PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie głowicy do statywu



pastwisko
25-01-2011, 00:14
Szybkie pytanko: jako że nabyłem juz statyw z głowicą i jej wcześniej nie zmieniałem, a teraz mam nową - więc na chłopski rozum - te trzy śrubki są po to by mocniej zamocowac głowicę na statywie odpychając ją nimi do góry ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/2292/24012011714.jpg)

witold68
25-01-2011, 00:16
tak, to jest blokada glowicy dodatkowa od dolu, po uprzednim górnym przykreceniu glowicy.....

pastwisko
25-01-2011, 00:31
tylko tak sie zastanawiam bo ta nowa głowica (Manfrotto 322RC) ma w miejscu tych śrub akurat krawędź dwu poziomów,
nie jest równo płaska, może jakąś podkładkę dać lepiej, żeby wieksza powierzchnia to odpychała, a nie tylko połówki łebków śrubek i to jeszcze na krawędzi ?

na zdjeciu widać o co chodzi - nie przyuważyłem że łebki wystawały i poryrałem lakier :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/4712/24012011715.jpg)

conik
25-01-2011, 02:01
krec ile wlezie po to jest sruba i po to jest lakier;)

zdyboo
25-01-2011, 08:57
Jak pisze Konrad, dokręć i się nie martw. Ja akurat w jednej głowicy mam od spodu schodki, ale w drugiej mam gładko i po zakontrowaniu śrubami od spodu nie ma bata, żeby się głowica samoistnie odkręciła.

pastwisko
25-01-2011, 13:17
dobra ale jakby co odkupujecie - conik głowicę, a zdyboo statyw - albo na odwrót, ale to już się umówicie miedzy sobą.