PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł GPS



parman
17-01-2011, 17:49
Czy używa ktoś - Phottix GEO ONE odbiornik GPS zamiennik NIKON GP-1. Chciałem go zakupić, ale zdziwiło mnie że jest dostępny zaledwie w paru sklepach. Jakiś rok temu było go wszędzie pełno a teraz raczej rzadkość. Czy okazało się że to badziew i został wycofany, czy po prostu kiepsko się sprzedaje ? A może warto dożucić 200,- na zakup GP-1 ?

ZYSKI
22-01-2011, 14:05
W ubieglym roku kupilem do D90 Phottix GPS za chyba około 350 zeta na allegro, teraz uzywa go z D300s spisuje sie na cacy tylko troszke wczesniej siadaja akumulatorki

ZYSKI
22-01-2011, 14:06
kurcze nie zerknąłem dokladnie a pod spodem jest napis: phottix Geo One czyli dikładnie to o co pytasz

Nikonamający_na_7
24-01-2011, 21:11
Ten Phottix Geo One sprawuje się ok, nie odstaje od oryginału, tylko kabelek trzeba podłączyć właściwie (miałem z tym kłopot ;-)). Zawsze dwie stówy w kieszeni, a że jest w niewielu sklepach? Może taki dobry i sprzedaje się jak świeże bułeczki? ;-) Na poważnie to myślę, że Phottix wstrzymał trochę produkcję, bo właściciele modeli Nikona sprzed trzech lat już sobie Geo One kupili, a nie wiadomo czy nowe modele (np. D800) nie będą miały GPS na pokładzie.

Zetec
27-01-2011, 18:13
W ubieglym roku kupilem do D90 Phottix GPS

Czy jesteś w stanie powiedzieć jakie kabelki ze złącza w aparacie są wyprowadzone na złączu usb (tym co wtykasz do Photttixa) ? Jakiś mierniczek czy coś?

Pzdr

ZYSKI
28-01-2011, 05:52
Witam

w zestawie są dwa kabelki, oba maja wyjscia USB natomiast jeden ma wejscie USB i pasuje napewno do nikona D90 natomiast drugi ma okrągle wejscie chyba na 5 bolczykow i jest wkrecany pasuje do D300s

Zetec
28-01-2011, 09:29
Właśnie chodzi mi o ten kabelek do d300s.
Które piny z tego okrągłego odpowiadają pinom w usb.
Jesteś to w stanie pomierzyć?

usb tak wygląda:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/36_1229708395-1.jpg
źródło (http://obrazki.elektroda.net/36_1229708395.jpg)

Pzdr

DonArturo
28-01-2011, 10:04
Mój przestał działać w trakcie wyprawy :( (wtedy z D5000)
Naprawili, teraz używam z D300s
Minusy wg mnie:
- czasem bardzo długo szuka sygnału
- bardzo skraca pracę na baterii (z D300s to mały problem, ale z D5000 to lipa)

Zetec
28-01-2011, 12:28
Mam taki szatański pomysł:

kabelek usb podłączyć do Garmina i wtedy:
1. Garmin ma swoje zasilanie
2. cały czas działa więc ma dane od ręki

Potrzebny mi jest tylko rozkład pinów.

ZYSKI
28-01-2011, 13:18
jestem w pracy, sprawdze w domu poprzez baterie i zaróweczke, nie mam miernika

tunerek
28-01-2011, 19:09
Sprawdzał moze ktoś to yongnuo n 918 (http://cgi.ebay.de/GPS-Empfanger-Nikon-D200-D300-D300s-D700-D3-D3x-D3s-/220537499005?pt=DE_Elektronik_Computer_Foto_Camcor der_Foto_Camcorderzubeh%C3%B6r_PM&hash=item33590f2d7d)

cena jest ciekawa

mehmet efendi
02-09-2012, 21:19
Co polecacie do D7k?

photomaniac
02-09-2012, 22:16
Korzystam z GP-1 i polecam :) Fix-a lapie dosc szybko, raz nawet w zadaszonym pomieszczeniu zlapal, geotagging jest super (w podrozy niezastapiony, dokladnie wiadomo gdzie zdjecie zrobilismy :) ). Na poczatku nie chcial mi dzialac (zalozylem nawet watek) ale okazalo sie , ze kabel trzeba doscisnac, a ja na poczatku do polowy go wlozylem... Wedlug mnie oryginal jest tylko jeden.

