PDA

Zobacz pełną wersję : Porządne zamienniki do Epsona Pro 3800



stomate
18-12-2010, 19:21
Witam

Czy ktoś orientuje się*w temacie zamienników (atramentów) do Epsona Sylus Pro 3800?
Chodzi mi o "wieczne" kasety posiadające możliwość napełniania.
System stałego zasilania raczej odpada.
Znalazłem co prawda kasety ale są większe niż oryginały i nie pozwalają zamknąć pokrywy
co (delikatnie mówiąc) irytuje ;-).
Z samym atramentem raczej nie ma problemu. Lyson oferuje doskonałe zamienniki jednak pozostaje temat kaset.

Pozdrawiam

KEYZOR
20-12-2010, 17:36
Nie znam zadnych ktore pozwalaja na zamkniecie pokrywy, a temat drazylem bardzo mocno.

stomate
20-12-2010, 17:59
Właśnie znalazłem :-) ale oczywiście nie w Polsce. Nawet minimalnie większe bo 100ml no ale co z tego...
Zastanawiam się czy nie można "rozebrać" oryginalnych i po zmianie czipów po prostu ich uzupełniać.
Może ktoś ma doświadczenia z uzupełnianiem oryginalnych kaset?

Pozdrawiam

KEYZOR
20-12-2010, 19:24
Mozesz podac linka ? :)

juggler
20-12-2010, 19:33
Polecam tusze firmy JETTEC to chyba najlepsze zamienniki można je zamówić np. na amazon. Na stronie http://www.jettec.com sprawdzisz czy są tuszę do twojej drukarki oraz sprawdzisz symbole.

stomate
20-12-2010, 19:38
Oczywiście :-)

http://www.inkjetfly.com/product_info.php?products_id=207&osCsid=a01ec1ac4428c4e1b75d1af6f2bd3abd

oraz dyskusja w temacie:

http://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=3391

KEYZOR
20-12-2010, 21:53
oo jak ostatnio sprawdzalem inkjetfly byl nie dostapny milo wiedziec ze juz jest :D

veldon
23-12-2010, 00:00
Eeech, Panowie, szukać się nie chce:)
http://www.inks.pl/641,kasety-stalego-zasilania

stomate
23-12-2010, 09:41
A Pan przyczytał jakich zamienników temat dotyczy? :-)
Te, które Pan zaproponował są nam znane i niestety nie o takie chodzi.

Pozdrawiam

veldon
23-12-2010, 15:55
No jak na mój gust to są właśnie kasety do napełniania. Jeśli nie o to chodzi, to oki:) Faktycznie się różnią od tych z llinka. A swoją drogą, to na czym polega różnica, tak na przyszłość? Jedne i drugie są do napełniania. Chodzi tylko o to, że pokrywa się nie domyka? To jedyna różnica?

stomate
23-12-2010, 19:03
No jak na mój gust to są właśnie kasety do napełniania. Jeśli nie o to chodzi, to oki:) Faktycznie się różnią od tych z llinka.
A swoją drogą, to na czym polega różnica, tak na przyszłość? Jedne i drugie są do napełniania.
Chodzi tylko o to, że pokrywa się nie domyka? To jedyna różnica?

Dokładnie :-). Chodzi tylko o wielkość czyli możliwość zamknięcia pokrywy.
Swoją drogą nie bardzo widzę sens ładowania tak dużych kaset w przypadku
możliwości bezproblemowego uzupełniania tych mniejszych.
Nawet w przypadku drukowania pełnego A2 i tak 100 ml wystarcza na ok. 15/16 wydruków.

Pozdrawiam

veldon
25-12-2010, 04:21
Dokładnie :-). Chodzi tylko o wielkość czyli możliwość zamknięcia pokrywy.
Swoją drogą nie bardzo widzę sens ładowania tak dużych kaset w przypadku
możliwości bezproblemowego uzupełniania tych mniejszych.
Nawet w przypadku drukowania pełnego A2 i tak 100 ml wystarcza na ok. 15/16 wydruków.

To byś poszedł z torbami na sam atrament:) Komplet 8 kaset po 100 ml powinien Ci wystarczyć na ponad 200 wydruków A2. Oczywiście zakładając czysto teoretycznie, że wszystkie atramenty schodzą po równo, co można założyć, bo np. Light Magenta skończy się najszybciej, ale za to inne zostaną.

stomate
26-12-2010, 00:04
...Komplet 8 kaset po 100 ml powinien Ci wystarczyć na ponad 200 wydruków A2...

Komplet ośmiu kaset (teoretycznie) tak. To w końcu prawie litr atramentu.
Oczywiście. Nie uściśliłem, ze chodzi mi o 100 ml jednego koloru.

Z drugiej strony liczba ponad 200 wydruków wydaje się być chyba zbyt optymistyczna :-).

Pozdrawiam

Pentaxian
26-12-2010, 01:42
nie szkoda wam drukowac na zamiennikach na takiej wypasionej drukarce?
no chyba że to ma być jakas masowka jako usługa, to pewnie i na zamiennikach będzie lepiej niż z labu

maggot
26-12-2010, 03:14
o to to to. Rozumiem ze oryginalne tusze gwarantuja opad szczeny, ze jakosc duzo lepsza niz lab. A jak z zamiennikami? eh gdyby tak ktos mogl zrobic np macro fote tego samego zdjecia z labu i drukarki. W nowym roku planuje zakup 3880 w nastawieniu na slubny zamiennik labu. Nie liczylem dokladnie ale czy przy cieciu wiekszych arkuszy papieru nie powinno wyjsc i taniej i lepiej? (cena drukarki pomijalna)

stomate
26-12-2010, 11:59
nie szkoda wam drukowac na zamiennikach na takiej wypasionej drukarce?
no chyba że to ma być jakas masowka jako usługa, to pewnie i na zamiennikach będzie lepiej niż z labu

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że np. atrament Lyson-a PhotoChrome Pro może mieć lepsze parametry niż oryginalny.
Nie ma wogóle negatywnego wpływu na drukarkę a jego koszt to zaledwie 30% ceny oryginału
(w odniesieniu do oryginalnych kaset 80 ml - Stylus Pro 3800).

Konkluzja jest taka, ze jeśli używamy markowych zamienników możemy być spokojni o jakość wydruku,
stan zarówno urządzenia jak i konta.

Oczywiście dla osiągnięcia porządanych, wysokich jakościowo wydruków drukarkę należy oprofilować.

Pozdrawiam

veldon
26-12-2010, 19:15
Komplet ośmiu kaset (teoretycznie) tak. To w końcu prawie litr atramentu.
Oczywiście. Nie uściśliłem, ze chodzi mi o 100 ml jednego koloru.

Z drugiej strony liczba ponad 200 wydruków wydaje się być chyba zbyt optymistyczna :-).

Pozdrawiam

Niekoniecznie. Ktoś kiedyś policzył, że na wydruk A4 zużywany jest około 1ml atramentu. I to z zapasem na czyszczenie głowicy i inne.