PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką obróbkę zastosowano w poniższych zdjęciach?



Marcin Borkowski
20-12-2010, 20:55
Cześć, nie umiem dojść do takich kolorów na zdjęciu jak w podanych przeze mnie przykładach. Wiem, że każde zdjęcie wymaga innego traktowania, ale jakaś część wspólna zawsze zostaje:).
Wiecie może jak dojść do takich kolorów? Jaką obróbkę zastosowano?

http://www.flickr.com/photos/riceboy77/2153419367/
http://www.flickr.com/photos/riceboy77/2187146821/

dzieki :)

Robert1602
20-12-2010, 21:43
Mi to wygląda na jeden z filtrów Color Efex Pro a dokładnie Cross Processing.

http://www.niksoftware.com/colorefexpro/usa/entry.php?view=intro/cep3_filters.shtml

Pozdrawiam

stig
20-12-2010, 23:41
To nie ma nic wspolnego z "crossem", jak sugeruje Robert1602.
Jesli uzywasz Shopa, proponuje pobawic sie narzedziem "Selective color".

de Fresz
21-12-2010, 00:01
Lub zacząć w ACR/LR przy wołaniu - delikatny Split Tonning.

markB
21-12-2010, 01:25
Tu nie potrzeba żadnego filtera, chiński smog wystarczy. Wow, widzę, że to jednak Korea. Może tam też dym dociera.

hostman22
21-12-2010, 20:22
a color balance lub histogram adjustment :roll:

conik
22-12-2010, 01:58
portra 400nc?;)

YarekM
04-01-2011, 17:21
MOże trzeba w kanałach pomieszać .... ? Skopiować jakiś, użyć jakiegoś mieszania i krycia ..

Czornyj
04-01-2011, 17:26
W ACR split toning z fioletem na cienie i żółcieniem na światła, do tego można ew. przyciąć pkt czerni i bieli na krzywej.

YarekM
05-01-2011, 09:34
Można chyba też na warstwie dopasowania krzywych pokombinować z krzywymi poszczególnych kanałów ...

A najprościej jest chyba zadać pytanie autorowi zdjęć :)