PDA

Zobacz pełną wersję : Osłona GGS 3 generacji



XGrzesX
30-12-2010, 00:30
Czy ktoś ma osłonę GGS 3 generacji ? Jakie wrażenia ?
Chciałbym coś takiego kupić do D90.
http://allegro.pl/oslona-lcd-do-nikon-d90-dslr-3-generacja-i1383377289.html

spongo
30-12-2010, 08:43
Mi i mojemu koledze z d90 ocaliło wyświetlacze. W pracy w ogóle nie przeszkadza. Trochę trzeba się napracować, żeby odkleić. Na pewno jest szczelniejsza od oryginalnego rozwiązania.

12zero4
30-12-2010, 08:53
Odkleić? Wyglada na zakładaną na zatrzask jak oryginały w Nikonach.

XGrzesX
30-12-2010, 09:18
Mi i mojemu koledze z d90 ocaliło wyświetlacze. W pracy w ogóle nie przeszkadza. Trochę trzeba się napracować, żeby odkleić. Na pewno jest szczelniejsza od oryginalnego rozwiązania.

Chodzi mi o nową wersję tej osłony która nie jest już przyklejana tylko zakładana na zatrzask.

co4en
30-12-2010, 09:42
dokladnie, tam jest zatrzask :)
jednak dalbym sobie siana, za 5 zl wiecej mozna miec oryginal :)

ps. a tak swoja droga to gdyby potrzebowal ktos nowa, orginalna oslonke Nikon BM-8 to niech sie odezwie.

XGrzesX
30-12-2010, 09:52
No ale raczej ona jest lepsza od oryginału. Nie rysuje się, lepszy obraz.

spongo
30-12-2010, 10:25
Mojemu koledze ostra nóżka statywu uderzyła po skosie w rant osłony, gdyby nie była ona przyklejana albo by była oryginalna, to osłona by odskoczyła a statyw zarysował by wyświetlacz. Po drugie klej w starej wersji tej osłony bardzo dobrze uszczelnia, pod oryginalną osłonę dostawały się pyłki.

Oto moja po przeżyciach:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://spongo.pl/pokaz/oslona_ggs_po_przezyciach.jpg)

co4en
30-12-2010, 10:26
No ale dalej jest przerwa miedzy szklami gdzie moze wleciec jakis paproch i fajnie nam porysowac lcd.

@spongo -my tu o czym innym ;) hellloooo...

spongo
30-12-2010, 10:38
No ja bym nowej wersji nie kupował

XGrzesX
30-12-2010, 11:42
W nowej wersji od wewnątrz jest przyklejona ramka z welury która ma za zadania uszczelniać. Na pewno nie jest to jakieś super uszczelnienie ale zawsze to lepsze niż nic.

durom
30-12-2010, 16:53
Oto moja po przeżyciach:


Jakbym widział swój aparat. Świetna jest ta osłona.

XGrzesX
08-01-2011, 10:35
Mam już osłonę GGS III generacji. Powiem krótko jest super. Po założeniu prawie niewidoczna na aparacie, jakość obrazu na wyświetlaczu bardzo dobra.

szymonvader
08-01-2011, 11:41
ciekawe czy też się tak źle czyści...

panoramix
10-01-2011, 10:24
A niby dlaczego źle? U mnie wystarczy przetrzeć zwykłą szmatką. Latem w "warunkach polowych" za wycieraczkę do tego szkiełka robi t-shirt, który aktualnie mam na sobie ;)

szymonvader
10-01-2011, 13:26
no właśnie w lato, pot zostawia smugi, których tak łatwo się nie da usunąć bo robią się mazy. Trzeba okrężnym ruchem usuwać:)

Vifoto
10-01-2011, 16:16
Man na obu aparatach osłony CGS obie sprawuja się znakomicie. Ta kolejna generacja to chyba bajer dla podniesienia ceny. Do D-90 kupiłem komplet na oba wyświetlacze za 27zł. Jak w reklamie proszku brak różnicy to po co przepłacać.

szymonvader
10-01-2011, 23:40
w sumie też nie mam co narzekać, jest naklejona, szczelna i nie porysowana. Po co zmieniać:) a do czyszczenia można przywyknąć.

KUBACZ
11-01-2011, 00:02
ja mam "przyklejaną" "starą" wersje i uważam ze jest genialna. Co prawda z aparatem jak z jajkiem ale nie boje sie czy to przetrzec ekranu tzn osłony czy to jak gdzieś stukne lekko nie dostaje zawału. Jest super :) Tylko tak sie spieszyłem z jej przylepieniem ze zapomnialem przeczyscic ekranu i mam pod spodem odcisk palca :D No ale to nic :)

Polecam te osłony zdecydowanie. Moim zdaniem jest pewniejsza i przede wszystkim bardziej wygodna/estetyczna/wogole nie zniekształaca a nie to co oryginalna osłona przyczepiana do d80 która zła nie jest ale przeszkadza czasem