa
aquapac aq455

Lestad
25-01-2011, 12:09
sa
aquapac aq455

I to jest jedyne "tanie" rozwiązanie. Trochę minie zaciekawiłeś tą obudową za 2500 zł (chyba że jest to sprzęt z drugiej ręki). Prawdziwe obudowy do D90 zaczynają się od 4000 zł.

25-01-2011, 13:13
I to jest jedyne "tanie" rozwiązanie. Trochę minie zaciekawiłeś tą obudową za 2500 zł (chyba że jest to sprzęt z drugiej ręki). Prawdziwe obudowy do D90 zaczynają się od 4000 zł.

http://photodive.istore.pl/pl/obudowa-podwodna-nimar-dla-aparatu-nikon-d90.html - 2700zł dokladnie ;)

Czy ten aquapac faktycznie zda egzamin? testował ktos?

P.S wam tez chodzi forum dzisiaj jakos strasznie topornie?

Lestad
25-01-2011, 13:26
http://photodive.istore.pl/pl/obudowa-podwodna-nimar-dla-aparatu-nikon-d90.html - 2700zł dokladnie ;)

Czy ten aquapac faktycznie zda egzamin? testował ktos?

P.S wam tez chodzi forum dzisiaj jakos strasznie topornie?

Praca z nim nie należy do zbyt komfortowych - ale za te pieniądze nic innego się nie wymyśli. Wychodzi z niego mniej więcej coś takiego (https://sites.google.com/site/mariuszwozinski/my-diving-safari)
Co do obudowy z linka to pierwszy raz spotkałem się z tą firmą, warto się nią zainteresować bo cena jest naprawdę atrakcyjna w porównaniu z konkurencją.

25-01-2011, 13:45
pierwszy raz mialbym robic podwodną i pierwsze co sie interesuje tym tematem, ogladajac galerie zastanawia mnie jak duze sa straty jakosci obrazu?

de Fresz
25-01-2011, 14:12
Z trochę droższych rozwiązań (ale poniżej paru tysięcy) jest jeszcze Ewa Marine, robią takie pokrowce/obudowy od lat. Sprawdzona w boju.

PS Mi dzisiaj forum też chodzi szmatławie.

Lestad
25-01-2011, 14:45
pierwszy raz mialbym robic podwodną i pierwsze co sie interesuje tym tematem, ogladajac galerie zastanawia mnie jak duze sa straty jakosci obrazu?

Niestety nie jestem specjalistą od podwodnej fotografii ale niestety robienie zdjęć pod wodą nie należy do prostych zajęć - przede wszystkim nie masz możliwości zmiany ogniskowej, woda bardzo silnie absorbuje światło w czerwonym zakresie widma więc optymalny balans bieli dobierasz metodą prób i błędów (chyba że pójdziesz na łatwiznę i ustawisz "chmurkę lub cień"). Z powodu silnej absorpcji światła przez wodę, nawet w słoneczny dzień na małej głębokości odczuwalny jest brak światła. Co za tym wszystkim idzie straty jakości obrazu są nie uniknione. Ale jak już pisałem nie jestem specjalistą a informacje które tu przytoczyłem znajdziesz na każdej instrukcji obsługi podwodnej obudowy.
Nie mniej jednak życzę udanej sesji zdjęciowej i miłej zabawy :)

25-01-2011, 14:58
mam zamiar robic na stałce 50 1.8, i doswietlac lampami od góry ile się da :)
bede kombinowal jak tylko starczy mi na to czasu :)