PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić... lód ?



Ponury_Kosiarz
11-05-2005, 19:00
Może ktoś z Was wie, jak zrobić w warunkach domowych kostki lodu, które będą przezroczyste ? Kombinuję z wodą przegotowaną, mineralną, kranówą, ale wszystkie kostki lodu wychodzą nieprzezroczyste.... Nie próbowałem jeszcze wody destylowanej, bo na stacji akurat nie mieli... Ma ktoś jakieś doświadczenie ? Nie muszę dodawać, że kostki te potrzebuję do fotografii, a nie do drinka :-)

Pozdrawiam !

Sedin
11-05-2005, 19:35
Przezroczyste kostki lodu, hmmm nigdy im się nie przyglądam zbytnio ale wydaje mi się, że każda jest lekko mdławo matowa. Tutaj (http://www.foto-kurier.com.pl/SKLEP_pliki/akcesoria-studyjne.htm) jest jedno z miejsc gdzie można takowe kupić. Te też wyglądają jakoś mało przezroczyście... :(

c2h5oh
11-05-2005, 19:48
A nie robia sie przezroczyste gdy zaczynaja topniec?

Ponury_Kosiarz
11-05-2005, 20:08
Sedin, o coś takiego mi chodziło [przezroczystość] ale ceny to mają strasznie wysokie...

Alkohol, no właśnie nie chcą być przezroczyste aż do końca... spro\óbuję wody destylowanej... może sekret tkwi w temperaturze albo w czasie, w końcu powierzchnie małych rzeczek w zimie są przezroczyste po zamarznięciu...

Pozdrawiam !

xaban
11-05-2005, 20:11
Barmani mówią, że woda powinna być przegotowana lub mineralna, żeby kostki były przezroczyste.
Tobie wychodzą takie same jak z "kranówy"?

Anonymous
11-05-2005, 20:33
W teatrum lub w milso kupisz efektowe kostki lodu ze szkła lub jakiegoś plastiku. Są pływające i nie pływające. Są też kałuże z silikonu i nie parująca rosa (polecam - u mnie potrafi zostać na szkle kilka dni).

cahe
11-05-2005, 21:57
Srednio... sa do tego stworzone specialne maszyny, ktore nakladaja lod warstowo (cienkie przezroczyste warstwy), mozesz natomiast sprobowac:

1. Przegotowac wode destylowana :-)
2. Schlodzic ja do 1-2*C
3. Zamrozic

glisek
11-05-2005, 22:10
Ja jak zaczalem filtrowac wode brita, to tez sie zaczely robic przezroczyste. Wazne by nie bylo tam powietrza rozpuszczonego.
A na odgazowanie wody to sa trzy sposoby: 1. przeplukac helem, 2. zapodac na pluczke ultradzwiekowa, 3. wykorzystac degazer prozniowy jak do HPLC :)

JaW
11-05-2005, 22:28
Zapraszam do mnie, mam w browarze odgazowaną wode o zubożonej zawartosci tlenu, zrobiony z niej lód jest jak diament... Pojemnik 35 litrow styknie?

Ponury_Kosiarz
12-05-2005, 09:39
Jaw, to najpiękniejsze co mogłem usłyszeć... powiedziałeś "..... Browar.... Zapraszam.... 35 litrów...." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A tak poważnie, to mam trochę za daleko...
Dzięki za wszystkie porady, ale znalazłem na Allegro sztuczny lód w przyzwoitej cenie...
Z wodą i zamrażarką dam sobie spokój - to nie działa...

Dziekuję raz jeszcze i pozdrawiam !

wizja
12-05-2005, 13:34
żeby pozbawić wodę tlenu można ją kilkakrotnie przegotować. ale z zamrażaniem to juz potestować - może SUPERFROST w kilka chwil a może powolne ochładzanie w lodówce a potem mrożenie.. tego to już nie wiem.


btw. dlatego też wodę na herbatę trzeba gotować krótko (lepsza natleniona) a na kawę długo i najlepiej kilka razy (natleniona woda w kawie tworzy o wiele więcej wolnych rodników = postarza organizm)

Jerry
12-05-2005, 21:37
Reklamiarze w zaleznosci od motywu stosuja szklane albo z plastiku, szklane leza na dnie a plastikowe plywaja.

beachcomber
10-09-2007, 14:20
ktos wie, gdzie ten szklany lód można kupić?

legologo
10-09-2007, 14:34
Może popytaj na jakimś forum naukowym, np:
http://www.myzlab.pl/

beachcomber
10-09-2007, 15:30
dzieki, popytam - szukam po calej sieci, najtansze kosztuja 20pln, ale znalazlem tez za 97pln :( sa tansze oferty od tych 20, ale nikt tego nie ma na stanie...

hcman
11-09-2007, 09:26
http://www.allegro.pl/item230756409_efektowna_lampa_nawilzacz_misa_pelna _lodu_extra.html

zawsze można kupić coś takiego i mamy 2w1 :)

dinox
11-09-2007, 21:37
teoria mowi zeby zamrazac powoli wtedy robia sie najwieksze krysztaly.....

Bradley22
14-09-2007, 00:48
Jak zrobić żeby lód był przeźroczysty? Otóż takich cudów dokonuję się np. przy rzeźbieniu z lodu dla gastronomii. Rzecz naprawdę jest banalna, ale lód po prostu opala się palnikiem i wszystko wygląda pięknie i ładnie :) Może warto spróbować....??

Serdeczności!
Paweł

Onsajt
14-09-2007, 01:12
Nie ukrywam,ze tez chcialem zawsze uzyskac taki lod..i nie ukrywam,ze do wodki wylacznie,ale..mam kolege,ktory ma pub i on wlasnie w pubie ma taki fajny "filmowy" lod..skad go ma? Jako,ze nie ma specjalnej maszyny jest "na ukladzie" z obsluga McDonaldsa - zawsze jak go braklo podjezdzalismy tam i bralismy reklamowke cala...wiec moze idz do najblizszego - kup hmmm..niestety tylko cole z lodem i zobacz czy ci on pasuje,jesli tak to zagadja to Ci pewnie dadza...tani i skuteczny sposob
Pozdrawiam

puchbeary
14-09-2007, 13:43
http://allegro.pl/item244774806_szklane_kostki_lodu_do_fotografii_wy przedaz_.html