matyjasz
21-01-2011, 16:08
Witam,
Problem jest tej natury, że ne potrafię opanować intensywnych przebarwień (skóra ucieka w czerwień lub szarość) używając D&B na szarym 50% overlayu. Próbowałem soft light i innych ale zawsze jest troszkę 'obok' właściwego odcienia. Próbowałem także pseudo D&B na dwóch warstwach z krzywymi, problem podobny.
Zastanawiam się teraz, czy to już tak musi być i potem trzeba selektywnie dobarwiać i szukać odcienia suwakami, czy też papram coś w samej idei.
Nie wiem czy zapodawać tu plik, nad którym pracuję, czy powyższe informacje wystarczą, bo może to typowy problem jakiś. Wiem, że zafarby mogą się pojawiać przy zbyt ostrym użyciu któregoś z narzędzi, ale wygląda to tak, że rozjaśniam, powiedzmy jest ciemno, ciemno, ciemno i nagle wyskakują czerwone piksele. Narzędzie ustawione na 5%, pracuję z tabletem, ale czułość nacisku wyłączona. Próbowałem też z 1% ale efekt ten sam tylko jego usyzkanie trwa dłużej. Próbowalem też pixel by pixel, ale niestety nie umiem uzyskać jednolitej kolorystyki (nasycenia) na większej powierzchni. Nie wiem jak to obejść. Może ktoś coś zasugeruje.
pzdr
mati
Problem jest tej natury, że ne potrafię opanować intensywnych przebarwień (skóra ucieka w czerwień lub szarość) używając D&B na szarym 50% overlayu. Próbowałem soft light i innych ale zawsze jest troszkę 'obok' właściwego odcienia. Próbowałem także pseudo D&B na dwóch warstwach z krzywymi, problem podobny.
Zastanawiam się teraz, czy to już tak musi być i potem trzeba selektywnie dobarwiać i szukać odcienia suwakami, czy też papram coś w samej idei.
Nie wiem czy zapodawać tu plik, nad którym pracuję, czy powyższe informacje wystarczą, bo może to typowy problem jakiś. Wiem, że zafarby mogą się pojawiać przy zbyt ostrym użyciu któregoś z narzędzi, ale wygląda to tak, że rozjaśniam, powiedzmy jest ciemno, ciemno, ciemno i nagle wyskakują czerwone piksele. Narzędzie ustawione na 5%, pracuję z tabletem, ale czułość nacisku wyłączona. Próbowałem też z 1% ale efekt ten sam tylko jego usyzkanie trwa dłużej. Próbowalem też pixel by pixel, ale niestety nie umiem uzyskać jednolitej kolorystyki (nasycenia) na większej powierzchni. Nie wiem jak to obejść. Może ktoś coś zasugeruje.
pzdr
mati