PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw?



huston11
12-01-2011, 16:08
Witam,

Moje dwa statywy hamy rozleciały się na drobne kawałki, więc muszę kupić coś lepszego. Mam na ten cel 400zł, co polecacie? Zależy mi na solidnej konstrukcji i w miare lekkiej. Czy w tym przedziale cenowym dostane statyw z głowicą?

Jedyne co znalazłem z głowicą w tej cenie to Velbon Sherpa 803R, ciekawy jest jeszcze Slik PRO 700DX ale bez głowicy.

Z góry dzięki za odp.

chichot_losu
12-01-2011, 19:00
Jasne, że to 400zł znajdziesz zestaw z głowicą.
Np. ten triopo (http://www.foto-tip.pl/sklep/statyw_triopo_mt_128_z_glowica_nb_1s___zestaw-p-1775.html) to statyw + 'główka'. Nie wiem tylko czy maksymalna wysokość 143cm ci wystarczy.
Wystarczy?

szymonvader
12-01-2011, 19:28
Slika Ci szczerze polecam. Sam mam wersję Pro 500. Bardzo dobrze się spisuje. Ostatnio chciałem nawet go sprzedać bo zbieram na szkiełko, ale po chwili wahania postanowiłem go zostawić. Mam od nowości bez śladów użytkowania. Jak naprawdę mnie przyciśnie to wtedy przemyślę to jeszcze raz:)

pastwisko
12-01-2011, 21:25
Sherpa 600r jest całkiem okej, miałem dość długo, potem pożyczyłem koledze bo potrzebowałem czegoś solidniejszego pod wielki format.

huston11
12-01-2011, 21:26
wolałbym coś wyższego jak ten slik czy velbon...

szymon708
12-01-2011, 22:38
Velbon Sherpa 603r - mam polecam. Bardzo solidnym i miły w obsłudze :-) 170 cm, a minimalnie to właściwie z ziemi dzięki możliwości odwrotnego mocowanie body.

Sculptoris
19-01-2011, 21:44
OK, to ja się podepnę. Byłem wczoraj w Miejskiej Macalni i tak totalnie w ciemno wymacałem Slika Pro 330DX (http://www.euro.com.pl/statywy2/slik-pro-330-dx.bhtml). Dzisiaj czytam o tych statywach, czytam... i wyczytałem, że jest dość chwalony. Czyli mam nosa ;-) Co mnie martwi - może być dla mnie zbyt niski (160cm w opisie). Mierzę sobie te niecałe 190 cm.

Sporo dobrego można również przeczytać o Velbon Sherpa 600R (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sherpa-600r-i-pokrowiec.html). Na jakimś filmiku ktoś mówił o głowicy kulowej, a w opisie widzę wszędzie 3D... chociaż ustawianie na jedną wajchę. To, że na jednej wydaje się OK. Jest wyższy od Slika: 170 cm + 8 cm aparat... no już można pomyśleć. A może już lepiej 803R z kulową?

No i nagle trafiłem na taki wynalazek, czyli Triopo MX-1327 (http://www.foto-tip.pl/sklep/statyw_triopo_mx_1327-p-1790.html). Co o tym sądzicie? Te 14kg to jak dla mnie przesada, ale kusząca wydaje się wysokość: 178cm. Faktycznie tyle ma? Każdy inny ma mniej niż 150 cm. Do tego głowica, aparat i do wizjera mogę na palcach stawać. Wydaje się również solidnie wykonany. Minus taki, że muszę do tego dokupić głowicę... powiedzmy Manfrotto 496RC2 (http://fotozakupy.pl/glowica/manfrotto-496rc2-compact,10523s) bądź MN391RC2 głowica JUNIOR z płytką RC2 (http://fotozakupy.pl/glowica/manfrotto-mn391rc2-glowica-junior-z-plytka-rc2,11121s) - obie 200 zł z grubsza. Jeszcze nie zdecydowałem się czy wolę kulkę, czy 3D. No chyba, że coś niecoś tańszego dobiorę np. Triopo B-2 (http://www.foto-tip.pl/sklep/profesjonalna_glowica_triopo_b_2-p-1769.html) ewentualnie Triopo NB-2S (http://www.foto-tip.pl/sklep/profesjonalna_glowica_triopo_b_2-p-1769.html).

Różnica w cenie jest. Trzeci wariant to 100% ceny opcji pierwszej. Tak więc jeśli pierwsza opcja jest wystarczająca to super, bo w cenie trójki będę mieć statyw i YONGNUO YN460-II, którą też musiałbym sobie sprawić. Powiedzcie mi - czego potrzebuję? ;-P

W chwili obecnej D80 + T17-50, T90, ale kiedyś fajnie byłoby wzbogacić się o 70-200 i to będzie raczej największa rura w jaką się zaopatrzę.

NBA
19-01-2011, 21:49
Slika Ci szczerze polecam. Sam mam wersję Pro 500.

Ja mam wersję 350 pr i też polecam... Nigdy mnie nie zawiódł... Ludzie zajmujący się foto twierdzą, że to jedyna alternatywa cenowa

TakingMyTime
19-01-2011, 22:05
Sam mam slika 700. I nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki. Mozna na nim siedziec. Ale swoje wazy. No ale coz, jesli chcesz zabezpieczyc sprzet to bedzie to bardzo dobry wybor

Sculptoris
19-01-2011, 22:25
No to cenowo Slik 500 i 700 są zbliżone do mojego trzeciego wariantu (500 taniej, 700 nieco drożej). Jak w porównaniu z nimi wypada Triopo MX-1327 z głowicami Manka, bądź też Tripo? Który zestaw dla Was wydaje się ciekawszy? Oczywiście ocena wcześniejszego porównania nadal mnie ciekawi. Może ktoś miał okazję pobawić się tymi modelami i ma cenne spostrzeżenia?

tadeusz60
23-01-2011, 14:08
Mam Velbon Sherpa 600. Może trochę ciężki (2 kg), ale za przyzwoitą cenę (350-400 zł) otrzymasz dobrą jakość, niezawodność, stabilność, nie musisz się garbić (wys. 170 ), sprzętu też udźwignie sporo (4 kg), ma odwracaną kolumnę do zdjęć makro, głowica 3D w zestawie, płytkę szybkomocującą również posiada no i ni:smile:by nic ale pokrowiec też dostajesz. Na początek znakomity wybór - polecam !

rafi_szymon
03-02-2011, 15:42
A co byście wybrali:

1. Benro A-600EX + kula BH-2, udźwig do 8 kg, cena już za ok 450 PLN, wys ok 170 cm
2. Slik 500PRO z gł 3D , udźwig do 6 kg, cena 380-400 PLN, wys ok 170 cm
Oba zestawy ważą podobnie - 2,2-2,5 kg

Pozdrawiam

???

Twine
04-02-2011, 11:49
Podepnę się pod zapytanie kolegi Sculptorisa powyżej. Szukam statywu, mam 195cm wzrostu więc potrzebuję wysokich nóg. Dziś podczas poszukiwań znalazłem nogi Triopo MX-1327, wyglądają dosyć solidnie chociaż udźwig 14kg jakoś średnio mnie przekonuje, na szczęście moje absolutne maksimum to za chwilę 70-300VR w zestawieniu z D90 + grip z dwiema bateriami, pozostałe obiektywy są lżejsze i krótsze. Do tych nóżek planuję głowicę Manfrotto 804RC2 którą da się kupić już poniżej 200zł, nogi natomiast to koszt ok. 300zł więc zestaw oscyluje w okolicach 500zł. W sumie planowałem się zamknąć w 400zł ale jeśli taki zestaw byłby ok to chyba lepiej dołożyć stówkę niż wyginać się przy np. Sliku PRO 500DX z głowicą 3D, którego to zakup wcześniej rozważałem. Jakieś sugestie, pomocne rady? Absolutny max to 500zł (fajnie by było jakby udało się jednak zejść do tych 400zł), mój wzrost - 195cm, a waga sprzętu w porywach do 2-2,5kg.

Sculptoris
04-02-2011, 17:39
Miałeś okazję je "pomacać"? Wypada lepiej w porównaniu do tych innych, które wymieniłem? Ja go znam tylko z jpga :-) Udźwig... dla statywu. Głowica ma mniejszy i ten musisz brać pod uwagę.

Twine
07-02-2011, 12:18
Tak, tak, wiem o tym że udźwig głowicy w tym wypadku będzie maksymalną wartością, wspomniałem tylko że parametry nóg, te 14kg to trochę na wyrost chyba (chociaż z drugiej strony gdyby powiesić 14-sto kilogramowy worek na tym statywie to pewnie by się nie złożył, więc idąc tym tropem to opis nie byłby zmyślony ;) ).
Ja też nie widziałem tego statywu na własne oczy, znalazłem go podobnie jak Ty w necie, ale siedziba jednego z partnerów Triopo znajduje się w mojej miejscowości, więc jak znajdę chwilkę to pojadę go "pomacać".
A może mi ktoś powiedzieć czy ta głowica którą wyżej wymieniłem będzie dla mnie odpowiednia? statywu będę używał głównie do miejskich zdjęć nocnych, trochę mniej do krajobrazów pozamiejskich i portretów, czy do tego lepiej nada się głowica 3D czy kulowa, nie ukrywam że zależy mi na cenie, ale nie aż tak bardzo by miało się to odbić na jakości i stabilności zestawu.

markB
07-02-2011, 20:57
Udźwig dla statywu to trzeba tak z lekka dzielić przez 3, czyli realnie wyjdzie nieco powyzej 4.5 kg.

moonrage
07-02-2011, 21:41
A co byście wybrali:

1. Benro A-600EX + kula BH-2, udźwig do 8 kg, cena już za ok 450 PLN, wys ok 170 cm
2. Slik 500PRO z gł 3D , udźwig do 6 kg, cena 380-400 PLN, wys ok 170 cm
Oba zestawy ważą podobnie - 2,2-2,5 kg

Pozdrawiam

???

Mam dokładnie taki zestaw Benro jak piszesz już*bardzo długo i nie mogę*złego słowa powiedzieć. Bardzo dobry zestaw jak za takie pieniądze.

