PDA

Zobacz pełną wersję : Wołanie NEF do wiekszej ilości MPX? jak zrobić to dobrze



milczek77
01-01-2011, 23:24
Witam
Powiedzmy, że jest potrzeba wołania NEF do większej liczby Mpx jak to robicie by było dobrze. ja próbowałem to w nikon capure NX2 w opcji size\resolution tam zwiększałem rozdzielczość, czy macie jakieś inne jeszcze metody? Czy potem jakoś to wyostrzacie itp???

ryszkut
06-01-2011, 18:17
i tak wyostrzenie niewiele da. trzeba dużo ciapkania
podejrzewam że PS zorbi to lepiej, ciągle mają jakieś nowe algorytmy na powiększanie obrazka.
ale ja się na tym nie znam.

marszull
06-01-2011, 19:16
jesli naprawde do duzych powiekszen z malych obrazkow to najlpeiej uzyc jakiegos softu do powiekszania
photozoom lub genuine fractals

mirekvampirek
24-01-2011, 22:49
dobra opcja jest powiekszenie fotografi w photoshopie
image-image size, i w okno dialogowe ktore sie wyswietli podajesz interesujacy cie wymair w okienku dokument size, musisz tez zmienic resolution na 360 pix/inch, a na samym dole gdzie masz algorytmy w rozwijanym menu ( w ktorym oryginalnie ustawiony jest "bicubic best for smooth gradient") musisz wybrac opcje "bicubic sharper best for reduction" wiem ze nie brzmi to sensownie ale daje naprawde dobre rezultaty, zreszta zawsze mozesz zrobic wydruk probny i sam sie przekonac

de Fresz
27-01-2011, 13:01
jesli naprawde do duzych powiekszen z malych obrazkow to najlpeiej uzyc jakiegos softu do powiekszania
photozoom lub genuine fractals

Wyrzucanie pieniędzy. Nie skalują szczególnie lepiej od Szopa (choć robią to inaczej).



dobra opcja jest powiekszenie fotografi w photoshopie
image-image size, i w okno dialogowe ktore sie wyswietli podajesz interesujacy cie wymair w okienku dokument size, musisz tez zmienic resolution na 360 pix/inch,

Bzdura.



musisz wybrac opcje "bicubic sharper best for reduction" wiem ze nie brzmi to sensownie ale daje naprawde dobre rezultaty

Niewiele różne (czasem lepsze, czasem gorsze, zależnie od samej foty) od zwykłego bicubica.

markB
29-01-2011, 18:35
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=57591, wpisz też powiększanie zdjęcia w wyszukiwarce to wyleci więcej podobnych postów.

milczek77
30-01-2011, 13:20
Dzięki wszystkim