PDA

Zobacz pełną wersję : Odtwarzacz MP3 - nietypowo



Majek
17-01-2011, 13:42
Potrzebuję kupić mp3-kę osobie... hmm... mocno ograniczonej ruchowo... W sensie leżącej w szpitalu, sparaliżowanej... Rehabilitacja przyniosła na tyle dobre rezultaty, że rękami porusza, ale nie są one w 100% sprawne i władne.
Chodzi o to, żeby taka osoba o ograniczonych możliwościach manualnych była w stanie obsłużyć odtwarzacz. Czyli odpowiednio duże przyciski, nie jakieś mikro maleństwo, maksymalnie prosty w obsłudze, żeby dało się obsługiwać bez patrzenia lub też, jeżeli zajdzie taka konieczność, żeby piguła była w stanie to ogarnąć. Jeżeli chodzi o jakość, no to wiadomo, tutaj cudów nie ma co się spodziewać, tym bardziej, że kwota, jaka wchodzi w grę, to max 150 PLN. Chodzi o to, żeby umilić człowiekowi czas, żeby coś mu grało.
Dodatkowe sprawy, to zasilanie paluszkami. Jak się wyczerpie, to wymienić na nową i tyle. Żadnych ładowarek. Pamięci tak ze 4-8 GB. Tak patrząc na Allegro, jakiegoś wielkiego wyboru nie ma. Jutro przejadę się do MM, coś może pomacam. Zależy mi na czasie, bo prawdopodobnie w czwartek będę szedł na wizytę do szpitala i chciałbym tam pójść z prezentem... Doradzicie coś?

ropusz
17-01-2011, 14:29
Gdyby nie bateria to poleciłbym Sony, ale jak ma być na paluszki to iRiver z serii T, np T60. A co do ceny to będzie problem znaleźć coś do 150 zł.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

login_87
17-01-2011, 14:37
to moze ipod shuffle?? nic prostrzego nie istnieje. tylko ze troche maly i przyciski nie za wielkie...

Błażej
17-01-2011, 15:03
to moze ipod shuffle?? nic prostrzego nie istnieje. tylko ze troche maly i przyciski nie za wielkie...

akumulator - Majek chce na baterie

Majek
17-01-2011, 16:09
Tzn wiecie, z tą baterią byłoby najwygodniej po prostu... Tak mi się przynajmniej wydaje. Nie trzeba trzymać dodatkowego szpargału w szafce szpitalnej, jak się rozładuje, to się wymienia baterię i można słuchać dalej, a nie czekać, aż się naładuje. A baterie w każdym kiosku, nawet na terenie szpitala można kupić.
No i kwota. iPod może faktycznie byłby wygodny, ale to już inna półka cenowa.

paparazzi89
17-01-2011, 16:38
suffle sa tanie.
tylko do wgrania muzyki trzeba synchronizowac z itunes- a tutaj nie mający do czynienia z tym programem polegają :)

Majek
17-01-2011, 16:43
Też prawda.

login_87
17-01-2011, 17:06
suffle sa tanie.
:)

dokladnie w cenie ktora zalozyles powinienes znalesc moze nie najnowsza wersje ale zawsze.
np. http://allegro.pl/ipod-shuffle-2gb-nowy-i1415176207.html 180zl

mypod
17-01-2011, 18:11
dokladnie w cenie ktora zalozyles powinienes znalesc moze nie najnowsza wersje ale zawsze.
np. http://allegro.pl/ipod-shuffle-2gb-nowy-i1415176207.html 180zl

to jest najnowsza wersja i jak najbardziej do obsługi bezwzrokowej polecam.

@edit
Nie wiem tylko jak z ładowaniem bo bateryjka jednak bardzo długo nie trzyma.
Ładuje i synchronizuje się go przez kabel minijack-usb wiec, nie mozna naraz sluchac i ładować, to chyba największa wada, a pozatym jak najbardziej polecam

mac.serafin
17-01-2011, 18:16
Miałem shuffla i bateria była w miarę wytrzymała. Wg mnie bardzo dobre rozwiązanie :)

Sapphiron
17-01-2011, 18:38
ale pojemność w tej cenie nie ta jak przewidywana...

marekm
24-01-2011, 15:37
PENTAGRAM Vanquish VOLT (http://www.monsterpc.pl/vmchk/Pentagram/Odtwarzacze-MP3/MP4/Odtwarzacz-mp3-PENTAGRAM-Vanquish-VOLT-8GB-CZARNY-P-5103-8BK.html)

Do 70 h na jednym ładowaniu, 8 GB, 180 PLN.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.monsterpc.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Odtwarzacz_mp3_P_4b2422e7a5538.jpg)

t0m3k
25-01-2011, 20:38
PENTAGRAM Vanquish VOLT (http://www.monsterpc.pl/vmchk/Pentagram/Odtwarzacze-MP3/MP4/Odtwarzacz-mp3-PENTAGRAM-Vanquish-VOLT-8GB-CZARNY-P-5103-8BK.html)

Do 70 h na jednym ładowaniu, 8 GB, 180 PLN.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.monsterpc.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Odtwarzacz_mp3_P_4b2422e7a5538.jpg)

Nie polecam. Może dźwięk niezły ale źle się go obsługuje ze względu na dotykowe przyciski (nie czuć ich pod palcem).
Za to polecam Creative Zen Stone+. Ładuje się 20-30 minut, gra 7-8h, mam dwa lata i czas spadł do 6 godzin.

Kurde, już ich nie robią :( I pojemność do 2GB...

Boryszuk
25-01-2011, 21:11
Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale wlasnie patrze na archosa 24vision. 8gb, wyglada na latwy w obsludze (niestety jest w pudelku i nie moge pomacac). W przecenie kosztuje 50 funtow.