Zobacz pełną wersję : tradycyjny test choinkowy :)
ranbir kapoor
31-12-2010, 13:26
jako ze tradycja zobowiazuje, tak jak rok temu kilka zdjec z choinka
tradycyjnie z reki, bez warunkow laboratoryjnych
ot zabawa,
35 lux
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img257.imageshack.us/i/l1072773.jpg/)
50 nocti
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/i/l1072776.jpg/)
75 cron
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/i/l1072779.jpg/)
50 L
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/i/img3393r.jpg/)
80 hartblei
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/i/l1072779.jpg/)
Jakbyś nie pokazał w zestawie L-ki, to wątek zapowiadałby się nudno ;)
Szkoda, że nie ma exifu.. przynajmniej nie mogę odczytać
.
ranbir kapoor
31-12-2010, 13:43
wszystkie szkla wpelni otwarte, hartblei z uzyciem tilta
Z tiltem zdjęcie było rozjaśniane, czy cóś, czy takie ustawienia ekspozycji i tak wyszło, bo jakieś w tle wydaje się... podobnie z 75. I winiety mniej. Z ciekawości się pytam
Jakbys napisal czy duzo obrobki
.
ranbir kapoor
31-12-2010, 13:55
wszystkie na preselekcji przyslony, obrobka to lekko podciagniety kontrast
ranbir kapoor
31-12-2010, 13:59
ups, pomylka
rzeczywiscie 2 razy wstawielm ta sama fotke
80 Hartblei
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img573.imageshack.us/i/img3396p.jpg/)
spiritwood
31-12-2010, 14:34
No cron 75 najlepszy zdecydowanie :-P
EDIT
A już tak zupełnie serio Noct jak zwykle przedstawił obrazek w jedyny w swoim rodzaju sposób. Jakbym miał wybrać jedno jedyne szkło - byłby to ON.
Hartblei porządnie, po Niemiecku, że tak powiem. Równiutko i okrąglutko wszystko ;)
Cron sporo jaśniej od pozostałej czwórki. Why?
.
ranbir kapoor
31-12-2010, 15:03
Why?
pewnie jakas trefna sztuka :)
a swoja droga denerwuje mnie w tym szkle latwosc jak niechcacy mozna zmienic przyslone, czesto ostrzac jednoczesnie zahaczalem o pierscien przyslony
jakbym mial wybierac tylko jedno to zdecydowanie luxa 35
nocti inny, wyjatkowy ale na tyle specyficzny ze moze troche meczyc na dluzsza mete
35luz najciekawszy na codzień, zdecydowanie, świetny obrazek.
50L coś nadspodziewanie dobry sampel, żadnych mydła, żadnych wypranych kolorów... jakiś dzień dobroci dla Canona? ;) Swoją drogą chętnie zobaczyłbym to porównanie przy tym samym iso (obrazek z C widac bardzo wysokie iso lub ciągnięte bo strasznie skaszaniony w cieniach) i przy tej samej odległości ogniskowania. Przy dużo bliższej odległości z C trochę się obrazek spłaszczył a i bokeh przekłamany w porównaniu z nocti. Gdybyś dał radę zrobić jeszcze jeden z takiej samej perspektywy co z nocti to byłoby miło :)
ranbir kapoor
31-12-2010, 15:27
Swoją drogą chętnie zobaczyłbym to porównanie przy tym samym iso
wszystkie fotki na iso2500 (moze z M9 cos byc ew z iso2000 ale pewnosci nie mam, a oryginaly juz w koszu)
z tych wszsytkich zdjęć najbardziej odpowiada mi pierwsze, choć akurat za ogniskową 35mm nie przepadam ;)
ciekawe :)
spiritwood
31-12-2010, 15:58
Ja tam uwielbiam właśnie 35mm, a zwykle za pięćdziesiątkami nie szleję. W przypadku Noctiego jednak jest tak, że po przymknięciu do wartości maksymalnego otwarcia Luxa czy Crona obrazek nam trochę normalnieje. Niestety, ani Luxa ani Crona nie otworzymy bardziej, aby zbliżyć ich do w pełni otwartego Noctiego.