Gamegirl
09-02-2011, 10:19
A co powiesz na Benro 500Ex +gł. BH1, udźwig 6kg. Mieścisz się w 400 , waga 1700?

nyny1
09-02-2011, 11:18
Witam!
Ja bym proponowal rozejrzec sie za produktami GoldPhoto.
Ja mam zestaw: GoldPhoto YH324 + GoldPhoto YH420 głowica 3D.
Fajne to to, solidne, dobrze wykonane, u mnie z zapietym d300s z gripem i nikkorem af-s 300 f/4.0 stabilny jak mur:)

Glowice mozna tez GoldPhoto YH410 głowica 3D zobaczyc, kolega ma i tez sobie chwali.

Warto dodac ze produkty tej firmy sa blizniaczo podobne do Frotki i w pelni kompatybilne:)

Pozdro

mancur
09-02-2011, 14:10
Chwalę sobie Slik 340DX. Cała noc rozmyślań czy nie 330 ale przeważyło, że jest 10 cm krótszy po złożeniu. Osobiście większość zdjęć ze statywu robię i tak klęcząc lub lekko pochylony, więc nie przejmował bym się tak bardzo wysokością 330

Fear
09-02-2011, 15:06
Mam 193cm wzrostu i szukam statywu od jakiegoś czasu. Muszę napisać, że trójnóg wysokości 160cm i głowica 10 co daje 170 jest dla mnie trochę za niski zwłaszcza, że warto by statyw miał jakiś zapas... Jak sprawdzisz tego tripo to bardzo proszę podziel się opinią.

Lestad
09-02-2011, 18:05
Mam 193cm wzrostu i szukam statywu od jakiegoś czasu. Muszę napisać, że trójnóg wysokości 160cm i głowica 10 co daje 170 jest dla mnie trochę za niski zwłaszcza, że warto by statyw miał jakiś zapas... Jak sprawdzisz tego tripo to bardzo proszę podziel się opinią.

Ja mam 198cm i właśnie przesiadłem się z Velbon Sherpa 600 na Manfrotto 055XPROB - i już mnie plecy nie bolą :)

Fear
09-02-2011, 18:55
Niestety, ale prob przekracza studencki budżet :) Dziś zakupiłem trójnóg tripo mx-1327 zobaczymy jak się sprawuje. Jeszcze muszę zapolować na jakąś głowicę i będzie gitara

Sculptoris
09-02-2011, 19:07
Rzecz oczywista, ale jednak wspomnę... nawet jak się ma możliwość wyciągnięcia wyżej statywu to będzie się zdarzać robić ujęcia z niższej perspektywy - wiadomo. Tak więc schylania w pełni i tak się nie wyeliminuje ;-) Dla przykładu dzieci... albo leżąca modelka, gdy nie chcemy ujęcia z góry - no nie ma siły, trzeba przykucnąć :-)

Lestad
09-02-2011, 19:28
Kucanie nad modelką to jak zastrzyk z morfiną nie ma możliwości żeby coś w tym momencie bolało :)

Sculptoris
09-02-2011, 20:38
Hmmm... no myślałem akurat nie o "nad" tylko "obok" ;-)

Twine
09-02-2011, 20:48
Dziś zakupiłem trójnóg tripo mx-1327 zobaczymy jak się sprawuje. Jeszcze muszę zapolować na jakąś głowicę i będzie gitara

W takim razie czekamy na mały teścik tego Triopo.
Mój brat był właśnie też dziś w sklepie w naszej miejscowości i oglądał ten statyw, nogi są z duraluminium a z magnezu jest korpus do którego mocowane są nogi (tak przynajmniej dowiedział się od sprzedawcy), całość zachowuje się stabilnie, na tyle, na ile można ocenić to bez zamontowanego aparatu z obiektywem, statyw spodobał Mu się na tyle że sam zaczął rozważać jego zakup, ponieważ cena jest ciekawa. Brat posiada sprzęt powiedzmy wagowo podobny do mojego (Nikon D200 i podobne szkła) więc myślę że jego ocena jest dosyć obiektywna.
Poczekam jeszcze na opinię kolegi Fear'a i jeśli będzie zadowalająca to jadę oglądać i zakupić te nóżki. Do tego głowicę B-1, NB-2S albo NB-3S (tego samego producenta), zależnie od odczuć własnych ;-)
P.S. "Fear" - jak możesz podrzuć kilka fotek pokazujących wykonanie mx-1327, bo te w necie wszystkie są takie same, i to głównie zaczerpnięte od producenta. Z góry dziekuję i pozdrawiam /B

Fear
09-02-2011, 21:45
Nie ma problemu zrobię teścik i zdjęcia ale będziesz musiał niestety poczekać... Statyw kazałem wysłać na mój adres domowy, a wracam dopiero w piątek więc to najwcześniejsza data kiedy będę mógł cokolwiek napisać

Twine
11-02-2011, 11:39
W takim razie czekam z niecierpliwością na test. Z wyborem statywu jakoś specjalnie nie muszę się spieszyć bo w sumie niezbędny będzie mi dopiero w maju, chociaż nie ukrywam że już chętnie bym się pobawił w długie czasy naświetlania co z moim "statywem" za 60zł który pozostał mi po Minolcie Z10, jest po prostu niemożliwe.
Pozdrawiam /B

Fear
14-02-2011, 17:36
Dziś odebrałem nogi. Statyw jest bardzo stabilny pod sprzętem jaki posiadam (widać w stopce). Nie ma luzów a całość wydaje się wykonana bardzo dobrze. Jestem zadowolony że nie zdecydowałem się na jakąś sherpe czy goldphoto w którym co jakiś czas trzeba dokręcać nóżki (a przynajmniej takie chodzą opinie) Statyw jest też znacznie lżejszy od slika dx700 który również macałem. Szkoda że te triopo nie ma kolców na nóżkach. W najbliższym czasie ruszę nocą na miasto i zobaczymy jak sprawdzi się poza domowymi warunkami. Jak do tej pory jestem cholernie zadowolony, że wybrałem właśnie ten model

moonrage
14-02-2011, 18:22
Ja właśnie posiadam u siebie nowego Triopo GT-3228X8C, jak ktoś jest zainteresowany jak się spisuje, potrzebuje jakiś informacji na jego temat to służę pomocą. Niedługo będzie oficjalny test więc każdy będzie mógł obejrzeć i przeczytać.

Sculptoris
21-02-2011, 21:28
Fear, a jaką głowicę sobie do tego wybrałeś? Bo ja ostatecznie chyba też zdecyduję się na te nogi (http://fotozakupy.pl/statyw/triopo-mx-1327,12701s) + ... miałem dylemat - 3D, czy kulowa, ale ostatecznie będzie kulowa bo do portretów chyba jednak wygodniejsza. Manfrotto nie ma szybko złączki więc zdecydowałem się również na triopo (http://fotozakupy.pl/glowica/triopo-nb-1s,12731s). Zestaw wydaje się rozsądny. Chyba, że macie jakieś doświadczenia z tą głowicą i odradzacie.

Fear
21-02-2011, 21:35
Głowice miałem chwilowo pożyczoną ze slika mojego kumpla. Sam się jednak nie mogę zdecydować jaką wziąć ale będzie to zapewne GP yh420 gdyż będzie dla mnie wygodniejsza do panoram.

Sculptoris
21-02-2011, 21:48
Właśnie... zapomniałem dodać, że ta kulowa jakieś tam prowadzenie panoramiczne też ma. Nawet skalę pod panoramę ;-) No ale to zależy co się głównie będzie robić. Mnie takie prowadzenie głowicy będzie od święta potrzebne.

M@rian
27-02-2011, 20:49
Panowie, potrzebna porada odnośnie doboru statywu. Statyw do fotografii przyrody, noszenia w teren, portretowania. Co do wysokości to myślę, że 160, 170 cm będzie ok. Jaka głowica będzie najbardziej odpowiednia do moich zastosowań - 3D, kulowa ? Maxymalne obciążenie sprzętu na statywie to Nikon D90 + Tamron 70-200 i ewentualnie SB600 do błyskania. Myślałem nad Sherpa R600 (http://fotozakupy.pl/statyw/velbon-sherpa-600r-pokrowiec,6961s) czy będzie odpowiedni ? Nie wiem czy aby nie dozbierać i kupić Manfrotto 055XPROB - czy jest widoczna aż taka różnica między tymi statywami, żeby płacić raz drożej ???

Twine
02-03-2011, 17:23
Nie ma problemu zrobię teścik i zdjęcia ale będziesz musiał niestety poczekać...
Miał być jakiś teścik i coś się nie możemy doczekać :sad: a fajnie było by poznać opinię szczęśliwego/nieszczęśliwego posiadacza mx-1327 przed zakupem. Jak znajdziesz chwilkę napisz jakieś pierwsze wrażenia, co się podoba a co nie, ew. zrób kilka fotek, zawsze to może pomóc w dokonaniu wyboru. Pozdrawiam/B

Mariusz888
02-03-2011, 21:17
Ja kupiłem MF055XPROB + MF410 i bardzo sobie chwalę więc i polecam :)

gromi
02-03-2011, 22:54
Fear, a jaką głowicę sobie do tego wybrałeś? Bo ja ostatecznie chyba też zdecyduję się na te nogi (http://fotozakupy.pl/statyw/triopo-mx-1327,12701s) + ... ...więc zdecydowałem się również na triopo (http://fotozakupy.pl/glowica/triopo-nb-1s,12731s). Zestaw wydaje się rozsądny. Chyba, że macie jakieś doświadczenia z tą głowicą i odradzacie.

Kilka tygodni temu testowałem głowicę Triopo B-1. Zamocowałem do niej D200 z Sigmą 50-150/2.8 (bez mocowania statywowego) - bez problemu dało się ustawić opór kuli tak, że można było aparat ustawić w dowolnym położeniu, puścić i nie o(d)padał :-) Znęcałem się nad tym zestawem przez godzinę i wszystko było OK

To pokrętło do regulacji oporu kuli w modelu B-1 to jest bardzo fajna sprawa- szczerze polecam. Jeżeli potrzeba większej - to są B-2 i B-3, które powinny dać radę a kosztują niewiele więcej. Wszystkie modele mają również oddzielną blokadę panoramowania.