Andrzejf
02-09-2012, 23:18
Co polecacie do D7k?

Od dwóch tygodni korzystam z JYC N-769/N3.
Dobrze spełnia swoje zadanie.
To co mi się nie podoba, to sposób podłączenia urządzenia do puszki. Z boku body wystaje na kilka centymetrów wtyczka, którą z tego powodu łatwo wyłamać. Czemu ktoś nie pomyślał o wtyczce kątowej?

mehmet efendi
03-09-2012, 07:40
Mówimy o tym?
http://allegro.pl/odbiornik-modul-gps-nikon-gp-1-yongnuo-n-918-pilot-i2593172477.html

photomaniac
03-09-2012, 14:16
Ja o jakis zamiennkiach nie pisze :) Ja mowie o tym: http://imaging.nikon.com/lineup/accessory/camera/gp-1/spec.htm

mehmet efendi
03-09-2012, 15:10
Z ceną to lekka przeginka.
Prawie 800 zł

tomekkoziel
12-09-2012, 21:01
Często kiedy widzę jakieś moje zdjęcie i nie pamiętam gdzie było zrobione myślałem o tym module GPS. Prawdę powiedziawszy jak zobaczyłem cenę to nie miałem wątpliwości - to chybiony pomysł.
Jako, że zdarza mi się tez jeździć na rowerze, to przypadkiem trafiłem na urządzenie o nazwie HOLUX GPSPORT - to nic innego jak licznik rowerowy czy też sportowy (bo nie tylko do roweru), poza wieloma sprytnymi bajerami przydającymi się w turystyce i jeździe ma coś takiego jak zapisywanie śladu GPS.
Obudowa bardzo poręczna, chyba nawet wodoszczelna. Dostępne różne modele - w zależności od stopnia "wypasienia' - od 200 z groszami do 400 z groszami - jeśli się nie mylę.
I pomysł wygląda tak:

Synchronizujesz zegar w aparacie z zegarem w Holuxie. Pakujesz holuxa do plecaka (ma wielkość telefonu kom.) Jedziesz w podróż...
Po powrocie ściągasz przez kabel usb ściezkę z Holuxa, po zgraniu zdjęć do komputera oprogramowanie nanosi Ci geotagi na zdjęcia i już w google maps czy innym oprogramowaniu możesz dokładnie lokalizować każde zdjęcie.
Jak dla mnie pomysł idealny - kosztuje połowę tego co "oryginalny" gps nikona, a może się przydać na rowerze, na grzybach, na desce, w górach - gdziekolwiek.

Co o tym myślicie?
Tomek

mehmet efendi
12-09-2012, 21:24
Wymyśliłem rozwiązanie prostsze.
Robie pierwszą fotę ajfonem w danym miejscu.
Reszte nikonem i daję radę.

tomekkoziel
12-09-2012, 21:32
Wymyśliłem rozwiązanie prostsze.
Robie pierwszą fotę ajfonem w danym miejscu.
Reszte nikonem i daję radę.

Nie mam ajfona, ale jak sądzę, nie zapisuje on ścieżki GPS (niektóre zwykłe aparaty z GPS mają taką funkcję).
Chodzi o to, żeby co rusz nie bujać się z ajfonem :) Chyba...
Tomek

mehmet efendi
12-09-2012, 21:36
y, chodzi o zaznaczenie rewiru, a nie danego/danej pozycji.
Żałuję, że tego rok temu u Turasów nie zrobiłem.
Za miesiąc tego błędu nie popełnię.

