Zobacz pełną wersję : wygładzenie skóry
Witam
Chciałbym sie dowiedziec jak wygładzić skóre tak jak jest na zdjeciu : http://img683.imageshack.us/img683/8673/58592a.jpg i czy idzie to zrobic w lightroom czy tylko photoshop ; )
Marcin Borkowski
12-01-2011, 23:16
skóra jest strasznie zblurowana, zobacz na rękę, zanikają prawie wszystkie szczegóły..
beznadziejnie to wygląda..
ThomasVoland
12-01-2011, 23:21
Ale masakra oO z wygładzaniem skóry to ma niewiele wspólnego
de Fresz
13-01-2011, 00:02
Takie koszmarki robi się zwykłym blurem (gaussian), potrzebny do tego jest Szop, choć w Gimpie i pewnie innych też jest ten filter.
Autorze; Zamiast bawić się w półśrodki -- pogooglaj za metodą "Dodge and burn". To jest dobry sposób na "zabawę" ze skórą. Wszystko inne to tylko namiastki...
pogooglaj za metodą "Dodge and burn". To jest dobry sposób na "zabawę" ze skórą. Wszystko inne to tylko namiastki...
mi osobiście bardzo podoba się metoda tej pani http://www.christyschuler.com/retouching.html nie jest bardzo czasochłonna no i widać fakturę skóry a nie "placek" jak na zdjęciu wyżej
mi osobiście bardzo podoba się metoda tej pani http://www.christyschuler.com/retouching.html nie jest bardzo czasochłonna no i widać fakturę skóry a nie "placek" jak na zdjęciu wyżej
To dość agresywny sposób, ale tak - użyty z wyczuciem może dać fajny efekt.
Ja bym to jednak nieco zmodyfikował i zamiast kopii zaznaczonej skóry na osobną wartwę zastosował maskę warstwy. Wtedy rozwiązanie zyskuje na elastyczności -- w razie czego można "dorysować" brakujące miejsca w rozmyciu.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.