Zobacz pełną wersję : Jak zakładać pasek?
Wiem, że pytanie może nieco banalne... Ale kompletnie nie wiem jak prawidłowo zamontować oryginalny pasek Nikona na swoim body! Próbowałam od paru dni znaleźć w Internecie informacje, jednak nic nie znalazłam.
Założyć tak na lekkie warunki domowe mogę, ale przy wyjściu boję się, że linki zsuną się z tej specjalnej szlufki. Zauważyłam, że jest jeszcze jedna wyżej. Denerwuje mnie, że linki potem tak sterczą, gdy długość paska zminimalizuję. Nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać...
jackrabbit
11-12-2010, 12:41
w instrukcji jest ladny rysuneczek, powinno pomoc :)
Gdybyś jednak nie miała instrukcji to z netu: http://www.flickr.com/photos/mattlach/3440964145/
Dziękuję! ^^
Temat do zamknięcia.
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze :D
Oglądałem te rysunki wcześniej... Tak jak w tej instrukcji zakładałem pasek... i... o mało mi oczu nie powybijał ;) Jeżeli więcej wystaje go poza klamerkę, potrafi nieźle "dyndać", pomijając, że przeszkadza, to kilka razy rzeczywiście trafił mnie w oko.
Teraz zakładam jakby na odwrót - tzn zakończenie paska wychodzi po zewnętrznej stronie aparatu! Niby nic, a końcówki znajdują się na zewnątrz, nie odginają do środka, nie ma więc obawy o przeszkadzanie (kiedy podnosimy aparat i przykładamy oko do wizjera...).
marcinez
19-12-2010, 15:45
To dlaczego zostawiałeś więcej paska poza klamerką??
Inżynierowie Nikona potrafią być może zaprojektować przyzwoite aparaty, ale już przy zakładaniu paska gubią się zupełnie. Wolną końcówkę należy włożyć do sprzączki od góry, nie od dołu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/1335553912_8cedd048bd-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/arkku/1335553912/)
How to tie a camera strap (http://www.flickr.com/photos/arkku/1335553912/) by Arkku (http://www.flickr.com/people/arkku/), on Flickr
To dlaczego zostawiałeś więcej paska poza klamerką??
Bo czasami używam dwóch aparatów jednocześnie. Stąd jeden na bardzo krótkim pasku blisko szyi (u niego zostają te długie końcówki), zaś drugi na dłuższym, żeby się nie obijały.
Przyjrzałem się tym rysunkom uważniej - stosując się do nich nie byłoby problemu, bo końcówka wchodzi do środka (na klamerce)... Zarówno poprzednio jak i teraz wypuszczałem ją poza klamerkę (poprzednio do wewnątrz jak na rysunkach, obecnie na zewnątrz), żeby szybciej i bezproblemowo móc regulować wysokość paska - mniej zabawy niż z rozwiązaniem przedstawionym na rysunkach...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.