ZYSKI
13-09-2012, 06:05
Mó Phottix GPS nie wiedzieć dlaczego przestał działać:( a tak fajnie pokazywał miejsca wykonanych fotek :). Mam GPS Garmin który wykorzystuje do włóczenia się po szlakach, może by jego jakos wykorzystać?????? tak jak to opisuje Tomekkoziel, musze nad tym pomyślec, jeżeli będzie za dużo kombinacji zdecyduje sie na Yongnou N-918 (jest na allegro). GPS podpięty do aparatu jest zdecydowanie wygodniejszy, klikam fotke zgrywam do kampa i od razu mam namiary natomiast przy wykorzystaniu urządzeń pośrednich może być troche kombinacji np ręczne wprowadzanie współrzędnych. Może ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł (burza muzgów może przynieść konkretne efekty)

marszull
13-09-2012, 13:03
zsychronizowane zegary w aparacie i gps, plik gpx zzucony do kompa i przy pomocy softu synchro ze zdjeciami (ja uzywam my track i LR4)

mehmet efendi
23-03-2013, 22:29
Ma ktoś doświadczenia/opinie o tym?

http://www.multifoto.pl/genesis-gps-n-odbiornik-gps-nikon,26,9325.html

Przygarnę ew. do D7k

ZYSKI
24-03-2013, 07:51
Wlasnie nie dawno nabylem to cudo, puki co dziala :). Wczoraj zakladam do aparatu i slycze ze cos w srodku lata sobie :) odkrecam dwie srubeczki a tam jedna srubka od stopki aparatu odkrecona:):), dokrecilem i dalej wszystko OK. Przepraszam ze bez polskich znakow, chwilowy problem.

black70
24-03-2013, 12:30
Właśnie miałem pytać o tego Genesis'a. Dzięki. Cena nawet do przyjęcia: 139 zeta. Z tą śrubeczką to mnie rozbawiłeś :)

ZYSKI
25-03-2013, 06:54
Sam byłem tym zaskoczony:), wracając do tematu to puki co spisuje się OK, szybko łapie fixa, bezbłędnie pokazuje na mapie miejsca cykanych fotek, można go wyłączyć małym suwaczkiem no i cena do przyjęcia.

mehmet efendi
25-03-2013, 08:17
Zamawiam w takim razie dzisiaj.

DlaZabawy
25-03-2013, 18:57
Ktoś wie, co to za chipset ten SKYLAB SKG13C ICBAA-1219? Jak się w praktyce ma do SiRFstar IV albo MKT MT3329? Czy istnieją już jakieś inne urządzenia z tym chipem? Bo na papierze wygląda świetnie, ale Google niewiele jest w stanie o nim powiedzieć...

[edit] Jeszcze jedno pytanie: na zdjęciach ma strasznie długi kabel (na 100% plątałby się) - jak jest w rzeczywistości?

black70
25-03-2013, 19:09
Ja już zamówiłem :) Co do kabelka, to ci powiem jak przyjdzie.

mehmet efendi
27-03-2013, 13:40
Dotarł, działa.

black70
28-03-2013, 20:09
Właśnie też odebrałem :) Moduł GPS Genesis przetestowany i działa rewelacyjnie. Nie ma sensu przepłacać za oryginał ze znaczkiem "Nikon" lub droższy zamiennik. Co do kabelka, to może trochę przeszkadzać przy noszeniu aparatu na pasku. Druga sprawa, to utrudniony jest dostęp do przycisków z lewej strony, ponieważ nie można już normalnie chwycić aparatu i przyciskać je kciukiem, bo...przechodzi tamtędy ten kabelek. Dotyczy to oczywiście wszystkich takich modułów przy umieszczeniu ich na sankach w miejscu lampy. Do tego modułu dołączona jest krótka linka do przymocowania go np. do smyczy. Jest to opcja, żeby "puścić go wolno", gdy na sankach będzie lampa. Może jest to też jakieś rozwiązanie, jak komuś będzie przeszkadzał ten kabelek w użytkowaniu.

