PDA

Zobacz pełną wersję : Właśnie, jak to nazwać?!



Marian K
11-01-2011, 09:04
Witam!
"TVP STANOWCZO WZYWA ABONENTA NUMERU: 6.. ... ... DO WYSŁANIA TYLKO 1 SMSa ZGŁOSZENIOWEGO ! NA ZWYCIĘZCĘ CZEKA ..."
Czy uważacie że rozsyłanie takiego i podobnego g...., jest zgodne z prawem, czy można uznać za nękanie, czy można bezkarnie zastrzelić takiego sk......na-czyt. nadawcę.

Imago
11-01-2011, 09:47
Bardzo chętnie się tego dowiem bo w ten sposób Plus mnie "zachęca" do wygrania Golfa...

freefly
11-01-2011, 09:49
Bardzo chętnie się tego dowiem bo w ten sposób Plus mnie "zachęca" do wygrania Golfa...

Niewielu jest w tym kraju abonentów sieci komórkowych, którzy nie otrzymują takich zachęt.:wink:

zdyboo
11-01-2011, 09:54
W sporym wątku o tego typu esesmanach było już podane jak się wypisać z golfa od Plusa, już przestałem dostawać i mam spokój.

Imago
11-01-2011, 09:57
W sporym wątku o tego typu esesmanach było już podane jak się wypisać z golfa od Plusa, już przestałem dostawać i mam spokój.
Dzięki Zdyboo lecę poszukać :)

darko
11-01-2011, 10:22
Mi moja "pomarańcza" nie chce dać nawet kilkuletniego fiacika, dostaję jedynie od nich sms o wystawieniu faktury, zastanawiam się czy przy podpisywaniu umowy sobie zastrzegłem czy nie

Marian K
11-01-2011, 11:01
W sporym wątku o tego typu esesmanach było już podane jak się wypisać z golfa od Plusa, już przestałem dostawać i mam spokój.

Rozumiem że ten wątek był na naszym forum.A może coś napiszesz jak to się robi,bez strzelania:)

piwkoo
11-01-2011, 11:14
Tutaj macie rozwiązanie: http://pokazywarka.pl/678085-2/
:)

zdyboo
11-01-2011, 11:33
Rozumiem że ten wątek był na naszym forum.A może coś napiszesz jak to się robi,bez strzelania:)

bombom atomowom ;)
Był link do regulaminu tej zabawy, z którego wynikało, że wystarczy na bezpłatny nr 8010 wysłać esesmana o treści STOP (pisane wielkimi literami). Takoż uczyniłem, po czym dostałem zwrotną wiadomość z nr 7419 o treści: "Numer został wypisany z listy wysyłkowej. Dziękujemy"
Z nr 7419 dostawałem wiadomości, o tym co to ja nie mogę wygrać, w pokazywarce go nie było.

Greg77
11-01-2011, 11:34
Tutaj macie rozwiązanie: http://pokazywarka.pl/678085-2/
:)

Dobre!

Michał Jędrak
11-01-2011, 11:47
Niewielu jest w tym kraju abonentów sieci komórkowych, którzy nie otrzymują takich zachęt.:wink:


Ja też kiedyś dostawałem różne durne propozycje (sieć Orange). Zadzwoniłem (nie licząc na zupełnie nic) do biura obsługi i poinformowałem, że nie chcę dostawać żadnych informacji reklamowych. Pani przyjęła zgłoszenie i od 4 czy 5 lat nie dostaję zupełnie nic.

Valdek_Tychy
11-01-2011, 12:15
Sieć Play jeśli zastrzeże się przy podpisywaniu umowy,że nie chcesz informacji handlowych nie rozsyła bzdurnych sms-ów, dlatego m.in. opuściłem Plus.
Za to jestem w platformie N i np. wczoraj kilka razy usiłowałem dodzwonić się do biura obsługi i tak: najpierw muszę za każdym razem wysłuchać tekstów jaka to N jest wspaniała, potem reklamę HBO, potem informację o tym,że dla mojego bezpieczeństwa (hehe) rozmowa będzie nagrywana,potem naciśnij 1,naciśnij 3,naciśnij 5, potem jeszcze zaproponowano mi udział w ankiecie jeśli tak to 1 jeśli nie to 2, potem mam do wyboru wersję językową np. angielski (no to q..... pytam się po co było wcześniejsze pieprzenie o niczym skoro mogę nie rozumieć po polsku?) i potem przez 3 min.jakiś charkot który rzekomo jest muzyką.Zanim dostałem się do konsultanta trwa to ok. 4-5 min. biorąc pod uwagę,że dodzwoniłem się za 4-tym razem straciłem ok. 20 min. to jak to nazwać?

Marian K
11-01-2011, 17:47
Tutaj macie rozwiązanie: http://pokazywarka.pl/678085-2/
:)

Brzmi obiecująco,czy sprawdzałeś,lub wiesz że to działa.

piwkoo
11-01-2011, 18:13
Tak sprawdziłem, ten link podawał ktoś u nas na forum.
Znalazłem firmę na tej liście, która wysyłała mi te esemesy i po dosłownie 5 minutach od wysłania do nich maila otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z prośbą zostałem wykasowany z ich bazy. Od tej chwili cisza. Było to jak się nie mylę ok 2mscy temu.

