PDA

Zobacz pełną wersję : z cyklu zabawne www



rockabilly
20-12-2010, 12:30
Szukając zimowych inspiracji i podglądając Polaków zza wielkiej wody natknąłem się na www.kowalstudio.com ...polecam dział Surreal....choc to chyba bardziej do działu humor..

ADAS
20-12-2010, 12:48
Szukając zimowych inspiracji i podglądając Polaków zza wielkiej wody natknąłem się na www.kowalstudio.com ...polecam dział Surreal....choc to chyba bardziej do działu humor..

To się nawet tam nie nadaje

darko
20-12-2010, 12:53
Przeca wyraźnie napisała PHOTOGRAPHY, to co się czepiasz ;) :D

gadas
20-12-2010, 12:55
Nie jest to jedyna taka galeria w internecie .
Zobacz tą : http://www.fotoknyt.pl/galeria/e-plener-nowosc

ADAS
20-12-2010, 12:57
scena na dachu I liga.
A śmieszne jest to że ludzie to kupują.

gadas
20-12-2010, 12:58
scena na dachu I liga.
A śmieszne jest to że ludzie to kupują.

... ja myślę że nawet wymuszają bo komu by przyszło do głowy siedzenie przy komputerze by robić takie głupoty .

darko
20-12-2010, 12:59
A śmieszne jest to że ludzie to kupują.
To wcale nie jest śmieszne ;)

gadas
20-12-2010, 13:11
To wcale nie jest śmieszne ;)
Ojjjjj :) ...

Rafał_Sz
20-12-2010, 13:23
(...)
A śmieszne jest to że ludzie to kupują.
Discopolo podobno też jest tworzone na poważnie.

:)

darko
20-12-2010, 13:26
Ale czy Ty masz coś do discopolo??? ;)

Rafał_Sz
20-12-2010, 13:38
Ale czy Ty masz coś do discopolo??? ;)
Nie. Ostatni kaseciak zepsuł mi się w zeszłym roku.

:)

Amadeusz
20-12-2010, 13:53
Nie jest to jedyna taka galeria w internecie .
Zobacz tą : http://www.fotoknyt.pl/galeria/e-plener-nowosc

A tekst w zakładce "o firmie" to przegięcie :) Ale w innych branżach jest podobnie. Ludzie nie mają wstydu i handlują wszystkim. Smutne, że tylu idiotów jest w stanie to przyjmować.

ZgReDoL
20-12-2010, 14:00
A tekst w zakładce "o firmie" to przegięcie :) Ale w innych branżach jest podobnie. Ludzie nie mają wstydu i handlują wszystkim. Smutne, że tylu idiotów jest w stanie to przyjmować.

Dlaczego nazywasz kogos idiotą, tylko dlatego ze ma inny gust niż Ty?
Jest towar, jest kupiec, wszystko gra, normalne prawa rynku.
Czasem oglądam ze znajomymi zdjecia slubne I-ligowych fotografów, i nie wszystkim sie podoba taki "ahtystyczny" sposób podejscia do tematu. Wolą czysty zwykły reportaz, a czasem nawet lekko cukierkowy, czy "sweetasny". I co, oni równiez wg Ciebie to idioci?

ADAS
20-12-2010, 14:14
Dlaczego nazywasz kogos idiotą, tylko dlatego ze ma inny gust niż Ty?
Jest towar, jest kupiec, wszystko gra, normalne prawa rynku.
Czasem oglądam ze znajomymi zdjecia slubne I-ligowych fotografów, i nie wszystkim sie podoba taki "ahtystyczny" sposób podejscia do tematu. Wolą czysty zwykły reportaz, a czasem nawet lekko cukierkowy, czy "sweetasny". I co, oni równiez wg Ciebie to idioci?