DlaZabawy
28-03-2013, 20:28
OK, dzięki za informacje - chyba też się skuszę :)

[edit] A raczej skusiłbym się, gdyby nie 'chwilowy brak towaru'...

black70
28-03-2013, 22:19
Jest na allegro.
Zapomniałem o drobnym szczególe. O ile dokładnie pokazał lokalizację, to pogubił się przy określeniu wysokości npm. Zrobiłem 2 foty w odległości może 4 metrów od siebie. Na mapie pokazał to idealnie, natomiast różnica w wysokości npm była 5 metrów. A takiego spadku terenu to nie było ;)

Jarkod
03-05-2013, 01:29
Wie ktoś, co się stało z dostępnością tego odbiornika? W żadnym sklepie go nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Jakiś kataklizm?

GonzoG
03-05-2013, 04:55
Jest na allegro.
Zapomniałem o drobnym szczególe. O ile dokładnie pokazał lokalizację, to pogubił się przy określeniu wysokości npm. Zrobiłem 2 foty w odległości może 4 metrów od siebie. Na mapie pokazał to idealnie, natomiast różnica w wysokości npm była 5 metrów. A takiego spadku terenu to nie było ;)

Dokładność określenia wysokości w cywilnych GPS jest bardzo słaba.
Jest to chyba +/- 50m lub nawet więcej. Tak więc różnice na poziomie 5m są zupełnie normalne.

Ja na 2 punktach pomiarowych (tych w gruncie) oddalonych o ok 50m miałem różnicę w wysokości ok 40m... Przy czym oba punkty różnią się wysokością 15 cm.

Nie jest to błąd odbiornika GPS, a specjalnie wprowadzona niedokładność.

mehmet efendi
03-05-2013, 09:09
A to ciekawe co piszesz...
Mam Garmina i takie kuchy nie występują.
Sprzęt ma ponad 7 lat.

Coitus Interraptus
03-05-2013, 21:03
Dołączę się do pytania o dostępność.
Przy okazji - czy mógłby ktoś podrzucić NEF-a z exifem, wykonanego z tym GPS-em?
Przypomniałem sobie jeszcze, że ktoś gdzieś pisał, ale nie wiem o jakim modelu, że rozwala pozostałe dane w exifie...

GWS
01-06-2013, 08:08
Powrócę do tematu kabelka. Niestety pod wpływem niezbyt mocnego pchnięcia wtyczka USB od strony urządzenia z prostej zmieniła się w kątową :-( Niestety blaszki wewnątrz wtyczki poszły w górę i po zabawie.
Skąd wziąć teraz taki kabelek?

Desmond
21-06-2013, 13:05
Powrócę do tematu kabelka. Niestety pod wpływem niezbyt mocnego pchnięcia wtyczka USB od strony urządzenia z prostej zmieniła się w kątową :-( Niestety blaszki wewnątrz wtyczki poszły w górę i po zabawie.
Skąd wziąć teraz taki kabelek?Też się podepnę o to pytanie.

Kupilem tego Genesis GPS-N do D5000 i w zasadzie nie miałem okazji za bardzo go potestować, bo wystąpił ten sam problem co wyżej.

Z tym GPS są dwa przewody w zestawie: N1 i N3. Do D5k przeznaczony jest ten N3 który ma z jednej strony wtyk GPS a z drugiej zwykłe mini-USB. Niestety wygląda na to że to jest jakiś dedykowany kabel i w zasadzie jedyną opcją jest kupno nowego zestawu z przewodem. Choć tutaj jest moje pytanie (a w zasadzie podbicie tego wcześniejszego) - może ktos z szanownych forumowiczów wie, gdzie takie coś można dostać, albo chociaż czy tego typu kabel ma jakieś oznaczenie (pod jakim go szukać)?

Swoją drogą, ten GPS funkcjonuje też pod marką MICNOVA (GPS-N) i FlashPoint (25396GP), czy nawet Opteka (GPN-1). W ogóle ten "producent" - GENESIS - ma jakąś stronę www? Bo nie znalazłem ...

