PDA

Zobacz pełną wersję : No i obiecany nowy grip do D70s



Gamling
09-01-2007, 19:33
prosze:

http://www.foto-tip.pl/sklep/product...roducts_id=813 (http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=813)

R
09-01-2007, 19:36
troche malo subtelny ten kabelek, ale i tak o niebo lepszy od poprzedniej wersji.

tomekg
09-01-2007, 19:59
Miał ktoś kontakt z takim gripem? Jeszcze mam Canona 300 + oryginalnego gripa i jestem z niego bardzo zadowolony, ale nie wiem czy taki kabelek do mojej przyszłej D70s nie będzie źródłem frustracji, mam wrażenie, że co chwile będe o niego łapa zachaczał.

pilon
09-01-2007, 20:05
Gamling, a co to za diodka czerwona na froncie gripa? Bardzo jestem ciekaw :)
Dziś wieczorem go kupuję :) To będzie mój pierwszy kontakt z foto-tip przez stronę www - nie mogę się doczekać :D
Mam nadzieje że będzie równie sympatycznie jak przez Allegro :)
Ps. Czy mógłbym poprosić o wysokość (+- 0.5 cm) tego gripa?
Dziękuję z góry :)

Jacek B.
09-01-2007, 20:18
witajcie.
Orientuje się ktoś czy Nikon ma w planach zrobienie oryginalnego gripa do D70s?
Czy ten grip delty ma coś oprócz spustu? MB-d200 ma pokrętło i coś jeszcze ale tam jest połaczenie przez styki z body. Czy jest też oryginalny grip Nikona do d70s?
pozdrawiam

pilon
09-01-2007, 20:22
Zapewnie nie ma w planach, bo body do D70s nie ma gniazda, którym Nikon mógłby się pochwalić robiąc prawdziwie funkcjonalny (bez kabli lub IR) grip. Więc cieszmy się tym co jest :) Poza tym linia 70 i 70s zanika powoli co widać po cenach... No i nadeszła era D80 :D

pilon
09-01-2007, 20:24
(...) Czy jest też oryginalny grip Nikona do d70s?
pozdrawiam
Nie ma i na 99.999999999999999% nie będzie, jak już wyżej pisałem...

Jacek B.
09-01-2007, 20:45
a czym jeden grip różni się od drugiego? Poniżej podaję dwa linki
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=813

http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=475

i jeszcze jedno pytanie. Co dzieje się z klapką zamykającą baterię gdy podłączymy gripa.
Będzie ktoś tak dobry i zamieści fotkę z podpiętym gripem pod d70s?

pilon
09-01-2007, 20:59
a czym jeden grip różni się od drugiego? Poniżej podaję dwa linki
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=813

http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=475

i jeszcze jedno pytanie. Co dzieje się z klapką zamykającą baterię gdy podłączymy gripa.
Będzie ktoś tak dobry i zamieści fotkę z podpiętym gripem pod d70s?

Pierwszy ma dwustopniowy spust realizowany przez gniazdo wężyka spustowego (tylko dla D70s), drugi zaś jednostopniowy przez inny kabelek, realizowany tak jak przez pilota.
Aby podłączyć gripa trza klapkę wyjmnąć :D ;)
Fotki są na dole na niebiesko limkowane na stronach które sam podałeś :D

tomekg
09-01-2007, 21:01
Jacek B. - przecież pisze w opisie wszystko. Również zdjęcia są...
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std2.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std3.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std4.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std5.jpg

michał_s
09-01-2007, 21:03
Gamling, czy jest szansa że w niedalekiej przyszłości pojawi sie grip Delty (lub inny zamiennik w dobrej cenie) do D80??

turbo
09-01-2007, 21:25
No ladnie ladnie, jeszcze kolko nastawcze choć jedno i bylo by idealnie :)

Gamling
09-01-2007, 21:49
Gamling, czy jest szansa że w niedalekiej przyszłości pojawi sie grip Delty (lub inny zamiennik w dobrej cenie) do D80??

Jest w planach a awet cos sie juz dzieje w temacie, podobnie jak do D200, ale nie potrafie podac terminu.

Jacek B.
09-01-2007, 22:20
Jacek B. - przecież pisze w opisie wszystko. Również zdjęcia są...
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std2.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std3.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std4.jpg
http://foto-tip.pl/aukcje/bp/D70s+bp-std5.jpg

Faktycznie,
dzięki.
Szkoda że ten kabelek taki nie dyskretny....

Dyziek
09-01-2007, 22:24
Już na niego czekam:)

pilon
09-01-2007, 22:58
Ja też już zamówiłem - jak tylko go dostanę to pojawią się pierwsze wrażenia i mały teścik :)

tomekg
10-01-2007, 03:31
Faktycznie,
dzięki.
Szkoda że ten kabelek taki nie dyskretny....

To mnie właśnie zniechęca do tego.. poza ceną oczywiście. :/
Pilon - czekamy na test :)

Sebastiann
10-01-2007, 10:27
wazne ze dwupoziomowy sput w gripie, choc fakt faktem kabelek mozna bylo zrobic bardziej dyskretnie, oki czekamy na pierwsze opinie userow:)

Jacek B.
10-01-2007, 15:03
myślę że ktoś kumaty w elektronice mógłby kupić odpowiednie wtyczni i zrobić kabelek badziej estetyczny... Tylko pytanie, Jakie to wtyczki i czy można gdzieś kupić?

pilon
10-01-2007, 18:06
(...)
Pilon - czekamy na test :)

Jeśli tylko dziś grip będzie wysłany, to jutro wieczorem pojawi się teścik i spostrzeżenia... Na razie zamówienie ma status "W realizacji"... Mam nadzieję że jeszcze dziś zmieni się na "Wysłane" - nie mogę się doczekać :D

Dyziek
10-01-2007, 20:41
Ja już mam - "Nowy status: Wysłany" :) Jutro powinien być.

pilon
10-01-2007, 21:27
Ja też już mam "Wysłany"... Tak więc jutro spodziewam się kuriera :)

pilon
10-01-2007, 22:14
Gamling , ponowię pytanie... co to za diodka na froncie gripa? ten czerwony prostokącik?

Gamling
10-01-2007, 22:23
Przyznam ze nie wiem a w dodatku jestem chory i na razie nie bedzie mnie w firmie wiec nie sprawdze. Ale moze Hubert cos bedzie wiedzial.

pilon
10-01-2007, 22:54
Przyznam ze nie wiem a w dodatku jestem chory i na razie nie bedzie mnie w firmie wiec nie sprawdze. Ale moze Hubert cos bedzie wiedzial.

Gamling, dzięki... Mam nadzieję że jutro już sam będę mógł wybadać :) Grip już wysłany :) Życzę zdrowienia! :D

downunder
11-01-2007, 00:23
Jeśli tylko dziś grip będzie wysłany, to jutro wieczorem pojawi się teścik i spostrzeżenia... :D

Ooo ... z niecierpliwością czekam na pierwsze wrażenia, bo też mnie ten grip zaciekawił, a jutro prawdopodobnie zawita u mnie nowiutka D70s. :)

Dyziek
11-01-2007, 00:35
downunder , no to zapowiada się niezła zabawa:)

pilon
11-01-2007, 18:36
Grip doszedł :D Na początek wielkie uznanie dla foto-tip - transakcja wzorowa. Co do samego gripa, to pierwsze wrażenia, po odpakowaniu są super. Na prawdę świetna konstrukcja - solidna i ładna, wszystko pasuje i pięnie wygląda... Klapka do aku to majstersztyk! Dajcie mi kilka godzinek i wieczorem napiszę dłuższy "test".

lkmieciak
11-01-2007, 18:39
Witam wszystkich,

Własnie podpialem owego gripa do swojej puszki i pozwole sobie napisac pierwsze spostrzezenia tak na szybko
1. Spasowanie z body jest b. dobre-nie moge porownac z poprzednim gripem Delty ale z tego jestem zadowolony.
2. Kabelek łaczacy grip z aparatem tez nie wyglada az tak strasznie (przynajmniej dla mnie)
3. Material z ktorego jest zrobiony grip tez calkiem przyjemny-odrobine sie slizga ale tez nie odstaje mocno od jakosci materialu z ktorego jest zrobione body.
4. Nie moge doczytac w instrukcji do czego ma sluzyc ta czerwona dioda z przodu gripa-wogole nie jest wyszczegolniona w instrukcji
Podsumowujac - z moja Tokina 28-70/2.6-2.8 trzymanie pionowe jest o wiele lepsze niz bez tego gripa. Mniemam ze tak samo bedzie ze szkielkami tele.
Pozdrawiam i polecam ten grip wszystkim wachajacym sie czy to dobry zakup...

KJO
11-01-2007, 19:09
Grip doszedł :D Na początek wielkie uznanie dla foto-tip - transakcja wzorowa. Co do samego gripa, to pierwsze wrażenia, po odpakowaniu są super. Na prawdę świetna konstrukcja - solidna i ładna, wszystko pasuje i pięnie wygląda... Klapka do aku to majstersztyk! Dajcie mi kilka godzinek i wieczorem napiszę dłuższy "test".