Co do statywów - jeżeli cena w okolicach 400zł, oraz całkiem pokaźna waga nie odstraszają to polecam Benro A-298EX. Ma fajny patent do makro - można "położyć" kolumnę centralną i kręcić nią w zasadzie w dowolnym kierunku. Nawet po zawieszeniu 2kg na samym końcu statyw wydaje się być bardzo stabilny

FAVER
08-03-2011, 00:04
Pozwolę się podpiąć pod wątek, mianowicie poszukuję w miarę taniego a zarazem stabilnego i bezpiecznego statywu do Nikona D70, w tym celu przeszukałem parę aukcji na All*gro i znalazłem coś takiego (nr aukcji) 1496059285.
Czy ten statyw spełni zakładane przeze mnie kryteria? Może ktoś z Was pracował na takim statywie? Ogólnie rzecz biorąc, czy warto kupić ten statyw?

Z góry dzięki za pomoc :).

moonrage
08-03-2011, 16:03
Statyw Triopo GT-3228X8C prezentacja http://t.co/08IyMva oraz recenzja http://t.co/PCchId2

Długi
08-03-2011, 19:37
Pozwolę się podpiąć pod wątek, mianowicie poszukuję w miarę taniego a zarazem stabilnego i bezpiecznego statywu do Nikona D70, w tym celu przeszukałem parę aukcji na All*gro i znalazłem coś takiego (nr aukcji) 1496059285.
Czy ten statyw spełni zakładane przeze mnie kryteria? Może ktoś z Was pracował na takim statywie? Ogólnie rzecz biorąc, czy warto kupić ten statyw?

Z góry dzięki za pomoc :).

Moim zdaniem, te wszystkie statywy tego typu, to tandeta. Niestety, za takie pieniądze nie ma co oczekiwać stabilności, a już na pewno trwałości. Zajrzyj do tego tematu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=174277&page=3 Jak dla mnie dobrym kompromisem miedzy ceną, a jakością i możliwościami jest Benro A-500 EX + BH-2.

moonrage
08-03-2011, 20:19
Moim zdaniem, te wszystkie statywy tego typu, to tandeta. Niestety, za takie pieniądze nie ma co oczekiwać stabilności, a już na pewno trwałości. Zajrzyj do tego tematu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=174277&page=3 Jak dla mnie dobrym kompromisem miedzy ceną, a jakością i możliwościami jest Benro A-500 EX + BH-2.

Benro jest jak najbardziej O.K. sam posiadam A-600EX + BH-2 ale właśnie tą głowicę bym chętnie zamienił. Lepiej wybrać B1 lub B2 albo coś innego gdyż BH po długim użytkowaniu robią się nieprecyzyjne.
Poza tym jedno pokrętło.... tylko jedno...

Długi
08-03-2011, 20:50
Benro jest jak najbardziej O.K. sam posiadam A-600EX + BH-2 ale właśnie tą głowicę bym chętnie zamienił. Lepiej wybrać B1 lub B2 albo coś innego gdyż BH po długim użytkowaniu robią się nieprecyzyjne.
Poza tym jedno pokrętło.... tylko jedno...
Pewnie lepiej ale taka głowica już kosztuje tyle albo i więcej, co podany przeze mnie zestaw. Jeśli szukamy jakiegoś kompromisu i np. mówimy o kwocie ok 500zł za komplet, to wydaje mi się, że ten przykład, który podałem jest dobry.

moonrage
08-03-2011, 20:52
Pewnie lepiej ale taka głowica już kosztuje tyle albo i więcej, co podany przeze mnie zestaw. Jeśli szukamy jakiegoś kompromisu i np. mówimy o kwocie ok 500zł za komplet, to wydaje mi się, że ten przykład, który podałem jest dobry.

absolutnie tak,
pozdr.

Twine
17-03-2011, 20:00
Oglądałem dzisiaj nowe statywy Triopo, i chyba na jeden z nich się zdecyduję jednak, statywy to MT-3228X8C i MT-3230X8C, są to aluminiowo-magnezowe odpowiedniki carbonowych GT-3228X8C, i dostępnego wkrótce GT-3230X8C. Na statywy natknąłem się przypadkiem podczas wizyty w sklepie, nie było jeszcze na nie ceny, ale po konsultacji pani dowiedziała się że niższy 3228 kosztuje ok. 290zł. Byłem w sumie oglądać MX-1327 który jednak nie odpowiada moim wymaganiom ze względu na rozmiary i wagę, a nowe Travellery są stabilne, po złożeniu całkiem niewielkie i dosyć lekkie, a 3230 prawie tak wysoki jak 1327 (no może ciut niższy). W sieci nie znalazłem jeszcze informacji na temat tych statywów (nawet na stronie producenta mają status "wkrótce w sprzedaży"), ale pewnie lada chwila się jakieś pojawią skoro pojawiają się już w sklepach.

andrzejo
22-03-2011, 12:39
Może też warto zwrócić uwagę na nowy Benro A2685FB1? Mam od niedawna, całkiem przyjemny.

remos
22-03-2011, 16:12
Sorki, że pódję na łatwiznę, ale co czytam to mniej wiem.
Potrzebuje ze 2-3 propozycje statywu+głowicy (+płytkę do szybiego montażu).
Głowica kulowa. Całość ma udźwignąć D300s + grip + 70-200VR.
Cena za całość do 1000PLN

Podajcie proszę jakieś sprawdzone typy.

login_87
22-03-2011, 18:14
moze benro a268m8 + glowica b2 (lub b3). Ja wlasnie posiadam taki zestaw ale z mniejsza glowica b1. Jestem bardzo zadowolony tylko ze ja go uzywam z d90 +18-105... ale mysle ze w spokojnie dalby sobie rade z ciezszym zestawem.

Długi
22-03-2011, 18:17
Przy 1000PLN to już można coś wybrać. Może zobacz tutaj http://www.foto-tip.pl/sklep/statywy_i_monopody-c-58_164_165.html głowica Sirui K-10X kosztuje 339,00zł. Do tego możesz dobrać statyw i jeszcze spokojnie na dobre piwo zostanie (dokładając trochę ponad stówkę już w włókna węglowego). Kwestia jeszcze jakie masz wymagania, czy to ma być uniwersalny, czy musi być wysoki, do makro, czy do pejzażu. Ja też kombinuje i zwracam się ku Benro ale właśnie z głowicą Sirui, tylko nie mogę znaleźć, czy rozmiar gwintu pasuje.
Może ktoś wie jaki gwint jest w statywach Benro, czy ta głowica Sirui by pasowała do modelu Benro A-198 n6? Dla mnie to fajny uniwersalny zestaw by był. Szczególnie z dużym zastosowaniem do makro.

remos
22-03-2011, 21:41
Hmm, powiem, że Ciekawie się te Sirui zapowiadają, aczkolwiek mało coś w sieci o nich jest. Tutaj tekst (zapewne sponosorowany) ale akurat te nogi, na które ja też zwróciłem uwagę : http://www.swiatobrazu.pl/sirui-t-1205x-pierwsze-wrazenia-22630.html

co do głowicy to one różnią się udźwigiem oraz posiadaniem poziomicy? http://www.foto-tip.pl/sklep/glowice-c-58_164_166.html ??

MirekM
22-03-2011, 22:42
Zwykle w statywie śruba mocująca powinna mieć dwa gwinty, z jednej strony duży z drugiej mały.
Za proponowaną cenę to można już mieć nawet z głowicą gimbalową.

Iza
25-03-2011, 15:07
Głowa mi już pęka od natłoku informacji dotyczących zakupu dobrego statywu. Tych modeli jest takie mnóstwo, że zaczynam czuć się jak małe dziecko w sklepie z cukierkami... Podaję nazwy i orientacyjne ceny nowych modeli, które wpadły mi w oko po lekturze tego i paru innych wątków. Dodam, że szukam statywu do Nikona D700 (ok. 1 kg), który utrzyma go razem z jakimśtam prostym obiektywem (nie żadne mega tele), a od czasu do czasu też lampą (jakieś 0,5 kg) i być może gripem. Będę fotografować głównie wnętrza, wykluczając raczej trudne warunki (śliskie, nierówne podłoże, silny wiatr, konieczność szybkich zwrotów głowicy). Od czasu do czasu portret, architektura z zewnątrz, może nocna, ale to już bardzo rzadko. Nie mam wysokich wymagań, więc wolałabym wydać na ten cel nie więcej niż jakieś 400 zł.

Od razu mówię, że nigdy nie miałam statywu, więc nie znam się na tych wszystkich głowicach itp. Nie wiem też, jaka do wnętrz byłaby dla mnie idealna i czy w ogóle istnieje potrzeba dokupowania jakiejkolwiek dodatkowej głowicy w moim przypadku???

Velbon Sherpa (jaki?) - za duży wybór jak dla mnie, nie mogę się połapać
Silk Pro (jaki?) - j.w.
Manfrotto MN055XproB Proffesional - 470-490 zł
Benro A-600EX + BH-2 - 450 zł
GoldPhoto YH324 + GoldPhoto YH420 głowica 3D - do 400 zł
Triopo mx-1327 + Triopo NB-1S - do 440 zł

Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji, w kwestii statywów jestem zielona.

Długi
25-03-2011, 18:57
Może taki zestaw: http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-500-ex-bh-2,10017s Najbliżej 400zł.

Iza
25-03-2011, 22:31
Oki, ale jest na kuli. Czy to się za szybko nie "wyśmiga" i czy na aby na pewno tego potrzebuję? A jak z GoldPhoto i Triopo? Z tego drugiego ktoś tu był bardzo bardzo zadowolony :)

Długi
25-03-2011, 22:56
Ja piszę czysto teoretycznie, bo sam poszukuję optymalnego statywu. tyle, że ja bardziej pod kątem makro, więc upatrzyłem sobie Benro A-198 n6. Jeśli chodzi o głowicę, to skłaniam się do Sirui K-10X. To wszystko niestety nie jest tanie i przekracza znacznie 400zł ale to będzie pewnie zakup na lata. Nawet jak body wymienię, to statyw pozostanie. Tobie chyba bardziej pasuje wysoki statyw, niż z regulowaną w różnych płaszczyznach kolumną. Dobrze jakbyś znalazła sobie jakiś sklep stacjonarny, gdzie namacalnie mogłabyś porównać różne statywy i głowice. To jednak dużo daje.
Może w ogóle coś takiego: http://www.foto-beta.pl/sklep.cgi?sesid=nonex8988669b922ec5fe49673df05cf66 efb&referer=&oper=8&id=1352&kategoria=20&subkat=75
mają naprawdę dobre ceny i to w Krakowie.

