PDA

Zobacz pełną wersję : Kamera na snowboard/rower/motor



Paweł M
23-12-2010, 22:26
Cześć,

Jako, że sezon w pełni (snowboardowy) to pomyślałem sobie, że warto uwiecznić te harce ;)

Czy ktoś ma, korzysta, testował, zastanawia się nad kupnem takiej kamery?

Możecie coś podpowiedzieć?

http://www.swiatobrazu.pl/niedroga_ekstremalna_kamera_z_wideo_w_jakosci_dvd_ i_podgladem__drift_innovation_.html


Edit - linki z Allegro wygasły

Sapphiron
23-12-2010, 23:10
a może coś takiego + uchwyt gecko: http://www.toys4boys.pl/Kamera-Akcji-item339.html

Paweł M
23-12-2010, 23:19
a może coś takiego + uchwyt gecko: http://www.toys4boys.pl/Kamera-Akcji-item339.html

czyli ostatni link, tak?

R0bert
23-12-2010, 23:41
Za 600 złotych wolalbym poszukac czegoś z Go Pro, na Hero HD pewnie nie wystarczy, ale na SD Hero, czy Hero 960 [720p] juz powinno wystarczyc.

Z pierwszego linku jest za 900, Go Pro HD z mocowaniem na kask kosztuje $299 a jest sprawdzone przez multum snowboardzistow/narciarzy i polecane

Andre
23-12-2010, 23:49
Również kupiłbym GoPro, jest to sprawdzona kamera i wiadomo że dobra. Nie będą do pieniądze wyrzucone w błoto.

Paweł M
24-12-2010, 00:03
pierwszą kamerę można kupić za 699 zł więc da się taniej, a tu macie filmik z niej


ep5rnP4c6Io

Michał Jędrak
24-12-2010, 01:23
No niestety te małe kamerki nie powalają jakością. Wszyscy patrzą na rozdzielczość, ale prawie nikt nie zastanawia się nad jakością tych pikseli. Małe obiektywy i małe matryce niestety dają małą jakość. Podobnie jak z aparatami w telefonach: są modele mające 6mpx albo i więcej, jednak lepiej wyglądają zdjęcia z Nikona D70 albo nawet jakiegoś kompakta.

Ja niedawno stałem przed podobnym wyborem (akurat kamerka na quada) i po prostu postanowiłem do tego używać zwykłej kamerki FullHD. Jest większa i cięższa, ale za to mówimy już o innej jakości. Jeśli ktoś nie ma potrzeby nurkowania, to za właśnie 600-900zł dostanie NOWĄ kamerę FullHD. Używane pewnie taniej.

Paweł M
24-12-2010, 08:50
Michał, może i masz racje, ale na kask czy rower nie zamontuje większej kamery bo najzwyczajniej w świecie będzie przeszkadzać. Oczywiście pomijam kwestię, że dużej kamery tez nie mam ;)

Greg77
24-12-2010, 10:11
Tu jest filmik z GoPro http://vimeo.com/10730851 nie jest tak zle;)

Sapphiron
24-12-2010, 10:22
Paweł M. ale taką kamerkę możesz przymocować za pomocą uchwytu Gecko do deski np :) Też bym sie skłaniał za własnie jakąś małą kamerką z full HD. albo nawet HD ready. Poza tym ciut droższą opcją ale równie fajną byłyby aparaty Casio Exlilim (czy jakoś tak) wtedy można by sie było tez pobawić w filmy po ileś set klatek na sekundę, fajne efekty to daje :)

Michał Jędrak
24-12-2010, 11:49
Paweł, ale taka 'zwykła' kamerka FullHD/HDReady waży też niewiele i ma rozmiar hot-doga. Nie wiem, czy aż tak blisko przejeżdżasz obok drzew, że obawiasz się o zahaczenie? Optyki nie oszukasz: duże szkło i duża matryca to lepsza jakość.

everyman
24-01-2011, 15:26
Pytanie krótkie - którą kamerkę wybrać na stok: VholdR Contour HD 1080p czy GoPro HD Hero (a może jeszcze coś innego) i dlaczego? Najbardziej ucieszyłoby mnie zdanie osoby, która dokonywała podobnego wyboru. ;)

Podpytuję, bo niestety żadnej nie miałem okazji trzymać w ręce i jestem ciekawy jaką opinię mają sami użytkownicy oraz dlaczego dany model wybrali (na papierze oba wypadają podobnie). W internetowych filmikach różnie to wygląda. Cóż (typowo) przed zakupem wolę mieć pewność, że z dwojga złego w danej klasie wybieram to mniejsze zło. Zdania na razie są podzielone, więc temat wrzucam w miejsce gdzie znajdują się odpowiedzi chyba na każde pytanie. ;)

Pozdrawiam

Rafał_Sz
24-01-2011, 15:35
Go Pro. Tu masz filmik zrobiony tańszą wersją tej kamerki. http://www.pinkbike.com/video/167036/

everyman
24-01-2011, 22:57
...a Ciebie co przekonało do tej marki a nie innej?