Jak możesz to napisz jakie są jego wymiary ;)

pilon
11-01-2007, 19:32
Tak na szybko:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/6444/gripfq9.jpg)
Ps. czy podłączając wężyk spustowy (grip) zmienia się jakieś ustawienia w aparacie?

Jabolix
11-01-2007, 19:36
Był niedawno u mnie kurier i już mam tego gripa :)) Fajne jest to że nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach.

pilon
11-01-2007, 19:43
Był niedawno u mnie kurier i już mam tego gripa :)) Fajne jest to że nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach.

I wszystko Ci działa po podłączeniu wężyka? Bo mi cosik niezabardzo - nie mam autofocusa ani w gripie ani w aparacie :(

Jabolix
11-01-2007, 20:00
U mnie bez zmiany jakichkolwiek ustawień wszystko działa bez zastrzeżeń, zarówno w aparacie jak i w gripie.

pilon
11-01-2007, 20:14
Ahhhh pech :( u mnie niestety kabelek, nawet sam, nie podłączony do gripa od razu zwiera połączenie i cały czas mam złapany AF na pierwszy zobaczony przez obiektyw przedmiot :( czyli chyba kabelek nie teges :( no to testu nie będzie dzisiaj...

Ps. z czego to może wynikać?? po prostu po wetknięciu kabelka, włączeniu aparatu - natychmiast łapie sie ostrość, słychać "pipip" no i tylko pozostaje zwolnić migawkę...potem cały czas ta sama ostrość i ekspozycja już jesttt i jesttt...

KJO
11-01-2007, 20:27
Ahhhh pech :( u mnie niestety kabelek, nawet sam, nie podłączony do gripa od razu zwiera połączenie i cały czas mam złapany AF na pierwszy zobaczony przez obiektyw przedmiot :( czyli chyba kabelek nie teges :( no to testu nie będzie dzisiaj...

Ps. z czego to może wynikać?? po prostu po wetknięciu kabelka, włączeniu aparatu - natychmiast łapie sie ostrość, słychać "pipip" no i tylko pozostaje zwolnić migawkę...potem cały czas ta sama ostrość i ekspozycja już jesttt i jesttt...

dziwne, przeciez po wciśnięciu do połowy spustu można zmieniać ekspozycje ...

pilon
11-01-2007, 20:30
dziwne, przeciez po wciśnięciu do połowy spustu można zmieniać ekspozycje ...
No właśnie, tym bardziej sie martwie i boje kolejny raz podłączać :(

Gamling
11-01-2007, 21:01
Zobacz czy dobrze podlaczyles kabelek, jak sie nie uda nic w samemu zalatwic to odeslij do nas, oczywiscie wymienimy tylko skrobnij maila na adres firmowy.

pilon
11-01-2007, 21:14
Zobacz czy dobrze podlaczyles kabelek, jak sie nie uda nic w samemu zalatwic to odeslij do nas, oczywiscie wymienimy tylko skrobnij maila na adres firmowy.
Gamling, dzięki serdeczne :) Jeszcze raz sprawdzę, ale coś musi być nie tak - i rzecz tkwi w kabelku, bo podpięty pod body i odłączony od gripa też od razu zwiera tak jak spust do połowy i cały czas trzyma... jeszcze będę walczył :)

Gamling
11-01-2007, 21:19
Moze gdzies byc jakies zwarcie, mozliwe tez, ze wtyczka w Twoim aparacie jest zepsuta.

Dyziek
11-01-2007, 21:43
Mój także dotarł:)I wszystko w najlepszym porządku.

Green
11-01-2007, 21:58
Pytanko... czy dwustopniowy spust migawki na gripie działa identycznie jak ten w aparacie? Czyli można ustwić ostrość wciskając do połowy, zmienić kadr i po chwili docisnąć?

pilon
11-01-2007, 22:10
Green, tak, dokładnie tak :)

pilon
11-01-2007, 22:37
No to mały teścik jak obiecałem :)

Jeśli chodzi o konstrukcję gripa to po otwarciu pudełeczka następuje bardzo miłe zaskoczenie - jak na produkt nie sygnowany znakiem Nikona grip jest wykonany w sposób Nikonowski wręcz doskonale. materiał jest bardzo ładny, wykończenia są dobre.

Coś co na zdjęciach wyglądało na gumę na chwycie gripa wcale gumą nie jest - to raczej lekko chropaty ABS, dobrze utwardzony i bardzo ładnie antypośizgowy - taki jaki daje się na okładziny rękojeści broni :D Bardzo mile mnie to zaskoczyło. wszystkie łączenia i pasowania są doskonale wykonane.

klapka slotu na aku wykonana ślicznie, nie zacina się, chodzi pięknie, zamknięcie działa pewnie.

nie domyśliłem się po co jest czerwona dioda, ale to nic bo fajnie wygląda :D

sposób podpięcia pod body jest bardzo dobry, nie mam tu zastrzeżeń.

całość doskonale poprawia chwyt i nawet lepiej nosi się aparat na pasku na szyi - obniża się środek ciężkości i obiektyw nie ciągnie już body skosem w dół.

Kabelek wcale nie przeszkadza tak bardzo jak się obawiałem. Przy normalnym chwycie za body dłoń nie zahacza o nic :)
Niestety miałem małego pecha a i trafił się kabelek ze zwarciem - stąd trudno mi opisać dokładnie pionowy spust.

Produkt na pewno jest wart kupienia, wykonanie zaś godne marki Nikon. za tę cenę na prawdę warto!
Polecam, oczywiście w foto-tip - tanio, z rabatem, szybko i pewnie :)

downunder
11-01-2007, 23:06
Przeczytałem wasze pierwsze spostrzeżenia i widzę, że będzie trzeba w najbliższym czasie przekonać moją lepszą połowę, że bez tego gripa nie da się robić fenomenalnych zdjęć. :lol:


polecam, oczywiście w foto-tip - tanio, z rabatem, szybko i pewnie :)

To jeszcze jakiś rabat jest przewidziany dla forumowiczów?

Dyziek
11-01-2007, 23:09
Rabacik jest:)

downunder
11-01-2007, 23:21
Rabacik jest:)

Bardzo tajemniczo piszesz. :lol: czyli co zamawia się poprzez forum czy jak bo nigdzie nie mogę doczytać? :)

Dyziek
12-01-2007, 00:09
Ja składając zamówienie w sklepie internetowym napisałem czy jest jakaś zniżka dla ludzi z forum Nikosia i była:)Cena sklepowa - 279,00zł a ja kupiłem za 265 zł:)(a ich cena na allegro- 289,00 zł).

Ps. Musisz doliczyć jeszcze koszty kuriera- 15 lub 17 zł, (przedpłata/pobranie)

downunder
12-01-2007, 00:21
OK. Dzięki. :)
Czyli przy przedpłacie wychodzi przesyłka gratis. :)

pietruh57
12-01-2007, 09:52
Pytanko do Gamlinga
Czy może będziecie mieli coś do D200 ( chodzi oczywiście o grip ) czy są może jakieś przyszłościowe plany ?
Pozdrawiam

skos
12-01-2007, 15:44
I ja tak samo jestem szczęśliwym nabywcą gripa :D:D wszystko działa tak jak należy.

phantomek
12-01-2007, 16:38
I ja tak samo jestem szczęśliwym nabywcą gripa :D:D wszystko działa tak jak należy.

Powinienes mi dziekowac :P

Green
14-01-2007, 19:23
I jakie opinie o gripie po "dłuższym" użytkowaniu? Entuzjazm nie opadł? ;-) Napiszcie coś więcej... czy kabelek mocno przeszkadza, jak spust chodzi... itd.

Dyziek
15-01-2007, 02:07
I jakie opinie o gripie po "dłuższym" użytkowaniu? Entuzjazm nie opadł? ;-) Napiszcie coś więcej... czy kabelek mocno przeszkadza, jak spust chodzi... itd.

Więc, spokojnie nadal wszystko jest OK:). Do tego kabelka szybko się człowiek przyzwyczaja i nie stanowi większego kłopotu. Co do pionowego spustu to wszysko chodzi idealnie, praktycznie nie odczuwam różnicy- może jest troszkę mniej czuły. Co do konstrykcji i wykonania to tak jak wcześniej inni pisali, jest bardzo solidnie.


Green jeśli masz zamiar go kupić to szczerze polecam-WARTO!

foto-tip.pl
15-01-2007, 02:32
Gamling , ponowię pytanie... co to za diodka na froncie gripa? ten czerwony prostokącik?

W najnowszej wersji do Canona ten czujnik sluzy do wyzwalania migawki z pilota. Nie wiem czy to dziala w Nikonie, czy tylko dali tak na zapas, moze kiedys sie przyda :), bo nie mamy D70s zeby sie tym dluzej pobawic.

Wołodia
15-01-2007, 23:25
Ja już go mam. Zamówiłem grippa nie mając pojęcia o tym, że nowy się ukazał i dzisiaj jak go odebrałem umarłem ze szczęścia. Jeśli chodzi o klapkę zamukającą battery box po wyjęciu możemy ją wsunąć z specjalnie do tego przygotowane miejsce w gripie, Uważam, że jest rakieta. Trzeba uważać przy pierwszym wkładaniu baterii ro tej hmm podstawi którą się wsuwa w grippa. Łatwo jest nie do końca wsadzić baterią (szczególnie tą pierwszą) i przy wsadzaniu robi się mega ciasno i może coś pęknąć. AAA i wtyk w gniazdo zdalnego sterowania bardzo ciężko wchodzi. Nazdjęciach foto tipa widać też, że nie jest do końca wpięty. Trzy przycisnąć i wlezie

Ogólnie oceniam go bardzo dobrze.