Twine
29-03-2011, 12:57
A jak z GoldPhoto i Triopo? Z tego drugiego ktoś tu był bardzo bardzo zadowolony :)

GoldPhoto nie zrobił na mnie jakoś specjalnie wrażenia, dosyć tandetnie wyglądały zaciski nóg, i już to mnie od bliższego przyglądania się temu statywowi odepchnęło, ale podobno niektórzy sobie chwalą te statywy jako dobre w przedziale cenowym w jakim oscylują.
Triopo MX-1327 fajny, solidny, kompletnie niemobilny i ogromny, sam się na niego szykowałem ponieważ jestem dosyć wysoki, jednak ja potrzebuję statywu który po złożeniu będzie bardziej kompaktowy. MX-1327 po złożeniu ma ponad 60cm, do tego głowica i sporej średnicy nogi, jako podróżnik został u mnie zdyskwalifikowany, jednak jeśli potrzebujesz statywu z którym nie będziesz biegała po mieście czy górach, tylko ustawisz go w studio, ewentualnie raz po raz przewieziesz go autem, to na moje oko MX-1327 mógłby być statywem dla Ciebie, oczywiście proponuję jednak przed zakupem osobiście wybadać go organoleptycznie :-).
Jeśli jednak potrzebujesz bardziej mobilnego statywu, a nie chcesz wydawać fortuny na fajne ale niestety kosztujące ok. 600zł karbonowe Triopo, to poczekaj chwilkę na nowe modele aluminiowo-magnezowe MT-3228.X8C, MT-3230.X8C i MT-3232.X8C. Oglądałem je już w sklepie, niestety kupić ich jeszcze nie mogę ponieważ jeszcze nie zostały wycenione w sklepie (mimo że można je już oglądać), podobno w tym tygodniu Triopo ma uaktualnić opisy i będą sprzedawane. Oglądałem je i są fajne, 3230 wysoki prawie jak MX-1327, składają się do wymiarów jak modele serii GT czyli ok. 45cm, do tego funkcja Traveller pozwala odwrócić nogi o 180 stopni, dzięki temu głowica chowa się między nogami ( :oops: ), zdecydowanie lżejsze niż MX, no i średnica nóg nie jak w MX-ie 32mm tylko raczej coś takiego jak w GT, czyli 28mm. Ja sam czekam aż producent na stronie doda opisy i będzie można te statywy kupić, wtedy napiszę na który się zdecydowałem i opiszę jakieś głębsze spostrzeżenia :-) Najniższy ma kosztować poniżej 300zł, zobaczymy niebawem. Pozdrawiam/B

P.S. Widzę że jesteś z Krakowa, więc niedaleko siebie masz dystrybutora Triopo, podjechać i dopasować coś pod siebie.
Aaa, no i oczywiście zdać relację ;-)

login_87
29-03-2011, 13:09
Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji, w kwestii statywów jestem zielona.

Widze ze jestes z Krakowa. Ja mam i polecam benro a268 (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10646s) Jesli bys chciala obejrzec i sprawdzic jak wyglada napisz PM.

Mariusz888
29-03-2011, 13:27
Iza - polecam MF055XPROB + MF410 - mam taki zestaw i bardzo sobie chwalę. Wielką zaletą głowicy jest to że jedną blokadą można ją ostawić mniej więcej, a drugą już sobie ładnie podciągać dokładnie wszystko :) myślę że w architekturze ta głowica sprawdzi się świetnie :)

Twine
29-03-2011, 13:54
Iza - polecam MF055XPROB + MF410 - mam taki zestaw i bardzo sobie chwalę. Wielką zaletą głowicy jest to że jedną blokadą można ją ostawić mniej więcej, a drugą już sobie ładnie podciągać dokładnie wszystko :) myślę że w architekturze ta głowica sprawdzi się świetnie :)

Koleżanka pisze że chce wydać ok. 400zł a Ty proponujesz zestaw w którym same nogi przekraczają cenę 400zł a głowica ponad 600zł, pewnie to bardzo dobry sprzęt ale chyba nie ta półka cenowa :?

Mariusz888
29-03-2011, 15:34
Velbon Sherpa (jaki?) - za duży wybór jak dla mnie, nie mogę się połapać
Silk Pro (jaki?) - j.w.
Manfrotto MN055XproB Proffesional - 470-490 zł
Benro A-600EX + BH-2 - 450 zł
GoldPhoto YH324 + GoldPhoto YH420 głowica 3D - do 400 zł
Triopo mx-1327 + Triopo NB-1S - do 440 zł


Twine - czytaj ze zrozumieniem i zobacz co Iza napisała a później komentuj czy polecam dobrze czy nie - jak widzisz statyw jest w spisie tych które pytająca sama wymieniła ;) po za tym przerabiałem tańsze alternatywy i z perspektywy czasu widzę że to była głupota - trzeba było kupić taki zestaw od razu. Po pierwsze jest to solidność czyli użytkujemy pewnie do końca życia ;) Po drugie sprzęt nam nie spadnie przy byle wiaterku ;) Po trzecie - używanie dobrego statywu to inna bajka. Co jak co ale statyw można kupić praktycznie "na życie" i dlatego uważam, że warto.

Co do głowicy - tania nie jest - ale do architektury i innych rozwiązań gdzie przydaje się precyzja (np dokładne wypoziomowanie) uważam że będzie idealna i daleko lepsza niż np kulowe.

Długi
29-03-2011, 18:14
Mariusz888 ta głowica, to w ogóle jest jeszcze do kupienia, bo jakoś nie mogłem znaleźć.

Mariusz888
29-03-2011, 19:11
Mariusz888 ta głowica, to w ogóle jest jeszcze do kupienia, bo jakoś nie mogłem znaleźć.
E no wg mnie można ją kupić bez problemu :) Ja kupowałem tutaj:
http://www.fotorimex.pl/product.php/4171,pl,manfrotto_410_geared_head.htm

Długi
29-03-2011, 20:37
E no wg mnie można ją kupić bez problemu :) Ja kupowałem tutaj:
http://www.fotorimex.pl/product.php/4171,pl,manfrotto_410_geared_head.htm
Dięki, ja nie byłem pewien, czy to ta junior. No niestety trochę droga. Fakt, że na statywie nie ma co oszczędzać ale za 700zł, to już można na prawdę dobry sprzęt kupić (statyw + głowica), a tu sama głowica kosztuje niewiele mniej.

timi
29-03-2011, 22:06
Polecam również typ MF 410+MF 055XPROB. Zestaw nie do ruszenia. Poprzednio używałem głowicy kulowej fotografując makro. pomimo tego ze ustawiłem , skręciłem na maxa to kula( MF 488RC2) potrafiła minimalnie puszczać. Niby nic 2 mm ale było to dość irytujące . Duży plus tej głowicy to możliwość bardzo szybkich nastaw.

Mariusz888
30-03-2011, 07:07
Długi - no tak - tanio na pewno nie jest... to prawda. Ale wiesz... już raz kiedyś miałem okazję łapać swój sprzęt który leciał ze statywu i na szczęście dobrze, że mam dobry refleks i złapałam od razu bo gdybym się zorientował pewnie tą 1 sekundę później to sprzęt byłby na ziemi. Dlatego z doświadczenia wiem że nie ma co przesadnie oszczędzać na statywie - a głowica 410 trzyma świetnie i jest hiper precyzyjna :) po za tym na puszkę wydajemy sporo (jak to jest np D700 to nowa 7k) na szkła też wydajemy nie raz sporo (powiedzmy że uśrednimy że statystyczne dobre pro szkło kosztuje ok 5-6k zł (np 14-24, 24-70, 85/1.4 itd itd)) dlatego ten ok 1k zł za cały zestaw nogi + głowica to nie jest znowu dużo :) a mamy większe bezpieczeństwo, większy komfort i do tego naprawdę nieporuszone zdjęcia :)

timi - właśnie dlatego o tym piszę i podpisuję się w 100% pod tym co napisałeś - kto sprawdził wie jak precyzyjna jest to głowica. Do tego - faktycznie nie do ruszenia :)

Twine
30-03-2011, 09:13
Twine - czytaj ze zrozumieniem i zobacz co Iza napisała a później komentuj czy polecam dobrze czy nie - jak widzisz statyw jest w spisie tych które pytająca sama wymieniła

Widzę, że Iza wymieniała MF w spisie, tylko że to cena za same nogi, a głowica kosztuje jeszcze więcej niż one. Iza natomiast pisze również:


szukam statywu do Nikona D700 (ok. 1 kg), który utrzyma go razem z jakimśtam prostym obiektywem (nie żadne mega tele), a od czasu do czasu też lampą (jakieś 0,5 kg) i być może gripem. Będę fotografować głównie wnętrza, wykluczając raczej trudne warunki (śliskie, nierówne podłoże, silny wiatr, konieczność szybkich zwrotów głowicy). Od czasu do czasu portret, architektura z zewnątrz, może nocna, ale to już bardzo rzadko. Nie mam wysokich wymagań, więc wolałabym wydać na ten cel nie więcej niż jakieś 400 zł.

nie będę tutaj rozpoczynał jakiejś bezsensownej wojny, dajmy zdecydować koleżance. Ja na przykład też nie chcę wydawać ponad tysiaka na statyw którego będę używał sporadycznie i do prostych zastosowań, nie będę jednak również próbował kogoś przekonywać że ten statyw jest dobry a ten znowu bee :)
Pozdrawiam/B

Iza
30-03-2011, 10:29
Hej, dzięki Wszystkim za wskazówki. No podałam, podałam ten statyw, ale bez głowicy, bo szczerze mówiąc nie wiem, czy to niezbędne, aby jakąś dokupować.

