Zobacz pełną wersję : Gitzo - czy ktoś tym naprawdę handluje w naszym słodkim kraju?
Witam.
Pytanie jak w tytule. Nie miałem pojęcia, że Gitzo to u nas tak egzotyczny sprzęt... :mrgreen::razz:
Na A. jest coś tam dostępne, ale mnie chodzi konkretnie o:
Statyw Mountaineer GT1541
Głowica Traveler GH1781T
Na początku listopada zamówiłem u mojego stałego dostawcy sprzętu. On zamówił podobno w Fotoformie... i już był w ogródku, juz witał się z gąską... po czym przestał odbierać telefony.
Pomóżcie, proszę.
Swoje Manfrotto dałem pod choinkę... i musiałem pożyczyć od obdarowanego... ;)
ja zamawiałem wszystko z G u hesji w Imfoto, zadzwoń do Ewy i się dowiedz czy może pomóc
ja zamawiałem wszystko z G u hesji w Imfoto, zadzwoń do Ewy i się dowiedz czy może pomóc
Dzięki. :)
lo my gy
tyle kasiory za statyw + głowica
wg mnie przegięcie i musiało by być ze złota żebym kupił ;P
miron19j
04-01-2011, 18:48
lo my gy
tyle kasiory za statyw + głowica
wg mnie przegięcie i musiało by być ze złota żebym kopił ;P
ale przecież w każdej dziedzinie masz Polonezy i Bentleye. I to i to samochód :-)
ale przecież w każdej dziedzinie masz Polonezy i Bentleye. I to i to samochód :-)
Głowica to raczej zwykły Mercedes, tu macie Bentleya:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.luminous-landscape.com/images-103/cube1.jpg)
Ostatnio nie do dostania, bo jest na wyprzedaży za 1700$ (wcześniej kosztowała 2600$)
A tu garaż na Bentleya, dodatkowo za jedyne 240$ (czyli w cenie tej głowicy Gitzo :D ):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.luminous-landscape.com/images-103/cube4.jpg)
tyle kasiory za statyw + głowica
wg mnie przegięcie i musiało by być ze złota żebym kopił ;P
No, i kto by to nosił;), musiało by być strasznie ciężkie i do tego super dla złodzieja.
miron19j
04-01-2011, 19:18
Głowica to raczej zwykły Mercedes, tu macie Bentleya:
chyba coś kiepsko u mnie z wyobraźnią, ale nijak nie widzę zastosowania dla takiej precyzji. :-)
szymonvader
04-01-2011, 19:32
No, i kto by to nosił;), musiało by być strasznie ciężkie i do tego super dla złodzieja.
chyba tego co złom kradnie i oddaje do skupu:)
Pomóżcie, proszę.
Te nogi mają na cyfrowe.pl w nieciekawej cenie (prawie 2800) (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/gitzo-gt1541-statyw.html). Głowic trochę też tam mają.
A z ciekawości - czemu nie Frotka?
lo my gy
tyle kasiory za statyw + głowica
wg mnie przegięcie i musiało by być ze złota żebym kopił ;P
Mój Dobry Człowieku, dziękuję Ci za tak merytoryczną podpowiedź. Jestem pewien, że chciałeś dobrze.
Ja jednak pozostanę przy włóknie węglowym i magnezie. ;)
Te nogi mają na cyfrowe.pl w nieciekawej cenie (prawie 2800) (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/gitzo-gt1541-statyw.html). Głowic trochę też tam mają.
A z ciekawości - czemu nie Frotka?
Za radą Kolegi Wilka czekam na odpowiedź z imfoto.
Czemu? Mam 055XPROB + 322RC2. To bardzo dobry zestaw. Nooo... głowica mogłaby chodzić płynniej. Ale odkąd zmieniłem system na lżejszy, to jest trochę zbyt ciężkie. Chcialbym czegoś lżejszego, co mógłbym z mniejszymi oporami zabierać ze sobą w plener... Carbon Fiber... i tu Gitzo wypada lżej. ;)
...Czemu? Mam 055XPROB + 322RC2. To bardzo dobry zestaw. Nooo... głowica mogłaby chodzić płynniej. Ale odkąd zmieniłem system na lżejszy, to jest trochę zbyt ciężkie...
