PDA

Zobacz pełną wersję : Grip MB-D200, czy zamiennik?



Reed
05-01-2011, 17:56
Witam w nowym roku,
przymiezam sie do powiekszenia mocy mojej D200-ki.
No i pytanie, czy oprócz ceny, jest jakas znaczna roznica pomiedzy MB-D200 a jego zamiennikami?
pozdrawiam
Re2D

Sapphiron
05-01-2011, 18:59
jakość wykonania (tani plastik + słaby klej pod gumami), brak uszczelnień, problemy ze zżeraniem prądu, nieprecyzyjne kółka nastawcze...

Tak przynajmniej mam w Phottixie... ale raczej wątpie że w Delcie lub Alfie będzie coś lepszego... Hahnel identyko jak Phottix...

Mariusz888
05-01-2011, 20:55
Zdecydowanie polecam oryginał... ;)

goblinos
05-01-2011, 21:42
W nikonowskim gripe wyłamują się zaczepy baterii, a Phottixie nie. Funkcjonalność ta sama, wykonanie IMHO bardzo zbliżone.

Reed
07-01-2011, 11:58
Udalo mi sie znalezc nowego MB-D200 za 120Euro, wiez chyba na niego sie skusze

lukaszD1x
07-01-2011, 12:04
Tak orginał jest super:)

[Mariusz]
07-01-2011, 12:38
Mb-d200 jest uszczelniony? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat..
Osobiście wybrałem zamiennik i nie narzekam, wszystko działa jak należy (phottix). Mi było trochę szkoda kasy na oryginał, ale jeśli to nie problem u Ciebie to bierz śmiało. Co oryginalne to oryginalne :)

darko
07-01-2011, 12:45
Ja miałem deltę, ze względu na cenę ale orginał lepij mi w ręce leżał no i ztego co pamiętam jest uszczelniony.
Poszukaj na forum bo temat był już mocno wałkowany

lukaszD1x
07-01-2011, 17:28
Napewno jest metalowy w cęści i chyba uszczelniony ,co do zamienników ja już raz się przjechałem kupiłem zamiennik i pionowy spust nie działał więc już ne kupie zamiennika:)