35 lux moim zdaniem najlepiej. Piękne kolory :)
Pokaż kiedyś portrety z 75ki, bo takie porównanie, to o kant dupy:-D
spiritwood
31-12-2010, 16:29
Pokaż kiedyś portrety z 75ki, bo takie porównanie, to o kant dupy:-D
Wiem, że Mario się nie obrazi.
Trzy na szybko. Zdjęcia nie tknięte żadnym programem do obróbki. Zmniejszone na potrzeby forum.
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img524.imageshack.us/img524/5363/l1001859.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img137.imageshack.us/img137/548/l1001870.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/8510/l1001880.jpg)
ranbir kapoor
31-12-2010, 17:42
kilka z crona75
jego niewatpliwa zaleta jest min odleglosc ostrzenia wynoszaca 70 cm co oznacza zrobienie ciasnego portretu czego nie mozna powiedziec o wszystkich 85tkach systemowych
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/i/l1071987.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/i/l1071990.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img375.imageshack.us/i/l1069569.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/i/l1069666.jpg/)
na koniec cos o ostrosci
nowy lux35 na f2.8
caly kadr:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/i/l1063633.jpg/)
i dwa wycinki 1:1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/i/l1063633x.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/i/l1063633z.jpg/)
wielkie dzięki koleicy, znaczy koledzy
to się nazywa szczęśliwe dzieciństwo
wrzucę tylko jedno testowe z crona 90, dla porównania - absolutna surówka, tylko przemielona na jpg
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img704.imageshack.us/img704/2528/l1001124.jpg)
najlepsze życzenia w Nowym Roku
fotka z malym malujacym po szybie genialna
spiritwood
31-12-2010, 19:06
Ja za to zjadę z ogniskową w dół leciutko.
A propos szczęśliwego dzieciństwa: sprzed chwili ;) Sylwestrowo. A co!
Również Wam wszystkim najlepszego!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/4025/l1002949.jpg)
ranbir kapoor
31-12-2010, 19:09
w temacie szczesliwego dziecinstwa
tradycyjnie lux35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/i/l1072681.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/i/l1062723.jpg/)
I weź tu człowieku ze swoją deczy nie wstydź się pokazać ;)
Najlepszego! :D
PS. Marcinek, makeup i biżuteria już jest, to jeszcze tylko kluczyki do auta zostały ;)
Pokażę ten wątek Mikołajowi. Niech ma czas na przemyślenia. ;)
Nocti...
Mario, nie chcę być zbyt miła na koniec roku, ale szkła wszelakie służą Ci bezgranicznie. Portrety (przedostatnie ze smokiem) - rewelacja!
Marcinie - pilnuj tej modelki... :D
Dobrego, lepszego - tego nowego - dla Wszystkich! :)
nowy lux35 na f2.8
caly kadr:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/i/l1063633.jpg/)
... coś spoooora ta głębia ostrości jak na FF/35mm/f2.8 ...
przedostatnia fota reewelacyjna !! :)
ranbir kapoor
31-12-2010, 20:41
tak mi pokazuje w exfie ale przyznam ze z M9 czesto mi przeklamuje
Czy to Summilux 34mm ASPH II? Czy poprzednia wersja (wiem, że miałeś zmieniać).
Czy Cron 75 to ASPH?
Pozdrawiam
Remek
dlatego pytam bo nie bardzo mi to wygląda na 2.8 skoro GO jest od stóp po sam horyzont...
ranbir kapoor
31-12-2010, 20:54
Czy to Summilux 34mm ASPH II? Czy poprzednia wersja (wiem, że miałeś zmieniać).
Czy Cron 75 to ASPH?