No i niestety coś w tym jest. Mam akurat te same nogi ale z 468MGRC2. I zachciało mi się to brać na zachód i wschód słońca na Orlą Perć. Niestety nie jestem już taki chojrak jak parę lat temu - czuje się tę wagę na grzbiecie :(
Gitzo chyba maja w leica store w wawie w blue city. Jeśli gitzo to nie jest Bentley to ja widac jestem juz wystarczająco stary żeby się turlac mercedesem. Frotki nie są złe, to prawda. Ja wziąłem głowicę gitzo do łapy. Jest świetna. Oczywiście mogłaby być tańsza. Nawet bym się ucieszył gdyby była. A jeśli kto nie widzi różnicy to faktycznie nie ma powodu by tyle płacił
W Poznaniu sklep i mają Gitzo
http://www.raysfoto.pl/DefaultPage.aspx?pageId=0
Motorniczy
05-01-2011, 13:34
No, i kto by to nosił;), musiało by być strasznie ciężkie i do tego super dla złodzieja.
Tak ! pozamykajmy złodziei .
Czemu? Mam 055XPROB + 322RC2. To bardzo dobry zestaw. Nooo... głowica mogłaby chodzić płynniej. Ale odkąd zmieniłem system na lżejszy, to jest trochę zbyt ciężkie. Chcialbym czegoś lżejszego, co mógłbym z mniejszymi oporami zabierać ze sobą w plener... Carbon Fiber... i tu Gitzo wypada lżej. ;)
Sam mam ten zestaw i jestem z niego bardzo zadowolony. A odkąd uzywam plecaka z trokami statywowymi masa (~4kg) przestała mi robić różnicę w zestawieniu z masą reszty gratów. Decyzja jest oczywiście Twoja, ale nie wiem czy w tej cenie warto...
kasa jest mimo wszystko kwestia wzgledna wiec jak kogos stac i chce kupic to w czym problem
nazgul - a naprawde lekki plecak tez mozna kupic (1,5kg) ale to tez kosztuje... wiec jak w zyciu cos za cos...
z Gitzo jest tak, ze jak juz sie bedzie mialo z nim stycznosc, to widac za co sie placi
jakbys mial problemy z kupnem w PL to bezstresowo zamowisz tez w UK
http://www.speedgraphic.co.uk/
i Robert White
oba sklepy przetrenowane
nazgul - a naprawde lekki plecak tez mozna kupic (1,5kg) ale to tez kosztuje... wiec jak w zyciu cos za cos...
Akurat mi nie chodziło o masę samego plecaka :)
Po prostu nie widzę wielkiej różnicy między pełnym plecakiem a pełnym plecakiem z przytroczonym prawie czterokilowym statywem :)
pastwisko
06-01-2011, 15:37
bo jak ktoś kupi drogą cyfrówke to nikt się mu nie dziwi - choćby robił zdjecia takie same jak na tańszej. ale niech no tylko ktoś kupi drogi statyw, plecak, to juz mason po całości :)
jak kiedyś jak nie miałem jeszcze statywu pozyczyłem od kumpla taki za 70 zeta, to potem jak kupowałem swój to się nawet nie zastanawiałem i kupiłem od razu dobry. wiadomo można robić i na badziewnym sprzęcie, ale ja wolę jak sprzęt mi ułatwia zadanie, a nie utrudnia, i mogę się skupić na zdjeciach. inna sprawa czy się uzywa tego sprzętu często czy rzadko, bo wiadomo że raz na jakiś czas mozna się pomęczyć i szybko się zapomina. ale jak statywu trzeba uzywać do każdego zdjecia... :)
Jeśli niektórzy uważają, że Gitzo jest drogie, to niech wezmą pod uwagę np. taki kawałek aluminium:
http://www.leicastore.pl/mTech_EP_1-353.html
- ułatwia życie bardzo, ale... no sami widzicie...
