Elyshia
05-01-2011, 21:46
Przymierzam się do zakupu osłon na następujące obiektywy:
1) 18-55mm f/3,5-5,6G AF-S VR DX NIKKOR
2) 55-200mm f/4-5,6G AF-S VR DX NIKKOR
Przejrzałam jedna po drugiej wszystkie osłony, jakie oferuje Nikon i z tego, co wywnioskowałam, to do pierwszego dedykowane są HB-34 i B-37, o ile nie tylko HB-34, bo HB-37 jest chyba do kita bez VR (chociaż nie wiem, jakie VR może tu mieć znaczenie, ale skoro piszą tak a nie inaczej, to zakładam, że jakieś jednak), do drugiego natomiast - HB-45.
Rozumiem, że do tego 18-55 nie powinnam kupować tulipana, bo się mordka mu obraca i nie miałoby to sensu, ten 55-200 natomiast nie obraca w ogóle, więc w tym przypadku tulipan raczej mógłby być.
Chciałabym, żeby ktoś mi uprzejmie poradził, czy powinnam do kita kupić HB-34, czy może coś innego lepiej się sprawdzi, no i jaki tulipan mogłabym nałożyć na ten drugi obiektyw? Bo dedykowanych tulipanów, to nie ma, a ja nie mam doświadczenia, więc i pojęcia nie mam.
No i czy jeśli kupię zamienniki, a nie oryginały Nikona, odczuję różnicę? Jeśli chodzi o filtry czy inne optyczne sprawy to rozumiem, że warto inwestować w produkty "porządnych" firm, ale to w końcu tylko osłona.. Jak dotąd spotkałam się jedynie z opiniami, że oryginalne produkty przy ewentualnej wymianie obiektywów można potem łatwo sprzedać za jakąś normalną cenę, a te zamienniki niekoniecznie. Wolałabym jakieś inne argumenty :)
Będę wdzięczna za wszelkie porady.
1) 18-55mm f/3,5-5,6G AF-S VR DX NIKKOR
2) 55-200mm f/4-5,6G AF-S VR DX NIKKOR
Przejrzałam jedna po drugiej wszystkie osłony, jakie oferuje Nikon i z tego, co wywnioskowałam, to do pierwszego dedykowane są HB-34 i B-37, o ile nie tylko HB-34, bo HB-37 jest chyba do kita bez VR (chociaż nie wiem, jakie VR może tu mieć znaczenie, ale skoro piszą tak a nie inaczej, to zakładam, że jakieś jednak), do drugiego natomiast - HB-45.
Rozumiem, że do tego 18-55 nie powinnam kupować tulipana, bo się mordka mu obraca i nie miałoby to sensu, ten 55-200 natomiast nie obraca w ogóle, więc w tym przypadku tulipan raczej mógłby być.
Chciałabym, żeby ktoś mi uprzejmie poradził, czy powinnam do kita kupić HB-34, czy może coś innego lepiej się sprawdzi, no i jaki tulipan mogłabym nałożyć na ten drugi obiektyw? Bo dedykowanych tulipanów, to nie ma, a ja nie mam doświadczenia, więc i pojęcia nie mam.
No i czy jeśli kupię zamienniki, a nie oryginały Nikona, odczuję różnicę? Jeśli chodzi o filtry czy inne optyczne sprawy to rozumiem, że warto inwestować w produkty "porządnych" firm, ale to w końcu tylko osłona.. Jak dotąd spotkałam się jedynie z opiniami, że oryginalne produkty przy ewentualnej wymianie obiektywów można potem łatwo sprzedać za jakąś normalną cenę, a te zamienniki niekoniecznie. Wolałabym jakieś inne argumenty :)
Będę wdzięczna za wszelkie porady.