Racja ja też kiedyś miałem klientkę, która poprosiła o takie zdjęcie na którym wiązanka jest kolorowa a reszta BW (na moje sugestie że to siara pozostała niewzruszona) Jak zobaczyłem mieszkanie to wiedziałem, że ona takiego zdjęcia potrzebuje. Jak oddawałem album jak doszliśmy do tego zdjęcia to z radością powiedziała "No i oto to mi chodziło" No ale kolorowa wiązanka to nic z tym dachem.

kux
20-12-2010, 14:22
wy się śmiejecie z tej pani, a ona śmieje się całą drogę do banku.... :)
jest zapotrzebowanie na takie coś.....
niestety, ale jest..... i ktos te potrzeby zaspokaja....

gadas
20-12-2010, 14:25
... klienci nawet dopłacają za to dodatkowo .
U mnie często zdjęcia BW a oczy kolor przy portrecie (koleżanka tak ma i klientka też takie zdjęcie chce mieć)
Przecież to im ma się podobać choć chciał bym by i mi się podobało .
Wiec jak robię coś sprzecznego ze swoim sumieniem to zdjęć nie podpisuję i nikt nie wie że to ja :)
... a jak pytają to się wypieram Panie wszystkiego :)

Agraf
20-12-2010, 14:57
To mój fworyt: zdjęcie (http://www.kowalstudio.com/surreal/gallery/surreal4.JPG)

swider
20-12-2010, 15:02
wy się śmiejecie z tej pani, a ona śmieje się całą drogę do banku.... :)
I to ludziom najbardziej podnosi ciśnienie. Tworząc takie dziadostwo (modne ostatnio słowo :D) zarabiają naprawdę kupę kasy, a inni z całkiem niezłym warsztatem, boją się rozpocząć biznes fotograficzny bo nie chcą spierdzielić tak ważnej pamiątki i ciułają jakieś marne złotówki na dorywczych pracach.

rockabilly
20-12-2010, 15:02
Racja ja też kiedyś miałem klientkę, która poprosiła o takie zdjęcie na którym wiązanka jest kolorowa a reszta BW (na moje sugestie że to siara pozostała niewzruszona) Jak zobaczyłem mieszkanie to wiedziałem, że ona takiego zdjęcia potrzebuje. Jak oddawałem album jak doszliśmy do tego zdjęcia to z radością powiedziała "No i oto to mi chodziło" No ale kolorowa wiązanka to nic z tym dachem.


Jakieś kulka dni temu tez tak miałem:)

powiedziała co chce(zawsze pytam co się podoba), ja pokazałem jakiś bzdetny obrazek z kolorowym kwiatem(a miałem taki:)) i usłyszałem : o to to! super, my też takie chcemy:)

cóż zrobić, zacisnąć zęby, najeść się na weselu i zrealizować marzenia klientów:)
nawet nie tłumaczyłem że to już passe od 10 lat...

te są niebrzydkie:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/edf08e8c.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/858c18c4.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/5ca3da2d.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/2da11352.jpg)

maki
20-12-2010, 15:12
Jestem w lekkim szoku jak te galerie oglądam...

darko
20-12-2010, 15:21
W sumie to podpis na zdjęciach jest adekwatny do ich poziomu :D

Michał Jędrak
20-12-2010, 15:59
No fotoszok.

Ja nie krytykuję pracy innych, bo fotografia ma dawać radość osobie fotografowanej i w sumie też fotografującemu. No ale cholera jasna, to co zobaczyłem po prosu mnie przeraża. Pomijam to, że estetyka i pomysły do dupy, ale obróbka i wycinanie tak precyzyjne, że chyba obrabia to na telefonie komórkowym. Masakra ponad masakry.

Znacie dowcip o orzeszku?

O żesz kuuu...

ADAS
20-12-2010, 16:31
Mi się wydaje, że czym innym jest mieś jedno zdjęcie z kolorowymi kwiatkami lub oczami, balonikami lub czym klient chce (choć to kwas) a czym innym cały materiał powcinany jak nożyczkami przez 5 letnie dziecko w przedszkolu i wklejenie na dach, czy do bajkowej krainy. Widziałem taki jeden album z takim badziewiem i fakt 10 lat temu to było modne i ciekawe, ale dziś kolega nie wstydzi się pokazać jak był młody i szalony :)

gadas
20-12-2010, 16:34
Z tego co słyszałem to ten zakład fotograficzny jest bardzo polecany i ludzie bardzo lubią ich wynajmować do sesji .
Więc może to tylko radosna twórczość jednej z osób tej która akurat aktualizuje stronę internetową .

rockabilly
20-12-2010, 16:39
gadas, o fotoknocie mówisz?

też się spotkałem z pozytywami (w sieci mnóstwo)i zdębiałem już zupełnie.

nie sądzę aby administrator www pozwolił sobie na samowolę i wrzucanie specjalnie bzdetów. widać, takie zdjęcia się tam robi i klienci są.

psy szczekają ( w sensie ludki na forach) a karawana jedzie dalej...

