Zobacz pełną wersję : Karta Extreme III w czytniku
witam posiadam kartę Cf Sandisk extreme III ( na karcie jest napisane 30 mb/s) gdy wkładam ją do czytnika uzyskuje takie wyniki http://img26.imageshack.us/i/ext3cf.jpg/- jest to wina czytnika czy karty ? czytnik jest firmy modecom i pochodzi z komputronika ( kosztował jakies 20-30 zł )
Dużo zależy od samego czytnika. Możliwe że to on spowalnia zapis odczyt. Poczytaj sobie o fire wire ;)
czytniki na fire-wire kosztuja z 200+ zł. to taka mala dygresja.
jestes pewien ze masz oryginalna karte? :) no i czytnik moze dawac ciała.
przyczyn moze byc wiele, łącznie z tym, ze po prostu kontroler usb Ci nie wydala (maksymalna predkosc transferowa usb to niby 480Mbit/s, natomiast zwykle nie jest ono dostepne na jednym łączu ze tak to ujme), na predkosc odczytu ma tez wplyw długosc i jakość kabla...
przyczyn moze byc wiele.
Co to firewire i że są czytniki na to to wiem / na 99 % jest to oryginalna karta a na czytniku jest ze współpracuje on z usb 2.0, kabelek ma z 30 cm dlugosci i jest podlaczony do portu obslugujacego usb 2.0 ( jest to czytnik wewnetrzny w miejsce napedu dyskietek)jak cos
to jaki byscie polecili szybki czytnik do 50 zł ?
ps. na sdhc 4 gb extreme iii ( niby 30 mb/s) wyciagal tez 12-14 mb wiec cos w tym może być
Mam taką kartę i na czytniku takim za 10zł mam transfery ok połowy tego co producent podaje.
a któa masz wersje - 20 czy 30 mb/s ? połowa transferów - to by sie zgadzało
ov_darkness
03-01-2011, 14:38
Gdyby czytnik nie działał w trybie USB 2.0 Full Speed, to transfery byłyby na poziomie max 1MB/s.
Zmień czytnik na lepszy, najlepiej na FW, albo Express Card (o ile korzystasz z laptopa), ew. na porządny USB.
Niestety mam komputer stacjonarny - co zaproponujecie z dobrych czytników na usb ?
Niebieska Hama, tania i dobra
A coś z chowanym kabelkiem zeby oddzielnie nie nosić ?
z chowanym kabelkiem...mam taki u siebie w gazecie, kabelek się tak chowa i jest tak przeokropnie długi, że podpięcie tego szitu do USB z tyłu monitora to jakaś męka pańska....dobrze, że w Apple są jeszcze 2 wolne USB w klawiaturze :D....na pewno nie kupuj czegoś co nie ma nazwy ;] ja kupiłem i pochodził mi 2 dni ;]
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.