Kolega Fear na pw odradził mi wysokie Triopo, które posiada, gdyż przy moich 170 cm wzrostu i linii wzroku na poziomie ok. 160 cm, lepiej nie pakować się w aż tak wysokie rozwiązania, a zadbać o inne zalety statywu. Postanowiłam kupić najpierw aparat z większością osprzętu i dopiero z nim wybrać się po statyw. Tu mam przykładowy sklep w Krakowie i przykładową promocję. Wybiorę się jak przyjdzie pora, pomacam, pokręcę i z pewnością dam znać http://www.foto-beta.pl/sklep.cgi?sesid=nonex8988669b922ec5fe49673df05cf66 efb&referer=&oper=8&id=1441&kategoria=20&subkat=75 :)

Twine
30-03-2011, 10:46
Hej, dzięki Wszystkim za wskazówki. No podałam, podałam ten statyw, ale bez głowicy, bo szczerze mówiąc nie wiem, czy to niezbędne, aby jakąś dokupować.

Kolega Fear na pw odradził mi wysokie Triopo, które posiada, gdyż przy moich 170 cm wzrostu i linii wzroku na poziomie ok. 160 cm, lepiej nie pakować się w aż tak wysokie rozwiązania, a zadbać o inne zalety statywu. Postanowiłam kupić najpierw aparat z większością osprzętu i dopiero z nim wybrać się po statyw. Tu mam przykładowy sklep w Krakowie i przykładową promocję. Wybiorę się jak przyjdzie pora, pomacam, pokręcę i z pewnością dam znać http://www.foto-beta.pl/sklep.cgi?sesid=nonex8988669b922ec5fe49673df05cf66 efb&referer=&oper=8&id=1441&kategoria=20&subkat=75 :)

No jakiejś głowicy raczej będziesz potrzebowała bo na samych nogach nie będziesz miała żadnej możliwości kadrowania.
Dokładnie tak jak napisałaś najlepiej wybrać się ze sprzętem do sklepu, obwiesić wybrany statyw wszystkim co tam tylko nam przyjdzie do głowy na nim instalować i sprawdzić czy nam odpowiada czy nie, każdy ma inne wymagania i potrzeby.
Pozdrawiam/B :)

Mariusz888
30-03-2011, 11:13
Nie no oczywiście że każdemu wg potrzeb :) A bez głowicy się nie obejdzie tak czy siak - nogi posiadają tylko śrubę na którą nawet gdyby wkręcić aparat to kadrowanie z tym będzie graniczyło z cudem + nie ma możliwości zrobić w pionie (no chyba żeby wyjąć całą kolumnę i odwracać za każdym razem ;) ).

Iza
31-03-2011, 09:23
No i teraz już wszystko wiem, myślałam że ta śruba to właśnie do aparatu... Parę ładnych lat temu do swojej małpki miałam statyw z Media Marktu za 29 zł i on nie miał żadnej głowicy, właśnie samą śrubę i może dlatego tak ciężko mi sobie było wyobrazić inne rozwiązanie :D :D :D

urban94
02-04-2015, 15:39
Witam, jaki statyw możecie polecić do używania w terenie za 300 zł?

nikoniarz
02-04-2015, 17:54
Witam, jaki statyw możecie polecić do używania w terenie za 300 zł?

Dołóż do Fotopro MGA-584 i będziesz usatysfakcjonowany na dlugi czas. Jeszcze kwestia jaki sprzęt chcesz na nim montować?

arturmsi
04-02-2016, 12:54
Szukam statywu, który zastąpi mój wynalazek za kilkadziesiąt złotych no name z przed paru lat.
Potrzebuję sprzętu, który da stabilność d7200 z przypiętym tele pokroju 70-300 vr, na długich czasach naświetlania.
Budżet powiedzmy 350 zł.
Z tego co wyczytałem, w takim przedziale cenowym sensownym wyborem jest Silk 330dx i np. VELBON SHERPA 603R
Możecie coś polecić jeszcze w tej cenie? Nie musi być mały po złożeniu ani lekki do noszenia.

szabuk
05-02-2016, 13:47
Wiem, ze kiepska rada, ale proponuje dołożyć 200 zł i kupić Fotopro MGA-684N + FPH-62Q - w tej chwili w promocji w Euro AGD za 539 zł. W tych pieniądzach nie znajdzie się chyba nic lepszego - przede wszystkim w tym zestawie jest solidna głowica o niezłym udźwigu (na stosunkowo dużej kuli - bodajże 38mm).

arturmsi
05-02-2016, 18:45
Wiem, ze kiepska rada, ale proponuje dołożyć 200 zł i kupić Fotopro MGA-684N + FPH-62Q - w tej chwili w promocji w Euro AGD za 539 zł. W tych pieniądzach nie znajdzie się chyba nic lepszego - przede wszystkim w tym zestawie jest solidna głowica o niezłym udźwigu (na stosunkowo dużej kuli - bodajże 38mm).
Ktoś ma w/w statyw i również poleca? Ewentualnie biorąc pod uwagę zwieszkony budzęt na 500zł, czy jest inna ciekawsza alternatywa?

madebyzosiek
05-02-2016, 18:59
Ktoś ma w/w statyw i również poleca? Ewentualnie biorąc pod uwagę zwieszkony budzęt na 500zł, czy jest inna ciekawsza alternatywa?
Tak i polecam :-) Bardzo dobry statyw w normalnej cenie.
Ps. Ja go kupiłem w Euro w promocji za 439 zł, jakiś rok temu. Wcześniej i po tygodniu kosztował 539, jak zobaczyłem promocję, to nie myślałem 5 sekund ;-)

nikoniarz
05-02-2016, 19:12
Wg. mnie w cenie jaka obecnie zaoferowalo euro.com.pl za MGA684 ciezko znalezc cos lepszego...

arturmsi
05-02-2016, 20:17
Tak i polecam :-) Bardzo dobry statyw w normalnej cenie.
Ps. Ja go kupiłem w Euro w promocji za 439 zł, jakiś rok temu. Wcześniej i po tygodniu kosztował 539, jak zobaczyłem promocję, to nie myślałem 5 sekund ;-)

Te 165 cm bez głowicy które podaje producent, to rozumiem że bez wysuniętej kolumny środkowej osiąga tak?

nikoniarz
05-02-2016, 20:21
Dokladnie tak jak masz na stronie producenta- czyli do miejsca mocowania glowicy przy maksymalnej wysokosci wszystkich elementow.

arturmsi
05-02-2016, 20:25
Dokladnie tak jak masz na stronie producenta- czyli do miejsca mocowania glowicy przy maksymalnej wysokosci wszystkich elementow.
Rozumiem, chodzi mi o to że potrzebuje wysokości minimum 150cm, przy największym rozstawie nóg tj ogólnej stabliności, najlepiej bez wysuwania centralnej części.
Niestety w Euro już tylko na zamówienie 30 dni oczekiwania.

nikoniarz
05-02-2016, 20:49
Znajdz watek ogolny o statywach fotopro- pisalem tam ile wynosi wysokosc do plytki szybkozlaczki przy wysunietej i wsunietej kolumnie centralnej. Tzn ze oba pomiary uwzglednialy wysokosc glowicy. Doliczyc jeszcze trzeba odleglosc wizjera od szybkozlaczki.

- - - - kolejny post - - - - - -

Odleglosc do plytki A- kolumna centralna wsunieta, B- wysunieta
A) 144,5 cm
B) 173,5 cm

arturmsi
05-02-2016, 20:56
Znajdz watek ogolny o statywach fotopro- pisalem tam ile wynosi wysokosc do plytki szybkozlaczki przy wysunietej i wsunietej kolumnie centralnej. Tzn ze oba pomiary uwzglednialy wysokosc glowicy. Doliczyc jeszcze trzeba odleglosc wizjera od szybkozlaczki.

- - - - kolejny post - - - - - -

Odleglosc do plytki A- kolumna centralna wsunieta, B- wysunieta
A) 144,5 cm
B) 173,5 cm

Dzieki za info

FiliPO
06-02-2016, 13:22
Warto dopłacić prawie drugie tyle do Fotopro w stosunku do slik 330dx jeżeli to będzie mój pierwszy w życiu statyw ? Chcę się rozwijać, ale nwm czy warto wydawać 540zł zamiast 280zł za statyw ..

C_K
08-02-2016, 14:54
Kupiłam niedawno tego slika, mnie w zupełności wystarcza.

adrian
08-02-2016, 15:12
Warto dopłacić prawie drugie tyle do Fotopro w stosunku do slik 330dx jeżeli to będzie mój pierwszy w życiu statyw ? Chcę się rozwijać, ale nwm czy warto wydawać 540zł zamiast 280zł za statyw ..

To zależy jaki sprzęt będziesz na nim wieszał, czy nie będzie wiało itd.

Generalnie - dla mnie - słaby statyw (niestabilny, słaba głowica itd.) to jedna z najbardziej irytujących rzeczy podczas fotografowania, ja bym dołożył do lepszego.

hydra_ulik
08-02-2016, 15:29
Poszukaj Triopo MT 3230 z głowicą B-2. Mam i polecam.
http://www.multifoto.pl/triopo-mt-3230x8c-+-b-2,106,11417.html

masita
08-02-2016, 21:23
ja posiadam sirui ET- 1004 z glowica E-10,bylem pod koniec grudnia tydzien w Austrii na gorze Dachstein,wialo jak cholera zimno ze az odchodzila mi chec na foty i nawet na dlugim czasie foty wyszly(nie stalem na szczycie;),tylko kolo platformy 5palcow).
Cena ok 180 euro.
Nie uzywalem tele zoomow wiec nie wiem jak sie sprawuje na wietrze,ale w normalnych warunkach daje rade razem tele 70-300 vr if

Sordon
08-02-2016, 23:42
Witam, mam pytanie co do statywu - cena niestety max 200kilkadziesiąt złotych (no może 300) - ma udźwignąć d5200 wraz z moimi szkłami (może kiedyś jakimś uwa). Założenie jest takie, że miło będzie, jeżeli po złożeniu będzie względnie mały - tak żeby nie było problemu z dotaszczeniem np. w góry. Myślałem o czymś typu manfrotto compact - ktoś może mi coś w tej kwestii doradzić? Zaznaczam, że propozycje za 400 zł w górę będą bezcelowe

arturmsi
09-02-2016, 21:58
MGA-684N+ FPH-62Q czy Slik PRO 500 DX ?

nikoniarz
09-02-2016, 22:02
MGA-684N+ FPH-62Q czy Slik PRO 500 DX ?

