PDA

Zobacz pełną wersję : jak uzyskać taki efekt?



marcepanowa
12-12-2010, 11:47
Witam, ostatnio natknęłam się na takie zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://vlep.pl/otsrgy.jpg).
Jak można uzyskać takie kolory (żywe na pierwszym planie i wyblakłe na drugim)? I jeszcze jak można uzyskać taką pastelowość kolorów? Oczywiście w PSie ;) z góry dzięki :}

jackrabbit
12-12-2010, 11:51
nalezy ustawic kolorowy obiekt na pierwszym planie a wyblakly w tle, i nie potrzebujesz do tego psa :)

marcepanowa
12-12-2010, 12:05
ale tutaj, to chyba jednak coś majstrowali ;)

zaitsev
12-12-2010, 12:43
Dla mnie przede wszystkim to dwa różne źródła światła. Pierwszy plan, czyli postać jest oświetlona ciepłym, żarówkowym światłem ze straganu (?), a w tle jest zastane, zimniejsze światło słoneczne.
Obróbka to już inna bajka, która akurat w tym przypadku, na zróżnicowanie temperatury światła na różnych planach nie ma aż takiego znaczenia.

LordRamzes
12-12-2010, 13:03
to nic innego jak Cross processing moim zdaniem tylko lekki

marbed
12-12-2010, 13:11
to nic innego jak Cross processing moim zdaniem tylko lekki
Chyba jednak nie wiesz co to jest Cross

LordRamzes
12-12-2010, 13:14
Chyba jednak nie wiesz co to jest Cross

a czemu proponuje skorzystać z "nika" i tam masz lekki odcień niebieskiego i zob efekt b podobny :)

Sapphiron
12-12-2010, 13:21
dwa różne oświetlenia + trochę babraniny w programie albo chemii (nie ma EXIF więc nie wiem czy to analog czy syfra)...

bogdi64
12-12-2010, 13:35
stara technika fotografii - tak stara jak fotografia (podstawy, czyli książeczka się kłania - wiem lepiej pościk bo to mniej nakładu) kiedyś były w sprzedaż filtry do takich efektów, zasada jest prosta - to co bliżej ma inną temperaturę świecenia (barwną) niż to co dalej i już po całej tajemnicy