Pionowy spust chodzi przedobrze tylko rolki brakuje ale hmmm i tak bomba

Imel
15-01-2007, 23:39
Przeczytanie tego wątku utwierdziło mnie w przekonaniu że warto zbierać kasiore na ten grip :)

Wielkie dzięki dla testujących.

pilon
15-01-2007, 23:50
Przeczytanie tego wątku utwierdziło mnie w przekonaniu że warto zbierać kasiore na ten grip :)

Wielkie dzięki dla testujących.

Na prawdę warto :)

I nie ma za co, a obiecuje że niedługo będzie więcej i bardziej dogłębnie :)

Dyziek
16-01-2007, 00:37
Na prawdę warto :)

I nie ma za co, a obiecuje że niedługo będzie więcej i bardziej dogłębnie :)

Ja już miałem 2 aparat załatwiać i porobić fotki D70s z grip ale chyba ty Pilon szykujesz jakisz mega test?:)

pilon
16-01-2007, 01:05
Ja już miałem 2 aparat załatwiać i porobić fotki D70s z grip ale chyba ty Pilon szykujesz jakisz mega test?:)

No, chciałbym coś fajnego wyszykować :) ale to w weekend najbliższy :)

skos
16-01-2007, 19:57
gripa przetestowałem na Wielkiej Orkiestrze :D:D i spełnia bardzo dobrze swoje zadanie. Aparacik lepiej się trzyma a kabelek w ogóle nie przeszkadza, szkoda że nie ma rolki od czasu :D:D Ale i tak bardzo warto jego zakupić.

Sebastiann
16-01-2007, 23:13
No, chciałbym coś fajnego wyszykować :) ale to w weekend najbliższy :)

Pilon no czekam na twoj tescik, choc juz decyzja o kupnie zapadla to jeszcze chetnie zobacze jak sie spisuje:) wg userow:)

pilon
16-01-2007, 23:20
Pilon no czekam na twoj tescik, choc juz decyzja o kupnie zapadla to jeszcze chetnie zobacze jak sie spisuje:) wg userow:)
W sobote wieczorem coś będzie :) Nie chce teraz owijać w bawełne i wymyślać czegoś bez dokładnego sprawdzenia. Mam okropny zasuw, ledwo znajduje czas żeby sie umyć i nie mam nawet czasu focić :( Ale w sobote to nadrobie :)

koka
17-01-2007, 23:19
no to i ja tez poczekam na teścik - grip fajna sprawa.
Fotki na stronie sklepu zachęcają, cena też i Wy też - wiec trza brac póki jest :D - bo któż to wie kiedy zabraknie w magazynie :D

Green
18-01-2007, 12:51
Też się skusiłem i potwierdzam opinie wyżej... sprawia przyjemność ;-) Solidnie wykonany z w pełni działającym spustem migawki... i co ważne - kabelek tak nie przeszkadza jakby mogło się wydawać patrząc na zdjęcia (chociaż mały żal zostaje, że takie wystające wtyczki zastosowali ;-)).

matka997
18-01-2007, 19:45
ten kabel szwendający się z boku to jest całkiem innowacyjny pomysl, mozna by go wprowadzic na stałe, bo na tym kabelku mozna sobie zapasowe karty zawiesić żeby mieć szybko pod ręką, najlepiej w żółtym etui z napisem nikon

downunder
21-01-2007, 22:16
No i nie dane mi było długo cieszyć się z zakupionego gripa, po 3 dniach użytkowania spust migawki przestał reagować (zrobiłem przy jego pomocy może z 30 zdjęć). :(
No chyba, że coś przestawiłem wczoraj ustawieniach menu, ale co? Bo nie przychodzi mi do głowy jaka funkcja mogłaby mieć wpływ na działanie spustu w gripie (po zakupie po prostu podłączyłem i wszystko działało).
Jutro skontaktuję się z foto-tipem i zobaczę co poradzą. Ehh ... życie. :(

pilon
22-01-2007, 22:18
W sobote wieczorem coś będzie :) Nie chce teraz owijać w bawełne i wymyślać czegoś bez dokładnego sprawdzenia. Mam okropny zasuw, ledwo znajduje czas żeby sie umyć i nie mam nawet czasu focić :( Ale w sobote to nadrobie :)

Witam,
przepraszam że w sobotę nic nie wysłałem, wichura zmusiła mnie do wyjazdu z miasta na cały weekend, musiałem pomagać rodzicom... Oczywiście nie miałem jak spokojnie focić...
Tak więc jutro, pojutrze pojawi się test :)
Przepraszam raz jeszcze i pozdrawiam!

Paweł M
25-01-2007, 01:00
Pilon, ja również czekam na teścik tego gripa.

Pozdrawiam

pilon
25-01-2007, 22:04
Witam wszystkich,
przepraszam czekających za opóźnienia - nie zawsze wychodzi coś tak, jakby się chciało :( ...

Zacznijmy od początku.

Zdjęć nie pokazuję - trudno mi było skombinować inny aparat, poza tym zdjęcia z testu ALFA, który dotyczył gripa do D50 plus te ze stron foto-tip w zupełności wystarczają.

Zacznę od wykonania.

W pudełeczku firmowym otrzymujemy gripa, sanki na dwa aku Nikonowskie, sanki na 6 aku AA lub baterii AA, kabelek komunikacyjny.
Co do wykonania nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Plastik, z którego wykonano grip jest twardy, solidny, nie rysuje się, sprawia bardzo przyjemne wrażenie w dotyku. Uogólniając - jest nie do odróżnienia od Nikonowskiego.
Dopiero po długiej analizie na dokładnie i świeżo wymytych, odtłuszczonych rękach okazuje sie minimalnie bardziej śliski. Jednak w niczym to nie przeszkadza. Nakrapianie jest na prawdę identyczne jak body D70s.
Przedni chwyt gripa wyłożony jest "plastrem" twardego plastiku, o nieco chropatym charakterze. Przez to bardzo dobrze się go trzyma i całość ładnie wygląda. Nie jest to guma!!! (co mogą nieco sugerować zdjęcia).

Pasowania, klejenia, wpusty śrub, łączenia, klapka wejścia na aku - wszystko wykonane na piątke z plusem.
Wszystko bardzo ładnie też chodzi i działa - sama klapka, śruba mocująca, przełącznik ON/OFF.

Gripa mocujemy po uprzednim zdjęciu klapki na aku w body - nie będę tu się rozpisywał, gdyż instrukcja obrazek po obrazku bardzo ładnie wszystko to wyjaśnia. Po zamocowaniu otrzymujemy zwartą konstrukcję połączoną z body. Nie ma tu mowy o żadnych luzach czy trzeszczeniach. Po zamontowaniu gripa Nikon D70s z obiektywem 18-70 waży (u mnie ;) ) 1440 gramów. Masa robi się już konkretna i dorasta +- do D2x, co z pewnością poprawia ergonomie. Wyważenie jest o wiele lepsze niż bez gripa, nawet gdy aparat wisi na szyi nie przechyla się już skosem w dół, nawet przy długachnym obiektywie (70-300 ED). O korzyści przy kadrach pionowych nie muszę mówić - po prostu nadgarstek nie boli, a chwyt jest doskonały.

No i przechodzimy do pionu i migawki. Na początek - kabelek na prawdę nie przeszkadza. O nic nie zahacza, nie wystaje wcale. Można o nim zapomnieć i nic nie wyszarpnąć, o nic nie zawadzić.

Sam spust działa miodzio, nie myli się, dwa stopnie są wyraźnie wyczuwalne, wszystko działa tak samo jak w spuście body.

Co do wydajności, to chciałem tu napisać, jak wygląda sprawa zużycia dwóch aku w zależności od ilości zdjęć. Niestety dokładnie nie napiszę jak jest ze zużyciem - próbowałem ile sił. ale 300 zdjęć, w tym 100 z lampą wbudowaną, nie zabrało z aku ani kreski - trudno więc nawet powiedzieć czy grip korzysta z dwu na raz aku połączonych, czy z jednego i drugiego po kolei. Ale obstawiam tę pierwszą opcję. Więc raczej 7.4 V i 3000 mAh :D

Kolejne spostrzeżenia będę sukcesywnie dodawał.

pilon
25-01-2007, 22:17
Ps. Innymi słowy GORĄCO POLECAM KUPNO :D

King
25-01-2007, 22:30
dwa stopnie są wyraźnie wyczuwalne,

i tego mi brakuje w gripie do d50 :(

Gamling
25-01-2007, 22:55
No niestety w d50 po prostu nie da sie tego zrobic :(

Sebastiann
25-01-2007, 23:54
Dzieki Pilon za opis:) choc decyzja juz zapadla o zakupie:) teraz tylko czekac na przyplyw gotowki pod koniec miesiaca:);) pozdrawiam:)

pilon
26-01-2007, 00:11
Warto :D

Dyziek
26-01-2007, 16:24
pilon napisał:
Co do wydajności, to chciałem tu napisać, jak wygląda sprawa zużycia dwóch aku w zależności od ilości zdjęć. Niestety dokładnie nie napiszę jak jest ze zużyciem - próbowałem ile sił. ale 300 zdjęć, w tym 100 z lampą wbudowaną, nie zabrało z aku ani kreski - trudno więc nawet powiedzieć czy grip korzysta z dwu na raz aku połączonych, czy z jednego i drugiego po kolei. Ale obstawiam tę pierwszą opcję. Więc raczej 7.4 V i 3000 mAhKorzysta z jednego i drugiego po kolei:)

Także polecam!

