PDA

Zobacz pełną wersję : Gadżety do ciemni.



foveon
21-12-2010, 12:36
Z racji przedświątecznej nudy postanowiłem założyć owy wątek w którym będziemy mogli się podzielić jakie można kupić gadżety do ciemni.

Niedawno w sklepie zakupiłem miarkę z wagą ELDOM WK220. Ustrojstwo świetne bo ma w rączce wyświetlacz który można ustawić na ml i teraz już nie jest problemem wlanie np 455 ml wody.
Drugie ustrojstwo to elektroniczny termometr z sondą. Znakomicie można dobrać temperaturę wody. Bardzo szybko reaguje na zmianę temperatury.
Jeżeli macie jakieś podobne gadżety napiszcie o nich jak wiadomo im ich więcej tym lepiej ;)

amirez
21-12-2010, 22:41
Żarówka do ciemni.
Kolor ciemna oliwka.
Osram ;)

wasilewk
21-12-2010, 22:45
Też mam parę gratów z lat 70-ch, ale wstydzę się o nich pisać, żeby nie być "nieokrzesanym".

Pzdr.

foveon
22-12-2010, 07:09
Ciemna oliwka i Osram ciekawe ;) Ja mam zwykłą i sam se ....

GeparD
22-12-2010, 07:34
leze i placze ze zmiechu... :D

stalen
24-12-2010, 09:16
Część z moich sprzętów, które błąkają się po strychu niektórzy na forum wysłaliby do muzeum fotografii.

foveon
24-12-2010, 15:01
A ja tam jestem gadżeciażem i ostatnio kupiłem automatyczny zegar kaisera. Mam też automatyczną ruską maskownice i tam naukowcy wymyślili mądrą rzecz a mianowicie drugi kontakt na lampę która gaśnie w momencie naświetlania, nie fałszując pomiaru. Niemcy już nie byli tacy mądrzy i niestety tego nie ma. Teraz muszę skonstruować przekaźnik który będzie gasił lampę bo mimo to że słaba to ma olbrzymi wpływ na poprawność działania zegara.
Ostatnio w Aldi był skaner do slajdów i negatywów za 139zł. Chciałem go kupić ale się spóźniłem wszystko rano wykupili, widocznie w dziurawie jest więcej fotografów analogowych ;)

MacGregor
03-01-2011, 22:33
......
Ostatnio w Aldi był skaner do slajdów i negatywów za 139zł. Chciałem go kupić ale się spóźniłem wszystko rano wykupili, widocznie w dziurawie jest więcej fotografów analogowych ;)
Ten skaner z aldiego to nic jak zwykła małpka cyfrowa, w fikuśnej obudowie. Jednym słowem badziewie i radzę szerokim łukiem od tego lepiej się poruszać.

foveon
04-01-2011, 11:09
Miało to służyć do podglądówek

makmk
23-01-2011, 23:34
Czy do płukania papierowych odbitek dodaje sie jakiegoś płynu zanim umieszcze je na suszarce? (kupiłem na allegro za 40 zł jeszcze nie dotarła) No i nie mam wałka, czy jest niezbedny, czy jeszcze uda sie gdzieś kupić?
Potrzebuje poprostu stare zdjęcia wykąpać i wysuszyć, a ostatnio robiłem to w latach 80.
Pozdrawiam

foveon
24-01-2011, 08:17
Wałek kupisz w marketach budowlanych służy do przyciskania tapet a do wody nie dodawałem nic ale dawno tego nie robiłem. Uzyskać idealne lustro na suszarce to sztuka, zawsze znajdzie się jakiś pyłek lub włos. Możesz spróbować dać płynu do nabłyszczania w zmywarkach. Ja go dodaje do płukania filmu.

MirekM
24-01-2011, 22:59
Jeśli będziesz naświetlał plastiki, to suszarka nie jest konieczna.

makmk
24-01-2011, 23:55
chodzi o stare zdjęcia ktoś kiedyś wkleił do albumu klejem roślinnym i ja teraz chcę je wkleić do nowego. po jednej kartce ze starego albumu będę wkładac do wody aby zdjęcia same odeszły a następnie trzeba je przeciez wysuszyc i do nowego albumu.

markB
27-01-2011, 14:39
Czy do płukania papierowych odbitek dodaje sie jakiegoś płynu zanim umieszcze je na suszarce? (kupiłem na allegro za 40 zł jeszcze nie dotarła) No i nie mam wałka, czy jest niezbedny, czy jeszcze uda sie gdzieś kupić?
Potrzebuje poprostu stare zdjęcia wykąpać i wysuszyć, a ostatnio robiłem to w latach 80.
Pozdrawiam

Tak, dodaje się kilka kropli płynu zwilżającego (kiedyś nazywał się Fotonal), żeby nie było zacieków na zdjęciu. Kiedyś były specjalne gumowe wałki do odbitek. Można czasami dostać na Allegro, wpisz w Google "wałek do fotografii", to na pewno coś się ukaże.

jerzyprazmo
30-01-2011, 23:36
Fotonal można zastąpić 5% roztworem octu spożywczego z wodą. Umyj też tym roztworem blachę suszarki, a następnie spłucz ją pod bieżącą wodą. Do mycia blachy nie można używać waty.