Wcześniej w tygodniu dostawałem 3-5szt takiego spamu.

photoaction
11-01-2011, 18:59
no [...] bez jaj.
Przed chwilą ktoś do mnie dzwoni z zastrzeżonego. Odbieram a tu komunikat - GRATULACJE TWOJ NUMER ZOTAL WYLOSOWANY. WYGRALES BLA BLA BLA [...] muje dzikie węże.
Rozłłaczam sie a po chwili dostaje kilka smsów ze wygralem zeby odpisac itd.
Dodam że nie biore udzialu w zadnych konkursach, nie wysylam smsow na biedne dzieci, nie kupuje dzwonkow, tapet i innych dodatkow.
skad takie coś? :|

Greg77
11-01-2011, 19:02
skad takie coś? :|

Spal miesiac czy jak? (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=167004)

szymonvader
11-01-2011, 19:03
Ktoś podzielił się Twoim numerem telefonu:)

Gardol
11-01-2011, 22:08
Tutaj macie rozwiązanie: http://pokazywarka.pl/678085-2/
:)

Potwierdzam, działa w 100%. Kilka miesięcy temu, pewnego dnia ot tak zacząłem dostawać po kilka/kilkanaście wiadomości o wygranych konkursach itp. Do każdego nadawcy wysłałem maila - po kilku dniach spokój. Od tamtego dnia nie dostałem dosłownie żadnej wiadomości o podobnej treści.

maki
11-01-2011, 22:20
też potwierdzam, odpimpolili się tacy jedni ode mnie, jeszcze grzecznie w mailu przeprosili

hepihipi
11-01-2011, 22:22
Mi moja "pomarańcza" nie chce dać nawet kilkuletniego fiacika, dostaję jedynie od nich sms o wystawieniu faktury, zastanawiam się czy przy podpisywaniu umowy sobie zastrzegłem czy nie
Też się zastanawiałem, czy tylko ja mam szczęście, że nie dostaję takiego SPAM-u, czy operator może o mnie zapomniał :)
Może jeszcze sobie kiedyś przypomni. Oby nie :D

Rycerz
11-01-2011, 22:23
no chyba koledzy przesadzacie z tym słownictwem! w tym wątku poleciału już dwie kartki za wulgaryzmy. Jak ktoś napisze jeszcze choc jeden to wątek poleci w kosmos.

chyrza
11-01-2011, 22:29
Ja też kiedyś dostawałem różne durne propozycje (sieć Orange). Zadzwoniłem (nie licząc na zupełnie nic) do biura obsługi i poinformowałem, że nie chcę dostawać żadnych informacji reklamowych. Pani przyjęła zgłoszenie i od 4 czy 5 lat nie dostaję zupełnie nic.

Dokładnie, dzwonimy do operatora, informujemy, że nie życzymy sobie żadnych ofert reklamowych, super konkursów SMSowych itp badziewia. Reguluje to ustawa. Wykonałem takowy telefon do swojego operatora, do operatora numeru należącego do mojej żonki. Cisza i spokój.

mario_b
11-01-2011, 22:56
Przed chwilą ktoś do mnie dzwoni z zastrzeżonego. Odbieram a tu komunikat - GRATULACJE TWOJ NUMER ZOTAL WYLOSOWANY. WYGRALES BLA BLA BLA.
Rozłłaczam sie a po chwili dostaje kilka smsów ze wygralem zeby odpisac itd.
Dodam że nie biore udzialu w zadnych konkursach, nie wysylam smsow na biedne dzieci, nie kupuje dzwonkow, tapet i innych dodatkow.
skad takie coś? :|

Tak robią np. z nr 7421. Nie ma go na liście:
pokazywarka (http://pokazywarka.pl/678085-2/)

Znalazłem go tu:
www.ostrzegaj.pl (http://www.ostrzegaj.pl/forum/76-usugi-i-konkursy-sms/6624-zoty-quiz-i-wygrywamnet.html)

W jednym z regulaminów firmy do której należy najprawdopodobniej nr 7421:
http://wygrywam.net-regulamin (http://www.wygrywam.net/konkurs_regulamin_QuizMilion_01_2011.pdf)
znalazłem taki adres email:
[email protected]
na który to należy składać reklamacje.

Też do manie wydzwaniają z zastrzeżonego nr, niestety odbieram najczęściej te telefony w roamingu:/
Dostaję też, w tym samym czasie sms-a z nr 7421 o wygranej.
Jeszcze dizś do nich piszę maila na ten adres, który znalazłem i podałem wyżej, z tekstem z pokazywarki.

Mam nadzieję, że sobie odpuszczą.

Amadeusz
11-01-2011, 23:49
"wyślij sms za 5 PLN i odbierz swojego golfa" pewnie to jakoś prawnicy wymyślili ale czyż nie powinienem go dostać za tego nędznego sms ? :)

krzysztof jot
12-01-2011, 01:22
......Zanim dostałem się do konsultanta trwa to ok. 4-5 min. biorąc pod uwagę,że dodzwoniłem się za 4-tym razem straciłem ok. 20 min. to jak to nazwać?

szczęściem, znajdziesz wiele wpisów na forum n, ze czasem 60 i 120 minut to mało :)

jackrabbit
12-01-2011, 15:04
"wyślij sms za 5 PLN i odbierz swojego golfa" pewnie to jakoś prawnicy wymyślili ale czyż nie powinienem go dostać za tego nędznego sms ? :)

to pewnie ci sami ludzie co wymyslili reklame dla firmy burma-shave (lot na ksiezyc), skonczy sie na tym ze dostaniesz sweterek :mrgreen:

Marian K
13-01-2011, 01:27
Dokładnie, dzwonimy do operatora, informujemy, że nie życzymy sobie żadnych ofert reklamowych, super konkursów SMSowych itp badziewia. Reguluje to ustawa. Wykonałem takowy telefon do swojego operatora, do operatora numeru należącego do mojej żonki. Cisza i spokój.

Aż nie chce mi się wierzyć że może to być takie proste.

wąski
13-01-2011, 17:15
A jest:) już 3 miesiące jak z Ery dostaję tylko info o wystawieniu FV :D