Domis
28-01-2007, 18:29
Czy z tym nowym gripem da sie uzyskac (uzywajac spustu pionowego) w trybie seryjnym przy odpowiednich warunkach 3 kl/s ?

KJO
30-01-2007, 19:19
z tego co widze to szybkość nie spada na pionowum spuście ;)


btw. oczywiście dołączyłem do szcześliwych posiadaczy tego grip'a

Domis
03-02-2007, 20:01
Czy ktos Was probowal do aparatu z gripem (pojemnikiem na baterie) zamocowac gripa - pasek na nadgarstek, uzywany dla lepszego chwytu body (np. cos takiego (http://fotohobby.com.pl/?p=productsMore&iProduct=5&sName=GRIP-DO-LUSTRZANEK-I-DUZYCH-KOMPAKTOW))? Czy taki pasek da sie zamontowac przy uzywaniu gripa "bateryjnego"?

Patio
04-02-2007, 12:40
nie da rady :( niestety regulacja jest zbyt waska :(

KJO
04-02-2007, 19:41
Czy ktos Was probowal do aparatu z gripem (pojemnikiem na baterie) zamocowac gripa - pasek na nadgarstek, uzywany dla lepszego chwytu body (np. cos takiego (http://fotohobby.com.pl/?p=productsMore&iProduct=5&sName=GRIP-DO-LUSTRZANEK-I-DUZYCH-KOMPAKTOW))? Czy taki pasek da sie zamontowac przy uzywaniu gripa "bateryjnego"?

jakbyś coś takiego zamontował to praktycznie niemógłbyś używać pionowego spustu..

Adak
07-02-2007, 16:39
Bardzo sie ciesze, za taki grip pojawil sie wreszcie do D70s.
Zacny aparat, a bez gripa bylo cienko.

Ale pozwole sobie na pare slow krytyki, nie pod adresem produktu, ale... czasu jaki zajelo tworcom jego stworzenie.
Kiedy sam kupowalem D70s (to jest ponad 1.5 roku temu) pojawil sie pierwszy grip Delty. Wyzwalanie przez IR, ktortko mowiac - pionowy spust byl kpina.
Jako ze D70s wg. mnie MUSIAL miec dzialajacego BP, wiec wzialem tego gripa Delty mk I, zamienilem spusty, polutowalem przewody, zaadoptowalem wtyczke i moj grip mk I zamienil sie w ponad poltora roku temu w home made mk II ktory widzimy dzis.
Swego czasu nawet zalowalem, mowilem sobie: bawiles sie, a przeciez oni maja zrobic taki grip, juz gotowy, mogles poczekac. I wszystko cacy, tylko zebym sie nie doczekal ;-)
Przed ostatnim sezonem wakacyjnym wymienilem sprzet na D200 z BP i problem zniknal, a moj home-made mk II dziala do dzis, tyle ze nie u mnie.

Reasumujac - fajnie, tylko troche pozno.
Mam nadzieje ze analogiczny grip do D80 pojawi sie predzej, a nie przy "koncu zycia" modelu (chyba juz nie produkuja nowych D70s?).

Ludzie! Kupujcie gripy! Jak mozna w ogole uzywac aparatu bez takowego, to ja nie wiem ;-)

Domis
10-02-2007, 18:47
Czy ktos z Forumowiczow moglby sie odniesc do postu http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=18884 ?

KJO
10-02-2007, 20:16
Czy ktos z Forumowiczow moglby sie odniesc do postu http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=18884 ?


zwykły unfall, skoro sprzedawca zgodził się wymienić to w czym problem. ;)

nimlot
15-02-2007, 23:41
jak moge cos powiedziec - bo to akurat dotyczylo poniekad mnie ...
awarie czy tez wady sprzetu byly sa i beda ... to ze pojawila sie taka usterka nie jest niczyja wina a napewno nie firmy foto-tip - musze tutaj podkreslic profesjonalizm z jakim podeszli do calej sprawy ....
kiedy w poniedzialek do nich wyslalem grip ... zgodnie z informacja z firmy we wtorek doszedl do Nich .... a w srode byl juz u mnie ... no to czego tutaj mozna chciec wiecej ?
nie wiem czy mozna jeszcze znalezc sklep ktory liczy sie z klientem ... jego potrzebami i przedewszystkim ze zrozumieniem jego stanowiska ... takze naprawde warto tam kupic ...

mam taka zasade ze wole zaplacic wiecej i byc obslurzony profesjonalnie a w razie awarii sprzetu nie martwic sie o nic niz placic polowe mniej i miec wielkie problem z blaganiem o realizacje zamowienia

cinek85
29-03-2007, 20:15
a ja właśnie owego gripa dziś otrzymałem. w weekend będę testować. Wygląda naprawdę solidnie, a na kabelek już (po 5 min) nie zwracam uwagi. Pozdrawiam serdecznie.

edit:
Po weekendzie stwierdzam, że już go chyba nigdy nie odepnę od body :)
no i chciałbym podziękować firmie foto-tip, za błyskawiczną wysyłkę

pozdrawiam

Wojciech
03-04-2007, 03:45
Witam
Ciezko cos z tymi gripami do D70s, ten kabelek dla mnie to beznadzieja, zbyt duzo podrozuje i nie mial bym czasu na podlaczane kabelka albo jescze by sie wypial, pytanie.... czy grip z nikona d80 pasuje do d70s, prosze o odpowiedz, dziekuje. Udanych profili. wojtas

nimlot
03-04-2007, 08:14
jezeli chodzi o ten kabelek to nawet go nie odlaczam - nie mam takiej potrzeby ...
wkladam aparat z gripem do plecaka albo go z niego z nim wyjmuje ...
musi byc jakis kompromis - trzeba bylo w jakis sposob polaczenie z pionowym spustem

nie wiem czy Ci pomoge w wyborze - ale kabel w niczym nie przeszkadza a ergonomia z gripem a bez to niebo a ziemia

Sebastiann
03-04-2007, 08:35
W necie znalazlem cos takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.harbortronics.com/D70s_Jumper.300.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.harbortronics.com/VGD70-D70s.300.close.jpg)
zdjęcia z harbortronics.

Tak sie zastanawiam czy czasami sobie takiego nie skombinowac , zdecydowanie chyba bardziej dyskretny niz ten deltowski, bo z tego co widze pasowalbym do naszego grip'a.

A gripa w Foto-Tipa - goraco polecam:)

tomekg
03-04-2007, 12:41
Sebastiann - szczerze mówiąc to nie wiem czym się różni :)

Sebastiann
03-04-2007, 13:01
Sebastiann - szczerze mówiąc to nie wiem czym się różni :)

wydaje mi sie ze bardziej przylega do body, przez same mniejsze koncowki, w deltowskim wlasnie ciut to wkurza wizualnie ze tak odstaje od body:) co nie zmienia faktu ze grip fajna sprawa:)

Domis
04-04-2007, 02:18
Ten grip to swietna rzecz. Ja po zakupie D70s, myslalem sobie, ze aparat ma tak swietna ergonomie, ze gripa nigdy nie bede potrzebowal. W dniu, w ktorym kupilem lampe zewnetrzna wiedzialem ze musze szybko kupic gripa. Teraz z lampa aparat trzyma sie b. wygodnie.
Do kabla mozna sie przyzwyczaic, trzeba tylko skombinowac odpowiednio duza torba na aparat.
Zastrzezenia mam tylko do pionowego spustu. Chodzi gorzej niz ten w body - pozycja 'polowy spustu' jest mniej wyczywalna i samo wyzwalanie w ten sposob aparatu mam wrazenie ze dziala wolniej. Przy zdjeciach sportu w pewnym momencie zaczalem (w kadrach pionowych) uzywac spustu z body. Musze to jeszcze raz na spokojnie zweryfikowac.

stachmuszel
20-04-2007, 07:40
Witam serdecznie!
Jestem posiadaczem grip-a DELTA MKII do D70S i mogę go z czystym sumieniem polecić. Po pierwsze wzorcowa transakcja z dystybutorem Foto-Tip (279pln). Można prosić o mały rabacik, przesyłka będzię gratis. Po rozpakowaniu sprawia wrażenie dosyć solidnego, faktura tworzywa grip-a identyczna do faktury korpusu. Wszelkie zawiasy, mocowania gwintowane i sanki na akumulatory wykonane b. dobrze. Pionowy spust może nie jest tak subtelny jak w korpusie, ale działa prawidłowo i nie oczekujmy cudów. Kabelek nie jest w rzeczywistości tak dokuczliwy jak można by sądzić. Wrażenie solidności potęguje ogólna znaczna poprawa ergonomii korpus-grip. Jednym słowem: ZDECYDOWANIE POLECAM.