Pozdrawiam
Remek
lux35 wersja I
nie doczekalem sie na nowa, nadal nie do dostania, slyszalem gdzies ze w marcu podajze maja byc (pewnie 1 sztuka)
cron75 Asph
tak mi pokazuje w exfie ale przyznam ze z M9 czesto mi przeklamuje
Przekłamuje, ale w górę. Nigdy w dół... a przynajmniej wg moich obserwacji.
Więc 2.8 to 2.8... albo 2.0... :mrgreen::D
Do Siego Roku! :D
Dzięki! Myślałem, że już odebrałeś. Swoją drogą ver II moim skromnym zdaniem jest jeszcze lepsza niż I. Tzn. u mnie nastąpiła miłość od pierwszego zdjęcia, mimo, ze też używam ver I.
Pozdrawiam swiątecznie
Remek
ranbir kapoor
01-01-2011, 09:11
Fotka z testu ostrosci to verII
Fotki z zycia wziete to moja verI
Robilem male porownanie obydwu i roznice byly na tyle aptekarskie ze uznalem ze nie warto doplacac
Zwlaszcza ze stara kupilem w dobrej cenie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/i/154eq.jpg/)
To fakt, różnice są aptekarskie. Najbardziej zauważalną zmianą jest inny bokeh (inny charakter). Zrobiłem mały test na 2 osobach polegający na tym, że wysłałem wymieszane 4 zdjęcia po 2 z każdej wersji i poprosiłem o wybranie tych, które bardziej wpadają w oko. Wynik ku mojemu zaskoczeniu 100% wskazanie na ver II. Ponadto nowy jest jeszcze bardziej ostry. Mimo swoich zalet podobnie jak Ty pozostaję przy ver I.
Caly czas szukam czegoś szerokiego 24mm i szkoda, że nie wypuścili crona (summi to jednak kawał klocka, drogiego klocka).
Pozdrawiam
Remek
ranbir kapoor
01-01-2011, 13:12
no to jeszcze kilka:
nocti 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/i/01nocti10.jpg/)
L 1.2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/i/02l12.jpg/)
a teraz oba na f2.0
nocti
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/i/03nocti20.jpg/)
50L
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img577.imageshack.us/i/04l2.jpg/)
obie puszki na iso2500
nocti
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/i/05n2500.jpg/)
50L
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img340.imageshack.us/i/06l2500.jpg/)
jak to mowia testy testami ale wszystko i tak w praniu wyjdzie
nocti
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img152.imageshack.us/i/07n.jpg/)
50L
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/i/08ls.jpg/)
i ostatni secik
nocti
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img508.imageshack.us/i/96028260.jpg/)
50L
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/i/37171507.jpg/)
35 lux "wygrywa" te rywalizacje. Hm, szkoda, że to nie moja ogniskowa. Zresztą do czego by to podpiąć :)
Ta GO na 2.8 jakoś faktycznie za duża.
Światełka w bokehu na nocti domknietego do 2.0 wyglądają nieciekawie. Widać,że te szkła są po to by pracować na pełnych dziurach. Mogliby przyoszczędzić i nie instalowac w nich przysłon ;)
...Światełka w bokehu na nocti domknietego do 2.0 wyglądają nieciekawie ...
Nawet bardzo.
"w praniu" zdecydowanie wyszlo co jest lepsze. Po przymknięciu magia pryska.
ranbir kapoor
02-01-2011, 23:55
.
a dałbyś rawa tego zdjęcia? :D
ranbir kapoor
03-01-2011, 00:05
ktorego? :)
no tego z fajerwerkami :D
tego, po którym - nie wiedzieć czemu - pozostała kropeczka :D
ranbir kapoor
03-01-2011, 00:45
bo to byl zart :)
ależ oczywiście... ale teraz przynajmniej wiesz dlaczego najzwyczajniej w świecie nie ufam Twoim samplom i testom :D
ranbir kapoor
03-01-2011, 01:09
to byl fotomontaz,
w pierwszej chwili wstawilem ale potem pomyslalem ze to zle miejsce na takie zabawy
jesli myslisz ze tym samym posluguje sie przy testach...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.