PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje dobrego alkomatu



Sebastianito
08-01-2011, 03:09
Sprawa jest dość oczywista... jak każdy (prawie) mężczyzna lubię nie wylewać za kołnierz, ale ponadto lubię prowadzić auto dnia nastepnego. I dochodzi do konfliktu przyjemności; fakt faktem, prowadzenie auta nie prowadzi do wymiotów i bólu głowyw dniu nastepnym, w związku z zaistniała sytuacja zdecydowałem się na zakup alkomatu:

1) Pozycja pierwsza (http://cgi.ebay.co.uk/PROFESSIONAL-AL6000-DIGITAL-ALCOHOL-BREATHALYSER-TESTER-/310155237776?pt=UK_Gadgets&hash=item4836b15990)
2) Pozycja druga (http://cgi.ebay.co.uk/DA8000-Fuel-Cell-Alcohol-Breathalyser-Bactrack-S80-/280604772986?pt=UK_Gadgets&hash=item4155590a7a)
3) Pozycja trzecia (http://cgi.ebay.co.uk/DA8100-Fuel-Cell-Alcohol-Breathalyser-Bactrack-S75-/280605741590?pt=UK_Gadgets&hash=item415567d216)

A moze ktos ma dobre zrodlo i podpowie mi ktory naprawde warto kupic? Mam rowniez konto na Allegro... choc nie ufam.

P.S. Pisząc ten post jestem pod wpływem....

Rafał_Sz
08-01-2011, 09:28
Niewiele nie warte zabawki mogące narazić Cię na spore nieprzyjemności - wskaże mniej niż masz i co wtedy?

Tu znajdziesz bardziej rozsądne oferty http://www.medbon.pl/al1100-alkomat-tester-trzezwosci-p-1095.html

Alkotesty wiarygodnie wskazujące poziom alkoholu to wydatek 0d 4 tysi w górę. Trzeba je także co jakiś czas kalibrować.

P.S. Pisząc ten post jestem trzeźwy jak świnia...

Marian K
08-01-2011, 09:30
Sprawa jest dość oczywista... jak każdy (prawie) mężczyzna lubię nie wylewać za kołnierz, ale ponadto lubię prowadzić auto dnia nastepnego. I dochodzi do konfliktu przyjemności; fakt faktem, prowadzenie auta nie prowadzi do wymiotów i bólu głowyw dniu nastepnym, w związku z zaistniała sytuacja zdecydowałem się na zakup alkomatu:

1) Pozycja pierwsza (http://cgi.ebay.co.uk/PROFESSIONAL-AL6000-DIGITAL-ALCOHOL-BREATHALYSER-TESTER-/310155237776?pt=UK_Gadgets&hash=item4836b15990)
2) Pozycja druga (http://cgi.ebay.co.uk/DA8000-Fuel-Cell-Alcohol-Breathalyser-Bactrack-S80-/280604772986?pt=UK_Gadgets&hash=item4155590a7a)
3) Pozycja trzecia (http://cgi.ebay.co.uk/DA8100-Fuel-Cell-Alcohol-Breathalyser-Bactrack-S75-/280605741590?pt=UK_Gadgets&hash=item415567d216)

A moze ktos ma dobre zrodlo i podpowie mi ktory naprawde warto kupic? Mam rowniez konto na Allegro... choc nie ufam.

P.S. Pisząc ten post jestem pod wpływem....

Mój kolega ma wszyty na plecach, uniemożliwia mu to odczyt,przez co nie może pić.

Sowulus12
08-01-2011, 10:30
Z alkotestami to zwykle bywa tak że na początku może i faktycznie wskazują jakieś wartości zbliżone do prawdy. Potem jest się na działce, każdy już swoje wypije, niektórzy palą papierosy i pada pomysł - ja mam alkotest zobaczymy jak bardzo jesteśmy zrobieni....i to najczęściej jest koniec alkotestu.

Jak już go kupować to wyłącznie na własny użytek i to do sprawdzania się rano, a nie zaraz po wypiciu dla zabawy, bo będzie od razu do śmieci i tak jak kolega wspomniał może poprzez złe odczyty narazić Cię na spory problem. dodam jeszcze że jak pewnie wiesz taki alkotest w świetle prawa nie jest dowodem na nic.

GrzegorzPPP
08-01-2011, 10:59
Ja tam zawsze walę na komendę i proszę o przebadanie :D

Sebastianito
08-01-2011, 11:22
Ja tam zawsze walę na komendę i proszę o przebadanie :D

Bylem na komendzie w Nowej Rudzie i Radkowie tak bede pisal o tym glosno) na dwa komisariaty maja alkomaty stacjonarne z polowy lat siedemdziesiatych [niedzialajace] i 1 (slownie: JEDEN) na caly region noworudzko-radkowski ktory jest uzywany w terenie; tu uwaga - na terenie Walbrzycha! To mi powiedzial komendant policji w Radkowie w 2008 roku, a test zrobil mi na oko: "Przeciez widze, ze pan jest trachniety" :)

A co do zakupu: to bedzie tylko i wylacznie na wlasny uzytek.