ZYSKI
21-06-2013, 13:23
Mam w domu uszkodzony GPS, kupiłem nowy, nie pamiętam jakie zostały mi kabelki. Jestem w pracy, w domu bedę około 18-tej i sprawde. Jak się cos uchowało to kogoś sie wylosuje i podeśle:)

Desmond
22-06-2013, 13:11
Mam w domu uszkodzony GPS, kupiłem nowy, nie pamiętam jakie zostały mi kabelki. Jestem w pracy, w domu bedę około 18-tej i sprawde. Jak się cos uchowało to kogoś sie wylosuje i podeśle:)

Odezwij się jak go znajdziesz.

Ja z ciekawości podpialem ten moduł do komputera (w końcu to micro-usb) i zasilanie jest ok, ale niestety wykrywa go jako "nieznane urzadzenie". Wygląda na to, że te Genesisy i inne tego typu zamienniki działają jednorazowo pierwszego uszkodzenia kabla - bo dokupić się nie da, prędzej coś w domu zmajstrować (gdzieś na zagranicznym forum ktoś pisał, że przerobił dwa kable i mu coś wyszło).

GWS
22-06-2013, 18:18
No i jak poszukiwania kabelka?

krzysiek17-18
29-06-2013, 14:27
tez wlasnie cche kupic odbiornik gps ale zastanawiam sie nad gp-1

cezet
07-08-2013, 09:44
Też mam Genesisa i jestem bardzo zadowolony.

Czy ktoś może kombinował już z dorobieniem kabelka lub przerobieniem wtyczki na kątową ?

mehmet efendi
07-08-2013, 11:27
Udało mnie się zgiąć wtyczkę i rozdzielić styki od obudowy.
Kupiłem kropelkę i zamocowałem na stałe. Na razie działa.
Za narzędzia posłużyły mnie w terenie klucze od mieszkania.

cezet
14-08-2013, 08:08
Dobra wiadomość - da się kupić sam kabelek :-)

Desmond
14-08-2013, 08:29
Dobra wiadomość - da się kupić sam kabelek :-)

Taki do Genesisa? A pochwalisz się gdzie?

wist
18-08-2013, 18:37
Jak piszecie opinie o tym urządzeniu GPS Genesis są dobre. Czy ktoś z Was sprawdzał przy okazji stosowania tego GPS-a jaki wpływ ma on na zużycie akumulatora w aparacie. O ile zdjęć mniej zrobimy, lub na ile godzin pracy aparatu starcza aku przy zastosowaniu tego GPS-a. W/g uzyskanych informacji zużywa on w okresie 12 godz. ok 1/3 pojemności akumulatora. Jak to ma się w praktyce.
Pozdrawiam Wist

mehmet efendi
18-08-2013, 21:15
Je baterie ale bez przesady. Warto pamiętać, aby na obudowie wyłączyć go, gdy nie jest potrzebny.

Borat1979
18-08-2013, 21:42
Szkoda, że Nikon nie zintegrował modułu GPS z body jak Canon w przypadku 6D.

Myślałem o zakupie modułu GPS ale noszenie czegoś takiego w terenie z wystającym z boku obudowy kablem jest strasznie upierdliwe. Łatwo też o uszkodzenie wtyczki lub gniazda gdy o coś się niechcący zaczepi.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.erenumerique.fr/images/34/20090812/Nikon_DSC4646EC.jpg)

Ostatnio znalazłem coś takiego zawsze to lepsze od dyndającego kabla.
Można to gdzieś w Polsce kupić?
http://terrywhite.com/di-gps-eco-prosumer-gps-for-nikon/


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/digpsecoprosumer-2.jpg
źródło (http://terrywhite.com/wp-content/uploads/2013/06/di-gps-eco-prosumer.jpg)

Jarkod
20-11-2013, 22:36
Z nieznanych przyczyn przestał mi działać wężyk spustowy. Po naciśnięciu przycisku na "pilocie", włącza się pomiar światła (czyli kontakt jest), ale nie wyzwala się migawka. Problem występuje z D90 i D7100. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Borat1979
20-11-2013, 22:46
Z nieznanych przyczyn przestał mi działać wężyk spustowy. Po naciśnięciu przycisku na "pilocie", włącza się pomiar światła (czyli kontakt jest), ale nie wyzwala się migawka. Problem występuje z D90 i D7100. Spotkał się ktoś z czymś takim?

