PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot na podczerwień do D5000



cfaniak
10-12-2010, 19:37
Czy tanie piloty z allegro ( cena 10-15 zł ) działają tak samo jak oryginalne ( cena ok 50-60 zł) , sprzedający niby piszą że działają tak samo, że obsługują tryb Bulb, i że naciśnięcie przycisku na pilocie powoduje natychmiastowe ustawienie ostrości i zrobienie zdjecia, natomiast te oryginalne, dziłają tak jak spust w aparacie. Jak to wygląda w praktyce? Miał ktoś doczynienia z takim pilotem?

js70
10-12-2010, 20:44
Mam pilota JJC. Działa tak jak pisałeś - naciśnięcie = ustawienie ostrości i zdjęcie. Tryb Bulb także obsługiwany. Zasięg całkiem przyzwoity, w pomieszczeniach pilot nawet nie musi być skierowany w stronę aparatu. Co do wykonania to typowa chińszczyzna. Pierwszy pilot padł mi po 2 tygodniach, na szczęście sprzedawca wymienił go na nowy bez problemu i ten odpukać działa już jakiś czas. Jeśli masz zamiar pilota używać sporadycznie to można zaryzykować i kupić, ale jeśli będziesz robić dużo fotek z pilotem lepiej zainwestuj w oryginał (jakość pewnie dużo lepsza, niestety cena też dużo wyższa).

Michaelg
10-12-2010, 20:44
Mam pilot chyba ten http://allegro.pl/pilot-nikon-d7000-d5000-d3000-d90-d80-d60-d40-i1360868888.html .
Działa w 100% i obsługuje "bulba".

Zapasową baterię też mam tej samej firmy i trzyma tyle co oryginał póki co - mam ją już jakiś czas (koszt 50zł).

Garos
20-12-2010, 12:18
Korzystam z uniwersalnego pilota firmy Phottix i działa bez problemu,płaski, zgrabny.W opisie nie ma wymienionego Nikona D5000 ale zapewniam,że współpracuje z nim.
http://www.infoto.pl/pl/Products/1101/pilot_phottix_do_pentax_k20d_k200d_k20_k200_km_k_m/Show/

meehoo
20-12-2010, 16:00
Ja mam Phottixa dedykowanego do Nikona i również działa bez zarzutu.

M2SC
20-12-2010, 17:45
chyba wszystkie niemal wszystkie oferowane teraz piloty oferują tryb bulb ( pierwsze wciśnięcie start i drugie koniec) ja bym nie przepłacał i kupił zamiennik ale niekoniecznie taki najtanszy

cfaniak
21-12-2010, 16:58
Dzięki wszystkim za odpowiedź.
Może orientuje się ktoś, albo wie jak wygląda "ramka danych" jaką wysyła pilot do aparatu, jaka częstotliwość fali nośnej itp. To pytanie bardziej dla znawców elektroniki, ale pewnie i tacy tu są.