PDA

Zobacz pełną wersję : Smutny wątek o zwierzątkach i ludziach (zastanów się zanim wejdziesz)



radkins
21-12-2010, 14:05
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,8846296.html

Jeżeli temat jest zbyt drastyczny to proszę o zamknięcie ale odczuwam nieodpartą chęć podzielenia się moją frustracją. Wiem że jestem hipokrytą bo jem świnki i krówki zarzynane w rzeźni, nie sortuje śmieci, łamie czasami gałęzie ale powiedzcie mi czy myślicie że można być normalnym człowiekiem i jednocześnie spokojnie przypatrywać się jak zagryzane jest inne stworzenie?
Ja osobiście uważam że nie można połączyć tych dwóch rzeczy. Jeżeli kogoś uraziłem to z góry NIE przepraszam.

.

R
21-12-2010, 14:10
[...] chęć podzielenia się moją flustracją.
.


czym?

swider
21-12-2010, 14:12
Od razu ostrzegam, że będę miał wątek na uwadze bo temat myślistwa jest jednym z bardziej zapalnych na naszym forum. Jeden wyskok, wycieczka osobista, ton wypowiedzi prowokujący kłótnię i wątek leci do kosza.

radkins
21-12-2010, 14:17
czym?

Nie wiem o czym mówisz ;)

elanek
21-12-2010, 16:02
Wiedziałem, że się temat pojawi.

Niestety szczucie dzikich zwierząt psami jest oficjalnie dopuszczoną metoda łowiecką w Polsce
Smutne i wiele mówiące o ludziach związanych z "łowiectwem".
Obce psy ścigające zwierzynę są odstrzeliwane, psy myśliwych mogą jak widać wszystko.

Jeden wyskok, wycieczka osobista, ton wypowiedzi prowokujący kłótnię i wątek leci do kosza.
Jeśli zastosować by Twoją groźbę do całości forum, to trzeba by wywalić ze 20% wątków, zwłaszcza sprzętowych. Więc więcej luzu :)

Calme
21-12-2010, 16:10
No nawet najwyższy jest chyba zapalonym myśliwym...czy był ? :)

sea21
21-12-2010, 16:14
Był. Zamienił strzelbę na aparat :p Ciekawe czy jest u nas :mrgreen:

Calme
21-12-2010, 16:17
Ale to wiadomo, że N robi ? :)

milo86
21-12-2010, 16:17
Nie wiem o czym mówisz ;)

chodzi o "frustrację" a nie "flustrację"

radkins
21-12-2010, 17:13
chodzi o "frustrację" a nie "flustrację"

No przecież mrugnąłem okiem na końcu pytania :) Aż taki ciemny nie jestem :)

fIlek
21-12-2010, 17:21
To ja tylko dodam:

vc5dKqoFtKk

Calme
21-12-2010, 18:06
Zresztą o czym tu gadać jak psy dzieci czy dorosłych rozszarpać potrafią a potem po sądach sprawiedliwości dociec nie można, to co mówić o dziku.....

MR
21-12-2010, 18:56
pomyśleć, ze u mnie dziki pod blokiem chodzą, opanowały śmietniki a jak są głodne to potrafią łasić się jak psy czy koty do człowieka. Ostatnio jeden przewrócił się na grzbiet przedemną i tarzał się prosząc o jakiś smakołyk :)

dla mnie takie łowiectwo to czysta partanina nie mająca nic wspólnego szacukiem dla inne stworzenia ani z kunsztem łowiectwa. Nie rozumiem co to za przyjemność pastwienie się nad biedym zwierzakiem, który gotów jest nam zjeść z reki.

nem
21-12-2010, 21:16
Może "myśliwi" by sobie poszli powalczyć z Talibami? Do wojska to już jajuszka nieco zbyt małe ;)

MR
21-12-2010, 21:25
dokładnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201012/1292954722_by_yoRysiu92_500.jpg)
to prawdziwy mysliwy :)

JacKill
21-12-2010, 21:30
E tam, w każdej grupie znajda się czarne owce. A myśliwi nie wyrzynają w pień połowy lasu. Człowiek od zawsze zabijał zwierzęta i będzie to robił nadal.

nem
21-12-2010, 21:36
E tam, w każdej grupie znajda się czarne owce. A myśliwi nie wyrzynają w pień połowy lasu. Człowiek od zawsze zabijał zwierzęta i będzie to robił nadal.

Owszem, ale zabijanie żeby przeżyć, a bestialskie mordowanie dla zabawy to dwie różne rzeczy. Człowiek jest mięsożerny, jest drapieżnikiem, ale nie powinien być bezmózgą, pozbawioną uczuć bestią.

MR
21-12-2010, 21:47
E tam, w każdej grupie znajda się czarne owce. A myśliwi nie wyrzynają w pień połowy lasu. Człowiek od zawsze zabijał zwierzęta i będzie to robił nadal.

kwestia jest to jak to robimy. Polujac w canadzie, alasce, rosji nauczono mnie ze zwierze trzeba szanowac, podziwiac, dac mu szanse. A nie betialsko katowac.

rooner
26-12-2010, 23:13
Nie wiedziałem gdzie to wstawić - akcja jak akcja, warto nagłosnić.
Kto chce, niech podpisze.
http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66
i więcej..
http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna/349870,facebook-ludzie-chca-kary-dla-mordercow-psa,id,t.html