Ja bym brał Fotopro. W sumie to wziąłem. Głowica w Sliku mi nie podchodzi... Poza tym chyba brak funkcji monopodu...

arturmsi
13-02-2016, 22:17
Ja bym brał Fotopro. W sumie to wziąłem. Głowica w Sliku mi nie podchodzi... Poza tym chyba brak funkcji monopodu...
Opcja monopodu raczej zbędna.
Niestety fotopro w promocji euro jest nieosiągalne, u innych 40 zł drożej a to daje już cene silk pro 700....
Pierwsze co chciałem kupić to było silk 330dx lub sherpa 600 lub 603, głupieje już.

andrew9
22-02-2016, 00:25
Też się powoli rozglądam za statywem. Podstawowe wymagania to wysoki (mam 186 cm wzrostu i chciałbym mieć możliwość umieszczenia aparatu na linii wzroku) i w miarę lekki (koło 2 kg jest ok). Też myślałem nad polecanym tutaj Fotopro, natomiast przejrzałem wątek i zainteresował mnie ten Benro:

https://animowariacje.wordpress.com/2014/03/22/benro-a-2970f/

Czy są jeszcze jakieś godne polecenia modele z tą możliwością ustawienia kolumny środkowej w poziomie? Wydaje się to bardzo przydatną funkcją..

Kompletnie gubię się też w głowicach (gdy sprzedawanych osobno). Interesuje mnie zdecydowanie kulowa - która tego producenta jest godna polecenia?


Myślałem o cenie około 500-600 zł za komplet, z możliwością dopłaty jeżeli warto.

hostman22
22-02-2016, 14:03
Ja mam ten statyw wraz z głowicą sirui20x całość mieści się do pokrowca. Statyw stabilny nawet z mamiya 645. W poziomie trzyma FF+70-200, z małymi szkłami można wyciągać kijek prawie po sam koniec. Ogólnie statyw jest ciężki i czuć go przy dłuższych wyprawach. Jedynie głowicę teraz bym kupił od benro gdyż sirui czasami potrafi wkurzyć ;)

andrew9
22-02-2016, 23:12
Dzięki. Może więc faktycznie to byłby dobry wybór. Z głowicą od Benro wyjdzie jakieś 700-750 zł, ale nic lepszego w tym momencie nie widzę..

A jaką masz blokadę nóg - 'śruby' czy zatrzaski?

hostman22
23-02-2016, 15:07
zatrzaski - jak dla mnie są na tyle wytrzymałe, że nie widzę sensu dopłacać do innego statywu. Co do głowicy to prócz udźwigu (który nie zawsze musi odpowiadać danym fabrycznym ;)), ważnym elementem są same płytki jak i wysokość danej głowicy. Wszystko zależy do czego potrzebujesz.

Co do samych statywów z kolumną którą można ustawić poziomo to jest:
Benro C1980F
Benro A1970T
Vanguard Alta Pro 263 AT Tripod
Manfrotto MT190CXPRO3 i 4
Giottos Tripod YTL9283

;)

andrew9
24-02-2016, 00:04
A dzięki, poczytam jeszcze :)

Przed chwilą zaczynałem się powoli zastanawiać nad 055XPro, ale to chyba jednak zbyt wysoka cena. Benro wydaje się sensowniejszy.

andrew9
24-02-2016, 23:58
Ten Vanguard Alta Pro 263 AT muszę przyznać wygląda bardzo interesująco..

Manfrotto raczej jest za drogi (może nie jest dużo droższy, ale brak torby i w sumie mniejsza jednak funkcjonalność działają na niekorzyść), ale tak patrzę na Benro (1970T, 2970T lub 2980T - prawdopodobnie ten ostatni. Nie wiem jeszcze z jaką najlepiej głowicą..) i Vanguard. Coś przemawia na korzyść któregoś z nich?

szabuk
25-02-2016, 02:09
Jeśli chodzi o głowicę to natknąłem się na takie coś: http://www.multifoto.pl/genesis-base-bh-40,114,11917.html
Zastrzegam, że w ręku nie miałem - specyfikacja za te pieniądze wygląda bardzo dobrze (kula 40 mm, mocowanie arca-swiss, regulowany docisk, panorama, poziomica).

andrew9
25-02-2016, 18:04
No właśnie.. głowica. Gdybym jednak brał Benro to musiałbym dobrać głowicę. Myślę, że więcej niż 250 zł nie chciałbym tutaj wydawać. Co byłoby najlepszym wybborem (samemu trudno mi ocenić).

W którejś głowicy (nie pamiętam teraz której) widziałem taką jakby "szybkozłącczkę" do mocowania (szybkiego) aparatu z przykręconą płytką. Który producent coś takiego ma..?

bajcy
26-02-2016, 16:29
Pany,
i mnie teraz przyszło wymienić statyw, budżet jaki sobie przeznaczyłem to max: 400zł:
znalazłem takie coś:
http://allegro.pl/benro-itrip-it15-stayw-monopod-glowica-torba-i5788723920.html
http://allegro.pl/statyw-manfrotto-compact-advanced-krakow-fv-i5939514827.html
http://allegro.pl/promo-statyw-velbon-sherpa-603r-i5597726162.html
http://allegro.pl/travel-angel-benro-a1695f-glowica-bh0-statyw-i5731971001.html
Chodzi mi o sam statyw, kiedyś w przyszłości dokupię jakąś głowicę;)
Czy któryś z wyżej wymienionych, będzie ok?
Czy macie jakąś inną propozycję w tej kwocie?

andrew9
26-02-2016, 19:32
Sam przerabiam temat na bieżącą, więc poradzić mogę tylko, żebyś najpierw odpowiedział sobie na kilka podstawowych pytań:

- do czego statyw potrzebujesz, a co za tym idzie

- czy ważniejsza jest maksymalna wysokość (jeżeli tak to jaka) czy waga
- czy wolisz system klipsów czy pokręteł (przy nogach)
- czy potrzebujesz łamaną kolumnę centralną
- czy potrzebujesz futerał (jeśli tak to Manfrotto zwykle odpada, albo +150 zł)
- i.. pewnie jeszcze kilka innych (te akurat przyszły mi do głowy)



Ode mnie jeszze pytanie. Po przeglądaniu, czytaniu itp. najsensowniejszy wydaje mi się zestaw:

Benro A1980F:
http://allegro.pl/benro-a-1980f-statyw-aluminiowy-kolumna-3d-torba-i5850897668.html

Głowica Triopo B-2:
http://allegro.pl/triopo-b-2-glowica-kulowa-z-plytka-udzwig-8kg-i5785627566.html

Dobry wybór? (zwłaszcza w kwestii głowicy - nad nią jeszcze myślę). Cały czas się zastanawiam, czy statyw jednak nie wyższy (2980f), ale być może ten będzie wystarczający (~155 cm + głowica + aparat.. mam 186cm wzrostu).

Marcin89
29-02-2016, 21:29
Siemanko wszystkim.

Czy poleci mi ktoś jakiś statyw do zastosowań wędkarskich?
Chodzi o ustawianie na nierównych brzegach o różnym podłożu tj. piach, kamienie, gałęzie a jak zajdzie potrzeba to będzie go można wstawić do płytkiej wody powiedzmy 20-30cm.
Stawyw pod Nikona 3300 lub 5300 z niedużym obiektywem. Solidny i wytrzymały ale nie klocek(mógłbym sobie coś pospawać) powiedzmy 2-3kg maks. Dobrze żeby miał możliwość obrotu w różnych płaszczyznach i nadawał sie również do nocnej fotografii i posiadał jakiś wygodny pokrowiec.
Budżet 300-400zł jak jak trzeba wiecej ze 200 to dołożę póki co jestem na etapie wyboru aparatu.

Johny42
29-02-2016, 22:52
@Marcin89 popatrz na karbonowe triopo. Myślę, że do Twoich zastosowań się sprawdzą. Nie podpowiem Ci teraz konkretnego modelu, bo piszę z tel.
Mam taki statyw z glowica b2 (chyba ?) i dźwiga d750+n80-200 bez problemu. Coś mi się kołacze po głowie model 2380 (a może 2830 ?) nie pamietam. Są w wersjach carbon i amelinium ?.

hostman22
29-02-2016, 22:54
Sam przerabiam temat na bieżącą, więc poradzić mogę tylko, żebyś najpierw odpowiedział sobie na kilka podstawowych pytań:

- do czego statyw potrzebujesz, a co za tym idzie

- czy ważniejsza jest maksymalna wysokość (jeżeli tak to jaka) czy waga
- czy wolisz system klipsów czy pokręteł (przy nogach)
- czy potrzebujesz łamaną kolumnę centralną
- czy potrzebujesz futerał (jeśli tak to Manfrotto zwykle odpada, albo +150 zł)
- i.. pewnie jeszcze kilka innych (te akurat przyszły mi do głowy)



Ode mnie jeszze pytanie. Po przeglądaniu, czytaniu itp. najsensowniejszy wydaje mi się zestaw:

Benro A1980F:
http://allegro.pl/benro-a-1980f-statyw-aluminiowy-kolumna-3d-torba-i5850897668.html

Głowica Triopo B-2:
http://allegro.pl/triopo-b-2-glowica-kulowa-z-plytka-udzwig-8kg-i5785627566.html

Dobry wybór? (zwłaszcza w kwestii głowicy - nad nią jeszcze myślę). Cały czas się zastanawiam, czy statyw jednak nie wyższy (2980f), ale być może ten będzie wystarczający (~155 cm + głowica + aparat.. mam 186cm wzrostu).

co ma na tym wisieć?

Marcin89
29-02-2016, 22:54
Dzięki przejrze sobie ich ofertę.

andrew9
07-03-2016, 20:45
co ma na tym wisieć?

Fuji X-T1 +... najczęściej 56mm 1.2 ale pewnie w terenie i jakiś zoom (nie bardzo duży chociaż może.. może kiedyś w przyszłości 50-140mm 2.8 który jest dosyć duży (ale to jeśli w ogóle, to raczej rzadko).

Generalnie myślę, że (nie patrzyłem w specyfikację) 2 - 2,5 kg max.

