Zobacz pełną wersję : Termometr
Witam
Możecie mi polecić jakiś dobry termometr do mierzenia temperatury ciała, rtęciowe są już w aptekach nie dostępne.
Chodzi o elektroniczny do uch, bardzo dokładny, nie taki za 40 zł, które są bardzo nie dokładne
Pozdrawiam
Z tego co widziałem na zajęciach czy praktykach (studiuję medycynę) najczęściej w szpitalach używają termometrów Braun IRT. Pomiar szybki, łatwy. Także przyjrzyj się im ;). Tylko do tego trzeba "kapturki" dokupywać. Są jeszcze dobre bezdotykowe termometry, ale to już droższa inwestycja.
andrstac
02-01-2011, 14:16
Braun douszny - cena w zależności od "wysokości modelu" od 70 - 200 zł.
Kupiliśmy taki jak pojawiły się dzieci (Braun na alle za 80 zł około 6 lat temu) i do dziś jest ok.
Kapturki potrzebne są wtedy, gdy chcesz zachować sterylność - np w warunkach szpitalnych. Jeśli dla domowników, to kapturków raczej wymieniać nie trzeba - można je umyć i wyparzyć ew.
Mam "Braun ThermoScan 6012" - badziew totalny,
leży praktycznie nie używany za każdym razem inny wynik pokazuje (weryfikowane to było rtęciowym).
A może ja po prostu nie potrafię go użyć.
Widziałem to w użyciu w szpitalach itp..
i nadziwić się nie mogę jak oni mogą to używać.
IMO szkoda na to pieniędzy.
dla kogo? male dziecko czy dorosly ?
Lustplyt
02-01-2011, 15:08
Z tego co widziałem na zajęciach czy praktykach (studiuję medycynę) najczęściej w szpitalach używają termometrów Braun IRT. Pomiar szybki, łatwy. Także przyjrzyj się im ;). Tylko do tego trzeba "kapturki" dokupywać. Są jeszcze dobre bezdotykowe termometry, ale to już droższa inwestycja.
Dokupować
barracuda
02-01-2011, 15:12
Dokupować
Trzeba było się skupić na innych dostępnych błędach, bo to słowo akurat jest dopuszczalne w obu formach :)
Lustplyt
02-01-2011, 15:24
Trzeba było się skupić na innych dostępnych błędach, bo to słowo akurat jest dopuszczalne w obu formach :)
Ogłaszam wszem wobec, że czasownik wskazujący czynność robienia zakupów w bezokoliczniku to KUPOWAĆ. Nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego ludzie wciąż mówią kupywać. Zatem ja kupowałam (a nie kupywałam), ja kupowałem (nie kupywałem).
Używam od 2 lat Braun Termoscan chyba 6022 i problemu nie ma. Dokładny, łatwy w użyciu, bardzo szybki.
http://www.service.braun.com/line/PD/D6022/D6022_vb.jpg
Co jakiś czas wymienia się kapturki, ale są to groszowe sprawy.
Ogłaszam wszem wobec, że czasownik wskazujący czynność robienia zakupów w bezokoliczniku to KUPOWAĆ. Nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego ludzie wciąż mówią kupywać. Zatem ja kupowałam (a nie kupywałam), ja kupowałem (nie kupywałem).
Tu sprzeczał się nie będę, nie moja to działka, natomiast wiem, że jak się cytuje to się tekst w cudzysłowie zapisuje.
Czy kapturki są sterylne, wątpliwa sprawa, w sumie andrstac ma rację, można je myć ;), albo tak jak w polskich biednych szpitalach, przydzielać jeden kapturek na osobę i broń Boże go zniszczyć :P.
Rtęciowy można jeszcze na allegro kupić, ostatnio zrobiłem zapas.
barracuda
02-01-2011, 19:28
Tu sprzeczał się nie będę, nie moja to działka, natomiast wiem, że jak się cytuje to się tekst w cudzysłowie zapisuje.
Ja tam tez się nie będę sprzeczał, bo sam używam "kupować", ale taką informację gdzieś mi wygooglowało.
A co do cudzysłowu, to się zgodzę:)
Też miałem Brauna (nie pamiętam modelu), został wywalony gdy po kilku miesiącach zaczął losować temperaturę zamiast ją mierzyć. Kupiłem "w ciemno" jedyny dostępny wtedy w sklepie termometr niezbyt mi znanej firmy Petit Terraillon (podobny do tego (http://www.terraillon.pl/produkty.php?idkategorii=5&idproduktu=15)) i na razie działa bez zarzutu.
krolewicz
03-01-2011, 00:36
że się wtrącę, dlaczego nie można kupić rtęciowego termometru?
Bo rtęć w jednym termometrze jest nieekologiczna, w odróżnieniu od oparów rtęci w kilku(nastu) żarówkach "ekologicznych" które musisz montować w domu... (ale o tym był już wątek...)
Nie wiem czy można jeszcze kupić zwykły termometr w aptece, akurat przewagą elektronicznego jest szybszy czas działania, co ma znaczenie gdy musisz zmierzyć temperaturę małemu dziecku - nie twierdzę że rtęciowym się nie da, ale wygodniej przytrzymać termometr trzy sekundy niż trzy minuty.
de Fresz
03-01-2011, 14:19
że się wtrącę, dlaczego nie można kupić rtęciowego termometru?
Bo szkło w którym ta rtęć jest zamknięta nie jest pancerne i, jak to szkło, czasem lubi sobie pęknąć. A opary rtęci są dość nieobojętne dla zdrowia człowieka.
Co do termometru, od 2 lat mam najprostszego Brauna (http://www.kaz-europe.com/braun-thermoscan-3020/) i działa jak złoto. Kapturki? W komplecie było z 5, od nowości mam założony ten sam, ze 2 razy umyty w ciepłej wodzie. Nie wiem czy to kwestia naszej fizjologii, czy samego termometru, ale temp. zmierzona w jednym uchu jest niemal zawsze o 0,2-0,3° wyższa od zmierzonej w drugim. Kolejne pomiary w odstępach paru minut są zazwyczaj powtarzalne w zakresie 0,1° dla tego samego ucha.
Heh .... No i kto tu teraz jest amplifierem ?
a ja jakoś nie mam zaufania do tych elektronicznych "pomierzaczy", a jeszcze raz kupiliśmy jakiś dziwoląg, w którym kazali raz doliczać pół stopnia, a raz cały [?]
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.