Więc Gitzo wcale drogie nie jest. :D
Dziekuję wszystkim za sugestie. Jeśli Hesja nie odpowie, będę szukał dalej wg Waszych wskazówek. ;)
pastwisko
06-01-2011, 15:51
Jeśli niektórzy uważają, że Gitzo jest drogie, to niech wezmą pod uwagę np. taki kawałek aluminium:
http://www.leicastore.pl/mTech_EP_1-353.html
- ułatwia życie bardzo, ale... no sami widzicie...
Więc Gitzo wcale drogie nie jest. :D
ale tanią głowice wczoraj kupiłem :D
Kolega wpkx chyba potrzebuje hurtowo kilku Gitzo, bo robi takie zdjęcia: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=168506
To żartem, a bardziej na serio podpieram zdanie kolegi kichu w sprawie zakupu w GB; wielokrotnie kupowałem w Speedgraphic, w tym i sprzęt Gitzo. Dawniej wychodziło dużo taniej niż w Polsce, teraz jest gorzej, ale nadal przy zakupie tego Gitzo można zaoszczędzić ok. 100-200 zł (razem z wysyłką).
Kolega wpkx chyba potrzebuje hurtowo kilku Gitzo, bo robi takie zdjęcia: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=168506
To żartem
Hmmm...
Jeśli dobrze odebralem Twoje intencje, to chętnie sprzedam Ci te stojaki - hurtowo - szczególnie, że nie są moje. Będziesz mógł ich sobie używać (hurtowo!) jako statywów i zaoszczędzić na Gitzo. :mrgreen:
Żartem oczywiście. :D
pastwisko
06-01-2011, 16:21
chętnie sprzedam Ci te stojaki - hurtowo
zaraz was wygonią do innego działu :D
Jastrząb
06-01-2011, 17:23
Isarfoto.de
Nie jest najtaniej, ale rewelacyjna obsługa, wysyłali mi graty zanim mieli kasę na koncie, bez potwierdzenia przelewu. Szybko i na temat
to chętnie sprzedam Ci te stojaki - hurtowo - szczególnie, że nie są moje. :D
Ale to byłoby paserstwo.
Do wiadomości - jeśli ktoś zainteresowany:
Imfoto nie handluje już Gitzo.
Mimo to próbowali pomóc. Statyw (Mountaineer GT1541) podobno jest do kupienia, ale głowicy (Traveler GH1781T) niestety nie byli w stanie zaoferować.
Napisałem do Leicastore i czekam.
A musisz mieć koniecznie tę głowicę? Pytam się, bo akurat w Speedgraphic jest promocja tego statywu + głowica GH1780QR. Cena całkiem wydaje się być korzystna: http://www.speedgraphic.co.uk/carbon_fibre/gitzo_gt1541t_traveller_c_w_gh1780qr_head/21209_p.html + 35funtów za przesyłkę.
A musisz mieć koniecznie tę głowicę? Pytam się, bo akurat w Speedgraphic jest promocja tego statywu + głowica GH1780QR. Cena całkiem wydaje się być korzystna: http://www.speedgraphic.co.uk/carbon_fibre/gitzo_gt1541t_traveller_c_w_gh1780qr_head/21209_p.html + 35funtów za przesyłkę.
Dziękuję, ale teraz muszę mieć bez Quick Release. Płytki mam do Froty i przy D700 taka mi nie przeszkadzała. Ale teraz przeszkadza niestety... ;)
W temacie Gitzo - http://www.e-oko.pl/t5j2t5kjQORdPK4kvOEfs6RdPa3oDUxlDKZn - sklep sprawdzony mają praktycznie wszystko co Cię interesuje.
