Zobacz pełną wersję : Jaką obróbkę zastosowano w poniższych zdjęciach?
Marcin Borkowski
20-12-2010, 20:55
Cześć, nie umiem dojść do takich kolorów na zdjęciu jak w podanych przeze mnie przykładach. Wiem, że każde zdjęcie wymaga innego traktowania, ale jakaś część wspólna zawsze zostaje:).
Wiecie może jak dojść do takich kolorów? Jaką obróbkę zastosowano?
http://www.flickr.com/photos/riceboy77/2153419367/
http://www.flickr.com/photos/riceboy77/2187146821/
dzieki :)
Robert1602
20-12-2010, 21:43
Mi to wygląda na jeden z filtrów Color Efex Pro a dokładnie Cross Processing.
http://www.niksoftware.com/colorefexpro/usa/entry.php?view=intro/cep3_filters.shtml
Pozdrawiam
To nie ma nic wspolnego z "crossem", jak sugeruje Robert1602.
Jesli uzywasz Shopa, proponuje pobawic sie narzedziem "Selective color".
de Fresz
21-12-2010, 00:01
Lub zacząć w ACR/LR przy wołaniu - delikatny Split Tonning.
Tu nie potrzeba żadnego filtera, chiński smog wystarczy. Wow, widzę, że to jednak Korea. Może tam też dym dociera.
hostman22
21-12-2010, 20:22
a color balance lub histogram adjustment :roll:
MOże trzeba w kanałach pomieszać .... ? Skopiować jakiś, użyć jakiegoś mieszania i krycia ..
W ACR split toning z fioletem na cienie i żółcieniem na światła, do tego można ew. przyciąć pkt czerni i bieli na krzywej.
Można chyba też na warstwie dopasowania krzywych pokombinować z krzywymi poszczególnych kanałów ...
A najprościej jest chyba zadać pytanie autorowi zdjęć :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.