PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zostało zrobione?



BWBW
12-12-2010, 14:52
Witam, trafiłem dziś na forum na link do galerii jednego z userów (http://www.kamilby.blogspot.com/) i trafiłem tak na jakiś "szalony" efekt i jestem ciekaw jak coś takiego uzyskać, ile jest w tym obróbki a ile surowego zdjęcia?

http://img340.imageshack.us/img340/2164/71842251.jpg

Mam nadzieję, że nie ośmieszam się tym pytaniem, bo to jakiś super prosty efekt, oraz że uzyskam konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam,
BW

Sapphiron
12-12-2010, 14:55
obróbki w ciul bo jest to skłądane z kilku zdjęć i jest robiona odwrotna panorama sferyczna...

BWBW
12-12-2010, 15:10
czyli efekt dla mnie nie dostępny jednym słowem :D

"odwrotna panorama sferyczna" - czyli trzeba mieć obiektyw robiący foty 360 stopni?

morzon
12-12-2010, 15:12
To tzw. planetka - były tutoriale o tym nawet na forum, ktoś wrzucał. Niestety nie pamiętam gdzie, a nie mam zbytnio czasu żeby Ci tego poszukać...
I nie, nie trzeba mięc takiego obiektywu. Wystarczy jakikolwiek właściwie (chociaż chyba szeroki kąt jest najbardziej porządany) i statyw.

BWBW
12-12-2010, 15:15
w takim razie zabieram się do przeszukiwania forum, dzięki wielkie. Teraz przynajmniej wiem czego szukać.

BWBW
12-12-2010, 18:22
UPDATE: poszukałem o tym informacji okazuje się, że jak się ma szeroki kąt jak ja (fisha samyanga) to nie trzeba sie bawić w sklejanie panoram itp itd i praca ogranicza się do wrzucenia tego do PS, odwróceniu, zrobieniu z tego kwadratu, i wykonania gotowego zniekształcenia z PS CS4. + oczywiscie kilka drobnych poprawek i niebo. = koniec pracy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/24l0lqe-1.jpg
źródło (http://oi51.tinypic.com/24l0lqe.jpg)

to pierwsza próba, z jakaś starą i nie udaną nocną panoramą.