PDA

Zobacz pełną wersję : fotografia komercyjna, co o tym myślicie ?



NiseriN
09-01-2007, 23:24
Jako, że rzadko wystawiam swoje zdjecia na forum, chciałbym zaprezentować swoje zmagania z fotografią, głownie komercyjno - stockową. Poniżej prezentuję swoje najnowsze 'dziecko' :) i jestem ciekawy czy tego typu obrazek, przeznaczony i stworzony na sprzedaż, przypadnie Wam do gustu.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pozdrawiam
Michał

turbo
09-01-2007, 23:50
Mi się to widzi.

Dyziek
10-01-2007, 00:01
Mi się także podoba:)

giziol
10-01-2007, 00:03
Pomysl jak najbardziej <ok> jak doszło do wykonania ?

Korchez
10-01-2007, 10:17
Ile czasu potrzebowałeś na "stworzenie" tego zdjęcia?

wilus
10-01-2007, 10:27
dobry pomysł, jak to zrobiłeś?

stig
10-01-2007, 10:51
trojkatny wycinek trawy optycznie sugeruje, ze drzwi sa umieszczone w rogu pomieszczenia. Dziwnie to wyglada. Pomijajac, ze nie istnieje cos takiego jak przedstawiles, wiec niby "wszystkie chwyty dozwolone" -- niemniej jakos mi ten ksztalt nie podchodzi... Zwroc tez uwage na oswietlenie drzwi. Otwarte na zewnatrz -- do swiatla dziennego raczej powinny miec coraz to jasniejsze skrzydlo, a nie ciemniejsze.
Aaaa... I framuga jest krzywa -- beczka i zweza sie ku dolowi. ;)

NiseriN
10-01-2007, 19:18
trojkatny wycinek trawy optycznie sugeruje, ze drzwi sa umieszczone w rogu pomieszczenia. Dziwnie to wyglada. Pomijajac, ze nie istnieje cos takiego jak przedstawiles, wiec niby "wszystkie chwyty dozwolone" -- niemniej jakos mi ten ksztalt nie podchodzi... Zwroc tez uwage na oswietlenie drzwi. Otwarte na zewnatrz -- do swiatla dziennego raczej powinny miec coraz to jasniejsze skrzydlo, a nie ciemniejsze.
Aaaa... I framuga jest krzywa -- beczka i zweza sie ku dolowi. ;)

Dzięki za uwagi, niby szczegóły ale.... no to jest ważne jednak, z zastrzeżeniem że po tamtej stronie dzwi, gdzie jest krajobraz, wcalne nie musi być jaśniej, bo jak widzisz na pierwszym planie jest trawa, czyli nie jest to typowe wnętrze. Co do lekkiej beczki się zgadzam. To, że nie istnieje coś takiego to wiem, dlatego umieściłem to w dziale "Grafika... " a nie "Reportaż".


Cieszę się, ze innym przypadło do gustu :). Ile czasu zajęło sklejenie tego obrazka? Po zgromadzieniu dwóch zdjęć (oczywiscie moich) - krajobrazu i drzwi, może jakieś 30 - 45 minut.

Karl Johansson
10-01-2007, 19:25
wcalne nie musi być jaśniej, bo jak widzisz na pierwszym planie jest trawa, czyli nie jest to typowe wnętrze
Taka mała uwaga ode mnie-mały detal-za drzwiami trawa jest jaśniejsza(tam trochę "dalej"),więc jednak "jest" jaśniej.

Erie
10-01-2007, 19:25
Niserin kiedyś już widziałem podobne drzwi, ale lepiej wykonane. Spróbuj zrobić tak, że trawa z zewnątrz wlewa sie do środka, czyli musiałbyś mieć czoło "fali" trawy łącznie z gruntem itd. Poza tym te same uwagi na temat beczki i framugi co Stig powyżej. Aaaa i może lepiej w pionie a nie w poziomie? Jak znajdę to pokażę ten obrazek który widziałem (tylko muszę albumy z obrazami wyjąć i przejrzeć bo wydaje mi się że to był obraz).

Ogólnie - pomysł fajny wykonanie słabsze niż to co widziałem kiedyś.

stig
10-01-2007, 19:40
To, że nie istnieje coś takiego to wiem, dlatego umieściłem to w dziale "Grafika... " a nie "Reportaż". Ale to nie byl zarzut -- tylko wstep do tego, co napisalem zaraz po tym.

NiseriN
10-01-2007, 20:10
Coś jeszcze z tej konwencji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

stig
10-01-2007, 20:17
Coś jeszcze z tej konwencji:
I znowu krzywo... ;) W takim stylu ilustracji nie mozna sobie na takie bledy pozwalac...

NiseriN
10-01-2007, 20:33
I znowu krzywo... ;) W takim stylu ilustracji nie mozna sobie na takie bledy pozwalac...

A oprócz tego że krzywo (chociaż minimalnie) ? ;)

stig
10-01-2007, 20:38
A oprócz tego że krzywo (chociaż minimalnie) ? ;)
minimalnie, ale jednak widac, a zrobienie od razu prosto -- chyba nie jest zadnym problemem?! ;)
A poza tym... hmmm... Po prostu -- stockowa ilustracja. One z zalozenia nie maja zmuszac do myslenia, tylko ilustrowac (byc estetycznym dodatkiem) tresc.

Usunalbym klamki, bo dziwnie wygladaja i jakos zatuszowal te wszystkie techniczne elementy okna. Niepotrzebne sa.

NiseriN
10-01-2007, 22:55
minimalnie, ale jednak widac, a zrobienie od razu prosto -- chyba nie jest zadnym problemem?! ;)
A poza tym... hmmm... Po prostu -- stockowa ilustracja. One z zalozenia nie maja zmuszac do myslenia, tylko ilustrowac (byc estetycznym dodatkiem) tresc.

Usunalbym klamki, bo dziwnie wygladaja i jakos zatuszowal te wszystkie techniczne elementy okna. Niepotrzebne sa.

Racja elementy techniczne okna rzeeczywiście niepotrzebne... że też sam o tym nie pomyślałem. Dzięki