PDA

Zobacz pełną wersję : wygładzenie skóry



Ulysses
12-01-2011, 22:28
Witam
Chciałbym sie dowiedziec jak wygładzić skóre tak jak jest na zdjeciu : http://img683.imageshack.us/img683/8673/58592a.jpg i czy idzie to zrobic w lightroom czy tylko photoshop ; )

Marcin Borkowski
12-01-2011, 23:16
skóra jest strasznie zblurowana, zobacz na rękę, zanikają prawie wszystkie szczegóły..
beznadziejnie to wygląda..

ThomasVoland
12-01-2011, 23:21
Ale masakra oO z wygładzaniem skóry to ma niewiele wspólnego

de Fresz
13-01-2011, 00:02
Takie koszmarki robi się zwykłym blurem (gaussian), potrzebny do tego jest Szop, choć w Gimpie i pewnie innych też jest ten filter.

messer
13-01-2011, 00:12
Autorze; Zamiast bawić się w półśrodki -- pogooglaj za metodą "Dodge and burn". To jest dobry sposób na "zabawę" ze skórą. Wszystko inne to tylko namiastki...

c0lin
13-01-2011, 00:18
pogooglaj za metodą "Dodge and burn". To jest dobry sposób na "zabawę" ze skórą. Wszystko inne to tylko namiastki...

mi osobiście bardzo podoba się metoda tej pani http://www.christyschuler.com/retouching.html nie jest bardzo czasochłonna no i widać fakturę skóry a nie "placek" jak na zdjęciu wyżej

messer
13-01-2011, 01:30
mi osobiście bardzo podoba się metoda tej pani http://www.christyschuler.com/retouching.html nie jest bardzo czasochłonna no i widać fakturę skóry a nie "placek" jak na zdjęciu wyżej

To dość agresywny sposób, ale tak - użyty z wyczuciem może dać fajny efekt.
Ja bym to jednak nieco zmodyfikował i zamiast kopii zaznaczonej skóry na osobną wartwę zastosował maskę warstwy. Wtedy rozwiązanie zyskuje na elastyczności -- w razie czego można "dorysować" brakujące miejsca w rozmyciu.