A jaki to ma związek z modułem GPS?

cezet
21-11-2013, 11:53
Ano taki związek, że wężyk jest podłączony do GPS?

Jarkod
21-11-2013, 12:01
Panowie, spokojnie - obaj macie rację. Rzeczywiście napisałem niejasno. Chodzi o wężyk podłączany do odbiornika Genesis.

mehmet efendi
21-11-2013, 12:04
Kabel, jeżeli już.

Jarkod
21-11-2013, 12:07
Kabel, jeżeli już.

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wężyk_spustowy

GonzoG
21-11-2013, 15:16
No to jak nie działa wyzwalanie migawki, a działa uruchomienie AF, to sprawa prosta - gdzieś nie ma styku na żyle, która odpowiada za wyzwolenie migawki.
5 opcji:
- uszkodzony kabel
- uszkodzony wtyk kabla
- uszkodzone gniazdo kabla w odbiorniku
- uszkodzony wtyk odbiornika
- uszkodzone gniazdo w aparacie.

Nie podejrzewam uszkodzenia ścieżek w aparat.

owca2002
26-02-2014, 11:50
Ktoś testował ten moduł od Genesis z P7700 lub P7800?
Działa z tymi modelami?

I pytanie co to w ogóle za firma jest, bo próbowałem znaleźć w necie jakiś kontakt do nich, żeby napisać bezpośrednio do producenta i zapytać.

Jarkod
15-05-2014, 00:36
Dobra wiadomość - da się kupić sam kabelek :-)

Ponowię pytanie kolegi - gdzie da się kupić kabelek do tego odbiornika. Zgubiłem swój i teraz mam problem.

zbyszekD7000
15-05-2014, 21:44
Zapytaj cezeta, bo to nie pytanie tylko stwierdzenie, więc znalazł ;-)

Jarkod
16-05-2014, 00:02
Zapytaj cezeta, bo to nie pytanie tylko stwierdzenie, więc znalazł ;-)

Ale ja pytałem cezeta. Wyświetl sobie wiadomości w układzie wątkowym i zobaczysz, że moje pytanie jest "podpięte" pod jego wiadomość. To tylko nielogiczny układ ciągły powoduje takie zamieszanie i nie wiadomo kto komu i na co odpowiada.
Pomijam już fakt, że użyłem cytowania...

zbyszekD7000
16-05-2014, 17:55
Napisz do niego na PW, on nie musi zauważyć akurat tego wątku ;-)

cezet
16-05-2014, 20:14
Hejo, jakieś pół roku temu jeden ze sprzedających te moduły na allegro odpisał mi, że może sprzedać same kable po 35zł.
Musicie pytać sprzedających....i koniecznie dajcie znać czy ktoś je sprzedaje, bo swój uszkodziłem i też bym chętnie kupił :-D

zbyszekD7000
16-05-2014, 21:28
Coś nie masz szczęścia do tych kabelków ;-)
Musisz kupić coś bezprzewodowego :-)

Jarkod
16-05-2014, 21:55
Coś nie masz szczęścia do tych kabelków ;-)
Musisz kupić coś bezprzewodowego :-)

No niestety, kabelek jest tak zrobiony, że łatwo go uszkodzić (choć ja swój zgubiłem). Gdyby chociaż wtyczka była pod kątem prostym, to już trochę by to pomogło.

Jarkod
16-05-2014, 21:57
Hejo, jakieś pół roku temu jeden ze sprzedających te moduły na allegro odpisał mi, że może sprzedać same kable po 35zł.
Musicie pytać sprzedających....i koniecznie dajcie znać czy ktoś je sprzedaje, bo swój uszkodziłem i też bym chętnie kupił :-D

A dałbyś radę odgrzebać w poczcie, który to sprzedający?