Igorsky
20-04-2007, 10:32
A mozna wiedziec ile cie wyniosl dokl. Pytalem i z rabatem 281zl przy przelewie. Moglbys go dokladnie zmierzyc? Przymierzam sie do plecaka i chcialbym wiedziec czy go pomiesci. Najlepiej wysokosc i szerokosc zapietego do korpusu.
z gory dzieki

stachmuszel
20-04-2007, 14:35
Witam Igorsky!
Dokładnie ceny nie pamiętam, ale rabat był rzędu 5%. W sumie przesyłka wychodziła gratis.
Wymiary wraz z korpusem D70S:
wysokość - 111 (korpus) + 44 (grip) = 155 mm
szerokość-144 (korpus) + 11 (kabelek) = 155 mm

Pozdrawiam serdecznie!

Igorsky
20-04-2007, 14:39
wielkie dzieki stachumuszel. mysle ze innym tez sie to przyda. Fajnie bo mi wejdzie idealnie do plecaka :-)

Domis
20-04-2007, 23:57
Ja dzis przymierzalem d70s z nowym gripem i kitem 18-70 i z niewielkich toreb miesci sie ten zestaw do LowePro Rezo 180AW. Do tego pewnie zmiescilaby sie lampa i moze jakis niewielki obiektyw. Cena troche wieksza niz torba, ja widzialem za 262 pln.

Paweł M
23-04-2007, 22:20
pytanie może głupie, ale powiedzcie mi czy ten grip będzie działać tylko z jednym aku czy muszą być 2?

leon28
23-04-2007, 22:55
na pewno do jego dzialania wystarczy tylko 1 akku, ale przy 2, laczny czas pracy powinien sie znacznie wydluzyc

stachmuszel
24-04-2007, 07:31
Witam gorąco!
Na jednym akumulatorze też działa bez problemów. Ja mam załadowane 2 akumulatory. Oryginał Nikon-a i akumulator HAMA. Pstrykam i końca nie widać. Wskaźnik baterii nawet nie drygnął. Rewelacja!
Pozdrawiam wszystkich Nikoniarzy!

Domis
30-04-2007, 03:52
Ja mam załadowane 2 akumulatory. Oryginał Nikon-a i akumulator HAMA. Pstrykam i końca nie widać. Wskaźnik baterii nawet nie drygnął.

To wlasnie jest najwieksza "wada" gripa. Mocy w 2 akku starcza tak dlugo, ze ciagle nie moge sobie przypomniec gdzie ostatnio (nawet do kilku tygodni wstecz) zostawilem ladowarke do akumulatorow :mrgreen:.

herbatnik
30-04-2007, 10:37
Po podlaczeniu tego gripa do gniazda wezyka spustowego zaslepka gniazda pewnie sobie dynda... Idzie ja jakos zdemontowac, bo chyba dosc latwo taki kawalek ''gumki'' urwac :D

tymmon
05-05-2007, 16:45
witam wszystkich jako nowy forumowicz :)

wlasnie sie zalogowalem i od razu rzucilem sie na info ws. gripa.
chyba przekonaliscie mnie do tej delty. tez boje sie o kabelek ale piszecie, ze da sie z nim zyc
no to czekam na jakis dodatkowy pieniadz i zamawiam


pozdrawiam

Dark
08-05-2007, 22:54
Właśnie dziś odebrałem rzeczoną Deltę z poczty. Szkoda, że dopiero wczoraj odnalazłem ten temat... jestem ze 20zł w plecy ;)
...ale do rzeczy.
Już po rozpakowaniu grip sprawia dobre wrażenie. Solidna plastikowa obudowa, ergonomiczne kształty. Plastik z którego jest zbudowany nie umywa się do obudowy aparatu, ale nie narzekam. Uchwyt zrobiony jest z innego materiału, sprawiającego lekko "gumowate" wrażenie. Trzyma się bardzo dobrze.
Po zamocowaniu do maszyny z miejsca nabrała "respektownego" wyglądu. D70s zmienia się w wielgachną kobyłę... "prawie" jak D2Xs :D Bydle jest ciężkie. Po podpięciu 105tki i kompletu pierścieni z sabinką jest to już solidny odważnik!
Co do moich negatywnych wrażeń:
Niestety okazało się, że luzy są. Wyjątkowo malutkie, ale wyczuwalne przy robieniu zdjęć w pionie (delikatnie chodzi ten bolec włażący w komorę akumulatora aparatu). Próbowałem mocniej go dokręcić, ale nadal się je czuje. Jeśli czymś dopcham, nie powinienem mieć już najmniejszych problemów.
Spust migawki jest zdecydowanie trudniejszy w obsłudze niż to piszą w instrukcji. Granica między skokami jest bardzo mała, a osiągnięcie połowy spustu wymaga więcej siły niż w korpusie. Łatwo więc "przestrzelić", co mi się parę razy trafiło. AF działa bardzo ładnie, aż żal, że nie ma pokręteł.
Kabel zupełnie nie przeszkadza, no może wizualnie (korpus wygląda mniej "rasowo" ;) ).

Pomijając wspomniane wady, sprzęt wart polecenia. Długo czekałem z zakupem modelu mark I, aż wreszcie trafiłem przypadkiem na ten nowy. W zasadzie wszelkie problemy wcześniejszej wersji zostały wyeliminowane. Obsługa ulega zdecydowanej poprawie... a profity długości działania baterii zobaczę jeszcze zimą :)

ozzy
08-05-2007, 23:09
moje zamówienie ma status: "wysłano" więc w najbliższym czasie dołączę do posiadyczy dletyII :)

Tekla
09-05-2007, 11:20
Miałem obie wersje gripa.Ta druga o niebo lepsza.Tylko kabelek czasem nie styka bo zawadza o niego pasek aparatu.Przez to straciłem pare ciekawych ujęć.Gdyby tak nie odstawał nie było by problemu.Może pojawi się wersja kabelka bardziej dyskretna.Mimo to polecam gripa wszystkim którzy lubia złapać za cos konkretnego :)

KJO
09-05-2007, 12:49
ja swój kabelek od gripa zgubiłem 2 tygodnie po kupnie :mrgreen:

ozzy
09-05-2007, 16:40
ja swój kabelek od gripa zgubiłem 2 tygodnie po kupnie :mrgreen:

no i co zrobiłeś?:) bo bez kabelka to chyba nie działa? <spust>:)
myślicie że można gdzieś kupić jakiś mniej odstający kabelek? czy jestem skazany na samoróbkę?:)

KJO
09-05-2007, 20:01
no i co zrobiłeś?:) bo bez kabelka to chyba nie działa? <spust>:)
myślicie że można gdzieś kupić jakiś mniej odstający kabelek? czy jestem skazany na samoróbkę?:)


nie miałem czasu się za tym zakręcić a niestety nie w foto-tip czekają na zapasowe i na razie nie mają

oczywiście nie działa bez kabelka

Igorsky
23-05-2007, 22:49
Swojego mam 2 dzien i juz wprowadzilem male udoskonalenia, bowiem u mnie tez sa nie tyle luzy co troche skrzypi jak sie nim obraca i probuje piony robic.Ten bolec ktory wchodzi do komory baterii poprostu popodklejalem tasma samoprzylepna z 2 stron tak ze wchodzi z leciutkim oporem i praktycznie nie ma kuzow i nie skrzypi mi nic, no moze tam raz czy dwa :-). Jednak jest takie wrazenia jak sie go trzyma w pionie ze aparat ciazy, bo sam grip jest leciutki.
U mnie spust chodzi bardzo fajnie,jest granica i nie ma problemu z robieniem zdjec,narazie. Faktycznie brakuje pokretel,ktore sa w gripie do 80' tki (swoja droga jest tanszy 20 zeta,a powinno byc na odwrot)Caly zestaw jest rasowy i fajnie wyglada zarowno w lapie jak na stole, to tak zartem.

