Zobacz pełną wersję : Ultralekki plecak do d700 z gripem
urbanned
23-01-2011, 16:43
Taki temat.
Mam Lowepro Slingshot 300AW, Tamraca Exp. 6x i torbę.
Tamrac sprawdza się świetnie razem z wózkiem (taki mój patent :) ),
Lowepro niestety przy dłuższych wędrówkach powoduje u mnie ból pleców.
Mam z tym od dzieciństwa problemy. Dlatego pomyślałem sobie, że sprzedam Lowe i zamiast jednoramiennego kupię coś lekkiego z dwoma ramionami. Co polecacie w klasie mniejszej od wspomnianego Tamraca, może nawet trochę mniejszej od tego 300AW ale o naprawdę niskiej wadze?
urbanned
23-01-2011, 21:37
Nikt nie ma żadnych doświadczeń z lekkimi plecakami?
wasilewk
23-01-2011, 21:43
Ja mam Qpaq-a. Jedna komora, suwaki wodoodporne, kieszeń boczna i centralna - spokojnie do komory głównej wchodzi D700 z N80-200 (z założoną osłoną) - musiałem jeszcze luzy gąbkami wypełniać. Malutki ładny (nie mogę fotki w Necie znaleźć) - kupiony chyba tu na Forum.
Pzdr.
Nie wiem jak wygląda pojemność nowej wersji Tamrac Exp. 5x. Do starej wersji, t.j. bez x, bez wysiłku wchodzi D3, nawet mniej wystaje niż z 6x. Dlatego polecałbym tę poprzednią wersję Tamraca. To jest plecak o najmniejszych gabarytach i chyba wadze, zdolny do przenoszenia profi lustrzanek.
urbanned
24-01-2011, 17:55
Waga ponad 2 kg a ja szukam czegoś w granicach 500-1000g
chopperfframes
24-01-2011, 19:12
Chopper Frames (http://www.chopperframes.org)
Któryś z L. Flipside 100/200/300.
urbanned
24-01-2011, 19:48
Któryś z L. Flipside 100/200/300.
Właśnie miałem o tym pisać, że znalazłem tego Flipside 300 i wydaje się b. ok.
Wprawdzie przekracza moją granicę 1kg ale nieznacznie a budowa wskazuje na wygodę noszenia.
Myślę jeszcze o Tamrac Adventure 7. Plus - waga 1kg, Minus - z tego co widzę nie wejdzie body z 70-200 :(
No i jakoś nie widzę uchwytu na statyw.
Acha jest jeszcze ten Think Tank StreetWalker ale cenowo mocno odbiega od powyższych oferując w zasadzie podobne parametry do Flipside'a.
Macie jakieś doświadczenia z tymi plecakami?
Używam Flipside 400, kolega 300 i żadnych minusów nie stwierdzam. Inaczej dawno miałbym inny. Szkoda tylko, ze 300 nie ma peleryny.
może kata 461? niewielki, pomieści to co chcesz - waga jakieś 800 g
Ja używam i mogę polecić Lowepro Micro Trekker 200. Mała, lekka (1,05kg) i zadziwiająco pojemna bestia. Wchodzi D700 z gripem + 80-200AFS + lampa + dodatkowe szkiełka ...
urbanned
25-01-2011, 17:43
może kata 461? niewielki, pomieści to co chcesz - waga jakieś 800 g
Wygląda na to, że nie ma mocowania statywu. Choć sam w sobie ciekawy.
@pipol - dzięki za tipa. Ten Lowepro Micro Trekker 200 wygląda również przyzwoicie. W zasadzie w grze pozostają Micro Trekker 200 i Flipside 300. Ten pierwszy ma trochę nietypowe mocowanie statywu i jest relawtywnie krótki, przez co wydaje mi się, że może być trochę mniej wygodny. Flipside 300 ma bardzo ergonomiczny kształt ale waga 0 ,15kg większa i ten dziwny dostęp od pleców mnie zastanawia.....
urbanned
04-02-2011, 18:10
Dobra zdecydowałem się na Flipside 300.
Jak poużytkuję trochę to napiszę recenzję :)
zotornik
05-02-2011, 16:56
Nikt nie ma żadnych doświadczeń z lekkimi plecakami?
Jeżeli poszukiwania są nadal w toku, to ja polecam coś z rodziny Pro Runner /nie mylić z serią na kółeczkach/
Są to modele bardzo proste, zgrabne, w miarę lekkie i maja mocowanie na statyw oraz pokrowiec AW - no i to Lovepro ;)
Chwalę tę markę bo mam ich plecaczek kilka lat i trzyma się świetnie.
Polecam model Pro Runner 300 - niestety waży 1,4 kg - ale jak widać na zdjęciach można w niego załadować bardzo dużo:
http://farm5.static.flickr.com/4028/4567281787_fdd2bb36d5.jpg
http://reviews.photographyreview.com/files/2010/01/prorun200_stuffed.jpg
http://www.digidirect.com.au/plugins/Cart/ProductImages/3637_lowepro_pro_runner_300_aw_green.jpg
http://thedigitalstory.com/2010/02/07/pro_runner_inside.jpg
http://thedigitalstory.com/2010/02/07/pro_runner_300_measure.jpg
http://www.lowepro.com.pl/Products/Backpacks/allWeather/Pro-Runner_300_AW.aspx
Model 200 jest nieco mniejszy, a 350 to praktycznie 300-tka tylko z dodaną kieszenią na laptopa /= 0,5kg więcej/, 450-tka to już spory bagaż.
Jedna uwaga - te plecaki są dość płytkie ! Ok. 12 cm, a to znaczy że aparat bez gripa wchodzi bezproblemowo, ale z gripem trzeba kłaść go już na boku. Ja tak noszę D90+grip w moim Micro Trekkerze 100, który ma taka samą głębokosć /dokładnie wg specyfikacji 11,5 cm - taką głębokość ma wiele plecaków nie tylko z Lovepro/
p.s. w Flipsaidach mnie osobiście nie pasuje fakt, ze zawsze muszę go zdjąć z pleców aby dostać się do środka. W klasycznych rozwiązaniach mogę poprosić żonkę lub kolegę o wyjęcie czegoś bez chłodzenia spoconych pleców - jako łażący po górach z aparatem często korzystam z takiego rozwiązania.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.