PDA

Zobacz pełną wersję : efekt-jak uzyskac



zz_ania
23-01-2011, 20:31
Wie ktoś może z Was jak uzyskac takie efekty?
http://picasaweb.google.com/dorania2/BFGjEJ?authkey=Gv1sRgCMjihYjsotvpjAE#

Chodzi mi o kolorystyke, bo cos mi nie wychodzi uzyskanie podobnego klimatu

photofun
23-01-2011, 20:36
Kolorystykę którego dokładnie zdjęcia? Bo jednak każde różni się obróbkowo...

zz_ania
23-01-2011, 20:41
zle skopiowalam, chodzi o zdjecie 1 :)

morzon
24-01-2011, 10:21
A co w niej szczególnego?

prz3mo
24-01-2011, 11:26
A co w niej szczególnego?

Obstawiam, że chodzi o tę trupio-bladą cerę.

everyman
24-01-2011, 13:05
Najprościej mniej więcej tak to widzę (w dużym skrócie):

Warunki - pochmurny dzień (taki naturalny softbox dla słońca) lub jakieś zacienione miejsce (itp); światło dodatkowo wyrównane srebrną blendą (możliwości jest wiele).
Makijaż - to już nie moja działka. :p
Obiektyw - jakaś jasna portretówka.
Obróbka - przy wywoływaniu NEFa w zakładce od kolorów dla pomarańczowego oraz żółtego zwiększamy luminancję i zmniejszamy zarazem saturację. Później znając życie trochę zabawy w stylu dodge&burn...