Michał Jędrak
20-12-2010, 17:16
W poprzednim wpisie wypowiedziałem się delikatnie, ale przemyślałem sobie parę spraw, odebrałem syna z przedszkola i zaostrzam swoje stanowisko. To jest jakaś kompletna masakra, obraza fotografii i obelga rzucona w stronę innych ludzi z branży. Ja nawet nie piętnuję kolorowych kwiatków na czarno-białym zdjęciu, bo na zdjęcie składa się perspektywa, głębia ostrości, kompozycja, a kolor to też tylko jeden z czynników. Gdyby ktoś mnie poprosił o coś takiego to bym zrobił, bo to tak nie razi. Jednak to co zobaczyłem powyżej jest zdecydowanie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Jeśli jesteś na dnie, to się nie martw, bo knyt puka od dołu :-)

I nie gadajcie o tym, że jest takie zapotrzebowanie na zdjęcia. Społeczeństwo ludzkie z natury jest niejednolitą masą podatną na wszelkie bodźce, więc gdyby 'fotografowie' nie robili takiej kaszany, to by ludzie sami z siebie na to nie wpadli. Pokazywanie takich rzeczy publicznie to jak zarażanie ludzi chorobą, to jak rozpylanie azbestu. Amen.

Majek
20-12-2010, 17:19
Pokazywanie takich rzeczy publicznie to jak zarażanie ludzi chorobą, to jak rozpylanie azbestu. Amen.Dobre.

darko
20-12-2010, 17:20
Jeśli jesteś na dnie, to się nie martw, bo knyt puka od dołu :-)
Nie mogę, od razu mi się humor poprawił

Amadeusz
20-12-2010, 17:26
Dlaczego nazywasz kogos idiotą, tylko dlatego ze ma inny gust niż Ty?
Jest towar, jest kupiec, wszystko gra, normalne prawa rynku.
Czasem oglądam ze znajomymi zdjecia slubne I-ligowych fotografów, i nie wszystkim sie podoba taki "ahtystyczny" sposób podejscia do tematu. Wolą czysty zwykły reportaz, a czasem nawet lekko cukierkowy, czy "sweetasny". I co, oni równiez wg Ciebie to idioci?

Najlepiej jest powiedzieć, że ma się inny gust a co gorsza własny styl :)

Dla mnie każdy kto jest pokroju tych zdjęć z tej koszmarnej galerii np. typu - łóżko na drzewie" jest idiotą bo normalny człowiek za takie gnioty nie zapłaci, to chyba oczywiste. Jak komuś się wciska kaszane a ten ktoś wierzy, że to jest super to jak to można inaczej nazwać, naiwność? :)

Co do ślubów to masz rację, coraz więcej ludzi się nabiera na "reportaże"

ADAS
20-12-2010, 17:40
Najzabawniejsze, jest to że wszyscy mamy rację. Interes zawsze pozostanie interesem, lecz trzeba mieć specyficzny gust, a raczej jego brak by takie coś tworzyć. Pewnie gdyby te zdjęcia były zrobione dokładniej miały wyraz artystycznej porąbanej wizji przećpanego Witkacego, modele zagrali by jak dziewczyny z top models można by nazwać to sztuką. Pamiętam jak pani od polskiego wmawiała nam że Witkacy po prostu miał taka wyobraźnię, nie dajmy sobie wmówić, że ci fotografowie ćpali.

ekonet
20-12-2010, 18:05
Faktem jest, że dużo ludzi (nawet bardzo) zupełnie nie ma gustu i wrażliwości estetycznej. Zachwycają się różnymi okropieństwami, w tym zdjęciami, które by nam przepaliły folie ochronne na wyświetlaczach.
Czemu tak dobrze sprzedają się na bazarach "dzieła sztuki" w rodzaju rozmaitych strasznych malowideł, obracanych obrazków z przelewającym się kolorowanym popiołem?
Byłem kiedyś z wizytą u kolegi-saksofonisty. Muzykiem jest świetnym, ale gust ma okropny. Ciarki mnie przeszły, gdy ujrzałem kasetony styropianowe i bazarowe obrazy, ale to było nic, bo kolega z dumą na twarzy zaprowadził mnie do ściany i pokazał jakiś nieforemny przestrzenny, ciemnobrązowy naleśnik, który po obejrzeniu okazał się zegarem ze skóry. Dowiedziałem się, że to na zamówienie i że trzeba było na to czekać ileś tam, ale się w końcu udało.
To się może przyśnić. ;)