Dobra to tyle

Dark
14-06-2007, 10:18
Mam już nieprzyjemne doświadczenie z wystającym kabelkiem od gripa. Fakt, że trochę ekstremalne, ale powinno dać do myślenia.
Aparat nosiłem w plecaku. Pech chciał, że gdy właziłem do tramwaju w Sosnowcu (kierowca nie dał sygnału ostrzegawczego) i przyciął mi drzwiami plecak. Po powrocie i wyciągnięciu sprzętu, okazało się, że dociśnięty został kabel i ta wtyczka wchodząca w gniazdo wężyka została wygięta i odklejona (wyciągałem z gniazda za pomocą kombinerek). Samo gniazdo o mało nie zostało wyłamane, na szczęście działa. Tak więc na przyszłość. Jeśli nie używacie aparatu na bieżąco, w transporcie wyjmujcie kabel. Ja o mało się nie przejechałem i teraz muszę jakoś naprawić to draństwo...

nimlot
14-06-2007, 11:09
tak tez mialem problem z tym kabelkiem ... trzymalem aparat przy sobie i przez przypadek ktos mnie szturchnal - jak zobaczylem na aparat to wyszlo ze kabelek od gniazda jest ulamany... po moim pytaniu do sklepie dostalem informacje ze jak bedzi taki kabel do wymiany to mnie poinformuja... czekam ponad miesiac... pod koniec tygodnia napisze to moze cos sie zmienilo...
teraz poprostu nie uzywamy pionowego spustu ... korzystam z dodatkowej ergonomi i lepszego wywazenia sprzetu

KJO
14-06-2007, 20:32
tak tez mialem problem z tym kabelkiem ... trzymalem aparat przy sobie i przez przypadek ktos mnie szturchnal - jak zobaczylem na aparat to wyszlo ze kabelek od gniazda jest ulamany... po moim pytaniu do sklepie dostalem informacje ze jak bedzi taki kabel do wymiany to mnie poinformuja... czekam ponad miesiac... pod koniec tygodnia napisze to moze cos sie zmienilo...
teraz poprostu nie uzywamy pionowego spustu ... korzystam z dodatkowej ergonomi i lepszego wywazenia sprzetu


spoko ja od lutego czekam :mrgreen: a w zasadzie czekałem bo już nie mam d70tki

Wołodia
30-06-2007, 10:08
Ja mam tego gripa już pół roku (zamawiałem starego a dostałem nowego) i jestem bardzo zadowolony. Nie było jeszcze żadnej negatywnej akcjii.Dziwię się jak czytam, że macie luzu bo u mnie grip jest dociśnięty jak lokomotywa do torów. Spust migawki działa bardzo fajnie. Fakt brakuje pokręteł ale już się przyzwyczaiłem.

maniek0
31-07-2007, 09:43
Ja dla odmiany zamówiłem nowego a dostałem starego...
Coś się nie mogę doprosić o wysłanie pop. nowego :/

Napisałem e-mail do foto-tip czy dostali już ode mnie paczkę zwrotną...
w odpowiedzi "że nie otrzymali" :)

To sprawdziłem na DHL'u gdzie jest moja paczka...
i status "dostarczona do odbiorcy"

Mam nadzieje tylko że nie robią mnie w jajo

//dziś wyślą- zobaczymy

Tekla
02-08-2007, 16:59
Miałem to samo.Najpierw dosatałem gripa do Canona, potem tą starą wersje, aż wreszcie nową.Troche mnie zdenerwowali bo pare imprez bez gripa musiałem robić.

Sebastiann
03-08-2007, 11:41
Czy ktoś wie ile kosztuje sam kabelek?

[edit]

15 zl:D

Domis
07-08-2007, 02:36
A gdzie mozna dorwac ten kabelek do nowego gripa ?

Mi sie 'urwal' w gniezdzie wezyka w aparacie [wlasciwie wylamal sie - blaszka zostala w aparacie, kabel juz nie :/ ].

Sebastiann
07-08-2007, 08:30
wyslij emaila do foto-tipa ( email na stronie ) podajac adres wyslą ci kabelek (15zł + przesyłka )

cinek85
20-08-2007, 13:29
ja mam trochę inny problem. podejrzewam, że od transportu mojego d70s z podpiętym gripem i osławionym kabelkiem coś się stało z gniazdem wężyka. nabyłem sobie wężyk i nie działa. pionowy spust również. spotkaliście się z czymś takim u siebie?

Sebastiann
20-08-2007, 14:21
Może felerny sam wężyk , chyba Pilon miał tak ze kabelek był trefny, ja swój kabelek na szczęście przerobiłem tak ze nic (chyba) nie może sie stać:)

cinek85
20-08-2007, 16:31
grip działał swojego czasu. następnie raz działał, raz nie. teraz nie działa i tak samo wężyk spustowy nie działa, więc drogą dedukcji :) doszedłem do tego, że to raczej padło gniazdo wężyka spustowego w moim aparacie

ineed
07-09-2007, 01:35
Pierwszy ma dwustopniowy spust realizowany przez gniazdo wężyka spustowego (tylko dla D70s), drugi zaś jednostopniowy przez inny kabelek, realizowany tak jak przez pilota.
Aby podłączyć gripa trza klapkę wyjmnąć :D ;)
Fotki są na dole na niebiesko limkowane na stronach które sam podałeś :D


które rozwiazanie jest lepsze??

cinek85
07-09-2007, 09:38
jak d70s to pierwsze. pozdr

ineed
07-09-2007, 11:34
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos03.allegro.pl/photos/oryginal/240/88/48/240884898)

rozumiem ze powyzszy grip jet tym starszym, skromniejszy węzyk ma .

Tekla
07-09-2007, 13:52
Tak, to ten starszy.

ineed
08-09-2007, 13:16
Tak, to ten starszy.


widze ze masz delte (starszego??) . czy warto dopłącać kilka złoty aby mieć nowsza edycje ?? Szczerze to wyglad kabelka sie dla mnei liczy ale moze warto ...

Wołodia
08-09-2007, 23:54
Hej mam własnie nowe objawy jakeiś awarii chyba kabelka. Grip raz działa raz nie. Ewidentnie jak pogrzebię przy kabelku działa. Można sam kabelek kupić??? Wogóle czy możńa go jakoś przerobić żeby był bardizej subtelny i tak nie odstawał

Dark
10-09-2007, 14:04
grip działał swojego czasu. następnie raz działał, raz nie. teraz nie działa i tak samo wężyk spustowy nie działa, więc drogą dedukcji :) doszedłem do tego, że to raczej padło gniazdo wężyka spustowego w moim aparacie

Rozpierniczyłeś gniazdo wężyka. Ja niestety mam teraz to samo. Na szczęście jak lekko podegnę do góry to działa... ale muszę czynność powtarzać niemal po każdym pstryknięciu. Zdjęcia nocne, nie mówiąc już o pionowych kadrach z gripem, stają się problemem. Generalnie tak odstający kabel to poważna wada i może stać się przyczyną uszkodzenia aparatu! Najlepiej wymontowywać go za każdym razem, gdy transportujecie puchę.

Sebastiann
10-09-2007, 14:36
Hej mam własnie nowe objawy jakeiś awarii chyba kabelka. Grip raz działa raz nie. Ewidentnie jak pogrzebię przy kabelku działa. Można sam kabelek kupić??? Wogóle czy możńa go jakoś przerobić żeby był bardizej subtelny i tak nie odstawał

Kupisz u foto-tipa za 15 zł + przesyłka, napisz do nich emaila bo ofercie na stronie nie ma.

Co do przerabiania kabelka moj przerobiony wyglada tak:
Przed:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img76.imageshack.us/img76/7140/dsc00013bz1.jpg)
Po:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images25.fotosik.pl/54/ba4d382568cc400cmed.jpg)

a ze za pieknie to nie wyglada to wykonalem mala osłonę w która został zatopiony przerobiony kabelke:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images27.fotosik.pl/55/e76195339804b2eb.jpg)
Całość:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images30.fotosik.pl/55/2d14a65863c11148med.jpg)

Może nie jest to szczyt :D ale jak dla mnie całość stanowi sztywną konstrukcję dobrze przylegająca do body i gripa przez to przy trzymaniu całość nie jest to tak kruche a całkiem dobrze sie trzyma.

To jest wersja 1.0:)

Właśnie pracuję na nowym kabelku ( dodatkowy ) który chce przerobić na coś ultra płaskiego który będzie bardzo malutko odstawał od body i gripa już w obudowie/"koszulce" jeśli chcecie to umieszczę zdjęcia wersji 2.0 po wykonaniu:)

Ogólnie gripa polecam, komfort trzymania, ergonomia jest niezaprzeczalnie lepsza, spust chodzi mi dokładnie tak samo jak w body, kółek tylko brakuje:(

Pozdrawiam

arkaic
14-09-2007, 03:54
jakoś nigdy nie potrzebowałem gripa(wole dodatkową baterie) i po rozmowach z przyjacielem, który oznajmił mi, że po co grip, który nie działa to jedynie te zdjęcia "przeróbek"są mocniejszym argumenetem żeby nigdy nie wydać grosza na battery pack do d70s:)
dziękuje.

Sebastiann
14-09-2007, 15:37
Tylko ze grip to nie jedynie pionowy spust czy zasilanie ale ergonomia, która wg mnie jest niezaprzeczalnie lepsza niż samego D70s. Ale to już jak kto woli.

Wołodia
15-09-2007, 21:01
Hej sebastian a powiedz jak ty to pudełkowe zabezpieczenie przymocujesz do puchy. Mi się rysuje w głowie mega pomysł ale narazie jest w fazie projektów w głowie!!!!

Może coś w tym rodzaju http://canon-board.info/showthread.php?t=12699&page=3 tylko jak to przymocować do puszki ????

temporalis
17-09-2007, 00:22
Już się nacieszyłem ;( pionowy spust przestał działać po trzech dniach użytkowania. Czytałem wasze posty i wynika z nich, że to kabelek tyle, że nie mam jak sprawdzić czy sam kabelek, gniazdo w aparacie czy w gripie. Cholera !

Sebastiann
18-09-2007, 12:37
Hej sebastian a powiedz jak ty to pudełkowe zabezpieczenie przymocujesz do puchy. Mi się rysuje w głowie mega pomysł ale narazie jest w fazie projektów w głowie!!!!