Jarkod
16-07-2014, 19:24
Jakby ktoś potrzebował kabelek do tego odbiornika (taki, który pasuje do D90), to serwis foto-tipa ma je po 10 zł. Od razu wziąłem 2. Mówili, że jak braknie, to mogą zamówić więcej. Producent zmienił materiał powłoki kabelka - teraz jest bardziej giętki.

cezet
17-07-2014, 06:04
Na stronie nie mogę znaleźć - mógłbyś dać jakieś dokładniejsze namiary?

Jarkod
17-07-2014, 18:36
Na stronie nie mogę znaleźć - mógłbyś dać jakieś dokładniejsze namiary?

Bo kabelek do odbiornika Genesis jest w serwisie, nie w sklepie. Zadzwoń pod 122701281.

kendo73
03-08-2014, 22:26
Szkoda, że Nikon nie zintegrował modułu GPS z body jak Canon w przypadku 6D.
......................
Ostatnio znalazłem coś takiego zawsze to lepsze od dyndającego kabla.
Można to gdzieś w Polsce kupić?
http://terrywhite.com/di-gps-eco-prosumer-gps-for-nikon/


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/digpsecoprosumer-1.jpg
źródło (http://terrywhite.com/wp-content/uploads/2013/06/di-gps-eco-prosumer.jpg)

odgrzewam temat czy kto wie gdzie kupić ?

mikkay
03-01-2015, 23:38
Używa ktoś Genesis Gear GPS-N z Fuji S5pro? Szukam odbiornika GPS na wycieczki rowerowe do mojego S5 pro. Jedyne co mnie martwi to bateriożerność. S5 ciągnie baterie jak smok, zastanawiam się o ile GPS skróci czas używania aparatu. Mam dwa aku, ale podczas podróży to kiepsko z ładowaniem. Do nawigacji używam Garmina eTrexa 20, da się go jakoś wykorzystać?

arek_wojciechowski
29-03-2015, 21:05
Używa ktoś Genesis Gear GPS-N z Fuji S5pro? Szukam odbiornika GPS na wycieczki rowerowe do mojego S5 pro. Jedyne co mnie martwi to bateriożerność. S5 ciągnie baterie jak smok, zastanawiam się o ile GPS skróci czas używania aparatu. Mam dwa aku, ale podczas podróży to kiepsko z ładowaniem. Do nawigacji używam Garmina eTrexa 20, da się go jakoś wykorzystać?

Chyba jednak najprostszym rozwiązaniem jest zapisywanie tracku w telefonie. Android czy iOS daje sobie z tym pięknie radę. Wystarczy jakakolwiek aplikacja typu Strava, Endomondo czy Navime (pod Androida), potem zgranie pliku gpx do komputera (przez stronę www), wciągnięcie go do Lightrooma i otagowanie zdjęć.

Smartfona to już chyba każdy z nas ma, dodatkowo mamy nawigację w razie czego, a przynajmniej odpada problem zżerania baterii aparatu no i żadne kabelki się nie urywają.

WOJCIETO
04-05-2015, 10:20
Bardzo prosty intuicyjny i DARMOWY program do geotagowania zdjęć to GEO Setter.
Używam od dawna i jestem zadowolony.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.geosetter.de/wp-content/uploads/2009/12/geosetter_main_tracks_en.jpg)

Osobiście używam iGotU GT200

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kernelreloaded.blog385.com/sadrzaj/igotu_gt200e.jpg)

Tak jak pisali wcześniej forumowicze rejestruje trasę (bateria wytrzymuje około 40 godzin).
Można skonfigurować częstotliwość zapisywania danych np. co 5, 10 czy 30 sekund...

Aktualnie testuję Marrex MX-G20M

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/81zFEOXDKuL_SY355_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/81zFEOXDKuL._SY355_.jpg)

Ale pierwsze testy wypadają kiepsko.
Kompas szaleje, w instrukcji nie ma wzmianki o jego kalibracji.
Zaletą jeśli uda się go skalibrować jest rejestrowanie nie tylko miejsca wykonania zdjęcia ale również kierunek w którym zostało ono wykonane.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/GeoSetter201004201220210921-1.jpg
źródło (http://www.checktheevidence.co.uk/articles/AstroPhotoFun/GeoSetter%2010042012%20210921.jpg)