Jaceman
11-04-2016, 20:40
Witam. Stoję przed wyborem zakupu statywu. Na początku chciałem zakupic Velbon Sherpa 600RN, jednak na rynku dostępne są tylko używki(ten sam los spotkał Velbon Sherpa 600R), które chcę uniknąć. Dlaczego Sherpa? Miałem okazje korzystać z 600RN i bardzo mnie zaskoczył. Był niezwykle stabilny przy zestawie Nikon D3100+Tamron 70-300 SP. Z tego względu, że nie ma w sprzedaży wymienionych wyżej statywów, zainteresowałem się Velbon Sherpa 200R, jednak ten statyw nie posiada w zestawie głowicy. Teraz myślę nad SHERPA 4370D, SHERPA 5370D lub ostatecznie G5300D. Jednak tutaj pojawia się pewien dylemat, ponieważ polecano mi głowicę PH-157Q, a wymienione statywy mają PH-157QK. Czy te głowice się w czymś różnią? To pierwsze pytanie :). Drugie pytanie to, co można mi polecić z innych firm? Statyw ma unieść zestaw Nikon D3100(za pewien czas D7100+grip)+Tamron 70-300SP/Sigma 17-50. Główne zastosowanie to zdjęcia na dłuższych czasach naświetlania, filmowanie i makro(tutaj mi zależy, aby było można "przełożyć aparat pod spód" statywu [jakkolwiek to brzmi ;) ]).

Pozdrawiam, Jacek.

XarduneK
14-04-2016, 01:31
To i ja się dopytam, wiec zacznę od posiadanego sprzętu:
D3100 + kitowy obiektyw, w przyszłości zmiana na coś jasnego i niewielkiego (nie planuje żadnej wielkiej lunety).

W kwestii statywu, obecnie wszystkie zdjęcia robię z ręki aczkolwiek planuje eksperymenty z ustawieniami, więc każde poruszenie może być problemem w uzyskaniu dobrej ostrości.
Czego oczekuje? Stabilność to jest podstawa, sporej regulacji wysokości chodzi o zakres 40-150cm (nie żadne 120-160cm), tak chce by była możliwość robienia "niskich" ujęć oraz przyzwoitego wykonania.
W jakich okolicznościach będą robione zdjęcia? Zazwyczaj twarde podłoże (w budynkach) więc tutaj nie powinno być wielkich problemów.
No i najistotniejsza kwestia, cena... myślałem nad ceną w okolicach 200-300zł. Wiem że w tej cenie może być problem o super sprzęt lecz większa kwota może być problemem ponieważ zawsze są inne wydatki. Aktualnie rozmyślam o "Manfrotto Compact Action" aczkolwiek obawiam się o jego stabilność przy lustrzance.

markB
14-04-2016, 16:54
Odpuść sobie manfrotto compact action, bo:
- słaby udźwig, a co za tym idzie mała stabilność,
- pięciosekcyjne nogi, i j.w.
Jeśli ma być tanio, to lepiej już coś z małych Slików: http://www.fotoplus.pl/statywy/statywy-foto/statyw-SPRINT-PRO-3-WAY lub http://www.fotoplus.pl/statywy/statywy-foto/statyw-PRO-340DX+glowica, prezentacje na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=KOQz6uCBRyw&ebc=ANyPxKrDqKmNv5C__DHrj6aLf4WXodiX_GAaYVAhokPZOG GNth1wR58idmE4aWRdgrP11Uee5ucrdno897-8i2Zhyvx5DZOKew https://www.youtube.com/watch?v=0TNDZvrX-v8 https://www.youtube.com/watch?v=5XXGnkRhsZo

Rufus92
15-04-2016, 21:49
Witam, pomogliście mi z aparatem i szkłem. Teraz proszę o pomoc w zakupie statywu.
D5100 + S17-50.
Raczej coś lekkiego.
budżet: ok. 400zł

XarduneK
15-04-2016, 23:06
markB dzięki, chyba zdecyduje się na tego 340 DX :)

Yanek
16-04-2016, 12:31
Ostatnio sporo jeżdżę w teren rowerem i zabieram ze sobą sprzęt foto. Przydałby mi się jakiś lekki (węglowy?) statyw. Najcięższy zestaw to D700+70-200. Co byście polecili?

mmluty
16-04-2016, 22:39
Czy jak do tego Twojego roweru przytroczysz kilogram więcej to już nie pojedzie? Widziałem "gości" którzy kradli szyny kolejowe i transportowali je na dwóch rowerach. Myślę, że kluczowa sprawa w przypadku roweru to sposób mocowania bagażu. Statyw do D700+70-200 to musi być raczej dość solidny. Sam statyw to jedno, ale do tego głowica i tutaj od razu nasuwa się pytanie do czego to wszystko ma służyć? Ja wybrał bym solidniejszy cięższy i tańszy statyw z odpowiednią głowicą i przytroczył bym to przyzwoicie do roweru (bagażnika) . Jeżeli potrzebna jest lekkość, a warunki pozwalają to i/lub zastosować można monopod.

Yanek
17-04-2016, 10:15
Czy jak do tego Twojego roweru przytroczysz kilogram więcej to już nie pojedzie? Widziałem "gości" którzy kradli szyny kolejowe i transportowali je na dwóch rowerach. Myślę, że kluczowa sprawa w przypadku roweru to sposób mocowania bagażu. Statyw do D700+70-200 to musi być raczej dość solidny. Sam statyw to jedno, ale do tego głowica i tutaj od razu nasuwa się pytanie do czego to wszystko ma służyć? Ja wybrał bym solidniejszy cięższy i tańszy statyw z odpowiednią głowicą i przytroczył bym to przyzwoicie do roweru (bagażnika) . Jeżeli potrzebna jest lekkość, a warunki pozwalają to i/lub zastosować można monopod.
Do tej pory jeździłem z Frotkiem 055 i głowicą dżojstikową a to spore i ciężkie bydle. Raz tylko spróbowałem przytroczyc to do roweru. Logistycznie i technicznie trudna sprawa bo będąc w terenie bywało tak, że co kilka-kilkanaście metrów rozstawiałem statyw więc przytraczanie i odpinanie nie wchodzi w gre. Kupilem sobie pas Manfrotto na ramie ale o ile spacerując sprawuje się świetnie o tyle jadąc na rowerze statyw po prostu się zsuwa. Gdyby był lżejszy nie byłoby takiego kłopotu. Ciężki i solidny statyw już mam teraz szukam lżejszego i stabilnego.

Wysłane z mojego I220 przy użyciu Tapatalka

mmluty
19-04-2016, 22:36
Twojej sytuacji pomyślał bym o czymś takim:
Manfrotto statyw Befree Carbon,
albo takim:
Manfrotto statyw 290 Xtra Carbon
Nie używałem tych statywów, ale waga i udźwig powinny być OK. Pierwszy chyba polecał TOP67 do bagażu podręcznego i był z niego zadowolony , a drugi jest nieco dłuższy więc do przelotów chyba gorszy albo w ogóle się nie nadaje, ale jest chyba stabilniejszy.
Ze statywami to jednak jest tak, że jak nie dotkniesz osobiście to trudno wybrać. Każdy ma tutaj swoje oczekiwania i preferencje. Jeżeli będziesz potrzebował czegoś bardziej stabilnego to masz 055. Niestety waga rozmiar i stabilność to cechy raczej nie do pogodzenia.

worms
16-05-2016, 11:39
Witam serdecznie.
Potrzebuje zakupić statyw który by się sprawdzał w makro, oraz do fotografii w przyrodzie z 150-600, cały zestaw nie powinien przekroczyć wagi 4 kg
Dobrze by było by statyw był stabilny , po złożeniu nie większy jak 50cm, miał możliwość odwrócenia nóg i niezależnej regulacji, nie musi być wysoki 150cm powinno wystarczyć.
Zastanawiam się nad kilkoma typami:
Fotopro C4I+53P -- http://www.euro.com.pl/statywy/fotopro-c4i-53p.bhtml
Manfrotto MK290LTA3-BH -- http://www.euro.com.pl/statywy/manfrotto-mk290lta3-bh.bhtml#afterSearch-1076091|statywy||Statywy|product
Camrock EVO Tactic T60 -- http://www.euro.com.pl/statywy/camrock-evo-tactic-t60.bhtml#afterSearch-1062184|statywy||Statywy|product
Camrock EVO Tactic T70 -- http://www.euro.com.pl/statywy/camrock-evo-tactic-t70.bhtml#afterSearch-1062185|statywy||Statywy|product

Bardzo będę wdzięczny za pomoć w podjęciu decyzji co wybrać, do maks 800zł.

Sławomir
16-05-2016, 19:15
z tych czterech Camrock mają udźwig 12 i 18 kg! Czy to samo jest na stronie producenta? No właśnie sprawdziłem na stronie camrock.pl brak tych produktów. Z nowości żadna głowica nie ma takich parametrów. Jeżeli to co piszą w euro to prawdziwe dane, nie masz się nad czy zastanawiać poza wysokością przed i po złożeniu. I 33 deka wagi na ramieniu.

bimpi
06-07-2016, 20:56
Sam się zastanawiam nad zakupem Fotopro mga684 lub tym camrokiem evo tactic t70 ? Może ktoś coś poradzi? Problem tym, że o camrocku nie ma prawie żadnych opinii...

Cahir
21-07-2016, 15:12
Odświeżam wątek :)

Poszukuję statywu....nie chciałbym wydać majątku, bo głównie amatorsko się bawię. Na oku mam 3 statywy

Triopo C-258 z głowicą KJ-2 http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-triopo-c-258-z-glowica-kj-2-statyw-.html
Manfrotto COMPACT ADVANCED http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-manfrotto-compact-advanced,-5-sekcji,-aluminiowy,-glowica-kulowa.html
Benro iT15 Traveller Kit (głowica IH0+torba) http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-benro-it15-traveller-kit-glowica-kulowaitorbaikolce.html

Mój sprzęt to D610 + kilka szkiełek, z tych cięższych to Tokina 16-28 czy Nikkor 70-210

Możecie coś zarekomendować lub polecić innego w podobnym przedziale cenowym?

Rycerz
30-07-2016, 20:25
lekki, solidny statyw, ktory nie upadnie od podmuchu wiatru, na leciutką amatorską lustrzankę. Jakies propozycje?

ksh
30-07-2016, 21:31
Może coś takiego http://www.cyfrowe.pl/aparaty/gitzo-gt3541-mountainter-statyw.html ?