Może coś w tym rodzaju http://canon-board.info/showthread.php?t=12699&page=3 tylko jak to przymocować do puszki ????


Wołodia, kabelek został przyklejony do osłony na sztywno. Wystają z osłony same wtyczki (korpus+grip) i na tym koniec, wszystko jest bardzo sztywne i po prostu osłonę wkładam tak jak wkładam kabelek sam. Różnica jest taka ze osłona jest przycięta kształtem do body i gripa i odstaje tylko na jakies 1,5 cm, nic sie nie rusza i stanowi dość sztywną konstrukcję - przez co raczej IMO trudno coś ułamać itp jak to ma miejsce w "gołym" kabelku.

Ten link całkiem ciekawy... kurcze sam teraz będe musiał pomyśleć;)

Pozdrawiam

temporalis
04-11-2007, 23:22
Czy w związku z wyłamywaniem kabelka lub gniazda ktoś był w serwisie. Znacie może cenę naprawy gniazda ? Czy daliście sobie spokój z pionowym spustem?

Efexor
05-11-2007, 18:26
Ech, jak ja żałuję że na mojej D70 nie ma tej małej literki "s"... Bo o ile się nie mylę, nie ma możliwości aby spust pionowy działał w D70? Chyba trzeba będzie zrobić przesiadkę na coś wyżej...:(:( A to dopiero ho ho... Aż się człowiek na Nikona potrawi wkurzyć!

mini21
05-11-2007, 20:36
Ech, jak ja żałuję że na mojej D70 nie ma tej małej literki "s"... Bo o ile się nie mylę, nie ma możliwości aby spust pionowy działał w D70? Chyba trzeba będzie zrobić przesiadkę na coś wyżej...:(:( A to dopiero ho ho... Aż się człowiek na Nikona potrawi wkurzyć!



Da radę.
http://allegro.pl/item263190409_nikon_d70_battery_pack_grip_do_nikon a_promocja.html

Efexor
05-11-2007, 22:07
Da radę.
http://allegro.pl/item263190409_nikon_d70_battery_pack_grip_do_nikon a_promocja.html

A jak podłączyć ten wężyk do gniazdka podczerwieni?
Ma ktoś tego gripa? B.proszę o opinie!!

Dyziek
06-11-2007, 17:34
A jak podłączyć ten wężyk do gniazdka podczerwieni?
Ma ktoś tego gripa? B.proszę o opinie!!

Widziałem to u kolegi - przyklejasz normalnie do podczerwieni i działa:)

Efexor
06-11-2007, 17:39
thx, ale trzeba zmieniać sposób wyzwalania na podczerwień o ile się nie myle, tak??... Chyba nie warto kupować, no tylko jako battery pack.

Dyziek
06-11-2007, 17:43
thx, ale trzeba zmieniać sposób wyzwalania na podczerwień o ile się nie myle, tak??... Chyba nie warto kupować, no tylko jako battery pack.

Tak w puszce przestawiasz sposób wyzwalania. Hmm moim zdaniem warto, nawet jeśli tylko dla poprawienia trzymania aparatu. Najlepiej podepnij od kogoś znajomego Bp i zobacz jak Ci się podoba - będzie Ok to kupisz:)

Efexor
10-11-2007, 21:43
thx

mini21
11-11-2007, 00:54
Hmmm, a ja się cały czas zastanawiam.
Do kupienia jest za 70 zł grip delty (stara wersja) i nie wiem, czy brać, czy sobie odpuścić.
to jednak ponad 150 zł taniej, ale jest to ta wersja gorsza.
Nie miałem nigdy gripa w ręku na dłużej niż 5 min i nie wiem, czy mi ten spust w ogóle będzie potrzebny.

Co radzicie?
Brać za te 70 zł, czy darować sobie i kupić tego lepszego?

timi
11-11-2007, 10:25
Ja rownierz nigdy nie miałem gripa w ręku. Gdybym nie doczytał forum zapewne kupił bym ta starsza wersie, wychodząc z założenia ze prócz długości kabla niczym sie nie różnią. Postanowiłem dołożyć te parę zl kupic droga wersie. Pierwsze skojarzenie"ale ten aparat jest wielki" :-D po dłuższym "macaniu" wyśmienita sprawa, super ergonomia.

mini21
11-11-2007, 10:41
Też tak miałem zamiar zrobić, ale jest do kupienia używany grip ver.1 za 70 zł i nie wiem czy nie warto by było w niego zainwestować.
to prawie 200 zł różnicy.

Bartek Witek
15-11-2007, 01:46
A przeczytałeś różnicę pomiędzy obiema wersjami gripów?

Pierwszy z nich jest do D70 (nie ma dwu pozycyjnego spustu migawki)
Drugi jest odpowiedni do Twojej D70s a co najciekawsze teraz jest tańszy w Foto-Tip od starego ;)

Powodzenia w zakupach!

GrzegorzPPP
30-11-2007, 18:31
Panowie, ile jest gwarancji na ten grip, w sklepie foto-tip?

mini21
30-11-2007, 18:34
Na lampę dawali mi 12 miesięcy (choć, gdy się popsuła, to prawie 3 miesiące leżała w naprawie, bo nie potrafili się wywiązać i kręcili ile wlezie), więc na gripa też jest rok.
Zobacz na allegro użytkownika Kubusiek, on daje 24 miesiące gwarancji.

GrzegorzPPP
30-11-2007, 18:45
no właśnie patrzyłem i zastanawiam się nad wyborem sprzedawcy, cena taka sama, u kubiska nawet taniej

mini21
30-11-2007, 18:54
No nie do końca.
Wejdz na stronę Foto-Tip.
Tam jest za 239 zł, ale za te 20-30 zł różnicy, ja wolałem mieć rok gwarancji więcej.
Poza tym, miałem z tą firmą takie nieprzyjemności, że nie życzę nikomu podobnego losu.

GrzegorzPPP
30-11-2007, 18:56
a no niby racja, patrzyłem już wcześniej :) a różnica wynosi 4zł tyle mogę dać za rok dłużej :)

Dyziek
30-11-2007, 23:10
a no niby racja, patrzyłem już wcześniej :) a różnica wynosi 4zł tyle mogę dać za rok dłużej :)


Grześ kupiłem w Foto -Tip i wszystko bez problemów! Szybka przesyłka i była jakaś zniżka, powołując się na forum.

GrzegorzPPP
01-12-2007, 10:42
gadałem z kubiskiem :) sprzeda za 230 + koszty wysyłki :) więc cena myślę bdb :)

tylko jeszcze jedno pytanie, macie instrukcje w języku polskim?

mini21
01-12-2007, 10:46
gadałem z kubiskiem :) sprzeda za 230 + koszty wysyłki :) więc cena myślę bdb :)

tylko jeszcze jedno pytanie, macie instrukcje w języku polskim?

No kur..... .
Ja kupowałem 2 tygodnie temu i mi jakoś takiej propozycji nie składał, choć pytałem się o jakiś rabacik :(
It's no fair!

GrzegorzPPP
01-12-2007, 11:24
bo myśmy poza allegro się umawiali :)

mini21
01-12-2007, 11:51
bo myśmy poza allegro się umawiali :)

A, no chyba, że tak.
Ja potrzebowałem fakturę więc nie bardzo mogłem.

dam_k
03-12-2007, 17:30
przejrzalem caly watek, ale nie znalazlem odpowiedzi na pytanie: czy moge wrzucic do gripa oryginalny aku ktory mialem z nikonem d70s i dokupiony do niego drugi aku en-el 3E (czyli do d80)?

mini21
03-12-2007, 17:38
Wydaje mi się że możesz.

Gamling
03-12-2007, 17:53
Spokojnie mozesz, nic sie nie powinno stac.

450yamaha
12-12-2007, 17:13
No cóż, to zamówiłem gripa i ja :) Mam nadzieję, że potwierdzą się Wasze opinie o tym, że kabelek nie przeszkadza :) Jak tylko dojdzie podzielę się spostrzeżeniami.

Garnett
13-12-2007, 08:13
przejrzalem caly watek, ale nie znalazlem odpowiedzi na pytanie: czy moge wrzucic do gripa oryginalny aku ktory mialem z nikonem d70s i dokupiony do niego drugi aku en-el 3E (czyli do d80)?

witam

Kupilem tego gripa i mozesz to zrobic bo u mnie tak wlasnie dziala jeden oryginal EN-EL3a i jeden EN-EL3e i dziala idealnie.

GrzegorzPPP
13-12-2007, 09:50
No cóż, to zamówiłem gripa i ja :) Mam nadzieję, że potwierdzą się Wasze opinie o tym, że kabelek nie przeszkadza :) Jak tylko dojdzie podzielę się spostrzeżeniami.

kabelek nie przeszkadza :) może trochę przy pakowaniu do torby :)

ogólnie grip jest extra, jak masz cięższe szkła to będziesz mega zadowolony

450yamaha
13-12-2007, 16:29
Ile dni roboczych czekaliście na zamówienie?? Ja wczoraj zamówiłem i mam nadzieję że do środy dojdzie, bo wyjeżdżam, a na wyjazd bardzo by mi się przydał..

