Zobacz pełną wersję : CF silicon power zna ktoś?
cena i parametry bardzo zachęcające
oczywiście to, że zachwycają sie nimi sprzedający to pomijam....
natomiast wysokie pozycje w rankingu chipa juz dają do myślenia:
http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf
jak z niezawodnością?
ma ktoś?
pewnie taka sama chinszczyzna jak pqi itd
z 2 strony niby parametry super. ale jednak, cóż, obawiałbym się o to czy nie "padnie" ;)
do domowego użytku zaryzykowałbym, ale zapisywać na niej zdjęcia np. ze ślubu bym się nie porwał jak na razie.
Co chwila pisali o tych kartach na Fotopolis, jak wchodziły...
Ale jakichś szczegółów nie znam, nie używałem, nie miałem w rękach, nie widziałem nawet...
I raczej bym się w to nie pchał... Trzymam się SanDisków i basta ;)
lodzermensch
06-01-2011, 23:23
Trzymam się SanDisków i basta ;)
Dokładnie tak.
Parametry czy niezawodność.
Wybór należy do Ciebie.
według tego testu SanDisk jest dopiero na 17 pozycji to już jest zadziwiające, do tej pory myślałem, że SanDisk i Lexar mają monopol na rynku weszło pqi ale jakoś ucichło teraz, używam SD Extreeme III 4GB i nie zamieniłbym tego na nic innego, nie kupię raczej Ultra II trzymam się jednej szybkiej ścieżki, nie wchodził bym w zakup tych kart a sam pierwsze słysze o tej marce
lodzermensch
06-01-2011, 23:35
(...) używam SD Extreeme III 4GB i nie zamieniłbym tego na nic innego, nie kupię raczej Ultra II trzymam się jednej szybkiej ścieżki (...)
Używam szybkich Extreem, mam też powolne (8/15 MB/s) Ultra; wszystkie spełniają swoje zadanie od lat i nigdy mnie nie zawiodły.
Gdy kupuję nową kartę, nie mam problemu z wyborem producenta.
(...) sam pierwsze słysze o tej marce
Bo to nie jest marka.
no chwila "Silicon Power" to chyba nie jest rodzaj karty "sylikonowa moc" ;] to, że CF Compact Flash to to ja wiem głupi nie jestem ;]
Z Silicon Power nie ma sie co tak smiac, bo robia np. najszybsze peny na rynku (Luxmini 920)...
DonArturo
07-01-2011, 14:45
pewnie taka sama chinszczyzna jak pqi itd
raczej Tajwan
kilka dni temu zamówiłem CF 16GB 600x - za 252 zł z przesyłką z Tajwanu
Sapphiron
07-01-2011, 15:34
Cóż... Ja zaufałem Kartom Preteca i Sandiska. jak narazie z obu firm jestem zadowolony, a to mi śmierdzi jednak tanizną "ot żeby było" ale czy solidne to niewiadomo...
pewnie taka sama chinszczyzna jak pqi itd
z 2 strony niby parametry super. ale jednak, cóż, obawiałbym się o to czy nie "padnie" ;)
Silicon Power to firma Tajwańska: http://www.silicon-power.com/info/info_index.php?includename=company&currlang=utf8, też Chińczyki, ale jakby trochę inne. Fakt, że karty podejrzanie tanie. BTW, San Diski są też produkowane w Chinach.
DonArturo
07-01-2011, 17:04
Lexary składają w Korei
http://www.youtube.com/watch?v=kvf29R7nXlM
DonArturo
22-01-2011, 17:14
karty dotarły :) sprawują się bardzo dobrze.
Lexary składają w Korei
http://www.youtube.com/watch?v=kvf29R7nXlM
W Chinach też, przynajmniej mojego 4GB; ale jest prawdziwy, bo się zarejestrował. W niedługim czasie na topie będzie składanie w Korei, ale nie tej na pd, ale na pn. Tam mogą składać za miskę ryżu, tylko muszą się "otworzyć".
Z Silicon Power nie ma sie co tak smiac, bo robia np. najszybsze peny na rynku (Luxmini 920)...
do usunięcia.
A niby czemu, if I may ask? Wietrzysz reklame? Co ja Ci poradze, ze takie sa fakty... mam tego nie pisac, bo zaraz ktos kaze usunac, bo reklama?
A niby czemu, if I may ask? Wietrzysz reklame? Co ja Ci poradze, ze takie sa fakty... mam tego nie pisac, bo zaraz ktos kaze usunac, bo reklama?
Do usunięcia mój post, bo usunąłem wpis.:) A cytatu z Ciebie nie zdążyłem i został.
cena i parametry bardzo zachęcające
oczywiście to, że zachwycają sie nimi sprzedający to pomijam....
natomiast wysokie pozycje w rankingu chipa juz dają do myślenia:
http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf
jak z niezawodnością?
ma ktoś?
dzis wlasnie szukajac kart trafilem tutaj, ale z chipa je skasowali, ciekawe czemu...
Też zauważyłem, może już im padły.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.