Budziko
07-01-2011, 16:16
Witam, proszę o podpowiedź jak powinienem postąpić.
Zrobiłem kilka ślubów znajomym którzy mnie o to poprosili, poczta pantoflową informacja się rozeszła i teraz znajomi znajomych też chcieli by abym robił im zdjęcia... Zaczyna się nowy rok i mam już z 6 chętnych osób. Osób których nie znam w sumie. Czasem współpracuję z przedszkolem (przy imprezach okolicznościowych) NIe chciałbym mieć kłopotów z US więc zastanawiam się czy nie otworzyć własnej działalności.
Poczytałem trochę na ten temat i nie wiem jaki wybrać sposób rozliczeń...
Może z drugiej strony.
Sprzęt mam, słaby, dobry, jakoś mi się na nim pracuje, zmieniać na razie nie planuję. Za to chciałbym zainwestować w komputer.
Zleceń mam tak jak napisałem 6 w tej chwili, pewnie jeszcze coś dojdzie. Za zlecenia biorę około 1500zł
Pracuję na cały etat i mam płacone wszelkie składki. Czyli do płacenia mam 233 zł (nie wiem jak na ten rok)
Zdjęcia oddaje w albumach drukowane, co wiąże się z kosztami (jak i tel, net, paliwo) Tu trochę skłaniałbym się do kpir co polecało mi już kilka osób. Chciałbym również zareklamować się na lokalnym terenie.
Co polecacie jako najkorzystniejszy sposób rozliczenia się z US przy moich niedużych obrotach?
Zrobiłem kilka ślubów znajomym którzy mnie o to poprosili, poczta pantoflową informacja się rozeszła i teraz znajomi znajomych też chcieli by abym robił im zdjęcia... Zaczyna się nowy rok i mam już z 6 chętnych osób. Osób których nie znam w sumie. Czasem współpracuję z przedszkolem (przy imprezach okolicznościowych) NIe chciałbym mieć kłopotów z US więc zastanawiam się czy nie otworzyć własnej działalności.
Poczytałem trochę na ten temat i nie wiem jaki wybrać sposób rozliczeń...
Może z drugiej strony.
Sprzęt mam, słaby, dobry, jakoś mi się na nim pracuje, zmieniać na razie nie planuję. Za to chciałbym zainwestować w komputer.
Zleceń mam tak jak napisałem 6 w tej chwili, pewnie jeszcze coś dojdzie. Za zlecenia biorę około 1500zł
Pracuję na cały etat i mam płacone wszelkie składki. Czyli do płacenia mam 233 zł (nie wiem jak na ten rok)
Zdjęcia oddaje w albumach drukowane, co wiąże się z kosztami (jak i tel, net, paliwo) Tu trochę skłaniałbym się do kpir co polecało mi już kilka osób. Chciałbym również zareklamować się na lokalnym terenie.
Co polecacie jako najkorzystniejszy sposób rozliczenia się z US przy moich niedużych obrotach?