GrzegorzPPP
13-12-2007, 19:36
ja pieniądze wpłaciłem w Poniedziałek kubisek wysłał we wtorek, a w czwartek był u mnie

Garnett
14-12-2007, 08:24
ja pieniadze wyslalem w czwartek w piatek byla wysylka a towar dostalem we wtorek bo w poniedzialek kurier nie zdazyl dojechac

450yamaha
14-12-2007, 14:08
Nonono :D Muszę firmę Foto-Tip BARDZO pochwalić. Zamówiłem 12 grudnia po godzinie 16, a godzinę temu kurier zawitał u mnie z gripem :D Magia świąt czy co :mrgreen:

Co do samego gripa: Mogę tylko przepisać to, co zostało napisane powyżej. Grip zrobiony z bardzo dobrego materiału, nie odbiega jakościowo od body, uchwyt pewny, nie wyślizguje się, spasowanie u mnie idealne, a o kabelku zapomniałek po 5 minutach używania :)

xmaniekx
25-12-2007, 22:09
Mam pytanie:

Czy battery grip normalnie funkcjonuje gdy włożony jest do niego tylko jeden akumulator?


Pozdrawiam

Dyziek
25-12-2007, 22:19
Mam pytanie:

Czy battery grip normalnie funkcjonuje gdy włożony jest do niego tylko jeden akumulator?


Pozdrawiam


Tak

GrzegorzPPP
26-12-2007, 10:46
jak wyżej :)

Domis
31-12-2007, 14:44
Zdjecie innego gripu do D70s juz kiedys bylo podawane na forum, nie wiem czy bylo info o sprzedazy w PL.
Mianowicie dzis trafilem w necie na http://www.hurt.beiks.pl/product_info.php/products_id/774 [DX-FBHD70s] - inny sposob montowania baterii, dziwne podlaczanie kabla do gniazda wezyka spust., i bajery typu gniazdo zasilania zewnętrzengo, dioda LED zasilania, przełącznik opcji zasilania A/OFF/B, uchwyt na pasek, gniazdo do podłącznia zdalnego kontrolera, DWA pionowe sposty. Cena 290 zl.

shaddixx
31-12-2007, 16:01
Funkcjonalnie wypada lepiej wg tabelek.
Ale brzydki jak jak ten od Sony Alfa...

gandzia
03-02-2008, 12:14
Witam was,
Od dłuższego czasu cieszyłem się gripem do D70s, niestety dzisiaj rano, wyjmując aparat z torby zobaczyłem, że kabelek łączący grip z aparatem sterczy pod dziwnym kątem.

Wyszarpnąłem go, i metalowa końcówka została w aparacie. Tą też usunąłem za pomocą kombinerek, kabelek poskładałem, podpiąłem do aparatu no i.. Pionowy spust nie działa (mam nadzieje że to z jednak powodu kabelka a nie gniazda)

Po kilku próbach reanimacji kabelek całkowicie zmarł (tzn. połamał się plastik trzymający druty).

I teraz pytanie do Was. Ktoś coś takiego już przeżył? Da się kupić / zrobić sam kabelek?

Napisałem do foto-tipa z zapytaniem o nowy kabelek, ale odpowiedź dostanę pewnie dopiero za parę dni.

Z góry dzięki za jakieś informacje,
Pozdrawiam.

KJO
03-02-2008, 12:38
Da się, ja swój zgubiłem i dostałem odpowiedź z foto-tip'a że mogę zamówić nowy zdaje się za 10zł.

gandzia
03-02-2008, 12:46
Ech. Dzięki za odp. Ale właśnie się załamałem.

Musiało się zrobić jakieś zwarcie, aparat wariuje, nie chce włączyć LCDka, miga cały czas ładowanie lampy, po pstryknięciu zdjęcia aparat co chwile próbuje wyzwolić migawkę.

Szlag by to trafił.

timi
03-02-2008, 18:48
Odkrylem ta zależność i u mnie z tym ze dzieje sie tylko wtedy gdy wtyczka od kabla nie jest dostarczająco mocno wciśnięta w grip.

jjj
03-02-2008, 19:18
Ech. Dzięki za odp. Ale właśnie się załamałem.

Musiało się zrobić jakieś zwarcie, aparat wariuje, nie chce włączyć LCDka, miga cały czas ładowanie lampy, po pstryknięciu zdjęcia aparat co chwile próbuje wyzwolić migawkę.

Szlag by to trafił.
Zobacz czy coś w tym gnieździe czasami nie zostało.

gandzia
03-02-2008, 19:56
Odkrylem ta zależność i u mnie z tym ze dzieje sie tylko wtedy gdy wtyczka od kabla nie jest dostarczająco mocno wciśnięta w grip.

U mnie niestety zachowuje się tak, gdy wtyczka jest całkowicie poza aparatem :/


Zobacz czy coś w tym gnieździe czasami nie zostało.

No, niestety nic. Wygląda czysto i normalnie.

Aparat chyba powariował zupełnie. Np. gdy wciskam podgląd zdjęcia, on odpala migawkę.

Jutro chyba będę zmuszony odwiedzić osławioną ulicę Postępu 14. Aparat co prawda na gwarancji, ale coś się boję że jej nie uznają.

jjj
03-02-2008, 20:27
...Jutro chyba będę zmuszony odwiedzić osławioną ulicę Postępu 14. Aparat co prawda na gwarancji, ale coś się boję że jej nie uznają.
Powodzenia:) Na plus jest to, że masz serwis w miejscu swojego zamieszkania...;)

Ksiazkiewicz
07-02-2008, 18:55
gandzia, koniecznie napisz, co powiedzieli w serwisie.

gandzia
07-02-2008, 21:25
gandzia, koniecznie napisz, co powiedzieli w serwisie.


Jak go odbiorę, to na pewno napiszę ;-).
Puki co wzięli go na warsztat, powiedzieli że odbiór za dwa/trzy tygodnie, więc chyba nie jest tak źle.

Jestem dobrej myśli, ale mimo wszystko powoli zaczynam się zastanawiać : d80 czy d300 ;]

grajnert
10-02-2008, 19:26
Hm, w gripie delty do d70s - pójdzie na 1 akku EN-EL3?
--
Grzesiek

PS.Nie chcę zakładać owego wątku. Rozważam zakup gripa bardziej pod kątem wygody+awaryjnego zasilania paluszkami niż zwiększenia liczby zdjęć...

Ksiazkiewicz
10-02-2008, 23:34
tak pójdzie...

gandzia
15-02-2008, 18:17
Dzisiaj z rana zostałem b. mile zaskoczony przez Panią z Nikona, która przez telefon poinformowała mnie o tym, iż mój aparat jest do odbioru.

Zwolniłem się ciut wcześniej z pracy i do serwisu dotarłem ok godziny 16. Kolejki nie było. Aparat naprawiony. Wymienili połączenia FPC analogowo-cyfrowe (cokolwiek to znaczy). Oczywiście wszystko na gwarancji.

Także pobyt mojego d70s w serwisie trwał niecałe 2 tygodnie. Widać nie taki diabeł straszny, jak go malują :-).

Zapaskudzili mi trochę matrycę jakimś włoskiem, ale szybciutko na miejscu jeszcze mi to usunęli (dobrze że sprawdziłem)

Generalnie przygoda dała mi sporo nauczki i na przyszłość nie będę grzebał przy kablach ;-)


A serwis na Postępu 14 ma u mnie dużego plusa!

Pozdrawiam wszystkich.

bober.
31-05-2010, 10:08
Dziś rano grip do mnie dotarł, obudziłem się o 8:55 a o 9:00 usłyszałem dzwonek do drzwi.
Po rozpakowaniu nastąpił szok!
Szybko pobiegłem po aparat, w głowie tylko myśl: zdjąć klapkę, zdjąć klapkę - niestety dla mnie nie było to takie proste, może dlatego że strasznie się cieszyłem z zakupu.
Po 5 minutach dokręcałem już grip do aparatu.
Wyczuwałem minimalne luzy, wziąłem plaster i nakleiłem na grip i na bolec - teraz już jest sztywno jak nie wiem co, nie mogę znaleźć porównania.
Gdy wziałem kabelek do ręki, troszkę się przeraziłem, podłączam, i nagle poczułem że aparatu już od ręki nie oderwę.
Spust migawki działa bardzo dobrze, wyraźnie wyczuwalne są 2 stopnie.
U mnie na gripie jest guma, nie jak u poprzedników chropowaty plastik, nie wygląda jak by chciała się odkleić.
O dziwo kabel na prawdę nie przeszkadza, sam nie wiem jak ale nawet nie zauważam ze on tam jest.
Aparat z podpiętym gripem jest duży, pewnie leży w dłoni, jest idealnie.
Teraz już wiem, że gripa już nie zdejmę.
Ogólnie mówiąc jestem strasznie zadowolony z zakupu,
jeśli ktoś jeszcze ma taki dylemat, nie zastanawiać się!
pozdrawiam!
:)

Lucas Z
31-05-2010, 19:22
Uważaj tylko na gniazdo wężyka spustowego, strasznie delikatna sprawa, u mnie 2X razy już było to naprawiane i kumpla podobnie

bober.
31-05-2010, 22:54
ja nie widzę nawet opcji jak mogliście to zrobić :)
pozdrawiam