Zobacz pełną wersję : Paprochy na matówce w nowym D300s
Witam
Mam pytanko. Kilka dni temu kupiłem nowy D300s i ob. N16-85. W sklepie oglądałem czy na matówce jest czysto i było OK. Natomiast po 2 dniach focecia zauważyłem na matówce 3 paprochy. Od zakupu obiektywu nie zdejmowałem!. Czy jest możliwe że brud przedostał się przez obiektyw (obiektyw typu ZOOM chyba nie może być szczelny skoro zmieniając ogniskową zmienia swoją długość)
Ogolnie to z cala ta szczelonscia aparatow to jeden wielki 'pic na wode',
co do paprochow to mogly byc one juz komorze aparatu a teraz przedostaly sie na matowke,
wez gruche i dmuchnij albo olej sprawe ;)
stachmuszel
07-01-2011, 09:50
Ogolnie to z cala ta szczelonscia aparatow to jeden wielki 'pic na wode',
co do paprochow to mogly byc one juz komorze aparatu a teraz przedostaly sie na matowke,
wez gruche i dmuchnij albo olej sprawe ;)
...ale nie dotykaj. To pierwszy krok do problemów.
Pozdr.
panoramix
07-01-2011, 11:41
I ku przestrodze, poczytaj dlaczego radzą tylko dmuchać gruszką (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166933)
szymonvader
07-01-2011, 12:01
lepiej olej, ja mam jednego i nie ruszam. Jak będę w miał coś do "fachowego" czyszczenia, to wtedy oddam i zrobią mi to za jednym zamachem.
Mam to samo, w nówce d300s od początku mam jakiegoś paprocha. Kiedyś jak kupiłem sobie d70s, to każdy paproch starałem się usuwać, dmuchałem gruszkami itd, ale teraz generalnie póki nie ma nic więcej to olewam temat. Szkoda nerwów:)
ajphotography
13-01-2011, 16:00
Dokladnie tak jak piszecie jezeli to komus nie przeszkadza lepiej nie ruszac:)
Nie wiem jak w polsce, ale w niemczech do 3 tygodni od zakupu czyszczą matryce za darmo to moze w polsce też. Jesli tak to bym odesłał wkońcu nówka.
Teraz takie ot NIKON niemcy daje 2 lata gwarancji.
Maniaczek
15-01-2011, 01:44
Nikon w czechach też daje 2 lata gwarancji, też takie OT ;)
campermtb
16-01-2011, 15:24
Nie wiem jak w polsce, ale w niemczech do 3 tygodni od zakupu czyszczą matryce za darmo to moze w polsce też. Jesli tak to bym odesłał wkońcu nówka.
Teraz takie ot NIKON niemcy daje 2 lata gwarancji.
Ale tu jest mowa o matówce :)
Wiem,ale jesli czysczą matryce za friko to może matówke też. Kwestia zapytania się.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.