Rafał_Sz
08-01-2011, 11:29
Też się kiedyś przebadałem na komisariacie. Musiałem rano jechać autem (o czym zaczynając chlać nie wiedziałem), a o 1 w nocy zakończyłem serię 10 strongów i deczko się upodliłem. Jakież było moje zdziwienie, kiedy 7 godzin później stacjonarny alkomat wykazał 0,00. Się ma wątrobę, co? 8-)

ekonet
08-01-2011, 11:35
Też się kiedyś przebadałem na komisariacie. Musiałem rano jechać autem (o czym zaczynając chlać nie wiedziałem), a o 1 w nocy zakończyłem serię 10 strongów i deczko się upodliłem. Jakież było moje zdziwienie, kiedy 7 godzin później stacjonarny alkomat wykazał 0,00. Się ma wątrobę, co? 8-)
Może nie był włączony albo miał nalepkę na wyświetlaczu? :)

Rafał_Sz
08-01-2011, 11:48
Może nie był włączony albo miał nalepkę na wyświetlaczu? :)
Dwa razy dmuchałem w tę rurę od odkurzacza. :). Towarzyszącymi mi zaprzyjaźniony pan władza który był świadkiem mojego nocnego upadku też był zdziwiony. A szczerze mówiąc przy badaniu czułem się... w zasadzie to się nie czułem. :)

Jednak to była wyjątkowa sytuacja. Nie chcę zgrywać fifarafa, ale jak wiem, że rano muszę wsiąść za kółko to wieczorem nie chleje. Ja w ogóle wraz z wiekiem chleję coraz mniej. Jeszcze kilka lat i będę abstynentem. :)

bahuone
08-01-2011, 11:50
Jakież było moje zdziwienie, kiedy 7 godzin później stacjonarny alkomat wykazał 0,00. Się ma wątrobę, co? 8-)

Lepiej sie przyznaj ze sie przekrecil od ilosci promili w wydychanym powietrzu :)

Rafał_Sz
08-01-2011, 11:58
Lepiej sie przyznaj ze sie przekrecil od ilosci promili w wydychanym powietrzu :)
Podobno po mnie nie widać, że jestem wypity. Szybciej tylko mówię. Kurde, dobrze, że nie jestem raperem. :D

Sebastianito
08-01-2011, 12:55
Podobno po mnie nie widać, że jestem wypity. Szybciej tylko mówię. Kurde, dobrze, że nie jestem raperem. :D

U mnie jest wrecz odwrotnie....

Sowulus12
08-01-2011, 14:27
Też się kiedyś przebadałem na komisariacie. Musiałem rano jechać autem (o czym zaczynając chlać nie wiedziałem), a o 1 w nocy zakończyłem serię 10 strongów i deczko się upodliłem. Jakież było moje zdziwienie, kiedy 7 godzin później stacjonarny alkomat wykazał 0,00. Się ma wątrobę, co? 8-)

Jeżeli jesteś zdrowy i pijesz okazjonalnie to 1 piwo z 5% zawartością spalasz w około godzinę, Warka Strong ma prawie 8%, ale zakładając, że Twoje spożycie rozłożyło się w czasie i ostatnie piwo wypiłeś o 1.00 to wynik się broni.

Gratuluję wątroby!

rdcom
08-01-2011, 14:58
a miało być o alkomatach a jest o możliwościach wątroby :(

Marian K
08-01-2011, 15:03
a miało być o alkomatach a jest o możliwościach wątroby :(

Ależ,to się wiąże,poprzez ... alkohol.

docxxx
08-01-2011, 16:31
Ja mam ten: http://www.alkomat.pl/index.php?act=produkt22
Jest dobry, ale uwaga. Zawsze traktuje to jako ogolne wskazanie i jesli pokaze chociaz troszke to nie jade! Nie ma bata, ze mam 0.18 i jest git.
Tak wiec if(alk.getVal()) exit;
;)


Z alkotestami to zwykle bywa tak że na początku może i faktycznie wskazują jakieś wartości zbliżone do prawdy. Potem jest się na działce, każdy już swoje wypije, niektórzy palą papierosy i pada pomysł - ja mam alkotest zobaczymy jak bardzo jesteśmy zrobieni....i to najczęściej jest koniec alkotestu.

Racja! Dlatego trzeba przeczytac instrukcje!

nikko87
18-01-2011, 10:32
Raczej nie polecam kupować na allegro. Jeśli potrzebujesz alkomat na własny użytek to popatrz na testy -> http://alkomaty.biz/test-online
Ja używam alkomatu blow in excellent i jestem bardzo zadowolony, jest to idealny alkomat dla kierowcy do samokontroli.