(nie chcę przez to powiedzieć, że ów kolega jest złym człowiekiem. Nic z tych rzeczy.)

bognik
20-12-2010, 18:11
Jeśli jesteś na dnie, to się nie martw, bo knyt puka od dołu :-)
Spadłam z krzesła :mrgreen:

PS Jest to jakieś pocieszenie :D

rockabilly
20-12-2010, 18:45
to ja dorzucę do pieca bo coś wieje dzis :)

filmowo nieco - tylko koniecznie z dźwiękiem!!

http://www.youtube.com/watch?v=YRKybmBnfHs&feature=player_embedded

i jeszcze kilka zdjątek:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/ed278355.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/4381eaf6.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoszok.pl/upload/2758fe12.jpg)

amirez
20-12-2010, 18:46
No, sami artyści, profesjonaliści sztuki fotograficznej się wypowiedzieli ;)
A może to Wy nie macie gustu, a prezentowane na forum Wasze wymuskane fotki to kicz, wiocha i chałtura najniższego lotu?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W branży liczy się zadowolenie klienta. W Polsce ludzie nie mają kasy /większość/, nie ma więc rynku sztuki w tym rynku fotografii. Modę kształtuje gust zamawiającego. Zwykłą fotkę to on sobie zrobi małpką sam, w łóżku na dachu już nie. Tutaj potrzeba wiedzy i PS-a.

rockabilly
20-12-2010, 18:53
Amirez,kolego- zobacz na piękne dywany i wypasione studia firmy tu cytowanej czyli fotoknyt. Zeby na coś takiego sobie pozwolić trzeba mieć bogatych klientów, i to baaardzo wielu:)

Ale to temat - żart więc nie prowokuj zbędnych dysput:)

gadas
20-12-2010, 18:58
Zwykłą fotkę to on sobie zrobi małpką sam, w łóżku na dachu już nie. Tutaj potrzeba wiedzy i PS-a. [/I]

Jeśli jesteś na dnie, to się nie martw, bo knyt puka od dołu :-)

Masakra ... leżę ze śmiechu ... :)

maki
20-12-2010, 19:06
to ja dorzucę do pieca bo coś wieje dzis :)

filmowo nieco - tylko koniecznie z dźwiękiem!!

http://www.youtube.com/watch?v=YRKybmBnfHs&feature=player_embedded



jezu

gadas
20-12-2010, 19:13
jezu

ooooo nie to nie "jeż" to Matrix X

http://www.youtube.com/watch?v=26a8JITwImQ&feature=related

swider
20-12-2010, 19:42
Tutaj potrzeba wiedzy i PS-a.
:lol:

amirez
20-12-2010, 21:50
Amirez,kolego- zobacz na piękne dywany i wypasione studia firmy tu cytowanej czyli fotoknyt. Zeby na coś takiego sobie pozwolić trzeba mieć bogatych klientów, i to baaardzo wielu:)
....

Wiem, że temat - żart, ale w sumie to bardzo poważny temat, bo rozbija się o pieniądze.
"Gusta" kreuje klient, a klient to kasa. Jest tylko kwestia zer po jedynce, bo to one dają wartość końcową.
Z fotek widać, że łóżko na dachu to jednak trochę zer ;)

gadas
21-12-2010, 10:23
Wiem, że temat - żart, ale w sumie to bardzo poważny temat, bo rozbija się o pieniądze.
"Gusta" kreuje klient, a klient to kasa. Jest tylko kwestia zer po jedynce, bo to one dają wartość końcową.
Z fotek widać, że łóżko na dachu to jednak trochę zer ;)

To tak jak zrobić fotografię UFO czy najnowszego myśliwca w strefie 51 to musi kosztować masakryczne dużo .