Rafał_Sz
24-01-2011, 23:03
Film nagrany przez mojego kumpla jego kamerką. Pracuje on w sklepie internetowym gdzie sprzedają takie wynalazki, miał możliwość przetestować różne modele i wybrał ten ze względu na jakość obrazu i odporność na uderzenia.

W jednej z ostatnich gazet motocyklowych był test tego typu urządzeń. Bezapelacyjnie wygrało Go Pro.

everyman
25-01-2011, 00:46
Dzięki. Wychodzi na to (po ogarnięciu wszystkich informacji), że ostatecznym zwycięzcą został GoPro. Co prawda odniosłem wrażenie, że VholdR lepiej sobie radzi w cieniach, ale ogólny rozrachunek jest na korzyść GoPro. :)

Pchelek
14-11-2011, 11:54
Poszukuję kamery która będzie nadawała się na sporty zimowe, ale też na gokarty czy rolki. Myślałem o tym żeby kupić kask z wbudowaną kamerą ale nic takiego nie znalazłem. Montaż lustrzanki na kasku wydaje mi się niewygodnym rozwiązaniem, za to jestem pewny że jakościowo wypadnie dobrze. Na allegro widzę dużo ofert z kamerą GO PRO HD. Cena wydaje mi się atrakcyjna - ok 800zł ale nie wiem czy kamera rozmiarami nie jest za duża, nie wiem jak też wypada jakościowo...

Podejrzewam że ktoś ma doświadczenie w tym temacie, proszę o pomoc w dokonaniu dobrego wyboru.

Onsajt
14-11-2011, 12:02
Dobry wybór.

Greg77
14-11-2011, 12:03
Tylko GO PRO

Dyziek
14-11-2011, 12:14
Mam GoPro HD - polecam...ale teraz możesz kupić sobie GoPro HD 2:)

Rafał_Sz
14-11-2011, 12:18
GoPro, najwyższy model na jaki moższ sobie pozwolić. :)

Mamrot
14-11-2011, 14:03
Jak cię stać to polecam Go Pro Hero2.
Od Hero różni się rozdzielczością (960/1080p), prockiem, czułością, lepiej czyta kolory w gorszych warunkach,
W niedalekiej przyszłości będzie zdalne sterowanie z pilota, tabletu, smartfonu itp.
Warto zaopetrzyć się w monitor w momęcie kupna, wychodzi wtedy 200pln taniej,
oraz drugi akumulator z ładowarko/baterypakiem.
Do wyboru masz zestaw mocowań Helmet, Surf i Motorsport, oraz golasa,
ale bardziej opłaca się kupić akcesoria w zestawie.

Ps. musisz pamiętać że te kamery lubią dużo światła, w kiepskich warunkach wychodzi badziewie.

TMB
14-11-2011, 16:05
Również polecam, zamierzam sobie ją kupić (oczywiście ta z 1080p ) na narty i spływy kajakowe :)

Greg77
14-11-2011, 16:20
tutaj masz filmik z go pro tej HD http://vimeo.com/30890595 i tutaj tez http://vimeo.com/28374922 ten drugi chyba lepiej pokazuje GoPro HD w akcji

Seeth
14-11-2011, 16:26
Replay XD1080

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://replayxd.com/wp-content/uploads/2011/06/replayxd1080-1-hero.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://geeklab.pl/wp-content/uploads/2011/06/replayxd1080-wet.jpg)

a tutaj filmik http://www.youtube.com/watch?v=WsCHw1pAl4k

j_szczygiel
14-11-2011, 16:44
Jest jeszcze Drift Innovation, np. model HD170 Stealth. Ma kilka funkcji, ktorych prozno szukac w GoPro. M.in. obracana grupa matryca-obiektyw umozliwia montaz kamery pod dowolnym katem i ustawienie "poziomu" czy tez innej, dowolnej plaszczyzny horyzontu bez przestawiania samej kamery - cholernie wygodne. Poza tym wbudowany wyswietlacz umozliwiajacy podglad kadru i nagranego materialu (w GoPro dostepny jako opcja), pilot radiowy do sterowania (REC i stop) - szczegolnie wazne, gdy jezdzisz na nartach i montujesz kamere na kasku - w GoPro trzeba na oslep szukac gdzies po glowie ;) Jak pisal Woldemorth, ta opcja w GoPro ma byc dostepna dopiero w przyszlosci. Drift (bez wodoszczelnego Poucha) jest sam w sobie deszczo-sniegoodporny, jesli chcesz sie taplac w morzu czy basenie potrzebny jest juz Pouch. Nie pamietam jak w GoPro, ale do Drifta mozna np. podpiac zewnetrzny mikrofon. Ze swojego doswiadczenia wiem tez, ze GoPro jest troche bardziej awaryjne wzgledem Drifta.

kisio
14-11-2011, 17:08
Jest jeszcze: http://japanese.engadget.com/photos/swann-freestyle-hd-press-photos-1/#4591978

FHR
09-01-2012, 23:34
Odkopię temat...


