PDA

Zobacz pełną wersję : Urządzenie wielofunkcyjne



Dante_85
20-12-2010, 16:11
Które z obecnych na rynku urządzeń wielofunkcyjnych marki Epson lub Canon
np. PX820FWD czy MG6150
sprawdzają się najlepiej w druku fotografii.
Mile widziane swoje propozycje urządzeń.

Czornyj
20-12-2010, 16:20
Epson serii PX jest niczego sobie - sześciokolorantowy tusz barwnikowy Claira + zestaw profili ICC do oryginalnych papierów daje jakość wyższą niż w minilabie. Zaletą jest też genialna, zintegrowana tacka do druku na płytkach.

Dante_85
20-12-2010, 16:27
a jak z wydrukiem B&W bo nie ukrywam słyszałem i czytałem tak rozbieżne opinie że już sam nie wiem.
Poza tym co sądzicie o tuszach TrigonInk + CiSS wiadomo +odpowiednie profile do konkretnego papieru.

Czornyj
20-12-2010, 16:46
Naprawdę dobre B&W da się uzyskać wyłącznie na pigmentówce - Epson od R2880, HP od B8850, Canon od 9500.

Jeśli chodzi o zamienniki, CIS-y i insze tego typu usrojstwa, to nie jestem ich fanem.

Dante_85
20-12-2010, 20:04
pozostając przy wyborzę epsona serii px jak jest z jej awaryjnośćią problemami itp.

Dante_85
21-12-2010, 10:52
Potrzebuje drukarki z możliwością nadruku na cd/dvd. I w miare akceptowalnym kosztem wydruków. Skaner duplex opcjonalnie

Czornyj
21-12-2010, 12:42
Rozwiązanie druku na płytkach w PX jest rewelasją. Koszt wydruków na oryginałach niestety trochę mniej rewelacyjny.

Dante_85
21-12-2010, 16:28
no właśnie obecnie mam HP Photosmart D5160 mam wydruk cd/dvd ale kałamarze rgb i black ewentualnie photo a chciałbym osobne i zbijać koszty wydruków

veldon
22-12-2010, 23:46
Noo PX820FWD to dobry sprzęt, ja mam starszą RX585 na tych samych kolorantach Claria, wydruki świetne nawet na zamiennikach, sam używam CISS, koszty wydruku śmieszne, liczone w jakichś groszach:) z tym, że zrobiłem profil u naszego forumowego kolegi. Można ją jeszcze kupić, jest dużo tańsza niż Twoja upatrzona PX, jeśli Ci zależy na minimalizowaniu kosztów. Ale, jak już wyżej było pisane, o wydruku BW zapomnij. To nawet nie jest zbliżone do czegokolwiek, profilowanie to nie rozwiązanie, po prostu się nie da i już. Nie ma co sobie głowy zawracać. Do BW tylko pigmenty.

bulinko
04-03-2011, 13:41
Podłącze się pod temat.
Poszukuje jakiś sprzęt do 500 zł :)
Nawet nie wiem od czego zacząć poszukiwania i na co zwrócić uwagę, więc proszę o pomoc.

Gio
05-03-2011, 04:10
Podłącze się pod temat.
Poszukuje jakiś sprzęt do 500 zł :)
Nawet nie wiem od czego zacząć poszukiwania i na co zwrócić uwagę, więc proszę o pomoc.

Drapaczka do szyb spokojnie mieści sie w podanym zakresie. Może też jakaś mała kosiarka? Albo piła. No piła to jest sprzęt! Szukaj czegoś co zrobi na Tobie największe wrażenie.

bulinko
05-03-2011, 15:26
Drapaczka do szyb spokojnie mieści sie w podanym zakresie. Może też jakaś mała kosiarka? Albo piła. No piła to jest sprzęt! Szukaj czegoś co zrobi na Tobie największe wrażenie.

Widzę, że odpowiedź na poziomie max. 3 klasa podstawówki.
Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz.
Jeżeli jest wątek ,,urządzenia wielofunkcyjne'' napisany w temacie reprodukcja zdjęć i użyłem stwierdzenia ,,sprzęt'' to chyba nawet małpa zorientuje się, że chodzi o urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł.
A że jestem niezorientowany w temacie urządzeń wielofunkcyjnych dla tego poprosiłem o podsunięcie konkretnych modeli, które mógłbym zakupić za ów cene.

Pozdrawiam

Gio
05-03-2011, 22:56
Tak, właśnie mam problem z opuszczeniem 3 klasy:-) Chłopie, to jest wolne forum! Nie Tobie decydować o tym co kto ma pisać. Aplikuj na moderatora jak masz takie ciągotki.
A tak na poważnie, to nie ja napisałem że w zasadzie to nie wiem o co chcę zapytać i nie wiem o co chodzi, ale niech ktoś mi odpowie. Nawał odpowiedzi pokazuje sens Twojego pytania.