Rycerz
30-07-2016, 21:33
przecie to kosztuje wiecej niz moj aparat
Dowcipniś

- - - - kolejny post - - - - - -

haha haha

cz4rnuch
31-07-2016, 01:05
lekki, solidny statyw, ktory nie upadnie od podmuchu wiatru, na leciutką amatorską lustrzankę. Jakies propozycje?

Jak lekki musi być? Wymiary po złożeniu są ważne? Jeśli tak to zerknij do wątku ze statywami do bagażu podręcznego. Jest tam sporo opcji. Ja używam Sirui T-005, który kupiłem poniżej 3 stówek. Się nie telepie i ma niezły udźwig. Droższa, ale i chyba lepsza (a przynajmnie łatwiejsza w rozkładaniu) jest frotka befree za ok 5 stówek.

david555
31-07-2016, 07:44
lekki, solidny statyw, ktory nie upadnie od podmuchu wiatru, na leciutką amatorską lustrzankę. Jakies propozycje?

Jak na tani statyw jest dość stabilny: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-slik-pro-340-qf.html .

Rycerz
31-07-2016, 07:50
dzięki, poczytam sobie z uwagą

2pompony
31-07-2016, 14:52
Ja na stałe używam Manfrotto, ale jest aluminiowy czyli nie z tych najlżejszych, ja już nie młodnieję i targanie ciężarów coraz mniej mi się podoba - słowem sam zastanawiałem się nad czymś lżejszym, z gatunku travel: tych składanych do rozmiarów małej damskiej parasolki i o podobnej wadze.

Szczęśliwie się stało, ze niedawno bylem na wspólnym wypadzie i koleżka miał carbonowy wynalazek z aliexpress o nazwie Q999C, za jakieś 100 USD. Nie powiem, wbrew moim oczekiwaniom sam statyw był nienajgorszy, uczciwie stabilny, czterosekcyjne nogi, udźwig też bardzo przyzwoity - ale zdołałem go wprost znienawidzić za mocowanie płytki - to znaczy jego głowicę. Nie wiem, czy jest wymienna, nie próbowalem odkręcać. Przy każdorazowym zapinaniu czy odpinaniu aparatu musiałem wykonać kilka obrotów gwintowanej śruby i od siły zakręcenia zalezała stabilność mocowania, podczas gdy w Manfrotto przypinam jednym ruchem i od jednego pstryknięcia jest dobrze, a odpinam odciągając coś w rodzaju cyngla i już.

Ja się już przekonałem, że tak niewinny szczegół jak sposób mocowania płytki może być na tyle znaczący, że dla mnie decydujacy. Sam statyw tak, głowica nie.

jaś
31-07-2016, 15:06
ale zdołałem go wprost znienawidzić za mocowanie płytki - to znaczy jego głowicę. Nie wiem, czy jest wymienna, nie próbowalem odkręcać. Przy każdorazowym zapinaniu czy odpinaniu aparatu musiałem wykonać kilka obrotów gwintowanej śruby i od siły zakręcenia zalezała stabilność mocowania, podczas gdy w Manfrotto przypinam jednym ruchem i od jednego pstryknięcia jest dobrze, a odpinam odciągając coś w rodzaju cyngla i już.

Ja się już przekonałem, że tak niewinny szczegół jak sposób mocowania płytki może być na tyle znaczący, że dla mnie decydujacy. Sam statyw tak, głowica nie.

może to była arca - miałem kilka głowic manfrotto ale :) i tak wolę mocowanie arca standardowe duża ilość latwo dostępnych dodatków, l-brackety, płyki róznej wielkości jakieś dziwaczne głowice

arca to standard - na tyle poważny że nawet manfrotto musiało zacząć produkować głowice zgodne z tym standartem - oczywiście jak zwykle im nie do końca wyszło (widziałem film że nie do końca to działa ze standardową płytką szybkiego mocowania arca) ale produkują :mrgreen:

a i na koniec można taką platformę (tylko platformę) wymienić na inną blokowaną cynglem (trochę innym inz ma manfrotto) ale cynglem a nie śrubą - jest tego kilka rodzajów - arca jest bogatym w możliwości i otwartym standardem :)

arca to standard manfrotto to jakieśtam firmowe z niczym niezgodne rozwiązanie.

2pompony
31-07-2016, 16:17
Nie wnikam czy jedno to standard a drugie nie - tylko do jakiego stopnia wygodne w użyciu przy jednoczesnej pewności i stabilności zamocowania.

To coś na śruby mnie nie przekonało do tego stopnia że znienawidziłem od razu, Manfrotto odwrotnie - polubiłem i jestem wyjątkowo zadowolony. Przy śrubie kręcenie i sprawdzanie docisku, przy klamrze Manfrotto pstryk. Może ten śrubowy wynalazek to była arca, a może szmarca - naprawdę nei wiem, i co więcej jest mi to w sumei obojętne. Jedyne co mnie przekonało to wygoda i ergonomia, nie marka.

I tyle, jako przyczynek do dyskusji o statywach.



PS - niestety nie wiem czy można wymienić głowice w tym statywie. Z ciekawości chciałem wyszukać sam statyw bez głowicy, ale nei znalazłem (co nei znaczy, że nie ma).

cz4rnuch
01-08-2016, 08:41
Mam takie same odczucia jak Pompony odnośnie imadełka. Dla mnie to złe rozwiązanie. Nawet w moim starej i taniej Sherpie było to lepiej zaprojektowane. Dodatkowo w tych wszystkich chińczykach wolno się rozkręca nogi bo zamiast zatrzasków są śruby. No, ale jak dla mnie to jedyne wady a że lekkiego statywu używam z pięć razy w roku to mogę to jakoś przeboleć bo to co mam jest lekkie, małe, dość dobrze zbudowane i stabilnie stoi. Gdybym jednak biegał z tym częściej to chyba bym spasował i zainwestował w frotkę albo coś podobnego.

...PS - niestety nie wiem czy można wymienić głowice w tym statywie. Z ciekawości chciałem wyszukać sam statyw bez głowicy, ale nei znalazłem (co nei znaczy, że nie ma).W moim chińczyku (a w zasadzie w signapurczyku) można. A przynajmniej można wykręcić tą co jest.

kolorowooka
03-10-2016, 01:49
Właśnie doszedł do mnie statyw QZSD Q999C. Jeszcze nie miałam okazji go użyć w terenie.
Mocowanie płytki faktycznie trochę denerwujące, ale będę musiała się przyzwyczaić. Rozkręcane nogi nie są szczytem wygody - już zdążyłam przyciąć sobie skórę dłoni przy składaniu :( poza tym dość ciężko odwraca się nogi z pozycji złożonej.
Jedno, co mi się spodobało, to funkcja monopodu - głowica odkręca się.
Nie miałam okazji posługiwać się innymi markowymi statywami, ale ten w stosunku do mego staruszka, którego kupiliśmy ponad 10 lat temu do kamerki hdd, wydaje się być solidny i stabilny.

czoklecik
03-10-2016, 18:46
Rozkręcane nogi nie są szczytem wygody

szlug
13-10-2016, 15:33
Witajcie:)

Przymierzam się do zakupu statywu i głowicy. Proszę o poradę bo w temacie jestem zielony - zwykle chodzę z zestawem na monopodzie albo w ręku.

Co do głowicy to skłaniam się ku benro s6 - wygląda porządnie a i filmowanie mam w planach w przyszłości więc wybór chyba w miarę optymalny?
Większy problem mam z nogami i tu liczę na Was.

Ma to dźwigać d7200 + 200-500 (lżejszych szkieł nie liczę). Zależy mi aby nogi rozkładały się na zatrzaski ( czy jak to tam określić ). Nie musi być jakoś mega wysoki, bo będzie głównie służył do zasiadek. Focenie z szerokim kątem oczywiście tez biorę pod uwagę, ale zawsze można się schylić.

No i oczywiście ważna rzecz - nie chciałbym zbankrutować - głowica to już spora kasa więc na resztę chciałbym wydać powiedzmy do 350 zł - oczywiście o ile tak się da, żeby to miało sens.

Dzięki i pozdrawiam,
Wojtek

Nbogdan
28-10-2016, 13:02
Właśnie doszedł do mnie statyw QZSD Q999C. Jeszcze nie miałam okazji go użyć w terenie.
Mocowanie płytki faktycznie trochę denerwujące, ale będę musiała się przyzwyczaić. Rozkręcane nogi nie są szczytem wygody - już zdążyłam przyciąć sobie skórę dłoni przy składaniu :( poza tym dość ciężko odwraca się nogi z pozycji złożonej.
Jedno, co mi się spodobało, to funkcja monopodu - głowica odkręca się.
Nie miałam okazji posługiwać się innymi markowymi statywami, ale ten w stosunku do mego staruszka, którego kupiliśmy ponad 10 lat temu do kamerki hdd, wydaje się być solidny i stabilny.
kolorowooka, odgrzewam temat.
Czy masz już jakąś opinię na temat tego statywu? Głównie chodzi mi o jego stabilność i głowicę. Głowica trzyma dobrze, regulacje w porządku? Kula się nie rysuje, nie zacina się?
Pytam bo poważnie się przymierzam do zamówienia u chinoli. tyle że w wersji alu. Na carbon mnie nie stać, a zysk w wadze niewielki.
Dobrze by było poznać opinię po jakimś czasie użytkowania.

XarduneK
21-12-2016, 14:56
Miał ktoś styczność ze statywem Benro Aero2? Ktoś coś więc na ten temat? Bo chętnie się dowiem...
Można go nabyć już w granicach 600zł, długość po złożeniu 465mm (więc stosunkowo kompaktowy) dodatkowo wyposażony w fluidową głowice.
Pytam ponieważ poszukuje czegoś do maksymalnie 50cm, z głowicą pod filmowanie. Nie poszukuje bóg wie czego, aczkolwiek wydać pieniądze to nie problem... ale zrobić to z głową to już inna kwestia :)
Ewentualnie może jakiś statyw + głowica będzie lepszym wyjściem niż zakup takiego kompleciku?

Rycerz
28-04-2017, 18:48
dziwię się że tak rzadko pada słowo Vanguard VEO. A wyglądają na całkiem fajne

pysson
29-04-2017, 12:10
A ja się dziwię, że wogóle nikt nie wspomina o firmie Leica.
Słynna niemiecka solidność przy statywach jak najbardziej pożądana.
No i oni ciąglę robią drewniane statywy.

:D