Jest jeszcze Drift Innovation, np. model HD170 Stealth. Ma kilka funkcji, ktorych prozno szukac w GoPro. M.in. obracana grupa matryca-obiektyw umozliwia montaz kamery pod dowolnym katem i ustawienie "poziomu" czy tez innej, dowolnej plaszczyzny horyzontu bez przestawiania samej kamery - cholernie wygodne. Poza tym wbudowany wyswietlacz umozliwiajacy podglad kadru i nagranego materialu (w GoPro dostepny jako opcja), pilot radiowy do sterowania (REC i stop) - szczegolnie wazne, gdy jezdzisz na nartach i montujesz kamere na kasku - w GoPro trzeba na oslep szukac gdzies po glowie ;) Jak pisal Woldemorth, ta opcja w GoPro ma byc dostepna dopiero w przyszlosci. Drift (bez wodoszczelnego Poucha) jest sam w sobie deszczo-sniegoodporny, jesli chcesz sie taplac w morzu czy basenie potrzebny jest juz Pouch. Nie pamietam jak w GoPro, ale do Drifta mozna np. podpiac zewnetrzny mikrofon. Ze swojego doswiadczenia wiem tez, ze GoPro jest troche bardziej awaryjne wzgledem Drifta.

Tak mi chodzi po głowie zakup takiej kamery, miał ktoś może jeszcze do czynienia z tym modelem Drift Innovation?

j_szczygiel
09-01-2012, 23:59
Niedawno wyszedl nowy model Drifta - "Drift HD". Od HD170 Stealth jest duzo mniejszy, ma inaczej rozwiazane uszczelnienie (dokrecana klapka z uszczelka), posiada wymienny obiektyw (np. w razie uszkodzenia), jest tez lzejszy od GoPro, ma kat widzenia 170* dla 1080p (czyli jak w Hero2). Porownania jakosci mozesz znalezc na Vimeo/Yt, natomiast jesli masz jakies pytania co do ergonomii to pisz ;)

FHR
10-01-2012, 00:21
Czy kamery są odporne na wysoką temperaturę? ;) ;)

Rafał_Sz
10-01-2012, 09:59
W Red Bull Mobile, zamiast telefonu można teraz sobie wziąć GoPro HD. :)

FHR
10-01-2012, 13:52
Myślałem o GoPro, ale zależy mi na czymś nie rzucającym się w oczy. Ten Drift wygląda trochę jak latarka, więc byłby OK.

j_szczygiel
10-01-2012, 15:22
FHR - a jaka to jest wysoka temperatura? :D Z reguly urzadzenia elektroniczne maja zakres do 40*, jednak na stronie Drifta nie znalazlem specjalnej informacji na ten temat.

Boryszuk
10-01-2012, 16:28
Podejrzewam, że kolega FHR, ze względu na wykonywany zawód, ma na myśli temperatury znacznie przekraczające 40* ;)

j_szczygiel
10-01-2012, 16:36
No tak, dopiero teraz sobie przypomnialem zdjecia prosto z plomieni ;) Mysle, ze jesli aparat wytrzymuje, to i kamera nie powinna marudzic... o ile FHR nie chodza po glowie ekstremalne ujecia :D

FHR
18-01-2012, 13:10
Mysle, ze jesli aparat wytrzymuje, to i kamera nie powinna marudzic... o ile FHR nie chodza po glowie ekstremalne ujecia :D

Aparat wytrzymuje, ale jakoś mocno go nie narażam. Z kamerą mogłoby być różnie ;)


Wracając do tematu, znalazłem jeszcze model Bullet HD. Miałeś z taką kamerą do czynienia? W tej aluminiowej obudowie wygląda całkiem ciekawie.

j_szczygiel
18-01-2012, 18:23
Wracając do tematu, znalazłem jeszcze model Bullet HD. Miałeś z taką kamerą do czynienia? W tej aluminiowej obudowie wygląda całkiem ciekawie.

Przykro mi, ale nigdy nie mialem z nia do czynienia :/

gadas
05-03-2012, 00:41
GoPro HD HERO2 od jakiegoś czasu jej się przyglądam i chętnie bym ją kupił za 299,99$ .

Tommy
05-03-2012, 01:00
na moja mało filmowe oko to go pro2 lepiej się sprawuje niż 'jedynka' , a użytkownicy twierdzą że jest DUUUŻOOO lepiej.
natomiast trochę mnie zawiodła bo jak tydzień temu przetoczyłem się z nią po skałach (oczywiście w obudowie była) to przestała nagrywać i wyświetliła "no card" i musiałem wyjąć i wsadzić kartę jeszcze raz przez co straciłem myślę że dość ciekawe ujęcie. (może ktoś wie czy da się to jeszcze odtworzyć. plik waży 230mb ale nic mi go nie czytało ;( )