PDA

Zobacz pełną wersję : Co to jest, przecież to nie GO???



korsarz
10-12-2010, 16:23
Witajcie. Oglądając z zainteresowaniem prace Marcina Twardowskiego natrafiłem na te zdjęcia. (http://www.marcintwardowski.com/#800559/BIRDS-new-XI-2010)

Jak wygląda Waszym zdaniem kwestia głębi ostrości? Przecież to nie jest GO z obiektywu? Jakiś rodzaj shape blura? Lensbaby? Bo tylko to mi przychodzi do głowy...
Jak uzyskać podobną GO - da się do zrobić poza cyfrową świetlnią? czyli bezpośrednio w momencie naciskania spustu?

Wiem, że korzysta z aparatów analogowych, ale chyba nawet preanalogowy aparat takich cudów sam z siebie nie robi...? Przecież spódniczka modelki jest w tej samej płaszczyźnie co twarz, a twarz jest ostra, a spódniczka malarsko nieostra? PS li to? Jak myślicie?

Sapphiron
10-12-2010, 16:25
na moje niedouczone oko jest to tilt shift jakiś...

Mavierk
10-12-2010, 16:31
a ja myślę, że to biotar 80/2.8 podpięty do gumy od malucha :D

gdy oś optyczna obiektywu nie zbiega się z osią geometryczną, wtedy mamy taki obrazek.

korsarz
10-12-2010, 16:44
Boże ale to cudowne. :D Jak można zrobić sobie taką gumę od malucha? :D

Czy w systemie Kieva /Psixa jest obiektyw z tilt-shiftem? @Sapphiron toś mi narobił ochotę na Nikkora PC-E 24mm choć pomysł @Mavierk 'a jest tańszy.

Nie no bardzo przyjemne efekty... Może ktoś z Was używa czegoś do przesuwania osi optycznej? Moglibyście się koledzy podzielić tym jak to robicie?

marszull
10-12-2010, 16:52
moim zdaniem to Lensbaby, albo wlasnie samorobka oparta na tym patencie (czyli guma i obiektyw)
co do T/S to arax robi takie obiektywy bodajze 35 i 85 pod rozne mcowania, ale maly obrazek, w sieci maja nawet dobre opinie a cena odpowiednio nizsza niz firmowe szkla

Mavierk
10-12-2010, 17:14
http://allegro.pl/tilt-adapter-nikon-ai-af-pentacon-six-i1340609351.html
dla leniwych :)

bognik
10-12-2010, 17:18
Efekty piękne!

korsarz
10-12-2010, 17:33
http://allegro.pl/tilt-adapter-nikon-ai-af-pentacon-six-i1340609351.html
dla leniwych :)

Ale bomba!!! :) Poważnie się nad tym zastanowię. Dzięki!!!

A jak z tym jest jeśli chodzi o nieskończoność? Bo wtedy nadałoby się też do architektury przecież - dobrze myślę?

Wozlow
10-12-2010, 17:55
Jak nie boisz się zawalenia matrycy to możesz spróbować uzyskać taki efekt odpinając obiektyw i trzymając go blisko puszki + pełen manual.

simil
12-12-2010, 12:10
jak na moje oko to ostrości tam nie ma nigdzie... co najmniej dziwne zdjęcia i według mnie przecudowane ( tylko jedno mi sie podoba - to z patykiem na pierwszym planie i z twarzą modelki w tle)

DonArturo
12-12-2010, 12:39
można też uzyskać to programowo:
http://tiltshiftmaker.com/
http://www.tiltshiftphotography.net/photoshop-tutorial.php

swiada
12-12-2010, 17:04
koledzy mają fajne pomysły.
Takie efekty można uzyskać nanoząc wazelinę na filtr uv. w zależności od grubości wazeliny lub też np. kremu nivea zyskujemy stopień rozmycia