Zobacz pełną wersję : Efekt miniaturek
photoaction
01-01-2011, 23:30
Witam
Widzialem gdzies fajne zdjęcia jakby miniaturowe modelarstwo.
z gory i z dolu mocno rozmazane, co powoduje efekt ze wszystko się zmneijsza.
wiem ze to jakis styl fotografii i trzeba miec chyba odpowiedni sprzęt do tego..
wie ktoś coś?
ThomasVoland
01-01-2011, 23:33
Tilt shift (http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=tilt+shift&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8)?
photoaction
01-01-2011, 23:35
dokładnie.
Jak sie to wykonuje?
czytalem ze w obiektywach trzeba przesunąć oś optyczną?
trzeba specjalne szkło do takiego czegoś czy można to ominąć?
http://www.youtube.com/watch?v=c0rPecCq1tc
jackrabbit
01-01-2011, 23:42
cos mi sie obilo o uszy ze trzeba miec heliosa 52mm i jakas gume od malucha ale nie wiem o co chodzilo ;)
rychu_cmg
01-01-2011, 23:48
od biedy to nawet tego możesz użyć: http://tiltshiftmaker.com/
joannasfoto
02-01-2011, 00:02
Nikon oferuje teraz 3 obiektywy (http://nikon.pl/pl_PL/products/product_summary_list.page?sParamValueLbl=Obiektywy&sParam1ValueLbl=Obiektywy%20manualne&ParamValue=NIKKOR+Lenses&Subnav1Param=Manual+Focus+Lenses&Subnav2Param=0&Subnav3Param=0&RunQuery=0&ID=0) z funkcją korekty perspektywy.
photoaction
02-01-2011, 00:05
cenowo pewnie kosmiczne...
ale ten creator dobry na poczatek :D
mieszek już mam:razz: tylko podpowiedzcie co do tego podpiąć?
photoaction
02-01-2011, 01:06
ja mm heliosa ;d
a jakie parametry
znaczy ogniskowa
photoaction
02-01-2011, 01:40
50 albo 52 mm
1- obiektyw ktorego uzyjesz musi kryc wiecej niz to co siedzi w twoim aparacie...jelsi crop to co najmniej ff....a jesli ff to co najmniej szklo od sredniego formatu....najtaniej i w zasadzie najlepiej szkla od pentacona sixa biometar 80 lub flektogon 50
2- albo kupijesz przejsciowke tilt do www szkiel i masz niezawodny zestaw albo mocujesz obiektyw w czyms na ksztalt przegubu i meczysz sie zeby uzyskac powtarzalne efekty;)
3- mozesz kupic np lensbaby
a efekt z biometara i przejsciowki jest taki:
http://www.digifoto.pl/forum/wykop.jpg
photoaction
02-01-2011, 02:19
kurcze pokaż więcej ;) za dnia jakies
mam D3, gdzie mozna kupic w/w szkło albo przejsciowke?
marciing
02-01-2011, 13:06
kurcze pokaż więcej ;) za dnia jakies
mam D3, gdzie mozna kupic w/w szkło albo przejsciowke?
na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w naszym kraju ;) Adapter tilt Nikon - Pentacon. Szkła musisz wtedy szukać do pentacona z funkcją Shift
na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w naszym kraju ;) Adapter tilt Nikon - Pentacon. Szkła musisz wtedy szukać do pentacona z funkcją Shift
raczej z funkcją TILT
RomanZWrocławia
02-01-2011, 20:05
Można też tak:
http://recedinghairline.co.uk/tutorials/fakemodel/
marciing
02-01-2011, 20:15
raczej z funkcją TILT
Przejściówka z funkcją TILT jak np ta:
http://allegro.pl/mir-f3-5-65mm-shift-do-pentacona-six-i1389655337.html
a obiektyw z funkcją SHIFT jak np ten:
http://allegro.pl/mir-f3-5-65mm-shift-do-pentacona-six-i1389655337.html
od razu uprzedzam zielonych że nie reklamuję niczego ani nikogo tylko podaję przykład ;)
photoaction
02-01-2011, 21:43
dałeś to samo :D
ja kupuje na ebayu...grubo taniej
Pershing
06-01-2011, 16:48
Od bidy bez specjalnych inwestycji mozna w samym PS-e porzeźbić np. tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/i/makietaforum.jpg/)
photoaction
06-01-2011, 18:03
a jak chcesz zrobic time lapse wyobrazasz sobie przerobic tak 4000 zdjec? :D
osobiście wole sprzętowe zabiegi od programowych, ale jaki problem napisać akcję i ustawić batcha...?
Pershing
06-01-2011, 18:09
a jak chcesz zrobic time lapse wyobrazasz sobie przerobic tak 4000 zdjec? :D
W pierwszym poście zadałeś pytanie, nic nie wspomniałeś że chcesz go wykorzystywać do tej techniki.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
coś takiego
takim czymś
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
marszull
14-01-2011, 22:22
...takim czymś
Hehhehehe
niezle to wyglada ;)
coś takiego
takim czymś
hahaha jaki wisior, już widzę jak biegasz z tym po mieście ;)
hahahaha dobre. Foto już wylądowało w dziale humor :)
A propos wątku, można użyć też takich sprytnych małych wynalazków http://www.lensbaby.com
Na hasło "lensbaby" na flickru można podziwiać niesamowite galerie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.