Mariusz888
25-01-2013, 10:41
Ceny też mają konkretne ;) w ogóle nie wiem skąd się biorą ceny Gitzo w PL... interesuje mnie konkretny statyw i teraz tak - Fotozakupy go mają wpisanego jako dostępność "do 7 dni", ale tak na prawdę go nie ma raczej szans otrzymać w takim czasie BO jak ja zamówię to oni zamawiają od dystrybutora a dystrybutor podobno dopiero zamawia w Gitzo. Dostałem info że dystrybutor nie ma nic na stanie. A dystrybutor który również ma firmę 6x7, która ostatecznie kryje się również za banerem Leica Store ma też konkretne ceny... ;) U nas statyw bez głowicy to w e-Oku albo w 6x7 to prawie równe 2k zł podczas gdy w B&H jest to 340$ - ciekawa polityka cenowa bo nawet jakby VATu nie doliczać to cena mocna. Wyślę z ciekawości do e-oka maila z tym czy faktycznie ten statyw są w stanie mieć w czasie podanym na stronie :) bo
* Uwaga! Jeśli produktu nie ma w naszym magazynie to termin dostawy może ulec zmianie w zależności od dostępności towaru w centralnym magazynie dostawcy. Prosimy o wyrozumiałość. Informujemy na bieżąco o stanie realizacji zamówienia i planowanym terminie dostawy.
A w ogóle myślałem że Gitzo będzie można kupić/ zobaczyć w Leica Store Kraków ale raz się w ogóle nie dodzwoniłem na żaden numer, a w inny dzień się dodzwoniłem i dowiedziałem, że w Krakowie Gitzo nie ma bo... mają za mały metraż ale mogą mi ściągnąć z Warszawy ;)
Rozumiem, że chodzi Tobie o GT0531. Z B&H nie wyjdzie wiele taniej, bo to 350 + 278 = $628. Przelicz sobie czy wiele zyskujesz. Te $278 to koszty przesyłki, VATu, cła i ubezpieczenia. Taniej, jeśli ktoś to przywiezie z USA i nie przyłapią go na granicy. Bo paczki z B&H nie przeoczą.
Mariusz888
28-01-2013, 20:45
Chodzi mi ogólnie o dramatycznie niską dostępność Gitzo w Polsce - zwłaszcza w normalnych cenach. Rozumiem, że jest VAT, wysyłka itd, ale dystrybutor nie zamawia po jednej sztuce (tzn nasz podobno tak)... W ogóle dla mnie cena wysyłki i podatków zbliżona do gotowego towaru na półce w innym kraju to jest jakiś absurd no ale... Tak - ten statyw mnie mocno interesuje, ale rozważam jeszcze karbonowe MF 190 (CX3 PRO bodajże się nazywa) - dostępność od ręki i zapłacę wg cen sklepowych 1k zł zamiast 2k zł... - owszem jest cięższy ale 1,29kg w przypadku nóg to już jest na tyle dobrze że jestem w stanie to zaakceptować. Z tymi nogami MF jestem w stanie zmieścić się w 1,61kg w przypadku całości (nogi + głowica) - w przypadku Gitzo wyszedłbym tylko nieznacznie ponad 1kg co kusi... ale cena też inna, że o czasie oczekiwania nie wspomnę. Co prawda nie spieszy mi się bardzo, ale na razie czekam z jednego sklepu na odpowiedź i wciąż nie wiem na kiedy może być ;)
Co do Gitzo - zamow sobie w UK, w ciagu 2-3 dni (kurier) bedziesz mial w domu :) Sam dokładnie tak zrobilem :)
Gitzo jeszcze kilka lat temu były dostępne normalnie w Polsce. Sam sobie przebierałem w różnych modelach w nieżyjącym już Pstryku. Teraz to faktycznie jak coś chcesz mieć szybko, to lepiej ściągać z UK. Szkoda tylko, że ten kurs nie jest taki piękny jak w 2008 roku. Wtedy to Systematica 3541 można było mieć za równowartość ca 2200 zł.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.