PDA

Zobacz pełną wersję : RAW z D300s



Michaelg
14-01-2011, 16:12
Prosiłbym o obejrzenie tego rawa- czy wszystko jest z nim w porządku? Zastanawia mnie trochę ten szum- dane exif są iso 500 , 1/250, samyang 85 1.4 @ 1.4.
Używam LR 2.7 (666138 ) Camera Raw 5.7- w D5000 też miałem- tak sądzę- "nienaturalny", nie wiadomo skąd biorący się szum mimo iso niskich typu 200. Zastanawiam się czy to mój wzrok i złe myślenie- czyli TAK MA BYĆ, zły monitor, zły program, złe ustawienie, wina lustra . . . ?

http://www.przeklej.pl/plik/dsc-0113-nef-0025ui31p7tb

leon001
14-01-2011, 16:29
Prosiłbym o obejrzenie tego rawa- czy wszystko jest z nim w porządku? Zastanawia mnie trochę ten szum- dane exif są iso 500 , 1/250, samyang 85 1.4 @ 1.4.
Używam LR 2.7 (666138 ) Camera Raw 5.7- w D5000 też miałem- tak sądzę- "nienaturalny", nie wiadomo skąd biorący się szum mimo iso niskich typu 200. Zastanawiam się czy to mój wzrok i złe myślenie- czyli TAK MA BYĆ, zły monitor, zły program, złe ustawienie, wina lustra . . . ?

http://www.przeklej.pl/plik/dsc-0113-nef-0025ui31p7tb

Czyżby paranoja szumofobiczna:mrgreen:?

Sapphiron
14-01-2011, 16:44
chyba tak...

Michaelg
14-01-2011, 16:44
ale poważnie mi tez się tak zdaje

czyli rozumiem że to ja jestem chory nie mój sprzęt? ;P

luzaczek82
14-01-2011, 16:59
sprzęt jest zdrowy :)

adrian9627
17-01-2011, 20:21
wydaje mi się...ale pewnie nie jestem...że tak mają szkła z mała głębią ostrośći ...czyli przysłony 1,4..2.0... jakby jeszcze ktoś to potwierdził to bylo by miło...

Sapphiron
17-01-2011, 20:37
a ja tam uważam że autor jest szumofobem...

onia
17-01-2011, 21:24
Standard ... wyluzuj ... i poszukaj sobie jakichś prawdziwych problemów :)